Turkija: Didžiosios civilizacijos

Nuo595
2020 10 04 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 180
su skrydžiu: 775

Kelionės programa

Jūrų apsuptas tiltas tarp Europos, Artimųjų Rytų ir Azijos – Turkija – tai šalis garsėjanti ne tik poilsio oazėmis, bet ir neišsenkančiais istorijos ir kultūros turtais. Islamiškosios architektūros lobynai, galingos tvirtovės, milžiniški uolose iškalti miestai – tik dalis senovės civilizacijų laikus menančių šios šalies vertybių, kurios pažadins susižavėjimą autentiška Turkijos dvasia. Ne veltui čia lankėsi didžiausi mąstytojai bei poetai, kuriuos įkvėpdavo ne tik krašto gamta, bet ir čia gyvenusių žmonių būdas. Ši kelionė – tai žygis didžiųjų civilizacijų paliktais pėdsakais, kurie galiausiai susilieja į svaiginantį dervišų šokį.
1
diena
VILNIUS – STAMBULAS (vakarienė)
Atvykimas į Stambulą. Pasitikimas ir pervežimas į viešbutį. Laisvas laikas.
2
diena
STAMBULAS – ANKARA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių dalyvausite ekskursijoje po Stambulą: apsilankysite Topkapi rūmuose (išskyrus haremą), Hipodrome, išvysite Mėlynąją mečetę, užsuksite į Jerebatano požemines vandens saugyklas ir pamatysite kitus įdomiausius Stambulo objektus. Vakare vyksite į Ankarą – Turkijos sostinę. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Ankaroje.
3
diena
ANKARA – KAPADOKIJA (pusryčiai, vakarienė)
Papusryčiavę vyksite į pirmojo Turkijos prezidento Atatiurko muziejų. Čia sudėta visa Turkijos Respublikos istorija (XX amžius). Taip pat lankysitės Anatolijos Civilizacijų muziejuje. Turėsite galimybę pasivaikščioti Ankaros tvirtovės sienomis. Po pietų vyksite į unikalią pasaulyje vietą – Kapadokiją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kapadokijoje.
4
diena
KAPADOKIJA – AVANOSAS – KAPADOKIJA (pusryčiai, vakarienė)
Pamatysite unikalų miestą iškaltą olose, kurį sudaro 9 aukštai. Tai unikalus pasaulyje vaizdas – ištisi kvartalai su namais, šventyklomis ir vienuolynais. Vėliau aplankysite Goremo muziejų po atviru dangumi su unikaliomis freskomis ir dešimtimis cerkvių, iškaltomis tiesiog uolose; taip pat Uchisaro tvirtovę. Pabuvosite Avanose – keramikos meistrų mieste, kur galėsite stebėti, kaip kuriami keramikos dirbiniai ir prisidėti prie jų gamybos. Vakarienė ir poilsis viešbutyje Kapadokijoje. Papildomai galėsite užsisakyti ekskursiją „Turkiškoji naktis“ (papildomai 30 EUR)*.
5
diena
KAPADOKIJA – KONIJA – PAMUKALĖ (pusryčiai, vakarienė)
Kelionė į Koniją. Pasivaikščiosite didžiojo mąstytojo Mevlano Celaleddin Rumi akademiją, kurio vaidmuo rytų poezijoje ypač svarbus. Jis kritikavo Graikijos filosofiją ir šių savo pažiūrų pagrindu įkūrė šią akademiją, tapusią poetų, filosofų ir vienuolių traukos centru. Jis taip pat įkūrė šokančių vienuolių – dervišų ordiną. Vėliau keliausite į Pamukalę. Vakarienė ir poilsis viešbutyje Pamukalėje.
6
diena
PAMUKALĖ – EFESAS – KUŠADASIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių lankysitės antikinėse Hierapolio kapinėse, o dar vėliau Travertinose. Vėliau keliausite į Efesą. 2000 m. pr. m. e. šiame mieste jau gyveno žmonės, o Romos imperijos laikais Efesas buvo vienas iš didžiausių Mažosios Azijos prekybos centrų. Mieste gerai išlikę daugybė antikos epochos paminklų iš heleninės civilizacijos laikų. Aplankysite Artemidės šventovės liekanas. Vėliau įsikursite jaukiame viešbutyje Kušadašio mieste ant jūros kranto. Po vakarienės galėsite pasivaikščioti po miestą ir pasigrožėti Egėjo jūra.
7
diena
KUŠADASIS – BERGAMAS – ASSOS (pusryčiai, vakarienė)
Po poilsio viešbutyje, pabuvosite Bergamo (sen. Pergamo) mieste. Iš šio miesto pavadinimo kilo žodis „pergamentas“. Tuomet pateksite į prabangius imperatoriaus Trajano rūmus. Pamatysite Dzeuso altoriaus papėdę, lankysite ir nuostabų teatrą kalnuose, kuriame žiūrovų eilės įrengtos kalno šlaite. Vakarienė ir nakvynė Assos miestelyje, kur kažkada vietinėje gimnazijoje dėstė pats Aristotelis. 

8
diena
ASSOS – TROJA – STAMBULAS (pusryčiai)
Po pusryčių jūsų lauks ekskursija po Assos miestą, kur pamatysite antikinį teatrą bei Afinos šventyklą. Vėliau keliausite į legendinę Troją. Šį miestą išgarsino Trojos karas, trukęs 10 metų ir pasibaigęs miesto užkariavimu, pasitelkus apgaulę su mediniu arkliu. Pamatysite lauką, kuriame Achilas tempė savo karieta Hektoro kūną. Persikelsite per Dardanelų sąsiaurį ir pakliūsite į Stambulą, kur Jūsų kelionė ir pasibaigs. Nakvynė viešbutyje Stambule.
9
diena
SKRYDIS Į VILNIŲ (pusryčiai)
Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.
Nuo595
2020 10 04 ir daugiau datų
+ skrydis nuo: 180
su skrydžiu: 775

Apie Turkiją

Turkija – tikrų tikriausias antikos lobynas: daugybė šventyklų, amfiteatrų, kapaviečių, mečečių, tiltų, tvirtovių ir pilių. Šalies gamta yra nepaprasto grožio, klimatas puikus, beveik ištisus metus šviečia saulė, o jūra vilioja poilsiautojus iš viso pasaulio. Turkijoje aukšto lygio viešbučiai ir paplūdimiai, vandens sporto centrai, golfo laukai, įdomios išvykos jachtomis, daug pramogų vaikams, nuostabi nacionalinė virtuvė ir

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Turkija: Didžiosios civilizacijos

Rita
2011 04 05
10.0
Laba diena. Pati norėjau parašyt ir padėkot. Visumoj viskas buvo gerai organizuota, glausta ir punktualu. Apie programą…Skurdus aprašymas kėlė nerimą ir abejones. Bet pamatėm daugiau ir su kaupu iš to kas numatyta programoj. Tik Stambule apžvalginė ekskursija apie 3 valandas aiškiai per trumpa. Galėtų būti turas 10 dienų-porą dienų skirt Stambului. Bet taip jau suplanuota. Tikslinga atskirai tik Stambulą imt (čia ateičiai kelionė). Dėl netikėtos sniego gausos nepasiekėm Hatušo. Buvo kompensuota kitu objektu. Programoj nebuvo paminėta galimybė oro balionu skristi virš Kapadokijos. Smulkesnių nepaminėtų objektų neminėsiu, pamatėm.Visas kelionės laikas buvo pilnai užpildytas, viskas iš anksto numatyta. Niekur neteko laukti, gaišti, nuobodžiauti. Laisvo laiko nebuvo ir nereikėjo. Kas norėjo prekintis irgi buvo pageidavimai išpildyti.Viešbučiai 3 žvaigždučių. Tik vienur vienokių 3 žvaigždučių, kitur kitokių. Dvi naktis buvo 5*, bet 1 drąsiai nubraukti galima. Dažniausiai netoli centro. Stambule patogioj vietoj-dar iki skrydžio spėjom nemažai apibėgt. Tik pernakvojimui tikrai užteko komforto.Maitinimas puikus. Jei lygint su Italija, tai superinis. Dažniausiai švediškas stalas, o jei fiksuotas meniu-salotos, sriuba, pagr. patiekalas ir desertas -visada.Pietums irgi buvo iš anksto numatyti sustojimai-6 eurai ir valgai kiek nori.Gidas � afatas puikus vadybininkas, diplomatas, psichologas ir t.t. Labai gerai kalba rusiškai. Turkiją pristatė labai patriotiškai, net idealizuotai, saldokai kai kada. Viską tik iš gerosios pusės, pvz. griežtai atsisakė armėnų klausimu kalbėt. Man , kaip istorikei, pritrūko istoriografiško vertinimo, problemiškumo, tarptautinio konteksto. Bet su vyru žavėjomės- kaip gražu kai gidas taip moka su meile pristatyt savo šalį, kaip stengias gerą įspūdį sudaryt. Grupė labai margaspalvė-rusai, ukrainiečiai, kinietės, korėjiečiai, uzbekai ir mes, lietuviai. Tik susidraugavom-kelionė baigėsi. Gaila buvo skirtis taip greit.O patarimas-patirt patiems. Visi keturi metų laikai vienu metu, galingiausių civilizacijų pėdsakai, unikalūs niekur kitur nesutinkami gamtos stebuklai, Azija ir Europa vienu metu, praeitis ir ateitis, svetingumas, rytietiški saldumynai, draugiški katinai, grįžtantys gandrai ir dar daug daug ką atras kiekvienas savaip Turkijoje.Ačiū.
Violeta
2012 07 18
10.0
Kas mėgstate iš kelionės pasisemti žinių, važiuokite, Šioje kelionėje gidai neįtikėtino profesionalumo, Mes su vyru važiavome 2010 m, buvome tiesiog sužavėti Turkijos istorija, daug važiuoja kartu turistų iš Rusijos Ukrainos, visi intelektualai, Bent jau mums taip pasisekė, Iki šiol prisimename gidą Šefatą ir jo meilę savo šaliai, Viskas organizuota idealiai, Tai firma Adriatik, kurie puikiai kalba rusiškai ir yra nepaprastai kulturingi, organizuoti, paslaugūs žmonės
Ramune
2012 09 27
8.8
Keliones marsrutas labai geras ir atitinka aprasyma, suprantama Stambului apziureti reikia papildomu dienu prisidurti (geriau po keliones). Viesbuciai toliau nuo juros ir Stambulo geresni (maistas juose irgi), pajuryje ir Stambule prasciau. Pietums reikia planuoti 15 liru (1EUR buvo iki 2,32 liros). Gidas buvo Šefat, tikrai labai daug zino, rupinasi grupe, jokiu priekaistu o ir siaip, velavo atskristi musu lektuvas, tai aerouoste musu lauke firmos atstovas ir i viesbuti buvom saugiai pristatyti. Uz ekskursijas papildomai ko nors daugiau nei aprasyme moketi nereikejo (Pamukaleje tiems kas norejo Afrodites varlininke maudytis reikejo berods 30liru pamoketi, ar verta - skonio reikalas). Grupes pagrinda sudare Rusijos pilieciai.Vaziuokit, tikrai nesigailesit, nes net Pamukales travertinose vandens vis maziau..... Sekmes!

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas  3 – 4* viešbučiuose (8 nakvynės: 2 nakvynės Stambule, 1 nakvynė Ankaroje, 2 nakvynė Kapadokijoje, 1 nakvynė Pamukalėje, 1 nakvynė Kušadasyje, 1 nakvynė Assos);
 • Programoje nurodytas maitinimas (8 pusryčiai ir 7 vakarienės);
 • Profesionalaus rusakalbio gido paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai patogiu autobusu;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Stambulas – Vilnius su vienu persėdimu (nuo 180 EUR, tiesioginis nuo 230 EUR);
 • Papildomos ekskursijos: Turkiška naktis (30 EUR), skrydis oro balionu virš Kapadokijos (140 EUR), šokančių dervišų pasirodymas (25 EUR);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos*;
 • Gėrimai vakarienės metu – už papildomą mokestį;
 • Arbatpinigiai gidui, vairuotojui ir nešikams;
 • Priemoka už vienvietį kambarį (101 EUR, nuolaida vaikui (tik gyvenant su dviem suaugusiais) – 91 EUR);
 • Papildoma nakvynė Stambule (34 EUR/asm – dviviečiame/triviečiame kambaryje; 50 EUR – vienviečiame).

Pastabos

 • Priemoka už vienvietį kambarį (101 EUR, nuolaida vaikui (tik gyvenant su dviem suaugusiais) – 91 EUR).
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.
 • Paskutinę kelionės dieną vakarienė nėra patiekiama.

Kelionės užsakymas

Nuo
595

+ skrydis nuo: 180 visiems su skrydžiu: 775
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Laura
Susisiek su Turkijos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Klasikinė Graikija
Graikija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Prancūzijos Žydrasis Krantas: pažintis ir poilsis
Prancūzija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Klasikinė Ispanija
Ispanija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Turkija: Rytų ekspresas
Turkija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.