Pažintis su Indija, Butanu ir Nepalu per Timpu Tshechu festivalį (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Indija, Nepalas, Butanas

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą
Ši kelionė neturi datų, kreipkitės į mūsų agenturą ir mes parinksime jus dominančią kelionę pagal jūsų poreikius. Ieškoti panašių kelonių čia:

Pažintis su Indija, Butanu ir Nepalu per Timpu Tshechu festivalį (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Spausdinti

Programa

 • 1 DIENA

  SKRYDIS VILNIUS – DELIS

  Išvykstame iš Vilniaus. Skrendame į Delį su persėdimu.

 • 2 DIENA

  DELIS –  AGRA

  Atvykimas į Delio oro uostą ir pervežimas į Agrą. Registracija viešbutyje ir laikas poilsiui po ilgos kelionės. Vakare aplankysime Indijos simbolį, vieną iš septynių pasaulio stebuklų – Tadžmahalą. Indijoje meilė įvairialypė ir amžina – būtent apie tokią – graudžią, tačiau kartu įkvepiančią imperatoriaus Šachdžahano (Shah Jahan) ir jo mylimosios Mumtaz Mahal meilę pasakoja dar šešioliktame amžiuje pastatytas mauzoliejus. Savo atspindį į Jamunos upę (Yamuna) metantys Indijos savastimi ir subtiliu jos veidu jau kadaise tapę rūmai visus keliautojus kviečia pažinti egzotišką islamiškosios kultūros pasaulį.

  Daugiau nei du dešimtmečius maždaug dvidešimt tūkstančių darbininkų statė šį pasaulio meilės simbolį. Nors Tadžmahalą supa sienos, jo pieniškos spalvos kupolai, remiantys karštą Indijos dangų, matosi iš toli. Vietiniai gyventojai su džiaugsmu rodo kelią link populiariojo Tadžo, o rikšų vairuotojai pasakoja istorijas apie jo grožį. Viso pasaulio turistai ir meilės ieškotojai skuba pamatyti šio stebuklo: tik penktadieniais, svarbią musulmonams dieną, Tadžmahalas virsta islamiškos minties centru, į save neįsileidžiančiu pašaliečių. Itin simetriškas ir harmoningas Tadžmahalas atspindi persiško meno apologiją, retkarčiais persmelktą hinduistinės architektūros motyvų. Ant pagrindinių vartų fasado inkrustuoti šventojo Korano maldų žodžiai laimina kiekvieną atvykėlį, o ant smiltainio plokštės pakylėtas Mumtaz mauzoliejus talpina Šahdžahano ir jo mylimosios kapus. Pasigrožėję Tadžmahaliu, kurį nuspalvins saulėlydžio spalvos, grįšime į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 • 3 DIENA

  AGRA – DELIS (pusryčiai)

  Po pusryčių važiuosime į Indijos sostinę Delį, seniausią Indijos miestą, skaičiuojantį trečią tūkstantmetį. Šalies sostinė pakvies neregėtiems kontrastams ir nesibaigiantiems nuotykiams. Pakeliui stabtelsime apžiūrėti Itimad-Ud-Daulah, labiau žinomą kaip Mažasis Tadžmahalis. Tai tarsi maža Tadžmahalio kopija, tačiau nustebsite sužinoję, kad yra atvirkščiai – Shah Jahan projektuodamas Tadžmahalą buvo įkvėptas būtent šio mažo Mogolų imperatoriaus žmonos šeimai pastatyto mauzoliejaus.

  + 7

  Atvykę į Delį važiuosime į Senąjį Delį, kuris seniau buvo klestintis prekybinis Delio centras. Čia mūsų lauks ypatinga pramoga – pasivažinėjimas rikša, chaotiškomis Čandni Čouk (Chandni Chowk market) turgaus gatvelėmis. Jos įtrauks į įprastą kasdienį Indijos ritmą. Savo akimis galėsime išvysti, kad ir daugeliui amžių prabėgus, šis judrus ir spalvingas senamiesčio turgus kasryt prisipildo gausybės žmonių. Mėgstančius ragauti egzotišką maistą pakviesime pavakarieniauti Karims restoranėlyje, kur galite išragauti tradicinių Mogolų dinastijos metu Indijoje išpopuliarėjusių patiekalų. Nakvynė viešbutyje.

 • 4 DIENA

  DELIS – BUTANAS (PARO)  – TIMPU (pietūs, vakarienė)

  Kelsimės anskti ryte. Važiuosime į oro uostą, kur mūsų laukia skrydis į Paro. Tai yra vienas iš įspūdingiausių skrydžių virš Himalajų, su nuolat kintančia aukščiausių pasaulio kalnų panorama. Mūsų atstovas po muitinės formalumų pasitiks jus prie išėjimo. Pasigrožėsime Paro apylinkėmis, aplankysime Ta Dzong muziejų, kuriame gausu religinių reliktų, meno ir amatų kūrinių, taip geriau susipažinsite su Butano istorine, kultūrine ir religine praeitimi. Vėliau vyksime į Rimpong Dzong – didžiulį budistų vienuolių vienuolyną. Čia pamatysite meditacijos meistro Milarepos paveikslą, tikima, jog jis per savo gyvenimą pasiekė nušvitimą. Dzong yra didžiuliai vienuolynai ir rajonų administraciniai centrai, kurie kažkada buvo strateginiai fortai. Iš Paro važiuosime į Butano sostinę Timpu, kelionės metu galėsite mėgautis Pachu upės slėnio vaizdais. Nakvynė viešbutyje.

 • 5 DIENA

  TIMPU TSHECHU FESTIVALIS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Po pusryčių vyksime į Tashichho Dzong ir dalyvausime Timpu festyvalyje. Pamatysite vietinius, gražiausiais rūbais pasidabinusius, žmones, kurie į šventę atvyko iš tolimesnių ir aplinkinių vietovių. Jie atvyksta pasižiūrėti šokių su kaukėmis, pasimelsti ir švęsti. Kadangi pagrindinis festivalio tikslas yra dvasinis, šokiai, labiau panašūs į vaidinimus, kurie pasakoja istorijas, kaip gėris nugali blogį arba vaizduoja svarbius istorinius įvykius. Ypač mėgstamos temos susijusios su Butano saugotoju Padmasambhava (taip pat žinomas kaip Guru Rinpoche). Festivalis puiki proga pabendrauti su vietiniais žmonėmis.

  Tashichho Dzong – šlovingos religijos tvirtovė – pirmą kartą pastatyta 1641 m., Shabdrung Ngawang Namgyal iniciatyva, o atstatytas XX a. 7 dešimtmetyje, trečiojo Butano karaliaus valdymo metais, tradiciniu stiliumi, be projektų ar vinių. Tashichho Dzong įsikūrusios kelios ministerijos, jo didenybės sekretoriatas, taip pat čia yra budistų vienuolių centras. Vakare grįšime į Timpu. Nakvynė viešbutyje.

 • 6 DIENA

  TIMPU – PUNAKA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Dieną pradėsime trumpa kelione į Kuenselphodrang, populiarią, patogios padėties vietą, kurioje yra didžiausios pasaulyje Budos skulptūros. Šioje vietovėje galima pasimėgauti žemiau esančios sostinės panorama, yra keletas pėsčiųjų takų, skirtų ramiam ar vidutinio sunkumo pasivaikščiojimui. Tada aplankysime Nacionalinį paminklą Chorten, kuris pažodžiui reikšia „tikėjimo vieta“. Šis paminklas skirtas trečiajam Butano karaliui ir pasaulio taikai. Vėliau aplankysite savaitgalinį daržovių turgų – šimtametį ūkininkų turgų, esantį žemiau pagrindinio miesto, šalia Wangchhu upės. Tai yra pats didžiausias vietinis Butano ūkininkų turgus. Pavalgę pietus, važiuosime per Dachula perėją (3100 m. v. j. l.), kuria važiuojant giedrą dieną ir prieš nusileidžiant į raminantį Punakos slėnį, galima stebėti nuostabias Himalajų viršūnes. Dochula vietovėje yra platūs rododendrų, kurie užauga medžio dydžio, miškai. Jie žydi balandį ir ankstyvą gegužę bei nukloja kalnus pavasario spalvomis. Atvykstame į Punaką. Nakvynė viešbutyje.

 • 7 DIENA

  PUNAKA – PHOBJIKA – PUNAKA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Po pusryčių vyksime į Phobjikos slėnį. Važiuosime per kaimo vietoves, iš kurių galėsite susidaryti įspūdį apie kasdieninį Himalajų tautų gyvenimą. Kelionę tęsime per šurmuliuojantį prekybos miestą Vangde Podrangą ir kilsime kalnų keliais per mišriuosius miškus bei aukštas perėjas prieš nusileidžiant į platų ir vaizdingą Phobjikos slėnį. Aplankysime Phobjikos draustinį, kad pamatytume juodakakles gerves (tik lapkričio – kovo mėnesiais). Phobjikos slėnis yra vienas iš nedaugelio Butano trogų (ledyno tirpsmo suformuotas slėnis), kuriame lapkričio – kovo mėnesiais žiemoja juodakaklės gervės, migruojančios iš Tibeto plokščiakalnio. Taip pat aplankysime Gangtey Gompa vienuolyną, kuris buvo pastatytas XVI a. Vakare grįšime atgal į Punaką. Nakvynė viešbutyje.

 • 8 DIENA

  PUNAKA – PARO (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Punaka yra senoji Butano sostinė.  Atvykę aplankysime Punaka Dzong – Didžiosios laimės rūmus, pastatytus 1637 m. dėka Shabdrung, Butano suvienytojo, iniciatyvos. Rūmai randasi dviejų upių Mo Chu ir Pho Chu (Motinos ir Tėvo upių) santakoje ir yra Je Khenpo ir šimtų vienuolių žiemos centras, jie visi kartu persikelia iš Timpu į šią šiltesnę vietovę. Trijų aukštų pagrindinė Punaka Dzong šventykla yra kvapą atimantis tradicinės architektūros pavyzdys su keturiomis painiai išraižytomis įėjimų kolonomis, meistriškai padarytomis iš kipariso ir dekoruotomis auksu bei sidabru.  Būtent čia 1907 m. buvo karūnuotas pirmasis Butano karalius. Vėliau mėgausitės pasivaikščiojimu į Chimi Lhakhang – Drukpa Kueley, dar žinomą kaip Dieviškos ponios, šventyklą. Jis gavo Dieviškos ponios vardą, nes savo laiku piktinosi visų priimtu budizmu. Jis mokė žmones, kad religija yra vidinis jausmas ir nebūtinai žmogus turi tapti įšventintu vienuoliu. Drukpa Kueley taip pat yra laikomas vaisingumo simboliu, todėl dauguma bevaikių porų atvyksta į šią šventyklą palaiminimo. Po to pajudėsime į Paro. Nakvynė viešbutyje.

 • 9 DIENA

  PARO – PARO TAKCANGAS (TIGRO LIZDAS) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Po pusryčių pėsčiomis keliausime į Takcango vienuolyną. Takas yra platus, kelionė aukštyn truks apie 2 valandas, atsidursime beveik kilometru aukščiau už Paro slėnio paklotę. Tiems, kurie negalės kopti, paruošime ponį*, kad nugabentų iki pat apžiūros aikštelės. Vaizdas nuo Takcango vienuolyno, pastatyto ant grynos uolos, 900 metrų virš slėnio paklotės, yra tiesiog įspūdingas. Vienuolynas taip pat yra svarbi budistų vienuolių piligriminė vieta. Sakoma, kad didysis Guru Rimpoche atskrido čia ant tigrės nugaros, kai VIII a. atnešė budistinių dharmų mokymą į Butaną. Tada tris mėnesius meditavo urve, kur vėliau ir buvo pastatytas vienuolynas. Todėl Takcango vienuolynas kartais dar yra vadinamas Tigro lizdu. Netoli vienuolyno yra arbatinė, kurioje galėsite sustoti atsigavinti. Po pietų važiuosime į XVII a. Drukgyel Dzong griuvėsius. Tai yra istorinis paminklas, pastatytas Shabdrung, kad įamžinti savo pergalę prieš užpuolikus tibetiečius 1644 m. Geru oru galima pamatyti nuostabų, švento kalno Džomolhario (7314 m. v. j. l.) viršūnės sukuriamą foną. Grįždami į Paro sustosime pasigrožėti VII a. Kyichu Lhakhang, viena iš 108 šventyklų, pastatytų tibetiečių karaliaus Songtsen Gampo. Nakvynė viešbutyje.

 • 10 DIENA

  PARO – KATMANDU (pusryčiai, vakarienė)

  Ryte atsisveikinsim su užburiančiu Butanu ir vyksime aplankyti kitos Himalajų valstybės – Nepalo. Atvykus pervežimas į viešbutį, laisvas laikas mieste. Katmandu – tai Nepalo sostinė ir didžiausias šalies miestas. Tai kontrastų, kultūrų, nevaržomos laisvės ir pojūčių miestas. Nors ši nuostabi šalis, turi garsiuosius Himalajų kalnus bei aukščiausią pasaulio viršūnę – Everestą, ji yra viena skurdžiausių pasaulyje. Šis miestas kupinas kontrastų: skurdas, dulkės, netvarka, tačiau kartu rytietiškų smilkalų kvapai su spalvų įvairove gatvėse paliks neišdildomą įspūdį. Šis miestas alsuoja istorija, jame daug laiko nugludintų šventyklų, senovinių pagodų, tad laikas šiame mieste neprailgs net ir visko mačiusiam. Pažintis su Nepalu prasidės dar neišlipus iš lėktuvo. Pasveikindami atvykusius, nepaliečiai dažnai dovanoja debesų spalvos skareles. Baltai pasipuošusios ir Himalajų viršukalnės – vienas labiausiai nuotykiams įkvepiančių vaizdų.

  Sakoma, jog geriausias būdas perprasti šalį yra jos virtuvė. Mėgstamiausias nepaliečių maistas – lęšių sriuba, ryžiai ir daržovių troškiniai pagardinti vietiniais prieskoniais, tačiau labai populiarūs ir indų, tibetiečių, kinų bei tajų virtuvių įtakoti patiekalai. Jūsų lauks maisto ruošimo demonstracija. Nakvynė viešbutyje, Katmandu.

 • 11 DIENA

  KATMANDU (BHAKTAPURAS) - NAGARKOTAS (pusryčiai)

  Katmandu (1337 m virš jūros lygio, apie 1 mln. gyventojų) ėmė kurtis 12 a. ir tapo svarbia prekybinio kelio į Tibetą dalimi. Atvykėliai sustodavo pailsėti jiems skirtuose nameliuose, o nuo vieno iš jų – Kaštamandapos – ir kilo miesto pavadinimas. XV a. Katmandu slėnis buvo padalintas į tris priešiškas Katmandu, Patano ir Bhaktapuro karalystes. 1786 m. jas suvienijo Šachų dinastijos valdovai, o Katmandu tapo šalies sostine.

  Vyksime prie Bagmatės upės, kur įsikūrusi Pašupatinatho šventykla skirta pasaulio griovėjui hinduistų dievui Šivai. Prieš leisdamiesi į ilgą kelią, Nepalo valdovai čia prašydavo palaiminimo. Tai pati svarbiausia hinduistinė šventykla visoje šalyje. Šalia upės nuolat vyksta kremavimo apeigos, o asketai ir Šivos pasekėjai atklysta aplankyti šios vietos iš pačių tolimiausių kraštų.

  Vėliau išvysime UNESCO saugomą Bodhi stupą – didžiausią Azijoje. Čia sustodavo pasimelsti į Himalajus vykstantys tibetiečių pirkliai. Sukdami maldos malūnėlius, aplink stupą nuolat eina piligrimai ir atvykėliai iš viso pasaulio. Netoliese įsikūrę daug budistinių šventyklų, tibetietiškų rankdarbių parduotuvėlių ir jaukių kavinių, kurias stebi stupos viršuje nupieštos Budos akys.

  Po to važiuosime į vieną iš Katmandu senamiesčių – Bhaktapurą. Ankščiau Bhaktapuras buvo didžiausia iš trijų Nevarų dinastijos karalysčių Katmandu slėnyje. Čia galima pamatyti: viduramžių laikus menantys šventyklų skverus, siauras gatveles ir kiemus su dievų statulomis, puodžių ir skulptorių dirbtuves. Lankysime aukščiausią Nepale Njatapolos šventyklą, bebaimiam dievui Bhairavai (Šivai) skirtą Bhairabnatho šventyklą ir vieną seniausių mieste (XI a.) Til Mahadev šventyklą, kurios įėjimą saugo dievą Višnų lydintis paukštis Garuda. Išvysime karališkuosius rūmus ir netoliese esančią deivės Lakšmės šventyklą, kurios architektūrinis stilius būdingas Šiaurės Indijai. Sustosime prie sugriautos Fasidegos šventyklos, liudijančios 1934 m. ir 2015 m. vykusių žemės drebėjimų galią: šiandien čia išlikę tik dramblių, liūtų ir jaučių statulomis dekoruoti laiptai. Centriniame Bhaktapuro skvere, Tačupal Tole, pamatysime dievo Datarėjos, įkunijančio hinduistų dievų trejybę Brahmą, Šivą ir Višnų, šventyklą. Manoma, jog ji buvo pastatyta naudojant medieną tik iš vieno medžio. Tačupal skverą puošia įmantriai dekoruoti namai, kurie buvo skirti hinduistų šventikams. Stabtelėsime prie vieno iš jų – Tadžmatho.

  Vėliau važiuosime į Nagarkoto miestelį (32 km nuo Katmandu, 2175 m virš jūros lygio), kuriame atsiveria Himalajų kalnų panorama. Nakvynė viešbutyje, Nagarkote.

 • 12 DIENA

  NAGARKOTAS - KATMANDU (PATANAS) (pusryčiai)

  Anksti ryte vyksime pasitikti Himalajų kalnus apšviečiančios saulės. Nepalui priklauso aštuoni iš dešimties aukščiausių pasaulio kalnų, tarp jų ir Everestas, kurį iš toli išvysime jau šiandien! Pasigrožėję kalnais ir grįžę į viešbutį papusryčiausime, ir važiuosime atgal į Katmandu. Sustosime Patane, Katmandu priemiestyje, kuris garsėja daugiau nei 1200 budistinių monumentų. Lankysimės Patano Durbaro skvere, kuriame geriausiai visame Nepale atsiskleidžia Nevarų dinastijos architektūros grožis. Nepale gyvena daugiau nei 20 tūkst. tibetiečių pabėgėlių, su kurių kultūra susipažinsime vietinėje tibetiečių savipagalbos stovykloje. Šiandien tibetiečiai verčiasi kurdami ir parduodami įvairius rankdarbius iš medžio, kaulo, bronzos, sidabro, o ypač garsėja papuošalais ir vilnos kilimais. Turėsite galimybę įsigyti autentiškų dirbinių. Vėliau vyksime prie UNESCO saugomos Svajambunatho stupos, stūgsančios virš Katmandu ant kalvos, kurioje gyvena daugybė beždžionių. Pasakojama, jog Katmandu slėnio vietoje ankščiau tyvuliavo milžiniškas ežeras, kurio vietoje ir iškilo ši budistų piligrimų pamėgta vieta. Nakvynė viešbutyje, Katmandu.

 • 13 DIENA

  KATMANDU (TAMELIS IR DURBARAS) (pusryčiai)

  Laisva diena poilsiui ir suvenyrų paieškai keliautojų pamėgtame Tamelio rajone.  Mėgstančius aktyvų laisvalaikį, nudžiugins didelis žygiams į kalnus skirtų daiktų pasirinkimas. Vietiniai kalnų vedliai šerpai pasakoja, jog jako vilnos kojinės praverčia net kopiant į Everestą. Jūsų lauks rankų darbo popierius, nepalietiška kava, papuošalai, kalendoriai, mandalos, bronzos dirbiniai ir galimybė išbandyti savo derybinius sugebėjimus. Rekomenduojame pasivaikščioti Katmandu Durbaro skvere, kurio istorija siekia net 3 a. Čia karūnuodavo Katmandu slėnio valdovus. Prie įėjimo jus pasitiks dievo Ramos padėjėjui ir beždžionių dievui Hanumanui skirta šventykla. Katmandu Durbaro skvere įsikūrusi ir gyvosios Nepalo deivės Kumarės rezidencija. Nepaliečiai tiki, jog deivė Taledžu, sauganti šalį, laikas nuo laiko inkarnuojasi jaunos mergaitės kūne. Nakvynė viešbutyje, Katmandu.

 • 14 DIENA

  KATMANDU - VILNIUS

  Pervežimas į oro uostą. Skrydis namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Lietuvės kelionės vadovės paslaugos (susirinkus 12 žmonių grupei)
  • Skrydžiai Delis – Paro, Paro – Katmandu
  • Apgyvendinimas: 2 nakvynės Indijoje 3* viešbučiuose, 6 nakvynės 3* viešučiuose Butane, 4 nakvynės Nepale 2*-3* viešbučiuose
  • Maitinimas: 10 pusryčių, 6 pietūs, 7 vakarienės
  • Maisto gaminimo demonstracija Katmandu
  • Vietinių anglakalbių gidų paslaugos
  • Įėjimo bilietai Butane
  • Pervežimai turo metu pagal programą

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Skrydis Vilnius – Delis, Katmandu – Delis
  • Nepalo viza (25 EUR), Butano viza (40 EUR), Indijos viza (115 EUR)
  • Medicininų išlaidų draudimas užsienyje 
  • Jodinėjimas poniu iki Tigro lizdo
  • Įėjimo bilietai į monumetus Nepale ir Indijoje
  • Asmeninės išlaidos
  • Arbatpinigiai

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu
  • Kelionės vadovas važiuoja susirinkus 12 žmonių. Susirinkus mažesniam nei 10 keliautojų skaičiui, kelionė vyksta su vietiniais anglakabiais gidais.
  • Organizatoriai pasilieka teisę koreguoi ekskursijų eigą kelionės metu
  • Vienviečio kambario priemoka 350 EUR
UP
Išskleisti kelionių paiešką