Nesibaigiančių svajonių šalis - Amerika (su grupe iš Lietuvos)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Tikra amerikietiška patirtis susideda iš daugybės dalykų: migla apklotos pievos ir nuostabūs paplūdimiai, snieguotos viršukalnės ir raudonmedžio miškai, didžiuliai šurmuliuojantys miestai ir ramybė po atviru dangumi... Tai šalis, kurioje kiekvienas – tiek urbanistinio pasaulio entuziastas, tiek natūralios gamtos mylėtojas ras savo sielai kažką artima: ar tai būtų uolėtos dykumos, saulės nuspalvintos kalvos bei tropiniai miškai, ar niekada nemiegantys naktiniai Niujorko klubai, negęstančių šviesų Las Vegasas, o gal Ramiojo vandenyno skalaujami San Francisko paplūdimiai.  
1
diena
VILNIUS – NIUJORKAS
Skrydis  iš Vilniaus į Niujorką su su persėdimu viename iš Europos miestų. Niujorko oro uoste mus pasitiks kelionės organizatorių partneriai ir keliausime į viešbutį. Pirmasis mūsų vakaras bus skirtas poilsiui – kelionė tikrai buvo ilga, tad laikas šiek tiek atsipalaiduoti. O galbūt nesijausite pavargę ir norėsite iš karto susipažinti su miestu? Kelionės vadovas turės patarimų, kur nueiti skanios vakarienės ar pasigrožėti niekad nenutylančiu miesto žmonių šurmuliu. Nakvynė viešbutyje.

2
diena
NIUJORKAS
Pirmas rytas Niujorke! Papusryčiausime ir leisimės saulės nutviekstomis Niujorko gatvėmis į pažintį su šiuo nuostabiu miestu. Didžiausias Šiaurės Amerikos miestas šiandien traukia keliautojus, svajotojus, menininkus, ieškančius naujų patirčių ir naujų galimybių. Dieną pradėsime žengdami vienu seniausių kabančių tiltų visoje šalyje ­– Bruklino tiltu (Brooklyn Bridge). 1825 m ilgio tilto statyba truko net 13 metų, ir dar 19 a. jis sujungė du dabar svarbiausius ir kartu skirtingiausius Niujorko rajonus – Brukliną – jaunų hipsterių meką – ir Manhataną – turbūt brangiausią pasaulio komercinį, finansinį ir kultūrinį centrą.  Nuo tilto atsiveriantis saulėto Niujorko vaizdas gniauš kvapą!

Apie pietus suksime link garsiojo Manhatano Kinų kvartalo (Chinatown). Tai didžiausia ir seniausia ne savo šalyje gyvenančių kinų etninės kultūros vieta visame Vakarų pusrutulyje. Kvartalas, kuriame savo namus įkūrę beveik 100 tūkst. kinų tautybės žmonių, pasitiks šurmuliu, šypsenomis ir spalvomis – reikės tik spėti žvalgytis!

Vėliau keliausime į Nacionalinį Rugsėjo 11-osios memorialinį muziejų (9/11 Nemorial Museum). Tai turbūt viena svarbiausių vietų kiekvienam amerikiečiui nuo tų nelemtų įvykių 2001 m.  Išėję iš muziejaus, keliausime prie Laisvės statulos (Statue of Liberty). Statula yra daugiau nei 45 m aukščio, o jos pamatas siekia dar tiek pat. Kiekvienas tikrai žinome, kaip atrodo garsioji Laisvės statula, tačiau ar kada susimąstėme, kodėl jos karūna puošta septyniais spygliais ir kas parašyta kairėje rankoje laikomoje lentelėje? Ne? Bus puiki proga sužinoti įvairiausių naujų faktų!  Na vakarą skirsime menui – apsilankysime Linkolno aikštėjeBrodvėjuje įsikūrusiuose didžiausiuose klasikinės muzikos rengėjų asociacijos „namuose“ – Metropoliteno Operoje (Metropolitan Opera House). Pastatas, kurio languose vakare žybsi puošnios lempos, o žiūrovų salė dvelkia prabangiu aksominiu raudoniu, nustebins tiek savo interjeru, tiek ilga istorija, tiek renginiais. Nakvynė viešbutyje.

 

3
diena
NIUJORKAS
Pasitiksime dar vieną žavų rytą Niujorke. Papusryčiavę šiandien leisimės į dangų – kilsime ant Rokfelerio centro (Rockefeller) stogo, vadinamo Uolos viršūne („Top of The Rock“). Tai 8 pagal dydį Niujorko pastatas, nuo kurio stogo apžvalgos aikštelės atsiveria neapsakomai nuostabi miesto panorama.

Išėję iš Rokfelerio centro, ant žemės dar pilnai nenusileisime – mūsų tuojau pat lauks kitas, šį kartą 5 pagal aukštį visos šalies dangoraižis, apie kurį girdėję tikrai esame kiekvienas – Empire State pastatas (Empire State Building). Taip, būtent šis pastatas daugiau nei 40-metį buvo aukščiausiu pasaulio pastatu.  Taip, būtent čia per gražiausius romantinius filmus susitinka laimingos poros. Taip, būtent šis Art Deco stiliaus dangoraižis yra gavęs simbolinį pavadinimą, kilusį nuo Niujorko pravardės – Empire State. Pastate įrengta paroda papasakos ilgą jo istoriją, o iš apžvalgos aikštelės atsiveriantis vaizdas dar kartą užgniauš kvapą – žvelgiant nuo čia, Niujorkas alsuoja didybe.

4
diena
NIUJORKAS
Po pusryčių keliausime į Niujorko Modernaus Meno Muziejų (The Museum of Modern art, MoMA). Čia, kaip teigia muziejaus įkūrėjai, „liepsnoja“ kūrybingumas, uždegantis mintis ir suteikiantis įkvėpimo. Apžiūrėję įdomias ekspozicijas leisimės į klaidžius Centrinio parko (Central Park) labirintus. Tai taip pat viena labiausiai filmuojamų vietovių pasaulio kino rinkoje, tad žingsniuodami žaliuojančios lapijos takais stebėsimės, kaip viskas pažįstama, tačiau kartu kitaip. Beveik 4 kv. km. plotą užimantis parkas padalintas į atskiras sritis, jame gausu įvairiausiems žmonėms dedikuotų vietelių. Būtinai stabtelėsime prie „Strawberry Fields“ – Džonui Lenonui atminti skirto mozaikinio paminklo, prie kurio dažnai renkasi menininkai, svajokliai su gitaromis, tad „Beatles“ dainos čia niekada nenutyla.

5
diena
NIUJORKAS – SAN FRANCISKAS
Ryte po pusryčių leisimės į kelią – į oro uostą, kur mūsų lauks skrydis į Kalifornijos perlą – San Franciską (San Francisco). JAV vakaruose įsikūręs „Kalvų miestas“ yra vienas didžiausių šalies uostų, čia klesti įvairiausios pramonės rūšys ir kultūrinės institucijos.

Atvykę į San Franciską ir palikę daiktus viešbutyje, pradėsime ekskursiją po miestą. Pirmiausia aplankysime miesto Verslo rajoną (Financial District). Čia klesti žymiausios įmonės, į dangų šauna biurų dangoraižiai, o pagrindinė rajono gatvė – Montgometrio gatvė  – neretai vadinama Vakarų Volstrytu („Wall Street of the West“). Užsuksime ir į Union Square – pagrindinį miesto parduotuvių, viešbučių ir kultūrinių vietų rajoną. Šiandien tai viena lankomiausių centrinio San Francisko vietų, kur užsuka ne tik turistai, bet susikerta keliai ir gerų draugų, susitikusių pasivaikščioti po aukšto lygio boutique parduotuvėles, aplankyti vieną kitą meno galeriją ar išgerti kavos jaukioje tik vietiniams žinomoje mažutėje kavinukėje.

Kokia pirma mintis kyla, vos pagalvojus apie San Franciską? Žinoma, Aukso vartų tiltas (Golden Gate Bridge). Per Aukso vartų sąsiaurį – platų ir audringą vandens ruožą, nutiestas kabamasis tiltas yra beveik 3 km ilgio. Nors buvo spėliojama, kad tokia šio statinio inžinieriaus Džozefo Štrauso idėja realiai neįgyvendinama, „tiltas, kurio neįmanoma pastatyti“ baigtas itin greitai – per ketverius metus. Leisime sau žengti šiuo įspūdingu statiniu, o užvertę galvą gerėsimės įspūdingo aukščio sijomis – juk niekur daugiau pasaulyje nepamatysime tokio statinio!

6
diena
SAN FRANCISKAS –JOSEMIČIO NAC. PARKAS -  LONE PINE
Šiandien, prieš atsisveikindami su gražiuoju San Francisku, dar užsuksime į Alkatraso salą (Alcatraz Island), kurioje 29-erius metus veikė bene žymiausias pasaulyje sunkiųjų darbų kalėjimas. 1934 m. izoliuotoje saloje įkurta kalinimo įstaiga turėjo atskiras taisykles, nepalaužiamą saugumo sistemą ir joje kalėjo netgi tokie gerai žinomi pasaulio nusikaltėliai, kaip Al Kaponė. Šiandien kalėjimas atviras lankytojams, jame galima pamatyti autentiškas kalinių kameras, darbo vietas, autentiškus įrengimus.

7
diena
LONE PINE – MIRTIES SLĖNIS – LAS VEGASAS
Ryte palikę Lone Pine, leisimės į kelią link nuodėmių miesto Las Vegaso (Las Vegas). Kelionė tikrai neprailgs, nes pakeliui matysime žemiausią Amerikos žemyno vietą – Mirties Slėnio nacionalinį parką (Death Valley National Park). Tai taip pat ir pati karčiausia JAV vieta – 1913 m. Mirties slėnyje buvo užfiksuotas karščio rekordas, kai termometrai rodė daugiau nei 56 laipsnius šilumos.

Važiuosime vietovėmis, kur druskingas dykumas keis kalnai, plytinčiose gelsvo smėlio sausumose nebus matyti nė vieno ar vos keli augalai. Šis nacionalinis parkas tikrai paliks įspūdį vien dėl to, kad stipriai skirsis nuo visų iki šiol matytų. Pasiekus spindintįjį Las Vegasą ir apsistojus viešbutyje, laikas bus laisvas. Gal norėsite pasivaikščioti spalvingomis gatvėmis, pilnomis muzikos ir šurmulio, o gal aplankyti garsiuosius šio miesto lošimų namus. Mūsų kelionės vadovas bus pasiruošęs padėti, tad drąsiai klauskite rekomendacijų!

8
diena
LAS VEGAS – SIONO NAC. PARKAS  – BRAISO KANJONO NACIONALINIS PARKAS
Po pusryčių paliksime žavingąjį Las Vegasą ir vėl leisimės į kelią – pažintį su daugybe įvairiausių Amerikos nacionalinių parkų. Šiandien mūsų kelyje jų pasitaikys du: Siono ir Braiso Kanjono nacionaliniai parkai.  Pirmasis, pavadinimą gavęs dėl pagrindinio jame esančio objekto – Siono kanjono (Zion Canyon) sužavės savo didybe. Šį gamtos kūrinį per maždaug 4 mln. metų laikotarpį suformavo Mergelės upės atšaka. Nors kanjonas toks gilus, kad jo dugną retai tepasiekia saulės šviesa, jame gausu įvairiausios augalijos – vešlių, kabančių ir besivejančių augalų, taip pat įspūdingų krioklių bei smiltainio darinių, primenančių bokštus, piramides. 

Škotų keliautojo Braiso vardu pavadintas antrasis nacionalinis parkas taip pat apima didžiulį Braiso kanjoną (Bryce Canyon) – iš daugybės gamtos uolose išskobtų arklio pasagos pavidalo amfiteatrų sudarytą uolienų masyvą. Mineralų erozija per šimtmečius uolas nuspalvino įvairiausiomis spalvomis, kurios kinta bene kasdien, priklausomai nuo saulės padėties, oro sąlygų, tad niekad nežinai ko tikėtis – kokia spalva gamta pasirodys šiandien.

 

9
diena
BRAISO KANJONO NACIONALINIS PARKAS – SOLT LEIK SITIS
Šiandien palikę Braiso kanjono nacionalinį parką, toliau tęsime savo pažintį su Amerikos žemyno gamta – keliausime link Kapitolijaus rifo nacionalinio parko (Capitol Reef National Park). 1971 m. įsteigtas parkas saugo spalvingus tarpeklius, aukštus kalvagūbrius bei plokščiaviršūnius kalnus stačiais šlaitais. Kur pasisuksi, plyti rausvo smiltainio dariniai, smėlynai, o iš jų atsargiai stiebiasi žaliuojantys augalai.

10
diena
SOLT LEIK SITIS – DŽEKSONAS – GRAND TETONO NAC. PARKAS – JELOUSTOUNO NACIONALINIS PARKAS
Ryte kilsime anksti – ar matėte ką nors gražesnio, nei virš snieguotų kalnų viršūnių tekanti saulė? Gėrėdamiesi reginiu papusryčiausime, išgersime kavos ir vėl leisimės į kelią. Dienos pabaigoje pasieksime Jeloustouno nacionalinį parką – turbūt žymiausią laukinės gamtos parką visoje Amerikoje. Tačiau iki jo – dar ilgas kelias. Pirmiausia stabtelėsime Džeksone (Jackson Hole). Šis vesterniškas jaukus vakarų miestelis, kurio gyventojų amžiaus vidurkis – 32-eji, yra tapęs kalnų mylėtojų, patyrusių ir „užkietėjusių“ alpinistų bei slidininkų meka. Jis virto tikru kurortiniu rojumi, kuris kasmet sutraukia šimtus tūkstančių lankytojų iš viso pasaulio. Gyvenimas čia verda: veiklų po atviru dangumi gausa, šviežias suši ir netylantis, įvairiaspalvis kultūrinis gyvenimas verčia pasijusti tarsi niekada nemiegančiame didmiestyje.

11
diena
JELOUSTOUNO NACIONALINIS PARKAS
Šią dieną skirsime kelionėms po pirmąjį ir seniausią pasaulio nacionalinį parką – Jeloustouną (Yellowstone National Park). 1978 m. į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame parke gausu įvairiausios gyvūnijos – grizlių, vilkų, bizonų, elnių, tačiau svarbiausia vietovės puošmena – karštieji šaltiniai, geizeriai ir kiti geoterminiai reiškiniai. Manoma, kad Jeloustouno nacionalinis parkas įsikūręs ant vadinamojo „karštojo taško“, todėl išskirtinį jo kraštovaizdį suformavo prieš kelis mln.

12
diena
JELOUSTOUNO NACIONALINIS PARKAS – ŠERIDANAS
Šiandien aplankysime vieną įdomiausių Jeloustouno regiono kaimų Kodį (Cody). Triukšmingas Vajomingo valstijos laukinių vakarų miestelis keliautojams siūlo daugybę skirtingos veiklos laukinėje gamtoje: jodinėjimą, žygius, medžioklę, žūklę, pasivažinėjimus kalnų dviračiais, laipiojimą uolomis, golfą ir t.t. Būtent Kodyje galima rasti vienus geriausių Vakarų kultūros muziejų visoje šalyje – Bizono Bilo Vakarų centrą (Buffalo Bill Center of the West), tad mes į jį taip pat būtinai užsuksime. Galėsime rinktis iš indėniškosios kultūros, vakarų meno, šaunamųjų ginklų ir istorijos ekspozicijų – kiekvienas ras kažką įdomaus sau.

Pasidomėję istorija suksime link dar vieno Vajomingo brangakmenio – Šeridano (Sheridan). Legendomis apipintas senųjų vakarietiškų tradicijų kaimas, įsikūręs Didžiojo rago kalnų (Big Horn Mountains) papėdėje, sužavės moderniu svetingumu, o iš jo atsiveriantys vaizdai pakerės iki širdies gelmių. Čia ir stabtelėsime praleisti naktį prieš ilgą kitos dienos kelią. Nakvynė viešbutyje.

13
diena
ŠERIDANAS – CUSTER STATE PARKAS
Gerai pailsėję važiuosime link Nacionalinio Juodųjų kalvų miško (Black Hills National Forest) ir trauksime apžiūrėti Nacionalinio Velnio Bokšto monumento (Devil s Tower National Monument). Iš vulkaninės kilmės uolienų susidariusi kalva – vienas gamtos reiškinių, per šimtmečius turėjęs bene daugiausia skirtingų vardų: kadaise, vienam žurnalistui klaidingai išvertus pavadinimą iš ten gyvenusios tautos kalbos, pavadintas „Blogo Dievo bokštu“, po to tapo „Lokio namais“, „Lokio lože“, „Lokio tipiu“, „Lokio irštva“, „Akmeniniu medžiu“, „Didžiuoju pilkuoju ragu“, „Aukštąja uola“ ir t.t. Vis dėlto, visi informaciniai ženklai šioje vietovėje kviečia apžiūrėti Velnio bokštą.

Vėliau keliausime pro Mirties Miško (Deadwood) miestelį. Ne, nereikia išsigąsti pavadinimo, šiandien ši vietovė – nacionalinis istorinis paveldas, kurio gatvelėse dailiai rikiuojasi aukso karštinės erą primenantys pastatai. Vis dėlto kadaise jokių įstatymų nepaisęs miestas paženklintas lošėjų istorijomis: pasakojama apie 80 lošimo salių, kuriose šykščiai šypsodavosi miestelį įkūrę šio neteisėto žaidimo mėgėjai, o kiekvienas gyventojas gali žaismingai iškloti ir legendą apie Laukinį Bilą Hičkoką, taip pat mėgusį lošimus ir šaunamuosius ginklus.

Pasidomėję nelegalių žaidimų istorijomis, vėl grįšime link gamtos – Custer State parkas garsėja savo bizonų bandomis, kita įvairiausia gyvūnija, gražiu kraštovaizdžiu, istorinėmis vietovėmis. Neveltui teigiama, kad šis parkas patenka į lankomiausių pasaulio laukinės gamtos vietovių dešimtuką – tūkstantmečius čia buvo įvairiausių kultūrų ir etninių grupių namai, o lankytojai atvykti stebėti įspūdingos gamtos ir praleisti laiką pramogaudami po atviru dangumi galėjo jau nuo ankstyvųjų 1900-ųjų.

 

14
diena
CUSTER STATE PARKAS
Papusryčiavę tęsime pažintį su Custer State parku. Pirmoji šiandienos stotelė – Patrakusio Žirgo memorialas (Crazy Horse Memorial). Skirtas jis Lakotos genties čiabuvių karo vadui, kadaise kovojusiam su Amerikiečių Federaline valdžia dėl senųjų genties žemių. Memorialą sudaro akmeninis jojančio karžygio monumentas, Šiaurės Amerikos Indėnų muziejus (Indian Museum of North America) ir Amerikos čiabuvių kultūros centras (Native American Cultural Centre), kuriuos ir aplankysime. Kiek vėliau vyksime prie dar vieno monumento, apie kurį girdėjome ar bent nuotraukose matėme kiekvienas – Nacionalinio Rušmoro kalno memorialo (Mount Rushmore National Memorial).

15
diena
CUSTER STATE PARKAS – DENVERIS
Šią dieną paliksime gražųjį Custer State parką – mūsų kelionė tęsis traukiant link Denverio (Denver), tarp kalnų įsikūrusios kosmopolitiškos Vakarų sostinės. Šiandien šis miestas gali pasigirti nepaprastai sparčiai tobulėjančiomis kulinarijos ir meno sferomis, daugybe nedidelių alaus daryklų, nuostabiais parkais, kuriuose galima ramiai pasivaikščioti ar pasivažinėti dviračiu...

Urbanizacijos dėka Denverį šiandien galima dalinti į rajonus, kiekvieną, vertą savo vardo: centrinį verslo rajoną Five Points ir RiNo (River North), kur rikiuojasi geriausi miesto barai ir aukščiausio lygio galerijos; Aukštikalnių (Highlands) ir Pietų Perlą (South Pearl), išalkusiųjų meką, kur kiekvienas daugybėje skirtingų restoranų ras bent vieną, atimsiantį jam žadą; aukštesniosios klasės spindesiu tviskančią Vyšninę įlankėlę (Cherry Creek) bei LoDo (Lower Downtown) – niekad netylančių triukšmingų vakarėlių rajoną. Ir, žinoma, nevalia pamiršti Auksinio trikampio (Golden Triangle) – menų, teatro, muzikos pasirodymų – klestinčios kultūros rajono. Nakvynė viešbutyje.

 

16
diena
DENVERIS – NACIONALINIS ARKŲ PARKAS – MOABAS
Palikę Denverį, trauksime link tarp dviejų didžiulių upių įsikūrusio Didžiojo Dženkšeno (Grand Junction), kadaise buvusio šimtmečių senumo prekybos maršrutų kryžkele. Nepaisant, kad tai viena svarbiausių Kolorado agrokultūrinių zonų, miestas labiau primena kaimą: pagrindinė gatvė paversta pėsčiųjų alėja su fontanais, nedideliais suoliukais ir skulptūromis, rodos, stabdo miesto tobulėjimą ir plėtimąsi, todėl jis ir šiandien atrodo senoviškai autentiškas.

17
diena
MOABAS – KANJONŲ ŽEMĖS NAC. PARKAS – MONUMENTŲ SLĖNIS
Papusryčiavę paliksime šią dykumų salą ir vėl leisimės tyrinėti nuostabiųjų kanonų, šį kartą – į didžiausią Jutos Kanjonų žemės nacionalinį parką (Canyonlands National Park). Didžiuliai kanjonų serpentinai ir balti uolienų iškyšuliai išsidėstę aukštai virš dviejų upių – Kolorado ir Žaliosios (Colorado, Green River).mVisą kraštovaizdį margina dangų remiančios, į adatos smaigalius panašios uolos, gilūs krateriai, įvairūs stalkalniai ir didingos kalvelės. Džipais leisimės į kelią link dviejų gražiausių parko vietovių – „Salos danguje“ (Island in the Sky) ir „Adatų rajono“ (Needles District).

Toliau mūsų kelias suks link mistinio Mesa Verdės nacionalinio parko (Mesa Verde National Park). Pasakojama, kad 1300-aisiais visa čia gyvenusi čiabuvių protėvių civilizacija tiesiog dingo – tarsi pranyko ore. Praėjus daugiau nei 700 metų vis dar nėra išsiaiškinta kas jiems nutiko, tačiau Mesa Verdės parkas traukia ne tik keliautojus, bet ir tyrinėtojus iš viso pasaulio dėl čia randamų senovės kultūrinės civilizacijos reliktų.

18
diena
MONUMENTŲ SLĖNIS – ANTILOPĖS KANJONAS - HORSESHOE BEND  - DIDŽIOJO KANJONO NACIONALINIS PARKAS
Šią dieną skirsime pasivažinėjimui galingais džipais – mūsų lauks visos dienos turas po Monumentų slėnį. Pajudėsime iš mažo miestelio Peidžo (Page) ir leisimės tiesiai link Pauelo tvenkinio (Lake Powell). Tai antras pagal dydį žmogaus rankomis sukurtas vandens rezervuaras šalyje, kurį dėl išskirtinio jo grožio šiandien lanko daugybė keliautojų. Žydras vanduo, rausvo smiltainio uolos, smėlėti paplūdimiai kuria nepaprastos pasakų šalies kraštovaizdį.

Atsipalaidavę ir pasimėgavę vandens pramogomis, keliausime į mažai žinomą, todėl nuostabų savo grožį gerai išsaugojusį Antilopės kanjoną (Antelope Canyon). 8 km ilgio plyšinis kanjonas, prasidedantis siauru įtrūkimu smiltainio plokštėje, atveria nepakartojamą požeminį pasaulį – tai gilūs, laukinių, tačiau dailiai banguotų kontūrų kanalai, kurių sienas puošia įvairios skylės ir įdubos. Pro plyšius prasiskverbianti saulės šviesa čia žaidžia spalvomis, tad nesvarbu iš kurios pusės pasisuksi – ši vieta visada atrodys skirtingai.

Pasivaikščioję po pasakiško grožio kanalus keliausime link dar vieno gamtos stebuklo – Horseshoe Bend. Šis geologinis darinys primena keistos formos ežerą, kurio pakrantes puošia įvairiausi mineralai, spalvotieji ir brangieji akmenys. Galiausiai vakare, po ilgos pasivažinėjimų dienos, pasieksime savo „stotelę“ – Didžiojo kanjono nacionalinį parką, kur ir apsistosime nakvynei.

19
diena
DIDŽIOJO KANJONO NACIONALINIS PARKAS
1919 m. įkurtas, o po 60 metų į UNESCO pasaulio paveldą įtrauktas Didžiojo kanjono nacionalinis parkas (Grand Canyon National Park) saugo įspūdingą ir milžinišką to paties vardo kanjoną. Kadaise čia gyveno senosios indėnų gentys, o naujakuriai apie šį gamtos stebuklą sužinojo tik po pilietinio karo.

Kiekvienas ne kartą esame matę kanjono nuotraukas, paveikslus, tačiau nė vienas meno kūrinys neatspindo to jausmo, kai stovi ant rausvo smiltainio kanjono krašto – begalybė, gylis, saulės spinduliai susijungia į vieną visumą ir sukuria amžinybės jausmą. Dažniausiai lankomi du – Pietinis ir Šiaurinis (South rim, North rim) – kanjono pakraščiai. Nors abu vienodai stulbinantys, Pietiniame rasime daugiau pramogų ištroškusių keliautojų, pamatysime tolyje atsiveriantį „oficialųjį“ kanjono vaizdą. Tuo tarpu Šiaurinis pakraštys nustebins tyla ir ramybe bei galimybe pažvelgti ne tik į horizontą, bet ir į kanjono gylį.

20
diena
DIDŽIOJO KANJONO NACIONALINIS PARKAS – LAS VEGASAS
Didįjį Kanjoną paliksime važiuodami į Viljamso (Williams) miestelį, neretai vadinamą „Vartais į Didįjį Kanjoną“ („Gateway to the Grand Canyon“). Kažkada ši gyvenvietė buvo paskutinė, kurią pravažiuodavo garsiuoju 66 greitkeliu keliaujantieji. Istorinis miesto centras labai nedidelis, tačiau susijungę istorinis paveldas, atsiminimai iš 50-ųjų ar 60-ųjų, kai miestas klestėjo ir šiuolaikiškiems turistams skirtos pramogos čia susijungia į vieną visumą ir paverčia jį žavingai mielu. Iš Viljamso suksime link dar vieno 66 greitkelio miestelio, net vadinamo šio širdimi – Kingmano (Kingman). Nuostabus kraštovaizdis, istorijos žavesys, puiki kava ir autentiški restoranai jau lauks mūsų.

Papietavę leisimės į pažintį su miestu ir Arizonos valstija: būtent čia rikiuojasi 66 Greitkelio Istorijos muziejus (Historic Route 66 Museum), Oro pajėgų armijos muziejus (Army Airfield Museum), Mohavių istorijos ir meno muziejus (Mohave Museum of History and Art). Kiekviename jų galima sužinoti kas ir kaip keliavo garsiuoju greitkeliu Antrojo pasaulinio karo metais ar ankstyvuoju traukinių atsiradimo periodu, apie čia gyvenusių kultūrų papročius, tikėjimus, sunkius darbus, kuriuos kadaise dirbo miestelio gyventojai.

Paskutinei nakvynei Amerikos žemyne grįšime į spalvingąjį Las Vegasą. Laisvas vakaras bus skirtas kiekvieno pramogoms – gal norėsite dar kartą pasivaikščiosi apšviestomis gatvėmis, pasigėrėti pastatais, o gal išmėginti laimę prie pokerio stalo ar skaniai pavakarieniauti kokiame miesto restorane. Nakvynė viešbutyje.

21
diena
LAS VEGASAS – LOS ANDŽELAS – VILNIUS
Šiandien mūsų lauks skrydis į Vilnių, tačiau prieš tai stabtelėsime Los Andželo oro uoste, kur persėsime į kitą lėktuvą.
22
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie JAV

Dydis: 9.834 million km² Gyv. skaicius: 328.2 million (2019) KLIMATAS Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • visi pervežimai pagal programą viso turo metu;
  • programoje nurodytos ekskursijos;
  • rusakalbio kelionės vadovo paslaugos;
  • apgyvendinimas viešbučiuose viso turo metu;
  • pusryčiai, iškyrus anstyvą išvykimą iš viešbučio;
  • kelių mokesčiai.

Į kainą neįskaičiuota:

  • tarptautiniai skrydžiai Vilnius - Niujorkas; Los Andželas - Vilnius (~ 900 EUR);
  • vidiniai skrydžiai (nuo 200 EUR);
  • įėjimai į lankomus objektus;
  • papildomai siūlomos ekskursijos ir pramogos;
  • arbatpinigiai kelionės vadovui ir vairuotojui (2 eur per dieną kiekvienam);
  • maistas nepaminėtas programoje;
  • asmeninės išlaidos

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Lankomi objektai ir teatrai papildomai kainuoja 500 EUR
  • Turas vykdomas rusų kalba.

Panašios kelionės

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
JAV rytinės pakrantės TOP vietos – Niujorkas, Vašingtonas ir Niagaros kriokliai su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Egzotiškasis kruizas Karibuose MSC Divina laivu, aplankant spalvingąsias Arubos, Dominikos respublikos, Jamaikos, Bahamų ir Kiurasao vietas
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Nemiegantis Niujorkas ir kruizas Karibuose po egzotiškiausius kampelius su MSC Meraviglia laivu
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.