Praha - Viena - Budapeštas

Pažintinė kelionė autobusu. Aplankomos šalys: Čekija, Austrija, Vengrija

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Čekija | Apie Čekiją

Bendra informacija apie Čekiją, miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Čekijoje.

Čekija-šalis žavinti įvairių stilių nuostabia architektūra, kultūra ir įspūdinga istorija. Daugybė šalies objektų yra įtraukti į Pasaulio paveldo sąrašą. Čia kiekvienas ras kažką įdomaus sau. Čekijos sostinė Praha yra išsaugotas istorijos centras ir viena gražiausių sostinių pasaulyje.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas-78 866 km²

Sostinė-Praha (1 223 368gyventojų)

Gyventojų skaičius-10 467 542 gyventojų

Religija-59 % gyventojų yra agnostikai, ateistai, netikintys arba neorganizuoti tikintys, 26,8 % – Romos katalikai, 2,5 % – protestantai

Kalba-Čekų

Elektros srovė-visoje šalyje 220-240voltų. Rozetės ir elektros kištukai europietiško tipo.

Pinigai-Čekijos krona

MUITINĖ:

Telefonas-Šalies telefono kodas skambinant iš Čekijos +420, į 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo sąskaitos sumos.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepai nereikalingi.

Klimatas- Čekija pasižymi švelniu žemyniniu klimatu. Sausis yra šalčiausias, o liepa šilčiausias mėnuo. Vasaros vėsios, o žiemą šalta, debesuota, drėgna. Vidutinė metinė temperatūra +9° C. Vasaros vidutinė temperatūra +19°C, žiemos -1°C. Natūralus potvynių pavojus.

Maistas ir gėrimai- Čekų maistas labai sotus ir įvairus. Tai įvairiai kepta mėsa (dažniau kiauliena), dešros ir kepenų paštetai, žuvų (ypač iš karpio) patiekalai, sultingos daržovių salotos. Geriamas vietinis alus. Pusryčiams – bandelė su sviestu ir kava, priešpiečiams – dešra, sumuštiniai ir šilti patiekalai, vakarienė – negausi (šilti valgiai, šalti – labai retai), taip pat saldumynai: pyragaičiai, pyragai su įdaru ir su obuoliais. Valgiai labai skanūs, tačiau per stiprūs, nes mėsos duodama daugiau, negu daržovių, be to, jie ruošiami dažniausiai su aliejumi ir taukais.

UP
Išskleisti kelionių paiešką