Po vidurio Lietuvą

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Kviečiame keliauti po žavingą ir įdomią istoriją turintį mūsų šalies kampelį — Vidurio Lietuvą! Keliaudami po Vidurio Lietuvos lygumas, galėsite žavėtis įstabia gamta ir reikšmingomis, valstybei svarbiomis vietovėmis. Išvyksite ryte. Ekskursija prasidės Šeteniuose, kur ant Nevėžio upės šlaito, buvusio dvaro svirno vietoje, yra įkurtas rašytojo Česlavo Milošo kultūros centras. Jame vyksta literatūros vakarai, susitikimai, konferencijos, veikia Česlavui Milošui skirta ekspozicija. Centrą supa parkas, kuriame stovi koplytstulpiai ir skulptūros, skirtos Šeteniams ir juose gimusiam Česlavui Milošui. Šetenius Č. Milošas aprašė romane „Isos slėnis“. Apsilankysite Ruoščių kaime, kur oficialiai nustatytas ir dideliu laukų akmeniu pažymėtas Lietuvos geografinis centras. Pagal architekto Vytauto Kundroto projektą buvo atgabenti dar du akmenys, simbolizuojantys Žemaitiją ir Aukštaitiją. 2009 metais ant akmenų pastatyta granito lentelė su iškaltomis geografinio centro koordinatėmis. Vyksite į Plinkaigalio kaimą. Jus pasitiks „Šušvės midus“ su degustacine – pažintine programa „Midaus upės tekėjo…“ Susipažinsite su seniausio lietuvių alkoholinio gėrimo istorija, vartojimo papročiais, gamybos ypatumais. Jos metu Jūs aplankysite midaus gamybos įmonę, midaus rūsį, susipažinsite su midaus istorija ir dabartimi, degustuosite įvairių rūšių midų, vaišinsitės naminiu sūriu, medumi. Važiuojant toliau, įdomiausias objektas pastarojoje kelionės atkarpoje bus Pašilių stumbrynas. Jame draugingai gyvena net kelios šeimynos miško galiūnų – stumbrai. Jie turi savo įpročius, tvarką. Iš pažiūros galingi ir piktoki, iš tiesų tokie nėra... Labai bus įdomu pasiklausyti apie stumbrus, jų saugojimą. O ką jau besakyti apie galimybę tuos galiūnus pamatyti… Pasisėmę naujų įspūdžių išvyksite namų link.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

 • Transportas. 
 • Gido paslaugos.

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Papildomos išlaidos 18Eur
 • Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
9:20 val. KAUNAS, PC "Mega" degalinė CircleK.

Pasitark su specialistu!
Aksana
Susisiek su Lietuvos specialiste Aksana ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Pažintis su Ukmergės krašto dvarais 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Lietuvos Venecija
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Aukštaitijos nacionalinis parkas
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Savaitgalis Nidoje 2 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.