Slidinėjimas Italijoje (Novaturas)

Slidinėjimo kelionės kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Italija

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą

Slidinėjimas Italijoje (Novaturas)

Spausdinti

Programa

 • Nuostabios Alpių kalnų kepurės žavi ne tik mėgstantį slidinėti keliautoją. Gerai įrengtos trasos tiesiog kviečia užsidėti slides ir čiuožti snieguotais šlaitais ir takais, o senoviniai nameliai dvelkia ramybe ir jaukumu bei susilieja su kerinčio grožio gamta. Tai Italijos Alpės.

  Skrydžiai: į Bergamą

  Skrydžiai: 2016/2017 metai. Sezonas nuo gruodžio iki kovo mėn. vidurio.

  Kurortai: Bormijus, Val di Fiemė, Livinjas, Val di Fasa, Val di Solė ir Madona di Kampiglijas, Paso Tonalė, Kavalezė, Kronplatzas,  Poza di Fasa.

  Novaturo kelionės nuo -  419 EUR!  Viešbuciai ir kainos

  Tez tour kelionės nuo -  419 EUR!  Viešbuciai ir kainos


  Kurortai Italijoje
   

  Bormijus (1225 m)

  Alpių kalnų širdyje, kur susikerta Italijos, Austrijos ir Šveicarijos sienos, išsidėstęs Alta Vatellina regionas, kurio pažiba – Bormijaus kurortas. Pora tūkstantmečių skaičiuojantis kalnų kaimelis vilioja autentiškais pastatais, įspūdingu kraštovaizdžiu, romantiškomis kavinėmis ir unikaliais terminių pirčių kompleksais, kuriuose dar 1493 metais lankėsi pats Leonardas da Vinčis.
  „Bagni Nuovi“ ir „Bagni Vecchi“ įsikūrę nuošalesnėje ramioje oazėje tarp kalnų. Šiuose terminiuose SPA kompleksuose atmosferą kuria ir turistus atpalaiduoja devynios natūralios ir karštosios versmės. Jos veržiasi iš Bagni Monumental parke esančių dolomitinių uolų. Bormijus garsėja ir karštomis mineralų prisotintomis srovėmis, kurios yra kone vienintelės pietinėje Alpių kalnų pusėje. Šių srovių temperatūra svyruoja nuo 36 iki 43 laipsnių karščio ir priklauso nuo sezono: žiemą galima pasilepinti karštesnėmis srovėmis, vasarą – šaltesnėmis. Iki terminių kompleksų nebrangiai galima nuvykti taksi. Be garsiųjų pirčių malonumų, pramogų pasirinkimas Bormijuje pagal kiekvieno skonį: ištroškusiems linksmybių veikia naktiniai barai, didžiulis sporto kompleksas, uždara čiuožykla, diskotekos ir prabangios parduotuvės, o norintieji ramybės ir romantikos laukiami Stilfserio nacionaliniame parke, kur galima pamatyti žmogaus nepaliestą Alpių gamtą.
  Šalia visų šių atpalaiduojančių ir gydomųjų vilionių sparčiai augantis Bormijus gali pasigirti moderniomis, bet kurį slidininko lygį atitinkančiomis ir puikiai paruoštomis trasomis, nesudėtinga susisiekimo sistema. Ne veltui Bormijus laikomas vienu iš prestižiškiausių Alpių kurortų. Į jį dažnai užsuka garsiausi pasaulio kalnų slidininkai – čia kasmet tarp Kalėdų ir Naujųjų metų vyksta pasaulio taurės „Stelvio“ greitojo nusileidimo rungties varžybos. Aštrių pojūčių mėgėjams Bormijus siūlo „Chima Bjanka“. Tai 3017 m kalnas, nuo kurio atsiveria nuostabus vaizdas į visą Alta Vatellina regioną. Šiame kurorte ilgiausias nusileidimas tęsiasi net 10 km, o aukščių skirtumas beveik 1800 m (nuo 1225 iki 3012 m virš jūros lygio).
  Bormijus priklauso Alta Vatellina slidinėjimo regionui, į kurį taip pat patenka Livinjas, Santa Katerina ir Valdidentras. Įsigijus bendrą „Alta Vatellina“ slidinėjimo pasą, galima slidinėti visame slėnyje. Iš Bormijaus iki kiekvieno minėtų regionų kursuoja autobusai. Keltuvų pasas „Bormio–Valdidentro–Santa Caterina“ yra šiek tiek pigesnis ir galioja 38 keltuvams bei apima 106 km slidinėjimo trasų.

  Val di Fiemė (1280 – 2380 m)

  Val di Fiemė jau seniai įtraukta į pajėgiausių pasaulio kalnų slidininkų kalendorių, mat ne vieną kartą čia vyko pasaulio taurės varžybos. Šis kurortas traukia ne tik kalnų slidininkus, tačiau ir kitų žiemos sporto šakų mėgėjus – čia vyksta tarptautinės slidinėjimo, biatlono, snieglenčių ar šuolių nuo tramplino varžybos, o poilsiautojams patiekiamas platus žiemos pramogų asortimentas.
  Val di Fiemė – tai savotiški vartai į Dolomitines Alpes. Jį sudaro penkios slidinėjimo zonos: Latemaras (43 km trasų, keltuvai iš Predaco, Pampeago ir Oberegeno), Alpe Cermis (23 km trasų, keltuvas iš Kavalezės), Alpe Lusia–Belamontas (24 km trasų, keltuvai iš Moenos ir Kasteliro), ir dvi mažos – Jochgrimo (4 km trasų) bei Paso Rolio (11 km trasų). Val di Fiemės regione visi kurortai yra vienas šalia kito, tad kasdien galima lankyti vis kitus miestelius. Už 6 km nuo Predaco, pakeliui į Rolio perėją, įsikūręs Belamonto kurortas (1372 m). Tarp Vale del Travignolo laukų įsitaisęs Belamontas atpažįstamas iš pastogių šienui krauti, kurios suteikia kaimeliui senovės žavesio. 5 km nuo Predaco veikia Panevedžio gamtos parkas, kerintis natūralia gamta. Puikiai išvystyta susisiekimo infrastruktūra leidžia specialiais autobusais pasiekti norimą vietą. Po platų Val di Fiemės slėnį išsibarstę daugybė kurortų, iš kurių didžiausi – Kavalezė ir Predacas.

  Livinjas (1816 m)
  Livinjo miestelis išsidėstęs šiaurinių Alpių kalnuose, 25 km slėnyje. Jis priklauso Lombardijos provincijai Sondrijui. Tai vienas pigiausių Alpių kurortų. Kaip sako patys italai, Livinjas – tai mažas, bet pasakiškas miestelis, kuriame visi namai pastatyti iš medžio ir akmens. Kurortas vis dar sparčiai augantis. Jame vilioja žavus kraštovaizdis bei puikios galimybės mėgautis žiemos sporto malonumais.
  Livinjas yra 1816 m virš jūros lygio, prie Šveicarijos sienos, už 35 km nuo kalnų slidinėjimo kurorto Bormijaus ir apie 45 km nuo vieno populiariausių pasaulio kurortų – St. Moritzas. Slidinėjimo zona išsidėsčiusi skirtinguose šlaituose („Carosello“ ir „Motollino“ pusės). Ji tinka visų kategorijų slidininkams ir snieglentininkams. Žiemos sporto mėgėjų paslaugoms yra autobusai, kurie nemokamai veža iki bet kurios kurorto vietos. Bendras „Alta Vatellina“ abonementas suteikia galimybę slidinėti šalia esančių Bormijaus, Santa Katerinos ir Valfurvos kurortų trasose.
  Nuo lapkričio iki balandžio Livinjo slėnis padengtas sausa puria sniego paklote. Livinjo miestelyje veikia kelios sporto mokyklos, joms vadovauja patyrę instruktoriai, čia pirmųjų žingsnių ant slidžių mokosi naujokai. Kartą per savaitę mokyklų instruktoriai rengia pasirodymą ant naktinės trasos. Livinjo miestelyje ant užšalusio ežero galima pasivažinėti nuomotais automobiliais ir sniego motociklais, yra rogučių trasa ir pačiūžų arena.
  Slidinėjantiems neteks nuobodžiauti ir vakare. Jūsų paslaugoms veikia restoranai, kavinės, barai ir diskotekos. Turistus vilioja ir neapmokestinama prekybos zona: kaimelyje veikia daugiau nei 200 neapmokestinamų prekių parduotuvių.
  Iš Livinjo važinėja autobusai į romėnų laikų miestelį Bormijų. Ten yra puikus terminių pirčių kompleksas „Bagni Vecci“, kur 1493 m. lankėsi pats Leonardas da Vinčis. Čia trykšta 30 karšto vandens šaltinių, yra romėniškosios, viduramžiškos, imperatoriškosios pirtys, tepidariumas, kolidariumas, frigidariumas, atviras šilto vandens baseinas ir kitos vonios ir vonelės. Į kompleksą įleidžiama nuo 14 metų.

  Val di Fasa (1320–2950 m)
  Pačiame Dolomitinių Alpių centre išsidėstęs regionas garsėja kerinčiu gamtos grožiu ir didelėmis kalnų slidinėjimo galimybėmis. Vingrios Sasolungo uolos ir didingas Sela kalnų masyvas itin įspūdingai atrodo saulei leidžiantis, kai spinduliai juos nudažo rausva spalva. Slėnyje iki šiol gyvena ladinų palikuonys, išlaikę savitą kalbą ir tradicijas.
  Val di Fasos slėnyje išskiriamos dvi pagrindinės slidinėjimo zonos. Pati didžiausia ir populiariausia zona, išsidėsčiusi virš Kanazėjaus ir Kampitelo kurortų. Pagrindinis šios zonos privalumas, kad keltuvų sistema ši zona yra sujungta su dar trimis žinomais Dolomitinių Alpių kurortais – Val Gardena, Alta Badija ir Arabba-Marmolada (tai sudaro apie 500 km slidinėjimo trasų). Kalnų slidininkus ypač traukia garsus slidinėjimo turas aplink Sela kalnų masyvą, kerintis įstabiais gamtos peizažais.
  Antroji mažesnė ir itin saulėta slidinėjimo zona išsidėsčiusi virš Pozos ir Vigo di Fasos kaimelių. Nuo šios vietos atsiveria vaizdas į pačią aukščiausią Dolomitinių Alpių viršūnę – Marmoladą. Ši slidinėjimo zona nėra tiesiogiai sujungta su Sela Ronda, todėl ten žmonių yra mažiau negu Kanazėjaus ar Kampitelo kurortuose. Keletą kartų per savaitę Pozoje esančioje apšviestoje trasoje galima išmėginti vakarinį slidinėjimą. Kalnų slidinėjimo asams galima parekomenduoti puikią juodąją trasą, esančią šiauriniame šlaite virš Albos kaimelio. Ji visada padengta šviežio sniego sluoksniu.
  Tarp Val di Fasos kaimelių ir keltuvų kursuoja nemokami autobusai. Su tuo pačiu „Val di Fassa/Carezza“ slidinėjimo pasu leidžiama slidinėti Pozoje, Alboje ar Vigo di Fasoje. Norint pasivažinėti Sela Rondos žiedu ir persikelti į kitas Dolomitinių Alpių kurortų trasas, reikia įsigyti slidinėjimo pasą „Dolomiti Superski“.
  Šį sezoną NOVATURAS siūlo apsigyventi Kanazėjaus ir Alba di Kanazėjaus, Kampitelo ir Poza di Fasos kurortiniuose miesteliuose. Čia apsigyvenę turistai galės lengvai pasiekti Val di Fasos slidinėjimo trasas.  Val di Solė ir Madona di Kampiglijas, Paso Tonalė (1520–2505 m)
  Val di Solė – Saulės slėnis – tai Italijos kalnų kurortų spindulys. Čia – švelnus, saulėtas ir tyras oras, pasakiška aplinka, įvairios žiemos sporto šakos, tarp kurių dominuoja kalnų slidinėjimas. Dėl minėtų priežasčių šiai slidinėjimo zonai toks pavadinimas suteiktas neatsitiktinai.
  Val di Solė yra vakarų Trentine, tarp didelės dolomitinių viršukalnių grupės – Adamelo (3354 m), Presanelos (3556 m), Ortles Kevedalo ar Madalene Alpine, apjuostas Stelvijaus, Adamelo ir Brentos draustinių. Val di Solė tęsiasi nuo Mostizolo iki Tonalės perėjos. Slidinėjimo zonoje išsidėsčiusios trys slidinėjimo sritys – Folgarida ir Marileva (sujungtos keltuvų sistema) bei Pėjus (nuošaliau esanti nedidelė sritis). Val di Solės keltuvų sistema taip pat jungiasi su prestižiškiausiu Italijos slidinėjimo regionu – Madona di Kampigliju. Visos kartu jos siūlo net 150 km kalnų slidinėjimo trasų pasirinkimą. Pėjaus regione trasų nedaug, tačiau jos tokios skirtingos, kad net patyręs poilsiautojas čia susivilios praleisti visą dieną. Bendras „Superskirama“ slidinėjimo abonementas leidžia naudotis visais „Adamelo Ski“ (Passo di Tonalės ir Ponte di Legno), Madona di Kampiglijaus, Folgarida Marilevos, Pėjaus, Pinzolo, Andalo-Fai della Paganellos, Monte Bondoneno ir Folgarijos keltuvais.
  Dauguma trasų čia skirtos patogiam slidinėjimui. Jos išsidėsčiusios 1520–2505 m aukštyje virš jūros lygio. Be to, yra 15 km trasų, skirtų tradicinio slidinėjimo mėgėjams, o snieglentininkai gali nuleisti garą demonstruodami triukus specialiame parke ar ant rampos. Saulės slėnyje yra net 53 km lygumų slidinėjimui skirtų trasų, kurios daugiausia driekiasi Pėjaus apylinkėse.
  Slėnyje yra nemažai įvairių miestelių. Didžiausi iš jų – Dimaras ir regiono sostinė Malė. Dimaras – tai vienas iš pagrindinių Val di Solės ekonominių centrų, kur suplūsta daug turistų. Iki artimiausio keltuvo Folgaridos miestelyje važiuosite autobusu apie 10 min.
  Malė yra Val di Solės regiono sostinė ir pagrindinis administracinis centras. Iki artimiausio keltuvo Folgaridos miestelyje autobusu važiuosite apie 15–20 min. Kaip ir kiekviename žiemos kurorte, Malė yra vietinių barų, restoranų ir jaukių parduotuvių. Keletą kilometrų nuo Malės nutolę Alpių sniego nepaliesti žalieji plotai, kuriuose įsikūrę „The Rabbi Spa“ ir „The Pejo Spa“ sveikatingumo centrai. Nuo seno šiuose centruose gydomos odos, reumato, kraujo apytakos, virškinimo ligos, padedama kovoti su celiulitu. Čia veikia įvairios atpalaiduojamosios vonios, galima pasidaryti įstabų masažą.

  Kavalezė (1000 m)
  Kavalezė  – tai tvirtas istorijos šaknis turintis ir nepaprastai gyvybingas kurortas Val Di Fiemės regione. Kavalezės gyvenvietės istorija skaičiuojama nuo XII a. Vėliau Kavalezė tapo politine, religine ir ekonomine Val di Fiemės slėnio sostine. XVI a. čia savo rezidenciją turėjo Trento vyskupas, o nuo XIX a. Kavalezė yra didingosios Fiemės bendruomenės būstinė.
  Pamišusiems dėl sporto pramogų siūloma mėgautis Alpe Cermio trasomis, leistis laukine Lagorajaus kalnų grandine ar dumti į slidinėjimo ekskursijas po kalnus. Iš kurorto į artimiausią Alpe Cermio slidinėjimo zoną patenkama “Fondovalle-Doss dei Laresi” gondolomis. Kavalezės kurorte yra ledo arena, čiuožykla po atviru dangumi, visuomeninis baseinas, kino teatras, gausu parduotuvėlių ir barų. Dėl paslaugų ir sporto pramogų gausos puikiai tinka poilsiui su šeima, o taip pat pradedantiesiems ir mažiau patyrusiems slidininkams bei snieglentininkams.

  Kronplatzas (935 – 2275 m)
  Kronplatzo (itališkai – Plan de Corones) slidinėjimo zona driekiasi šiaurės rytų Italijos Dolomitinėse Alpėse (dauguma pietų Tirolio kalnų turi ir vokiškus, ir itališkus pavadinimus). Šis slidinėjimo kurortas prilygsta aukšto lygio kaimyninių šalių – Austrijos, Šveicarijos – slidinėjimo kurortams.
  Gal ir yra gražesnių kalnų nei supantys šį slėnį, tačiau vargu ar kur kitur rasite tokius kalnus, nuo kurių atsivertų toks puikus vaizdas. Pakilus į šios zonos aukščiausią Konkordijos viršūnę (2275 m), į kurią iš visų pusių kelia 31 keltuvas, 360 laipsnių kampu atsiveria panoraminis aplinkinių kalnų vaizdas. Būtent dėl to šis regionas ir vadinamas karūnuotu.
  Kronplatzo slidinėjimo kurortas yra saulėčiausias iš visų Alpių kurortų, o slidinėjimo trasos pagal jų paruošimą ir atnaujinimą laikomos geriausiomis Italijoje. Kiekvieną žiemą čia dirbantys žmonės žada dar daugiau naujovių, kad slidinėti būtų dar geriau. Atsižvelgus į slidininkų pageidavimus, paįvairinamos trasos, kad būtų stačių nusileidimų ir paprastų perėjimų.
  Kronplatze daug dėmesio skiriama šeimoms su vaikais. Įrengtos specialios keltuvų linijos ir suformuota erdvi trasų zona, skirta vaikams ir besimokantiems slidinėti. Ypatingas dėmesys skiriamas mažiesiems slidininkams, kalnų vaikų darželyje jais rūpinasi mokytojai ir asistentai iš vidurinių mokyklų. Mažųjų laukia daug nuotykių: stebuklingas Aladino skraidantis kilimas, klaidžiojimas su slidėmis po paslaptingus pilies labirintus, gardūs pietūs restorane. Ne problema ir blogas oras – čia gausu vaikams siūlomų pramogų. Nepaisant gausybės trasų pradedantiesiems, čia puikiai jausis ir patyrę slidininkai. Ant įvairaus statumo šlaitų jiems įrengta daug trasų pagal tarptautinės slidinėjimo asociacijos reikalavimus.
  Kalnuose daug kavinių, užeigų ir restoranų. Nuo jų atsiveria puikus vaizdas į slėnį. Kronplatzo slidinėjimo zonoje gausu restoranėlių ir kavinukių, kalnų trobelėse įrengtų užeigėlių. Kai kurios įsikūrusios net kalnų viršūnėse. Kai kurios nuo 15 valandos kviečia į vakarinius slidininkų pasilinksminimus „après ski“ („po slidinėjimo“), kur šokama ir dainuojama su slidininkų apranga.
  Šį sezoną NOVATURAS siūlo apsigyventi Brunike (itališkai Brunico, vokiškai Bruneck), Riskonės (itališkai Riscone, vokiškai Reischach) ir San Stefano kurortiniuose miesteliuose. Čia apsigyvenę turistai galės lengvai pasiekti Kronplatzo slidinėjimo trasas. Susisiekimas su Sela Ronda (Sella Ronda)
  Apsigyvenusiems Bruniko, Riskonės ir San Stefano miesteliuose artimiausias keltuvas yra Pedraces miestelyje (apie 30 km). 2006 m. Kronplatzo slidinėjimo regione pastatytas naujas keltuvas ir atidaryta trasa, kuria galima nusileisti iki Piccolino miestelio. Nuo Piccolino iki Pedraces miestelio (apie 15 km) važinėja nemokami autobusai. Pedraces miestelyje yra keltuvas, keliantis į Alta Badia slidinėjimo regioną, iš kur galima įsilieti į Sella Ronda ratą. Po slidinėjimo iš Pedraces miestelio autobusas parveža iki San Stefano, Riskonės ir Bruniko.

  Poza di Fasa (1320 m)
  Poza di Fasa – nedidukas ramus slėnio centre esantis kaimelis, iš kurio keltuvu pakylama į Bufaurės slidinėjimo zoną. Čia yra ir sportinė apšviesta trasa – „Aloch“. Po slidinėjimo Kiampak–Bufaurės zonoje slidininkai turi galimybę nusileisti trasa iki pat kaimelio.
  Poza di Fasą nuo Kampitelo skiria apie 9 km, o nuo Kanazėjaus – apie 11 km. Kaimelyje yra keletas barų, restoranų, parduotuvių. Vasario mėnesiais Poza di Fasoje vyksta tradicinis spalvingas ladinų karnavalas, kuriame pasirodo įvairių vietinių legendų ir padavimų personažai.

   

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų
Žr. prie aprašymo arba teiraukitės agentūroje 9

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
419 EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
UP
Išskleisti kelionių paiešką