Poilsis Balyje

Poilsinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Indonezija, Balis

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Indonezija | Apie Indoneziją

Bendra informacija apie Indoneziją, miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Indonezijoje.

Plotas:  1 919 440 kv. km.

Gyventojų: 234 693 997.

Sostinė: Džakarta.

Kalba: indoneziečių (Bahasa Indonesia).

Valiuta: Indonezijos rupija (IDR); 1 LTL = 3,417 87 IDR.

Religija: musulmonai (86,1 %), protestantai (5,7 %), katalikai (3 %), induistai (1,8 %).

Indonezija – tai kontrastų žemė, nusidriekusi 5150 km iš vakarų į rytus 17 500 salų, kurių 6000 gyvenamos. Šalyje galima pamatyti kelių kilometrų aukščio kalnus bei kaskart pabundančius ugnikalnius, koralinių rifų apsuptas, žmogaus beveik nepaliestas salas. Drėgni miškai pilni turtingos gyvūnijos ir augalijos, čia pat tarpusavy kontrastuodami stovi šiuolaikiniai ir istoriniai miestai, įvairių epochų architektūros paminklai. Indonezija yra didžiausia pasaulyje musulmoniška valstybė, tačiau išsiskiria savo tolerantiškumu, religine ir kultūrinė įvairove. Šalyje gyvena apie 300 tautų ir etnografinių grupių. Ir nors Indonezijos Respublikos egzistavimo pradžia yra siejama su 1945 m. rugpjūčio 17 d. paskelbta nepriklausomybe, šalyje gausu įvairių laikotarpių kultūrinio palikimo ženklų. Šiuolaikinė Indonezija – tai sparčiai modernėjanti šalis, kurioje šiuolaikinės naujovės ir laimėjimai harmoningai dera su ilgaamžėmis vietos tradicijomis ir dabarties papročiais.
Indonezija garsėja nepaprasto grožio šventyklomis, tad lankantis šalyje rekomenduojama pamatyti: Borobuduro kompleksą – IX a. pastatytą budistų šventyklą. Kompleksas yra vienas įspūdingiausių budistinės architektūros pavyzdžių pasaulyje;  Prambanano – tai didžiausia šalyje induistų šventykla, pastatyta 850 m. pagal Indijoje esančių šventyklų pavyzdžius; XV a. Candi Sukuhio induistų šventyklą. Pasislėpusi miško apsuptyje, gausiais reljefais (plokštumoje iškilusiais vaizdais) papuošta šventykla, primenanti Centrinės Amerikos majų architektūros piramides.
Taip pat verta iš arti pamatyti aktyviausią Indonezijos ugnikalnį – Merapį. Kadangi Indonezija yra tūkstančių salų šalis, verta aplankyti ispūdingiausias salas – Balį bei Lomboką. Balio saloje yra išlikusi induizmo religijos pagrindu sukurta Indonezijos kultūra, klestėjusi iki islamo įsigalėjimo. Balis ne tik žymus savo unikalia kultūra. Sala pakeri keliautojus nuostabia gamta: miškais apaugusiais aukštais kalnais, tarp kurių įsikūrusios senosios ryžių terasos bei šimtametės induistų šventyklos, nuostabūs žydros jūros skalaujami paplūdimai, vietos žmonės, visuomet padedantys iš tolimų kraštų atklydusiam keliautojui. Lombokas – turistų neatrasta sala, kuri garsėja nuostabiais paplūdimiais, laukine gamta bei išlikusiais senoviniais kaimais. Tai išskirtinė sala – sakoma, kad Lomboke galima išvysti Balį, o Balyje Lomboko – ne.

Geografine padėtis

Indonezijos Respublika yra įsikūrusi Azijos pietryčiuose, Malajų salyne, Indijos ir Ramiojo vandenynų sandūroje. Didžiausias pasaulio salų valstybė Malakos sąsiauris skiria nuo Malaizijos kontinentinės dalies (Kalimantano salos šiaurėje ribojasi su Malaizijos teritorija) ir Singapūro, Sulavesio jūra – nuo šiauriau esančių Filipinų, Timoro is Arafuros jūra – nuo Australijos. Šalies rytuose, Naujosios Gvinėjos saloje ribojasi su Papua-Naująją Gvinėja, Timoro saloje – su Rytų Timoru. Indonezija kontrastų žemė – 5150 km iš vakarų į rytus nusidriekusioje ir 17,500 salų, kurių 6000 gyvenamos, šalyje gali pamatyti keletą kilometrų siekiančius kalnus bei kaskart pabundančius ugnikalnius, koralų rifų apsuptas žmogaus beveik nepaliestas salas, gyvūnija ir augalija turtingus drėgnuosius miškus, šiuolaikinius bei istorinius miestus, įvairių epochų architektūros paminklus.

Klimatas

Klimatas didesnėje šalies dalyje jūrinis ekvatorinis (pusiaujo) (per metus iškrinta iki 4000 mm kritulių). Javos ir Mažosios Sundos salose – musoninis subekvatorinis (žiemą vėjas pučia nuo sausumos į jūrą, o vasarą – atvirkščiai, per metus iškrinta iki 2000 mm kritulių). Subekvatorinio klimato juostoje yra ryškūs du metų laikai – lietingasis (vasara – nuo lapkričio iki balanžio) ir sausasis (žiema – nuo gegužės iki spalio). Oro temperatūra tiek lietinguoju, tiek sausuoju zezonu išlieka pastovi – nuo 24 iki 32 laipsnių šilumos. Pelkėtose vietovėse ir kalnų slėniuose vyrauja dažni rūkai. Oro drėgnumas svyruoja nuo 75 % iki 100 %. Aukštikalnėse retkarčiais pasitaiko šalnų.

Gyventojai

Indonezija etniniu požiūriu yra nevienalytė šalis – tai daugiakultūrė visuomenė, lyg spalvota mozaika, susidedanti iš įvairių socialinių ir etninių gyventojų grupių. Pagal apytikslius 2007 m. duomenis, 45% gyventojų – javiečiai (daugiausia Javos saloje), 14% - skundai (Javos salos vakaruose), 8% - madūriečiai, 7% malajai. Likę 26% - daugiausia kitos indoneziečių tautos: baliečiai, dajakai, bugai. Indonezijoje gyvena kelis šimtmečius egzistuojanti Kinų mažuma, Naujosios Gvinėjos saloje gyvena etniniu ir kultūriniu požiūriu skirtinga papuasu etninė grupė.

Kalba

Lingvistiniu požiūriu Indonezijos Respublika yra daugiakalbė šalis, kurioje yra pastoviai vartojama virš 300 kalbų bei tarmių. Valstybinė šalies kalba – indoneziečių, rašyboje vartojami lotyniški rašmenys. Didžiuosiuose miestuose, turistų lankomose vietose ir kurortuose plačiai paplitusi anglų kalba.

Kultūra

Indonezijos kultūra yra tikras šios šalies veidrodis ir viena svarbiausių šalies vizitinių kortelių pasauliui. Dėl Indonezijos turtingos šalies istorijos, daugiatautiškumo, kalbinės įvairovės ir religinių bendruomenių mozaikos, Indonezijos visuomenė pasižymi didele kultūrine įvairove, kuri yra viena unikaliausių šiuolaikiniame pasaulyje. Indonezijos kultūra unikali tuo, kad priešingai nei daugelyje šalių, dauguma tradicijų yra kilusios iš aukštuomenės ir vėliau buvo perimtos paprastų gyventojų. Šalyje susiformavo viena seniausių ir unikaliausių muzikos tradicijų, kurioje gausu Indijos, Kinijos, Tailando muzikos įtakos elementų. Indonezija pasaulyje yra gerai žinoma savo šešėlių teatru, kurio ištakos glūdi senovės Indijoje ir kuriam būdinga kadaise šalyje klestėjusio induizmo įtaka. Balio sala garsėja unikaliais šokiais, su induizmu atkeliavusias iš Indijos, ir sumišusiai su vietos tradicijomis. Indonezija garsėja unikaliais tekstilės dirbiniais, dekoruotais naudojant batikos techniką – kuri dar prieš mūsų erą buvo sukurta Javos saloje. Nors šalis yra tolerantiška, tačiau Indonezijoje tradicijos yra labai gerbiamos, yra privalu gerbti vietos papročius, ypač lankantis maldos namuose bei religinių švenčių metu.

Religija

Vyraujanti religija Indonezijos Respublikoje – islamas, kurį išpažįsta apie 88% visų šalies gyventojų. Kadangi dėl vietos tradicijų įtakos islamas Indonezijoje yra interpretuojamas skirtingai, šalyje galima sutikti tiek konservatyvių, tiek ir liberalių pažiūrų šios religijos išpažinėjų, tačiau didelė dauguma gyventojų liberaliai traktuoja šios religijos kanonus. Apie 7% gyventojų išpažįstą įvairių krypčių krikščionybę, 2% - animizmą ir budizmą, likę 2% - induizmą, kuris kadaise klestėjo didelėje šalies teritorijoje, o dabar daugiausia išpažįstamas Balio saloje, kur jo išpažinėjai sudaro didžiąją daugumą gyventojų.

Maistas

Indonezijai būdingas maisto ruošimas, naudojant vietoje randamos ir auginamus maisto produktus. Patiekalai gaminami iš šiam regionui būdingo ir labiausiai paplitusio augalo – ryžių. Gausiai naudojami vietos prieskoniai – paprikos, aštrieji pipirai, bazilikas, mėta. Gausiai naudojami vaisiai ir daržovės, kokoso palmės vaisiai. Indonezijai esant jūrų valstybei, vyrauja patiekalai iš jūros gėrybių. Pagrindinis vartojamas mėsos produktas – paukštiena. Dėl Kinijos įtakos, šalyje gausi kiniškų patiekalų įvairovė. Maistas šalyje  ruošiamas vadovaujantis nusistovėjusiais islamo reikalavimais (halal).

UP
Išskleisti kelionių paiešką