Vestuvės Jamaikoje

Poilsinė-egzotinė-vestuvinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Jamaika

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą

Jamaika | Apie Jamaiką

Bendra informacija apie Jamaiką, Jamaikos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Jamaikos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Jamaikoje.

 

Sostinė: Kingstonas.

Jamaikos plotas: 10 991 kv. km.

Gyventojų skaičius: 2 804 332 (2008m.)

Valstybinė kalba: anglų.

Religija: Protestantizmas (62,5%), netikintys (20.9%), katalikai (2.6%), kitos religijos (14.2%).

Valiuta: Jamaikos doleris (JMD), 1 LT ~ 25 JMD.

Jamaikos_herbas

APIE ŠALĮ

Jamaika, tai sala Karibų jūros regione, kuri visų pirma garsėja, kaip žymiausiojo pasaulyje regio atlikėjo, Bob Marley, gimtinė. Atvykus į šalį pajusite, kokia svarbi jamaikiečiams yra muzika. Ji tvyro ore visą laiką, girdėsite ne tik regio muzika, bet taip pat ir mento, ska, rocksteady  bei kitus muzikos ritmus. Ne veltui Jamaika vadinama garsiausia (tikrąją to žodžio prasme) šalimi pasaulyje.
Jamaikos istorija prasideda maždaug 900 metais po Kristaus. Salą apgyvendina Arawak genties indėnai, kurie ir duoda Xamayca vardą, kuris jų kalba reiškė “pavasarių žemė”. 1494 metais salą atranda Kristupas Kolumbas ir sala tampa Ispanijos kolonija. Nuo 1655 metų Jamaiką valdo anglai. Visišką nepriklausomybę šalis išsikovoja 1962 metų rugpjūčio 6 dieną.
Jamaikos kultūrą formavo vietiniai gyventojai, kurie vėliau smarkiai susimaišė su imigrantais anglais, ispanais, į šalį priverstinai atvykusiais vergais iš  vakarų Afrikos, bei įmigravusiais kinais ir indais. Jamaiką įtakojo idėjos iš tolimųjų rytų, Afrikos, ir Europos, tad kultūra tapo labai marga. Bene didžiausią įtaką padarė anglų kolonizacija – dabartinė oficiali kalba yra anglų, religija – krikščionys protestantai.
Jamaika turi penkis žymiausius miestus – kurortus: tai šalies sostinė Kingstonas šalies pietryčiuose, Port  Antonio šalies šiaurės rytuose, Ochios Rios šiaurėje, Montego Bay šiaurės vakaruose, ir Negril vakaruose.
Kingstonas tai didmiestis, kuriame gyvena arti 1 mln. gyventojų, kuriame sutelkti šalies valdymo organai. Kingstone įsikūręs Norman Manley oro uostas. Pasižymi puikiu naktiniu gyvenimu.
Port Antonio – nuostabus gamtos kampelis su mažai žmogaus paliestais paplūdimiais, toli nuo didmiesčio šurmulio.
Ochios Rios pasižymi garsiausiais Jamaikoje turgumis ir kitomis apsipirkimo vietomis.
Montego Bay ir Negril kurortai – vieni daugiausiai lankomų ir populiariausių Jamaikos vietų. Negril pasižymi vienu pačių geriausių paplūdimių saloje, Montego Bay rasite nepamirštamų koralinių rifų, istoriją menančių plantacijų darbininkų namelių. Abu kurortai turi platų viešbučių pasirinkimą.
Jamaikoje taip pat galima mėgautis puikiu raftingu (plaukimas srauniomis upėmis), žaisti golfą plačiuose ir kokybiškuose golfo laukuose.

KLIMATAS

Geriausias laikas keliauti į Jamaiką atsižvelgiant į klimatą tai gruodžio – balandžio mėnesiai. Šiuo periodu Jamaikoje daugiausiai saulėtų dienų, mažiausiai kritulių. Iš esmės visos salos klimatas panašus – metinė temperatūros amplitudė nedidelė, lietinguoju sezonu (gegužė - lapkritis) būdingi trumpi lietūs lydimi saulės, kuri greitai išdžiovina žemę. Vandens temperatūra ištisus metus nenukrenta žemiau 24°C.
Mėgstantiems pasivaikščioti vakare paplūdimiu ar miesto promenada rekomenduojama pasiimti šiltesnį megztuką, švarką ar lengvą striukę.

Jamaikos temperatūra (°C)

Sau - Vas

Kov

Bal - Geg

Bir-Spa

Lap - Gru

24

25

26

27

26

KELIONĖS DOKUMENTAI

Keliaujant į Jamaiką būtinas kelionių pasas (popierinis). Lietuvos Respublikos piliečiams viza į Jamaiką kainuoja 100 USD. Daugiau informacijos www.urm.lt

SVEIKATA IR SAUGUMAS

Vykstant į Jamaiką Lietuvos piliečiams jokių būtinųjų skiepų nėra. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo hepatito A ir hepatito B.
Jamaikoje sveikatos apsaugos sistema išvystyta gerai, šalyje yra 23 ligoninės ir apie 350 medicinos centrų. Vykstant atostogauti rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą. Daugiau informacijos www.saugikelione.lt
Nors Jamaika nėra laikoma labai saugia šalimi, tačiau turistams daug pavojaus tikrai nėra. Reikėtų laikytis pagrindinių saugumo principų: atidžiai saugoti savo asmeninius daiktus turguose, aikštėse ir kituose žmonių susibūrimo vietose, naudotis viešbučių seifais. Reikėtų vengti mažai turistų lankomų teritorijų, atokių miesto kvartalų. Nepaisant to, turistinėse zonose saugumas yra tikrai geras.

UP
Išskleisti kelionių paiešką