Poilsinė kelionė: gražiausi Tailando kurortai

Poilsinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Tailandas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Tailandas | Apie Tailandą

Bendra informacija apie Tailandą, miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Tailande.

Tailandas – tai tūkstančio šypsenų šalis. Čia puikus gal kiek aštrokas egzotiškas maistas, įvairiaspalvės žiedų girliandos, tajų masažas ir ypatinga Budos šypsena, kiekvieno sutikto veide... Įpratusiems prie europinės kultūros, čia viskas atrodys kitaip. Vidinė tajų ramybė iš pradžių stebins ir trikdys, bet grįžę namo imsite jos ilgėtis...

Ieškantiems egzotikos, rekomenduojame vykti į Tailando šiaurę, kur labiausiai išsaugotos tradicijos, arba į Kanchanaburi kurortą, užsisakant ekskursiją Kvai upe per džiungles. Čia pajodinėsite drambliais per džiungles, plauksite bambukiniais plaustais ir pasimaudysite po nuostabaus grožio kriokliais.

Norintys pailsėti, gali rinktis poilsį žemyno kurortuose (Patajoje, Hua hin ir Cha Am) arba salose (Pukete, Samui (Koh Samui), Samet (Koh Samet) ir Čang (Koh Chang)). Daugelis vykstančiųjų į Tailandą derina poilsį su pažintine programa ir renkasi pažintines-poilsines keliones arba įsigyja poilsinę kelionę ir vietoje perka ekskursijas.

 

Valstybės pavadinimas: Tailando Karalystė. Iki 1939 m. valstybės pavadinimas buvo Siamo karalystė.

Sostinė: Bankokas, didžiausias Tailando miestas su 6 mln. gyventojų.

Tailando Plotas: 517 000 kv. km. Tailandas išsidriekęs iš šiaurės į pietus, atstumas nuo šiauriausio iki toliausio taško pietuose sudaro 1860 km. Žemėlapyje Tailandas primena dramblį su ištiestu straubliu Malaizijos pusiasalio link. 

Tailando pakrantė driekiasi 2710 km. Ją skalauja Siamo įlanka (Pietų Kinijos jūraos dalis) ir Andamanų jūra. Tailandas taip pat turi šimtus salų.

Gyventojų skaičius: 60,6 mln.

Gyventojų sudėtis: 75% tajų, 11% kinų, 3% malaiziečių, kitos mažumos.

Valstybinė kalba: tajų. Mokyklose mokoma anglų kalbos.

Religija: budizmas (95%), islamas (4%) ir krikščionybė.

Politinė sistema

Demokratinė konstitucinė monarchija.
Karališkoji šeima Tailande labai gerbiama. Apie ją nepriimta kalbėti garsiai. Nepagarba karališkajai šeimai laikoma grubiu įsatymų pažeidimu ir gali būti baudžiama įkalinimu (pavyzdžiui, nepagarbiai elgiantis su pinigais, ant kurių karališkosios šeimos atvaizdai)
Vyriausybės vadovas – premjeras.

Klimatas

Tailande vyrauja drėgnas tropinis klimatas su stipriais musonais (sezono metu). Išskiriami trys sezonai:

 • Lapkričio–vasario mėn. – vėsusis sezonas, kai temperatūra siekia 25-30 laipsnių šilumos (vietomis ji gali nukristi iki +20, o vietomis – pakilti iki +35). Tai pats palankiausias sezonas keliavimui. Galbūt kuriame nors Tailando regione pliūptels lietus, bet tai tikrai retas atvejis.
 • Kovo pabaiga–gegužės mėn. – karštasis sezonas, kuomet labai mažai lyja, o temperatūra gali pakilti iki 40 laipsnių šilumos. Šis laikotarpis irgi tinka kelionėms, tačiau reikėtų mažiau laiko būti atviroje saulėje.
 • Birželio–spalio mėn. – lietingasis sezonas, kada beveik kasdien po valandą ar kelias lyja. Tačiau šis sezonas skiriasi priklausomai nuo regiono: Patajoje ir Bankoke lietūs pakankamai reti, o Pukete, Krabi kurorte ir visuoje Andamano jūros pakrantėje dėl musoninių vėjų lietūs ypač dažni. 2007 m. vasarą Patają ir Bankoką lietingasis sezonas iš viso aplenkė.

Vidutinė temperatūra (C)

Sausį Vasarį Kovą Balandį  Gegužę Birželį
+26 +27 +29 +30  +29  +28 
Liepą Rugpjūtį Rugsėjį Spalį Lapkritį Gruodį
+27 +27 +27 +26 +26 +26

Pinigai

Nacionalinė valiuta – batas. 100 Tailando batų (Baht – THB) lygūs apie 7,4 Lt.
Valiutą galima pasikeisti visur. Viešbučiuose keistis valiutą dažniausiai nerekomenduojama, nes keisdami USD į batus, Jūs prarasite apie 10–15 %. Dauguma viešbučių, parduotuvių ir restoranų priima kreditines korteles. Daugiausia yra naudojamos Visa ir MasterCard kreditinės kortelės. Bankomatus galima rasti daugelyje vietų.
Bankai atsidaro nuo 8.30 iki 15.30. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis bankai nedirba.
Valiutos keityklos dažniausiai atidarytos nuo 9 iki 22 val. kiekvieną dieną.

Mokesčiai

Oro uosto išvykimo mokestis. Seniau Bankoko oro uoste buvo mokamas 500 batų išvykimo oro uosto mokestis, tačiau nuo 2007 m. vasario 1 d. šis mokestis įskaičiuotas į  lėktuvo bilieto kainą.

Kai kuriose parduotuvėse prekių ir paslaugų kainos gali būti pateiktos, neįskaičiavus 7% PVM, kuris priskaičiuojamas perkant. Daugelyje kavinių prie kainoraštyje pateiktos kainos priskaičiuojamas 10% aptarnavimo bei 7% PVM mokesčiai.

Kainos

Išlaidos Tailande priklauso nuo Jūsų poreikių. Maitinantis vietiniuose restoranuose, gyvenant viešbučiuose arba svečių namuose be kondicionieriaus ir važinėjant vietiniu transportu, užtektų 15–25 USD dienai. Jeigu Jūs pageidausite geresnių paslaugų, kaina sieks 35–50 USD dienai. Mėgstantys prabangą ir komfortą, Tailande taip pat turės galimybę pajausti gyvenimo skonį: čia galima rasti žinomiausioms pasaulio viešbučių grandinėms priklausančių viešbučių.

Turguje, parduotuvėse (ne visose), privačiame taksi, tuk-tuk'e priimta derėtis.

Kainų pavyzdžiai: 

 • Pusryčiai viešbutyje – 150–600 BHT;
 • Alaus butelis viešbutyje – 60–180 BHT;
 • Alaus butelis vietiniame restorane – 35–60 BHT;
 • Taksi arba tuk-tuk'as 5 km – 150 BHT;
 • Pigūs pietūs gatvėje – 25–50 BHT;
 • Pietūs vidutinės klasės restorane – 150–250 BHT;
 • Pietūs brangiame restorane – nuo 500 BHT;
 • Tradicinis tajų masažas paplūdimyje – 1 val. – 200 BHT, 2 val. – 350 BHT.

Arbatpinigiai

Dažniausiai arbatpinigiai yra duodami nešikams, taksi vairuotojams, viešbučio personalui – paprastai duodami popieriniai banknotai 20 arba 50 BHT; gidams ir ekskursinių autobusų vairuotojams – 50 arba 100 BHT.
Restoranuose, į kurių sąskaitas nėra įtrauktas paslaugos mokestis, dažniausiai paliekama 10–15% arbatpinigių.

Etiketas

 • Tailandiečiai gerbia karališkąją šeimą ir jos kritika negalima jokiais būdais. Netgi prieš kino seansą yra grojamas nacionalinis himnas bei demonstruojamas neilgas pasveikinimas karaliui. Konfliktinės situacijos gali kilti dėl: nepagarbos Tailando karaliaus majestatui, jo šeimai ir karaliaus dvarui (pvz., viešai sunaikinant banknotą, ant kurio yra pavaizduotas valdovo portretas) ir pan. Beje, už Bankoko gatvių šiukšlinimą gresia 2000 batų bauda.
 • Negalima reikšti nepagarbos religinėms tradicijoms, Budos atvaizdui. Negalima liesti vienuolių (ypač moterims), o fotografuoti juos galima tik jiems leidus. Tailande nėra priimta liestis prie nepažįstamųjų. Vietiniai gyventojai tiki, kad pagrindinė kūno dalis yra galva ir joje slypi žmogaus siela, todėl prisilietimas prie tailandiečio galvos reiškia įžeidimą. 
 • Lankantis šventykloje ar karališkajame dvare, būtina padori apranga (pečiai, kojos ir keliai turi būti uždengti). Prieš įeinant į šventyklą ar vietinių gyventojų namus, būtina nusiauti avalynę.
 • Mandagumas, nuoširdumas ir šypsena yra būdingiausi tailandiečių bruožai. Todėl Jūsų išreiškiamas pyktis reiškia grubumą ir neišsiauklėjimą. Šypsena ir ramybė Jums atvers visas duris. Taip pat patariama nekalbėti pakeltu tonu su policija, nes tokio elgesio jie neatleidžia.
 • Draudžiama fotografuoti karinius objektus ir kai kurių šventyklų vidinius kiemus. Prieš fotografuojant tailandietį, geriau paklausti jo leidimo. Galima į šalį įsivežti ne daugiau kaip 5 fotojuostas, skaitmeninės informacijos laikmenos neribojamos. Tailande rekomenduojama juosteles pirkti dideliuose prekybos centruose, nes dėl tropinio klimato sąlygų neteisingai saugant jos gali tapti nekokybiškos.

Virtuvė

Tailando restoranuose galima paragauti įvairių pasaulio virtuvių patiekalų: tajų, kinų, italų, indų ir kt.  Bankoke, Patajoje ir  Puketo saloje yra greito maisto restoranų. Dauguma viešbučių siūlo amerikietiškus, anglų ir kontinentinius pusryčius. Gėrimai pusryčių metu yra nemokami, o pietų arba vakarienės metu – už papildomą mokestį.

Tailande galite išvysti daugybę egzotiškų vaisių. Rekomenduojame juos valgyti atsargiai, nes vaisių padauginimas pirmosiomis kelionės dienomis (ypač kalbant apie turguje pirktus vaisius) – dažniausia sveikatos sutrikimo priežastis. Atvykus į Tailandą, rekomenduotume paragauti karališkuoju vadinamo vaisiaus doriano, kuris kvapas nelabai malonus, tačiau jo sudėtyje yra visų žmogui reikalingų vitaminų. Šio vaisiaus negalima valgyti prieš geriant alkoholį ar po to, nes galimi širdies sutrikimai.

Tailando miestai ir kurortai

Tailando kurortų bei didžiausių miestų aprašymus rasite paspaudę nuorodas:

 

Vizos, atvykimo tvarka

Lėktuve į Bankoką Jums bus išdalintos imigracinės kortelės (iš 2-jų dalių), kurias reikės užpildyti anglų kalba. 
 
Dėmesio! 
Visiems turistams rekomenduojama pasidaryti vizas iš anksto (iki išvykimo iš Lietuvos), kadangi jų įforminimas atskridus į Bankoko oro uostą gali užtrukti nuo 2 iki 4 valandų. Vienkartinės Tailando vizos įforminimas kainuos 110 Lt; jei ketinate vykti į vieną iš Tailando kaimyninių šalių, reikėtų iš anksto įsigyti dvikartinę vizą – 220 Lt (vizų kainos nurodytos, įsigyjant jas kartu su kelione).

Jeigu Jūs vykstate į Tailandą, neturėdami Tailando vizos (tai galioja tik Lietuvos Respublikos piliečiams), ją galite pasidaryti Bankoko oro uoste. Tam būtina turėti 1 nuotrauką (3x4 cm). Prie langelio Visa on Arrival pasiėmę anketos blanką, užpildykite ją anglų kalba. Bankoke išsikeiskite valiutą į Tailando batus ir sumokėkite už vizą, jos kaina – ~1000 BHT.

Vėliau laukite prie pasų kontrolės, kurios metu imigracinės tarnybos darbuotojas iš Jūsų paims dešiniąją kortelės dalį. Kairiąją kortelės pusę saugokite iki išvykimo iš Tailando (ji bus prisegta Jūsų pasuose). Pasiimkite savo bagažą. Jeigu Jūs neturite deklaruojamų daiktų, praeikite pro muitinės  Žaliąjį koridorių, jeigu turite – pro Raudonąjį koridorių.

Įvežami ir išvežami daikai

Nėra apribojimų užsienio valiutos įvežimui ar išvežimui (deklaracija pildoma įvežant daugiau negu 10 tūkst. USD), nacionalinės valiutos įsivežti galima ne daugiau kaip 2 tūkst. batų, o išsivežti – ne daugiau kaip 500 batų. Patariame vežtis stambesnes užsienio valiutos kupiūras, kadangi valiutos keitimo punktuose jos keičiamos palankesniu kursu.

Tailande draudžiamas narkotinių medžiagų, nepadorios literatūros, nuotraukų ir daiktų, šaunamųjų ginklų įvežimas ir išvežimas. Už bet kokių narkotinių medžiagų laikymą, įvežimą ir pan. minimali gresianti bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos, maksimali – mirties bausmė. 

Videokameros ir fotoaparato įvežimas nėra apmokestinamas, tačiau ribojamas fotojuostelių (iki 5 vnt.) ir video kasečių (iki 3 vnt.) įvežimo skaičius.

Be papildomo mokesčio į Tailandą galima įvežti iki 200 vnt. cigarečių bei 1 l alkoholinių gėrimų.

Iš Tailando draudžiama išvežti Budos atvaizdus (išskyrus išskyrus mažas statulėles arba paveiksliukus, kuriuos galima nešiotis su savimi), antikvarinius daiktus, platinos dirbinius.

Juvelyrinių dirbinių išvežimui būtina turėti sertifikatą, gautą perkant prekę parduotuvėje.

Bagažas

Lėktuvu skraidinti galima iki 20 kg registruojamo bagažo bei iki 5 kg rankinio bagažo.

Bagažo vežimais oro uoste galima naudotis nemokamai.

Informacija viešbutyje

Dėl iškylančių klausimų apgyvendinant viešbutyje, pasirenkant ekskursijas, išvykimo iš viešbučio grafiko ir pan. kreipkitės į kelionės organizatoriaus partnerių atstovą, kurio telefoną gausite atvykę arba atmintinėje prieš išvykimą.

Transportas

 • Jeigu Jums reikia užsisakyti taksi, galite naudotis TAXI-METER automobilių (įsitikinkite, kad yra įjungti skaitliukai) arba tuk-tuk'ų paslaugomis (šios transporto priemonės skiriasi įvairiuose regionuose). Dažnai TAXI-METER paslauga bus pigesnė (ypač Bankoke), tačiau kartais TAXI, ypač sustabdytas viename iš pramogų rajonų, nenori jungti skaitliukų ir prašo gerokai didesnės sumos.
 • Jeigu Jūs pavėlavote į vietinį lėktuvo reisą, būtina perregistruoti bilietą kitam skrydžiui vietinės aviakompanijos stende (jeigu yra laisvų vietų). Paslauga yra nemokama.  

Saugumas

Šalis yra iš esmės saugi turistams, nors, kaip ir visur, reikia laikytis būtiniausių saugumo priemonių, norint išvengti smulkių vagysčių. Nėra jokių apribojimų keliauti po šalį. Nepatartina keliauti į pasienio regionus (ypač su Mianmaru) dėl dažnai kylančių etninių konfliktų bei kovos su kontrabanda. Rizikinga keliauti į nelankomas džiungles, kadangi yra pakankamai daug žmogui pavojingų gyvių ir augalų.

Pirkimai

Rekomenduojama derėtis, perkant bet kurią prekę. Netgi dideliuose prekybos centruose nuo fiksuotos kainos galima gauti nuolaidą. Yra tik viena sąlyga: Jums būtinai reikia šypsotis, nes šypsena šioje tūkstančio šypsenų šalyje turi ypatingos galios! Didesniuose prekybos centruose paprastai pirmoji kaina pateikiama 20 proc. didesnė nei ta, už kurią parduotų; turguje kaina dažniausiai būna 200-300 proc. didesnė.

Elektra

Visoje šalyje – 220 V.  

Sveikata

 • Nerekomenduojama gerti nevirinto vandens iš vandentiekio ar juo plauti vaisius: vartokite pilstytą buteliuose valytą vandenį, kurį dauguma viešbučių išduoda nemokamai (po 1 butelį žmogui, vanduo mini bare – visada mokamas).
 • Su savimi rekomenduojama pasiimti mini vaistinėlę: analgino, vaistų nuo skrandžio sutrikimų ir pan.
 • Būkite atsargūs, vartodami šaltus gėrimus, ypač karštomis dienomis. Galimi peršalimo susirgimai:
  • planuojant vykti į džiungles epidemijų zonose, būtina pasiskiepyti.
  • būkite atsargūs degindamiesi saulėje, nepamirškite su savimi turėti apsauginį kremą, akinius nuo saulės; rekomenduotina turėti galvos apdangalą, o degintis rekomenduojama tik iki 12 val. 

Telefonai

Skambinimas iš viešbučio kainuoja 2–4 kartus brangiau nei skambinimas iš taksofono. 
Taksofono korteles galima įsigyti visur. Jos kainuoja 300 ir 500 batų. Tarptautinius taksofonus galima rasti didelėse parduotuvėse, centrinėse gatvėse. Jie nudažyti geltona spalva. Tailande taip pat veikia Omnitel, Bite, Tele2 ryšys.

Norint paskambinti iš Tailando į Lietuvą, Jums reikia rinkti 001-370 xxxxxxxxx (abonento telefono numeris).

Turistų policija (66 2) 282 11 43 Bankoke, (66 38) 425 937 Patajoje.

Išvykimas iš Tailando

Išsiregistravimo iš viešbučio laikas – 12 valanda. Tuo laiku Jūs turite atlaisvinti kambarį. Nepamirškite apmokėti sąskaitų už mini barą, restoraną, telefoną ir pan.  
 
Registracija oro uoste prasideda likus 2 val. iki skrydžio pradžios. 

UP
Išskleisti kelionių paiešką