Turkija, Graikija ir dar 4 vietos, kur galima stebėti margaspalvius drugelius

Drugeliai – išties unikalūs vabzdžiai. Priešingai, nei dauguma kitų nariuotakojų, didžiajai daliai žmonių jie sukelia ne baimės jausmą, o norą prieiti arčiau ir pasigėrėti spalvų, trapumo ir raštų magija. Šiame straipsnyje jums norime papasakoti apie pasaulio kampelius, kurie garsėja drugelių gausa.

Kelionės į Turkiją nuo
329 €
Kelionės
 

Monarcho drugelių giraitė, Pismo Bičas, JAV

Monarcho drugeliai arba tiesiog monarchai – tai juodai oranžinės spalvos plaštakės, kurios labiausiai paplitusios Šiaurės Amerikoje. Įdomu tai, jog kasmet šie grakštūs padarėliai įveikia daugiau nei 4 tūkst. kilometrų atstumą – nors iš pirmo žvilgsnio drugeliai atrodo gležni, iš tiesų jų sparneliai pritaikyti dideliam krūviui.

Vasaros mėnesiais drugeliai gyvena pietinėje Kanados dalyje ir šiaurinėse JAV valstijose, o rugsėjo viduryje, paspaudus pirmajam šaltukui, monarchai pakelia savo sparnelius ir ima skristi link Meksikos. Dalis jų pasilieka ir JAV pietuose – Kalifornijos saulutės prieglobstyje.

Pismo Bičas (Pismo Beach) – tai Kalifornijoje, Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūręs miestas. Būtent jis ir tampa žiemos pastoge daugiau nei 10 tūkst. drugelių. Nuo pat vėlyvo spalio iki vasario vidurio, drugeliai apsigyvena Pismo Bičo teritorijoje esančioje eukaliptų giraitėje, kuriai suteiktas gamtos draustinio statusas. Sezono metu drugelių čia tiek daug, jog jie atrodo tarytum vynuogių kekės, aplipusios eukaliptų medžius. Ne veltui Pismo Bičas pritraukia daug drugelius norinčių išvysti smalsuolių.

Katmandu slėnis, Nepalas

Tarp Kinijos ir Indijos įsikūręs Nepalas – tai šalis, kuri lyg magnetas traukia alpinistus, žygių gerbėjus, adrenalino išsiilgusius keliautojus. Didingi Himalajai, aukštikalnių pievos, musoniniai miškai, tropinės savanos – Nepalas gali pasigirti aukščių skirtumais, kurie sąlygoja kontrastų kupiną kraštovaizdį. Tačiau ne tik ekstremalių pojūčių gerbėjai Nepale gali atrasti įdomių veiklų. Ne ką mažiau įdomybių patirs ir tie, kurie svajoja apie ramybę gamtos prieglobstyje gėrintis įvairiaspalviais drugeliais.

Nepale gyvena daugiau nei 650 drugelių rūšių. Šiuos spalvingus padarėlius galima matyti skirtingose šalies vietose kone ištisus metus, tačiau bene didžiausia jų koncentracija – Katmandu slėnyje. Šis slėnis – tai tarpukalnių įduba, esanti tarp Mažųjų ir Didžiųjų Himalajų. Tai tankiausiai apgyvendinta teritorija visoje šalyje, mat čia įsikūrę tokie miestai kaip šalies sostinė Katmanu, Patanas, Bhaktapuras ir kt. Katmandu slėnis dažnai įvardijamas kaip Nepalo kultūros lopšys, čia gausu šimtamečių šventyklų, rūmų, pagodų. Tačiau tuo pačiu slėnis žavi ir savo gamtos peizažais: karstiniais urvais, subtropiniais miškais. Būtent čia, kovo–birželio, o taip pat ir rugpjūčio–spalio mėnesiais galima išvysti daug skirtingų drugelių.

Igvasu nacionalinis parkas, Brazilija ir Argentina

Igvasu nacionalinis parkas (Iguazu National Park) – tai saugomas gamtos kampelis, esantis Argentinos ir Brazilijos pasienyje. Didžiausia jo įžymybė – didžiulis, garsiai šniokščiantis Igvasu krioklys. Išvertus iš gvaranių, vietinių indėnų, kalbos, Igvasu pavadinimas reiškia „didelį vandenį“. Toks vardas šiam gamtos kūriniui suteikta tikrai ne be reikalo, mat krioklį sudaro net 275 protakos, o visos sistemos ilgis – beveik 3 km. Jį apžiūrėti galima tiek iš Argentinos, tiek iš Brazilijos žemių.

Žinoma, dauguma žmonių į nacionalinį parką atvyksta norėdami pamatyti garsųjį krioklį. Tačiau įdomybių čia yra ir daugiau, pavyzdžiui, – tankios džiunglės, kuriose auga endeminės medžių rūšys ir gyvena daug įvairiausių gyvūnų, tokių kaip jaguarai, tapyrai, skruzdėdos, ocelotai ir kt. Džiunglės garsėja savo šiltu ir drėgnu klimatu, kuris itin parankus ir drugeliams. Jų čia gyvena tūkstančiai. Geriausias metas stebėti drugelius – ankstyvas rytas.

Drugelių slėnis, Rodo sala, Graikija

Rodas – tai Graikijai priklausanti sala, esanti Egėjo jūros rytuose, visai netoli Turkijos krantų. Įdomybių šioje, ketvirtoje pagal dydį šalies saloje, tikrai netrūksta: nuo vaiskiai mėlynos spalvos jūros, žavių paplūdimių ir jaukių kurortinių miestelių, iki seniausio ir geriausiai išsilaikiusio Europoje Viduramžių miesto, pilių, Magistro rūmų ir kt. Tai sala, kurioje galima suderinti malonų poilsį prie jūros ir istorijos bei vietinės kultūros pažinimą.

Rodo salos šiaurės vakaruose slepiasi ir dar viena įdomybė – Drugelių slėnis (Petaloudes). Tai – unikali salos vieta: slėnyje gausu mažų ežeriukų, siaurų akmenimis grįstų takelių. Čia čiurlena daug upeliūkščių, šniokščia nedideli kriokliai ir auga grakščios pušys bei stirakai – lapuočiai medžiai, kurie, kaip bebūtų keista, daugiausiai paplitę Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje bei Azijoje. Įdomu tai, jog būtent iš šių medžių teka derva, kurios kvapas privilioja galybę baltajuosčių meškučių. Tai – mažučiai margi drugeliai, kurie tarytum gyvas kilimas padengia medžių kamienus ir šakas.

Geriausias metas vykti į Rodo saloje esantį Drugelių slėnį – birželio vidurys–rugsėjo pradžia. Šiuo periodu galima išvysti daugiausiai drugelių.

Singapūro oro uosto drugelių sodas

Visi iki šiol šiame straipsnyje aptarti kampeliai – sukurti gamtos. O dabar norime pristatyti vietą, kurioje knibždėte knibžda įvairiaspalvių drugelių, tačiau ją sukūrė ne gamta, o žmogus. Tai –Singapūro oro uoste esantis drugelių sodas.

Singapūro Čangio tarptautinis oro uostas – jau ne vienerius metus pelno įvairiausius titulus. Pasaulinio lygio verslo žurnalai jį pripažįsta kaip vieną iš geriausių visame pasaulyje. Tokios pagyros tikrai pelnytos – nors oro uoste gyvenimas tiesiog verda (maždaug kas 90 sekundžių čia nusileidžia arba pakyla naujas lėktuvas), jame vyrauja preciziška tvarka.

Interaktyvi galerija, kinetinis žaidimų kambarys, kino teatras, milžiniškos čiuožyklos, galybė parduotuvių, kavinių, restoranų – Singapūro oro uoste stengiamasi, jog skrydžio laukiantys žmonės nenuobodžiautų ir turėtų kuo daugiau veiklų. Viena iš jų – drugelių stebėjimas. Taip, perskaitėte teisingai – oro uosto teritorijoje, trečiajame terminale, įrengtas sodas, kuriame galima pasigrožėti ne tik gėlių žiedais, tačiau ir drugeliais: jų čia gyvena net 40 rūšių! Džiunglių augmenija, dirbtinis krioklys, spalvingos gėlės ir drugeliai – visa tai galima išvysti šiuolaikiškajame Singapūro oro uoste.

Drugelių slėnis, Turkija

Singapūro oro uoste esantis sodas – išties nepaprasto grožio vieta, kurioje skraido daug margaspalvių drugelių. Tačiau reikia pripažinti, jog natūralioje aplinkoje plaštakės atrodo dar patraukliau. Viena iš tokių vietų – Turkijoje, Marmario pašonėje esantis Drugelių slėnis.

Įdomu tai, jog net norint nuvykti į šį slėnį – reikės įdėti pastangų, mat jį galima pasiekti tik plaukiant laivu ar valtele. Milžiniški skardžiai, jų papėdėje augantys gėlynai, smaragdinis jūros vanduo, baltas smėliukas ir tūkstančiai drugelių – toks yra šis slėnis. Geriausia tai, jog gamta čia – nepaprasto tyrumo, beveik nepaliesta žmogaus rankų, todėl jos grožis – tiesiog hipnotizuoja.

Drugelių slėnyje gyvena 40 skirtingų drugelių rūšių. Geriausias metas vykti jų apžiūrėti – vasaros mėnesiai.

Kelionės į Turkiją nuo
329 €
Kelionės