Vengrija – naujos patirtys Vidurio Europoje

Nuo312
389 €
2022 05 19 ir daugiau datų
Dėmesio! Keliaujant į Vengriją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.
2
diena
Pusryčiai. Vykstame į Estergomą, prie Dunojaus upės įsikūrusį miestą, kuris X-XIII a. buvo Vengrijos sostinė. Miestas išlaikęs viduramžišką architektūrą. Aplankysime Estergomo baziliką – didžiausią Vengrijoje katalikų bažnyčią, kuri pastatyta ant piliakalnio nuo kurio atsiveria graži Dunojaus upės panorama. Iš Estergomo vaizdinga Dunojaus pakrante važiuosime į Višegradą, kur ant kalvos stūkso XIII a. statyta Višegrado tvirtovė, o papėdėje išlikę karalių rūmų griuvėsiai. Višegrado tvirtovę sudaro dvi dalys – tai aukštutinė ir žemutinė pilys, išsidėsčiusios vaizdingame Dunojaus vingyje, dešiniajame upės krante. Porą šimtmečių buvusi Vengrijos karalių rezidencija ir brangenybių saugykla, tvirtovė buvo užimta Osmanų imperijos ir stipriai suniokota. Apsilankysime tvirtovėje*, iš kurios atsiveria nuostabus vaizdas į Dunojaus vingį. Vykstame į Sentendrę, kur pasivaikščiosime siauromis ir vingiuotomis gatvelėmis, galėsite užkopti į kalvą ir pasigrožėti spalvotais namais ir miestelio panorama su į dangų besistiebiančiais septynių bažnyčių bokštais. Sentendrės senamiestyje yra išlikusios ypatingai siauros gatvelės, kuriose vos du žmonės gali prasilenkti. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti marcipanų muziejuje*. Čia ne tik sužinosite, kaip gaminami marcipanai, bet ir išvysite labai įdomių šių saldumynų gaminių. Laisvas laikas, kurio metu vienoje iš kavinių galėsite paragauti tradicinių patiekalų. Nakvynė viešbutyje prie Budapešto.
3
diena
Pusryčiai. Išvyka į žymų XIX a. mineralinių vandenų kurortą Hevizą, garsėjantį didžiausiu pasaulyje terminiu 4,4 ha ploto ežeru. Iš vulkaninio kraterio trykštantis 35°C temperatūros vanduo prisotintas radonu, siera, dujomis bei mineralinėmis medžiagomis. Laisvas laikas kurorte, skirtas poilsiui prie ežero ir maudynėms*. Gydomasis ežero vanduo prisotintas karbonatų, kalcio, magnio ir kitų mineralų. Po pietų – ekskursija šiaurine Balatono ežero pakrante. Trumpas sustojimas gerai žinomame mineralinių vandenų kurorte Balatonfiurede. Tai yra balneologinis, purvo terapijos ir klimato kurortas, kuris yra seniausias ir vienas pagrindinių Balatono ežero pakrantėje. Jo mineralinės versmės gydymo tikslais naudojamos jau nuo romėnų laikų. Atvykstame į Tihany pusiasalį, kuris 1957 m. tapo pirmuoju Vengrijos nacionaliniu parku ir didžiuojasi nepakartojamu kraštovaizdžiu. Pusiasalio pavadinimas kilo nuo vaizdingos Tihany gyvenvietės. Pažintis su senąja Tihany gyvenviete, išsiskiriančia senoviniais žvejų namais, bažnyčia ir muziejumi*. Taip pat benediktinų vienuolynu, kuris įkurtas vaizdingoje vietoje dar XI a. Vakarop vykstame į garsiojo grafo Esterhazy vyno rūsius, kur mūsų lauks vengriškų vynų degustacija ir nacionalinis vakaras* su tautine muzika ir šokiais. Nakvynė viešbutyje prie Budapešto.
4
diena
Pusryčiai. Vykstame į Vengrijos sostinę Budapeštą. Ekskursijos metu apsilankysime Budoje ir Pešte - istoriniuose miestuose, kurie tik 1872 metais buvo sujungti į vieną miestą. Ant kalvos įsikūrusioje Budoje pamatysime pilies ansamblį, Karalių rūmus ir Motiejaus bažnyčią, kurioje vykdavo Vengrijos karalių karūnavimo ceremonijos. Pasivaikščiosime Žvejų bastione, nuo kurio atsiveria nuostabi miesto panorama, pamatysime įspūdingus neogotikinius Parlamento rūmus kitoje Dunojaus pusėje. XIX a. pastatytu tiltu perėję į Peštą, apsilankysime Šv. Stepono katedroje – vienoje didžiausių ir įspūdingiausių Vengrijos bažnyčių. Metro* vykstame į Didvyrių aikštę. Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti Sečenio terminių maudyklių komplekse* (pirtys, baseinai po atviru dangumi), įspūdingame zoologijos sode*, Vaizduojamojo meno galerijoje* ar Modernaus meno muziejuje*, arba pasivaikščioti Tūkstantmečio parke, kur pamatysite ir Tūkstantmečio parodai 1896 m. pastatytą Vaidahuniado pilį. Vakare – įsimintinas plaukimas laivu* Dunojumi, kurio metu grožėsimės įspūdingais vakarinio miesto vaizdais. Nakvynė viešbutyje prie Budapešto.
5
diena
Pusryčiai. Vykstame į Gedelę, kur aplankysime karališkuosius Gedelės rūmus* – mėgstamiausią Vengrijos karalienės ir Austrijos imperatorienės Elžbietos, dar vadinamos Sisi, rezidenciją. Šie rūmai yra vieni svarbiausių bei didžiausių Vengrijos architektūros paminklų. Vykstame į Vengrijos baroko sostinę Ėgerį, garsėjantį savita architektūra ir vyno gamybos tradicijomis. Ekskursijos po miestą metu pamatysime šalies gynėjų patriotizmą menančią Ėgerio pilį*, kuri 1552 m. atlaikė turkų puolimą. Būtent šis sėkmingai atlaikytas puolimas yra vienas iš vengrų tautos patriotizmo pavyzdžių. Taip pat apsilankysime Ištvano aikštėje, apžiūrėsime 40 metrų aukščio turkų minaretą bei antrą pagal dydį visoje Vengrijoje Ėgerio katedrą. Laisvas laikas, kurio metu galėsite savarankiškai apžiūrėti kitas žymias Ėgerio vietas arba papietauti. Pageidaujantiems siūlome maudynes istoriniame miesto centre įsikūrusiuose Ėgerio terminiuose baseinuose* bei įsimintiną vynų ir vengriško guliašo degustaciją* viename iš daugelio garsių „Mergelių slėnio“ rūsių. Vakare išvykstame į Slovakiją. Nakvynė viešbutyje.
6
diena
Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.
Nuo312
389 €
2022 05 19 ir daugiau datų

Apie Vengriją

Valstybė, įsikūrusi centrinėje Europoje. Vengrija turi daug kaimynių: Slovakija, Ukraina, Rumunija, Serbija, Kroatija, Slovėnija ir Austrija. Apie 50 % šalies teritorijos yra lygumos. Atvykusius žavi dvi didžiausios šalies upės – Dunojus ir Tisa. Vengrija garsi didžiausiu gėlo vandens ežeru Europoje – Balatonu. Apipintas legendomis ežeras dabar yra puiki vieta poilsiui. Išvystytos pakrantės garsėja ir gy

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą
Dėmesio! Keliaujant į Vengriją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu
 • 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais
 • kelionės vadovo paslaugos
 • ekskursinė programa
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 110 EUR
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • Vienvietis kambarys 70 EUR

Kelionės užsakymas

Nuo
312
389€

visiems: 312
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Indrė G.
Susisiek su Vengrijos specialiste Indre ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Praha - Viena - Budapeštas (nemokamas plaukimas Dunojumi) 5d.
Vengrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Budapeštas ir Dunojaus vingis
Vengrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Vengrija - saulėtasis Balatonas ir Ėgerio žvaigždės 5d.
Vengrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Vengrija. Vengrijos panorama 7d.
Vengrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.