Visas Vietnamas su poilsiu

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Vietnamas

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Vietnamas | Apie Vietnamą

Bendra informacija apie Vietnamą, Vietnamo miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Vietnamo klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Vietname.

Geografija. Vietnamas – ryčiausia Indokinijos pusiasalio valstybė.  Pilnas šalies pavadinimas – Socialistinė Vietnamo Respublika. Šalies sostinė yra Hanojus, didžiausias miestas – Hošiminis. Vietnamas iš šiaurės ribojasi su Kinija, šiaurės vakaruose su Laosu, Kambodža iš pietvakarių. Iš rytų šalies krantus skalauja Pietų Kinijos jūra. Šalies forma primena „S“ raidę. Vietnamo krantus skalaujančios jūros ribojasi su  2 vandenynais – Ramusis ir Indijos. Vietnamas – labai spalvinga šalis, išlaikiusi savo nacionalines tradicijas ir papročius. 1954 – 1975 šalyje vyko karas tarp Šiaurės ir Pietų Vietnamo (Pietų Vietnamą palaikė JAV). Karą laimėjo Šiaurinis Vietnamas. Nuo to laiko šalyje įsigalėjo komunizmas. Sostinė. Hanojus, turintis apie 3,3 mln. gyventojų (2007 m.).  1945-1976 m. buvo Šiaurės Vietnamo sostinė, nuo 1976 m. – suvienyto Vietnamo sostinė.

Gyventojai. Vietname gyvena apie 84 milijonus gyventojų. Etninės grupės: vietnamiečiai – 86,2%, tajai – 1,9%, nungai – 1,7%, muongai – 1,5%, chmerai kromai – 1,4%, hoa – 1,1%, nungai – 1,1%, chmongai – 1%, kitos tautos – 4.1%.

Kalba. Vietnamietnamiečių (oficiali), taip pat tajų, muongų, chmerų, kiniečių , nungųir cmongų. Pastaraisiais metai sparčiai populiarėja anglų kalba, todėl Vietname nesunku susikalbėti šia kalba su vietiniais.

Religija. Budizmas 85%,  krikščionys 8%, kiti 7%.

Klimatas.
Šiaurės ir pietų Vietnamo klimatas labai skiriasi, geriausias laikas keliauti po visą Vietnamą - nuo lapkričio iki balandžio mėn.

Šiaurėje yra du sezonai: vėsesni - sausas (nuo lapkričio iki balandžio) ir karštasis lietingas sezonas (nuo gegužės iki spalio).

Centrinėje Vietnamo dalyje žiemos (nuo gruodžio iki vasario) yra vėsesnės ir lietingesnės. Centrinėje Vietnamo dalyje esančiose aukštumose, klimatas yra panašus į pietinių regionų, bet žiemos metu gali nukristi gerokai žemiau nulio.

Pietuose oras yra karštas ir drėgnas visus metus, ypač nuo vasario iki gegužės. Liūčių sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio.

Darbo laikas. Dauguma parduotuvių, kavinių ir turgaviečių veikia septynias dienas per savaitę iki pat vėlaus vakaro.

Valiuta. Dongas (1 USD=16,55 dongai).

UP
Išskleisti kelionių paiešką