Po Rokiškio krašto dvarus

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Daugybė nuostabių dalykų buvo sukurta iki mūsų. Būdami tautos dalimi, gauname didžiulę senos ir turtingos kultūros dovaną. Iš kartos į kartą perduodama istorinė atmintis, tradicijos, papročiai...Išvyksite ryte. Keliausite į Gačionių dvarą, kurį baronai Rozenai valdė apie tris šimtmečius. Po didelių atkuriamųjų darbų, vienas gražiausių ir stilingiausių naujojo klasicizmo stiliaus medinių pastatų Lietuvoje, atgijo. Atkurtos ne tik statinio išorės detalės, bet ir išsaugota vidaus autentika. Restauruotos senosios lubos, dalis grindų. Tai vienintelis išlikęs medinis dvaras Rokiškio krašte. Toliau keliausite į jaukų aukštaičių rajono centrą, 2019 metų buvusią Lietuvos kultūros sostinę - Rokiškį. Gal ir ne kartą apie šį miestą esate girdėję, bet pamatyti visada kur kas geriau. Rokiškėnai jau kelinti metai savo miestą garbingai vadina „Sūrio sostine“. O kaip kitaip ? Rokiškio sūrį yra įvertinę jau ne tik Lietuvos pirkėjai, bet jį skanauja ir mėgsta ir užsienio šalių gyventojai. Pirmiausiai pasivaikščiosite po miestą, tiesa, ne tiek čia jau to kelio ir daug… Bažnyčia, garsi savo rūsiais, miesto aikštė ir ,žinoma, dvaras. Garsusis Tyzenhauzų dvaras, kuriame įkurtas Rokiškio krašto muziejus. Čia yra kur akis paganyti… Pamatysite ir įvertinsite dvaro rūmų interjerą, taikomosios dailės dirbinius, meno kūrinius. Išgirsite įdomų gido pasakojimą apie dvarininkų Tyzenhauzų giminės istoriją. Lankysitės Ilzenbergo dvare. Ilzenbergo dvaras įkurtas 1515 m. Livonijos riterio Berndto fon Kersenbrocko. Ant kalno šalia Ilgio ežero iškilusiam dvarui prigijo vokiškas pavadinimas Ilsen berg, vokiškai reiškiantis Ilzės kalną. Ilzenbergo dvaro ūkis - vienintelis Baltijos šalyse dvare įsikūręs ir veikiantis pagal biodinaminius principus ūkis: čia rūpinamasi augalų ir gyvūnų gerove, nenaudojamos jokios cheminės trąšos ar kiti dirbtiniai priedai nei auginant, nei gaminant produktus – čia viskas gimsta, auga natūraliai. Čia rauginta duona kepama malkų krosnyje, sūriai senoje akmeninėje rūkykloje pagardinami tikru medžio dūmu. Tokių sūrių ir paragausite! Diena praeis įdomiai ir turiningai. Vakare grįšite į namus.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Lankomiems objektams planuoti ~25 EUR/asm.
 • Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 22 val.

Pasitark su specialistu!
Miglė
Susisiek su Lietuvos specialiste Migle ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Žemaitijos keliais – kunigaikščių Oginskių palikimas 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Savaitgalis Lietuvos pajūryje 2 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Gintarinis Lietuvos pajūrys 2 d./1 n.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Savaitgalis Lietuvos pajūryje aplankant Pamario kraštą 3 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.