Kodėl man teks palaukti įmokų už turizmo paslaugas grąžinimo?

Keliautojai,

Visų pirma - norime Jums nuoširdžiai padėkoti už kantrybę ir pasitikėjimą šiuo iššūkių pilnu laikotarpiu. Suprantame, kad galvoje sukasi daug minčių, neaiškumų bei neatsakytų klausimų, tačiau žinokite, Jūs mums rūpite! Mes dirbame pilnu pajėgumu, stengiamės visiems atrašyti į laiškus ir atsakyti į visus skambučius netylančiuose telefonuose. Būtent todėl kreipiamės į Jus, norėdami aptarti esamą situaciją bei atsakyti į klausimus, kodėl viskas taip susiklostė.

         

Kas nutiko?

  • 2020-03-13 dieną Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą Nr. V-367 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, kuriuo įpareigojo Lietuvos Respublikos piliečius nutraukti keliones į paveiktas valstybes ir teritorijas.

  • 2020-03-16 dieną Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas priėmė sprendimą Nr. V-375 „Dėl koronaviruso (COVID-19) valdymo priemonių“, kuriame LR užsienio reikalų ministerija bei LR susisiekimo ministerija įpareigota pasirūpinti Lietuvos Respublikos piliečių, deklaravusių savo nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvoje, pargabenimu iš užsienio valstybių.

Kaip į tai reagavo kelionių organizatoriai?

  • Lietuvos kelionių organizatoriai nedelsiant atšaukė visas 2020-03-13 - 2020-04-14 dienomis suplanuotas turistines keliones. Taip pat įgyvendindami nurodymus nedelsiant nutraukti keliones, saugiai, savais ištekliais grąžino turistus iš paveiktų valstybių ir teritorijų, nepriklausomai nuo jų kelionių pabaigos datų.

Kas šiuo metu vyksta turizmo srityje?

  • Kelionių organizatoriai susiduria su rimtais finansiniais ir administravimo iššūkiais, kadangi didžioji keliautojų dalis reikalauja grąžinti pinigus už keliones, nors jie jau yra sumokėti tolimesniems paslaugų teikėjams - apgyvendinimo, transporto, pervežimo įmonėms.

  • Lietuva ir pasaulis išgyvena krizę: nuo didžiulio ekonominio pakilimo turizmo srityje iki visiško kelionių sustabdymo...Ir visa tai įvyko per savaitę. Tai yra pats staigiausias ir didžiausias kada nors įvykęs sukrėtimas turizmo industrijoje.

Ką daro Kelionių Akademija?

  • Kaip ir daugelis turizmo agentūrų ir darbuotojų, mes dirbame nesuskaičiuojamą kiekį valandų, atsakinėjame į tūkstančius laiškų, skambučių ir užklausų. Nepamirštame nei vieno kliento, stengiamės rasti bendrą sutarimą.

  • Visiškai suprantame ir pateisiname Jūsų pyktį, juk žlugo tiek gražių kelionių, supraskite, mums dėl to lygiai taip pat liūdna. Kaip agentūra, stengiamės kuo greičiau gauti atsakymus iš savo partnerių ir planuoti tolimesnius žingsnius.

  • Šiuo metu vienintelis ir svarbiausias mūsų darbas – susitvarkyti su administravimo iššūkiais ir sulaukti vyriausybės nutarimo dėl skiriamų lėšų turizmo sektoriui. Taip pat sulaukti, kol aviakompanijos, viešbučiai ir kiti paslaugų tiekėjai pradės vykdyti grąžinimo procedūras, kad galėtumėme kuo greičiau suteikti atsakymus dėl Jūsų įsigytų kelionių.

Juk visa tai – laikina, netrukus vėl viskas grįš į savo vėžes. Mes, kaip ir Jūs, su nekantrumu laukiame kada vėl galėsime laisvai keliauti į svajonių kraštus! O dabar labai prašome Jūsų kantrybės ir supratingumo. Mes tikime tuo ką darome, patikėkite ir Jūs!

 

 

UP