Rumunija - neatrastoji šalis. Lopinėlis Bulgarijos - kalnai ir jūra 12d.

Poilsinė kelionė autobusu. Aplankomos šalys: Rumunija, Bulgarija

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą
Ši kelionė neturi datų, kreipkitės į mūsų agentūrą ir mes parinksime jus dominančią kelionę pagal jūsų poreikius. Ieškoti panašių kelionių čia:

Rumunija | Apie Rumuniją

Bendra informacija apie Rumuniją, Rumunijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Rumunijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Rumunijoje.

Rumunija- yra pietryčių Europoje. Šalis ribojasi su Bulgarija, Vengrija, Moldova, Serbija ir Ukraina. Be to krantus skalauja Juodoji jūra. Moderni Rumunija atsirado 1859 m. susijungus Moldovos ir Valakijos kunigaikštystėms. 1877 m. valstybė tapo nepriklausoma. 1881 m. parlamento nutarimu Rumunija paskelbta karalyste. Po Pirmojo pasaulinio karo valstybės teritorija prasiplėtė prijungus Transilvaniją, Bukoviną ir Besarabiją.              

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas- 237 500 km²

Sostinė-Bukareštas (1 883 425 gyventojų)

Gyventojų skaičius- 19 042 936 gyventojų

Religija- 86,7% Stačiatikių

Kalba-Rumunų

Elektros srovė-visoje šalyje 220-240voltų. Europietiško tipo rozetės ir elektros kištukai.

Pinigai- Naujoji Rumunijos lėja

MUITINĖ:

Vykstant į Rumuniją vizos nereikia užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

Telefonas- Šalies kodas skambinant iš Rumunijos +40, į Rumuniją 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai-restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai yra nereikalingi.

Klimatas- Šalyje būna vasaros karštos, o žiemos švelnios. Temperatūra labai skiriasi kalnuose bei žemumose. Žiemą vidutinė temperatūra yra -5˚C – +10˚C, o vasarą – apie 25˚C – 35˚C.

Maistas ir gėrimai- Rumunų virtuvėje gausus daržovių ir vaisių, prieskoninių žalumynų ir aštrių prieskonių pasirinkimas. Daržovės marinuojamos ir dažnai paduodamos kaip garnyras prie mėsos ir žuvies. Kaip ir moldavų virtuvėje, gausybė patiekalų su sūriu (brinza) ir kukurūzų miltais. Nepaprastai mėgstamos ir ant žarijų, grotelių keptos bei troškintos daržovės. Pavyzdžiui, įdarytos paprikos (Ardei Umpluti), baklažanų ir faršo apkepas (Musaka), įdaryti kopūstai-balandėliai (Sarmale), baklažanų salotos (Salate de Vinete). Rumunijoje labai platus valgių asortimentas iš kukurūzų.

UP
Išskleisti kelionių paiešką