Nuostabus Silezijos kraštas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Lenkiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
 Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Lankysimės „mažąja Praha“ pramintame Klodzke. Apžvelgsime X a. iškilusio miesto senamiestį, pamatysime miesto valdžios centrą – Rotušę – ant kurios fasado regėsime mažesnę Prahos astronominio laikrodžio kopiją. Šalia Rotušės stovi miesto panoramoje dominuojanti 150 metų statyta Švč. Mergelės Marijos bažnyčia, kurioje šiandien meldžiasi miesto katalikai, nors praeityje šventovė „klausėsi“ ir protestantų maldų. Aplankę sakralinį miesto paveldą keliausime link žiaurius karus ir politines dalybas menantį, XVII a. statytą, Klodzko fortą. Masyvus įtvirtinimas buvo pradėtas statyti miestą valdant austrams ant X a. stovėjusios tvirtovės liekanų. Šiandien turistai čia gėrisi Klodzko miesto panorama nuo forto viršūnės ir klaidžioja po miestą juosiančius gynybinius tunelius. Pažintį su „mažąja Praha“ baigsime apžvelgdami gotikinį Šv. Jono tiltą – seniausią Lenkijoje akmeninį tiltą, sukonstruotą XIII a. Dėl savo panašumo į Karolio tiltą Prahoje jis dažnai vadinamas „mažuoju Karolio tiltu“. Susipažinę su ne ką mažiau įspūdinga nei didžiąja – mažąja Praha – vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
2
diena
 Po pusryčių keliausime į Stolove kalnų nacionalinį parką. Jame grožėsimės nuostabia kalnų grandine, nuo kurios atsiveria unikali miškų ir kalnų panorama. Pamatysime aukščiausią parko viršukalnę, siekiančią net 919 metrų aukštį bei uolas – šimto tūkstančių metų erozijos kūrinį. Pasigrožėję užburiančia gamta kelsimės apžiūrėti įspūdingo architektūros paminklo – Ksionžo pilies. Nors iš pirmo žvilgsnio statinys primena romantiškas Bavarijos karalių rezidencijas, pilis, stūgsanti ant aukštos uolos bukų miške, slepia tamsią istoriją. Nežinant niekam nekiltų mintis, kad gotikos, ir baroko, ir rokoko stiliaus bruožų turintis prabangus statinys buvo ruošiamas ne bet kam kitam, o Adolfui Hitleriui, tačiau diktatorius joje taip ir neapsilankė. Pasimėgavę prabangia architektūra ir nuostabiais panoraminiais vaizdais vyksime į Svidnicą – mažą Lenkijos miestelį, stipriai nukentėjusį Antrojo pasaulinio karo metu. Konfliktų nukankintos vietovės pažiba – didžiausias Europoje medinis religinis pastatas – Taikos bažnyčia, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą kaip religinės tolerancijos apraiška katalikų valdomoje teritorijoje (šventovė skirta liuteronams). Įdomu, kad ją konstruojant nebuvo panaudotas nei vienas vinis! Vakare atvyksime į Vroclavą, pasivaikščiosime po miesto senamiestį. Jeigu bus pageidavimų, galėsime plaukti Odros upe ir jos kanalais. Po ilgos ir turiningos dienos vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
3
diena
Po pusryčių pradėsime ekskursiją po Vroclavą – vieną seniausių ir gražiausių žemutinės Silezijos miestų, įsikūrusį Odros upės salose. Pasivaikščiosime Tumski saloje – seniausioje Vroclavo dalyje –  kurioje stovi miesto ikona – gotikinė Šv. Jono Krikštytojo katedra, viduje talpinanti didžiausius Lenkijoje bažnytinius vargonus, kurie prieš Antrąjį pasaulinį karą buvo gigantiškiausi visame pasaulyje. Persikėlę į „Smėlio“ salą apžiūrėsime masyvią Švč. Mergelės Marijos bažnyčią, kuri 1945 m. Breslau apgulties metu buvo stipriai apgriauta, tad šiandien viduje matomi religiniai reliktai čia buvo sunešti iš kitų Žemutinės Silezijos šventovių. Apžiūrėję salos kraštovaizdžio dominantę paklaidžiosime siauromis gatvelėmis ir kiemeliais ir ieškosime Vroclavo nykštukų, tapusių antikomunistinio judėjimo „Oranžinė alternatyva“ pasipriešinimo komunizmui išraiškos forma. Šiandien šių, 9 dešimtmetyje pradėtų konstruoti, nykštukų jau daugiau nei 400. Jie – turistų numylėtiniai, mielai besišypsantys nuotraukose. „Užsikrėtę“ pakilia nuotaika keliausime per Lenkiją. Vėlai vakare sugrįšime į Lietuvą.

Apie Lenkiją

Oficialiai Lenkijos Respublika yra centrinės Europos šalis, turinti sienas su Vokietija, Čekijos Respublika, Slovakija, Ukraina, Baltarusija ir Lietuva, supama Baltijos jūros ir Kaliningrado srities. Lenkija yra devinta pagal teritorijos dydį šalis Europoje. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas - 312 679 kv.km Gyventojai - 38 433 600 gyventojų Sostinė - V
Dėmesio! Keliaujant į Lenkiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu;
 • 2 nakvynės su pusryčiais viešbutyje;
 • Kelionės vadovo paslaugos;
 • Ekskursinė programa;
 • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Mokami objektai,vietinių gidų paslaugos  ~ 120  PLN  (Lenkijos zlotai );
 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

 • LR piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė. Jų galiojimo laikas  turi būti ne trumpesnis nei 3 mėn. po kelionės pabaigos.
 • Išsamesnė informacija pateikiama kelionės atmintinėje;
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • Muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
 • Priemoka už vienvietį kambarį 50 EUR.
Pasitark su specialistu!
Gintarė L.
Susisiek su Lenkijos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Gdanskas - Sopotas - Malborkas - Griunvaldas
Lenkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Gdanskas - Sopotas - Malborkas
Lenkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kelionė į Lenkiją. Senojoje Aisčių žemėje 3d.
Lenkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Varšuva - Zakopanė - Velička - Krokuva 3d.
Lenkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.