Pažintis su garsiausiais Žemaitijos miestais ir kulinariniu paveldu

Nuo81
90€
2021 05 15 ir daugiau datų

Kelionės programa

1
diena
Vyksime susipažinti su Lietuvos etnografiniu regionu - Žemaitija, kur gyvena beprotiškai protingi, baisiai gražūs ir žiauriai geri žmonės. Kelionę pradedame pažintimi su Plungės miestu* ir Plungės dvaro parku*. Mykolo Oginskio dvaro sodyba yra vienas gražiausių XIX a. Lietuvos dvaro ansamblių, kurį sudaro rūmai, arklidės, ūkiniai vartai ir atskiri nameliai: fazanų augintojo, skalbyklos bei kunigaikščio advokato. Rūmuose nuo 1994 metų veikiančiame Žemaičių dailės muziejuje kaupiamos ir eksponuojamos muziejinės vertybės, atspindinčios Žemaitijos regiono kultūrinę, istorinę įvairovę, saugomos ir puoselėjamos Mykolo Oginskio dvaro tradicijos. Susipažinę su Plunge, jos dvaro istorija ir pasivaikščioję po dvarą supantį parką, kurtą žemaičių švento miško -Alkos- vietoje, laisvo laiko metu galėsite aplankyti Mykolo Oginskio rūmų ekspoziciją**. Po ekskursijos vyksite ragauti žemaičių kulinarinio paveldo patiekalų* (varškės sūris, spirginė, kastinys, bulvės ir kt.) bei sužinosite jų gaminimo paslapčių. Po sočių pietų vykstame į Žemaitijos nacionalinį parką, kur apsilankysime Plokštinės miške, buvusioje sovietinės armijos požeminėje termobranduolinių raketų paleidimo aikštelėje, o šiandien - Šaltojo karo muziejuje*. Tai vienintelė Europoje, unikali vaizdinė bei grafinė ekspozicija, pasakojanti apie kažkada buvusios visiškai slaptos sovietinės imperijos branduolinės ginkluotės organizavimo bei veikimo principus per penkis dešimtmečius trukusį Šaltąjį karą. Tęsiame kelionę ir apsilankysime Plateliuose, o nuo Platelių ežero apžvalgos aikštelės grožėsimės Platelių panorama, čia visu grožiu atsiveria Pilies, Veršių salomis bei pusiasaliais garsus Platelių ežeras bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės. Nakvynė.
2
diena
Pusryčiai. Vykstame link Telšių, kur pietvakarinėje Masčio ežero pakrantėje, po atviru dangumi 8,5 ha teritorijoje įsikūręs Žemaitijos kaimo muziejus*. Autentiškuose XIX a. pab. - XX a. pradžios pastatuose pamatysite buities apyvokos reikmenis, ūkio padargus, baldus. Šiandien ekspozicijoje yra netgi 16 autentiškų pastatų, perkeltų iš Žemaitijos kaimų. Sukomplektuotos trys sodybos: stambaus ūkininko, vidutinio ir mažažemio valstiečio. Sužinosite daug naujo apie Žemaitijoje būdingą pastatų išdėstymą, jos architektūrines ypatybes. Atvykstame į Žemaitijos sostinę Telšius, miestą Žemaičių aukštumoje, prie Masčio ežero, išsidėsčiusį ant septynių kalvų. Legendos pasakoja, kad Telšių miestą įkūręs žemaičių didvyris Telšys, gyvenęs ant Džiugo kalno. Pasivaikščioję po Telšių senamiestį* ir atradę nuostabiausias miesto puošmenas, įsitikinę, kad Žemaitijos sostinė tikrai ypatinga, apžiūrėsime Telšių vyskupijos centro simbolį Šv. Antano Paduviečio katedrą ir jos požemius. Laisvas laikas pietums. Papietavę keliaujame link vaizdingame Virvytės slėnyje beveik 300 metų įsikūrusios Biržuvėnų dvaro sodybos*, kur jūsų lauks staigmena - susitiksite su garsiuoju Tadu Blinda ir jo bičiuliu! Šiandien Biržuvėnai – vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, su mediniu barokiniu ponų namu, oficina, vežimine, arklide, mūriniu malūnu, tvenkiniais ir 300 m alėja, kuris mums primena, kad bajoriškoji kultūra formavosi ant etninės kultūros pamato. Vakare važiuojame namų link.
Nuo81
90€
2021 05 15 ir daugiau datų

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Datos ir kainos

Pasirinkite pageidaujamą keliautojų skaičių ir datą

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu
 • kelionės vadovo paslaugos, ekskursinė programa, 1 nakvynė viešbutyje, svečių namuose su pusryčiais, kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~34 EUR
 • (**) - papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę) asmeninės išlaidos.
 • Vienvietis kambarys 20 EUR
 • Žemaičių kulinarinio paveldo edukacija ir degustacija (būtina užsisakyti perkant kelionę) 10 EUR

Pastabos

 • Vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma: ~ 10 EUR; 
 • Žemaičių kulinarinio paveldo edukacija ir degustacija - ~ 10 EUR/asm.
 • Šaltojo karo muziejus - birželio ir rugsėjo mėnesais 5 EUR/asm, lengvatinis bilietas - 3 EUR/asm; liepos ir rugpjūčio mėnesais 8 EUR/asm, lengvatinis bilietas - 5 EUR/asm.
 • Žemaitijos kaimo muziejus - 4,00 EUR/asm, lengvatinis bilietas - 2 EUR/asm; ekskursija grupei - 40 EUR;
 • Biržuvėnų dvaro sodybos bilietas - 1,5 EUR asm, vaikams, neįgaliesiems, senjorams - 1EUR/asm; 
 • Apsilankymas Mykolo Oginskio rūmuose** - 3 EUR/asm; moksleiviams, studentams, senjorams - 2 EUR/asm.

Kelionės užsakymas

Nuo
81
90€

visiems: 81
Kas įskaičiuota?
Pasitark su specialistu!
Aksana
Susisiek su Lietuvos specialiste Aksana ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Anykščiai – laimės žiburio beieškant 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Panemunės kelias (1 dienos pažintinė kelionė)
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Savaitgalio kelionė po Žemaitiją ir jos dvarus 2 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.