Po Utenos Kraštą

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Aukštaitija – vienas gražiausių Lietuvos regionų, nepaliekantis abejingų ne tik vietinių, bet ir atvykstančių keliautojų! Ežerais, upeliais, miškais ir kalvomis apjuostas kraštovaizdis žavi ne tik savo natūralia gamta, bet stebina ir etnokultūros savitumu. Kelionėje lankydami įdomius objektus, susipažinsite su žmonių verslais, papročiais, tradicijomis. Išvyksite ryte.Keliausite Utenos link. Leliūnuose lankysite keramikos muziejų, išvysite gausybę senų ir naujų keramikos dirbinių, sužinosite apie puodų žiedimo subtilybes. Muziejaus siela – Lietuvos puodžių karalius – Vytautas Valiušis. Ekskursijos metu jis papasakos apie muziejaus įkūrimą, pristatys savo geriausius darbus. Utena – vienas iš seniausių Lietuvos miestų. Pagal padavimą, miestą įkūręs legendinis kunigaikštis Utenis, kuris pasistatydinęs pilį prie Utenėlės upelio. Lankysite Utenos kraštotyros muziejų. Važiuosite į Svėdasus. Išgirsite įdomią šio krašto istoriją. Nedidelis ir jaukus miestelis išaugo prie čia buvusio dvaro 16 a. Tikėtina, kad vietovės plėtrą lėmė geri keliai, kryžiavęsi ties Svėdasais. Pasakojama, kad Svėdasų dvaras, rūmų bokštas priminė riterių pilį... Deja, dvaras neišlikęs. Apžiūrėsite miestelio centrą, paminklą iš šio krašto kilusiam rašytojui kanauninkui Juozui Tumui Vaižgantui, paminklą žuvusiems už krašto laisvę kovotojams, Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią. Užpaliuose apžiūrėsite didingą akmens, mūro ir klasicizmo formų architektūros paminklą - Šv. Trejybės neogotikinio stiliaus bažnyčią bei seną mūrinę varpinę. Lankysite įspūdingą geologinį gamtos paveldo objektą – Šeimyniškių atodangą su konglomerato uola. Tai masyvus ir aukštas molio ir žvyro luitas, susidaręs žvyro karjere. Grįždami į namus užsuksite į Vestuvių kalnelį. Tai smagi vieta ir turistams, ir jaunavedžiams. Čia gamtoje yra žaidžiami žaidimai ir rengiamos fotosesijos. Utenos valdžia matyt nujautųsi, kad civilinės metrikacijos iškilmės nepalieka įspūdžio svečiams ir jaunavedžiams, sugalvojo vestuvių apeigas paįvairinti išvykomis į Vestuvių kalną. 1987 m. šalies ir vietiniai tautodailininkai ąžuolo stogastulpiais ir skulptūromis pavaizdavo senąsias lietuvių vestuvių apeigas ir jų dalyvius. Pasivaikščiosite, pasidairysite. Vakare grįšite namo.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

 • Transportas. 
 • Ekskursinė programa.
 • Gido paslaugos.

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Papildomoms išlaidoms planuoti  ~ 10 €UR
 • Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.

Pasitark su specialistu!
Gintarė
Susisiek su Lietuvos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Šventosios upės perlas-Anykščiai – Biržų krašto tradicijos 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Autentiškieji Dzūkijos skoniai 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Sūduvos krašto dvarai ir suvalkiečių vaišės
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Gurmaniška Dzūkija ir dzūkiškų bandų degustacija
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.