Neatrastoji Botsvana

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Aplankysite pasaulio UNESCO paveldą – Okavango deltą
 • Nesuskaičiuojama galybė laukinių Afrikos gyvūnų
 • Apsilankysite prie Čiobės upės – vienos geriausių vietų Botsvanoje stebėti paukščius
 • Aplankysite garsiuosius Viktorijos krioklius
 • Safariai Moremi ir Savuti rezervatuose

Kelionės programa

Botsvana – viena puikiausių šalių Afrikoje, siekiant stebėti laukinę gamtą. Šią neįprastą galimybę suteikia ribojamas kiekis lankytojų parkuose ir išskirtinės, neįprastas vietoves. Botsvana –  dykumų šalis, kurią pasaulyje garsina deimantai, laukinė gamta, paukščiai ir žinoma didžiausia pasaulyje Okavango delta, kuri užlieja 22 tūkst. kv. kilometrų – t.y. net 25 proc. visos šalies teritorijos! Šioje šalyje taip pat dominuoja dykumos, kurios sudaro daugiau nei 70 proc. Botsvanos ploto. Pats laikas atrasti šią nuostąbią šalį ir išvysti jos unikalias vietas!
1
diena
SKRYDIS VILNIUS – MAUNAS
Skrydis Vilnius – Maunas. Atvykus Jus pasitiks mūsų atstovas.
2
diena
MAUNO MIESTAS
Kelionė prasideda Mauno mieste. Šis miestas – 5-asis pagal dydį Botsvanoje. Reikia paminėti, kad oficialaus miesto statuso jis neturi (Maunas yra kaimas), tačiau žemės ūkio ir kita pramonė čia vystėsi taip sparčiai, jog neoficialiai jis laikomas netgi didmiesčiu. Čia gausu viešbučių, prekybos centrų, verda niekada nesustojantis gyvenimas. Tačiau vos pasukus galvą į šoną galima akies krašteliu išvysti, kaip vietiniai gatvės viduryje pardavinėja savo galvijus. Tokios autentiškos smulkmenos ir lemia Mauno unikalumą. Mauno miestas – tai  vartai į Okavango deltą. Okavango delta, esanti Botsvanoje, yra didžiausia sausumos delta pasaulyje. Delta anksčiau buvo senovinio Makgadikgadi ežero, kuris pradėjo džiūti prieš 10 000 metų, dalis. Šiandien rekomenduojame pailsėti, bet jeigu norisi veiklos ir turite tam laiko, rekomenduojame skrydi mažu lėktuvėliu virš Okavango deltos* (95-120 USD/asm). Tai puiki proga pasigrožėti Afrikos gamta iš viršaus!

Nakvynė nedideliame namelyje.

3 – 4
dienos
MAUNAS – OKAVANGO DELTA (2 pusryčiai, 2 pietūs, 2 vakarienės)
Visas šias dienas vietiniai gidai su nedidelėmis medinėmis valtelėmis Jums aprodys nuostabiausias Okavango deltos vietas. Deltos gyvenimas labai priklauso nuo sezono – smarkių liūčių metu delta užlieja daugiau nei 22 tūkst. kv. km. Kalahario ir sausumą paverčia spindinčio vandens oaze. Kiekviena nedidelė kelionė leis susipažinti su naujomis gyvūnų, augalų, paukščių, žuvų rūšimis. Turėsime unikalią galimybę pamatyti pilkai mėlynuosius garnius – tai vienintelė vieta pasaulyje, kur veisiasi šie reti paukščiai.

Delta yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą – tai didžiausia  delta pasaulyje. Šioje deltoje pamatysite nuostabias žalias oazes, paukščių ir laukinų gyvūnų gyvenimą. Tik čia kas dieną išgirsime riaumojančius liūtus, ypatingus garsus skleidžiančius leopardus ar siautulingai lojančias hienas. Tik čia galėsime pasijusti tarsi patyrę apokalipsę – tykūs, salas juosiantys vandenys, pavieniai nuo alsuojančio karščio sudžiūvę medžiai... Galime garantuoti, kad apsilankymas Okavange bus viena įdomiausių gyvenimo patirčių. Nakvynes turėsime stovyklavietėse, kartu su vietiniais gidais, kurie daugiau papasakos apie vietinę kultūrą, papročius. Nakvynės patogiose palapinėse.

5 – 8
dienos
OKAVANGO DELTA – MOREMI – MAUNO MIESTE  (4 pusryčiai, 4 pietūs, 3 vakarienės)
Visas keturias dienas grožėsimės laukine Afrikos gamta ir gyvūnija. Laiką leisime važinėdami safari ir stebėdami laukinę gamtą: laukinius šunis, dramblius, hipopotamus, buivolus, liūtus ir kitus, neįprastus gyvūnus.

Moremi rezervatas  laikomas vienu iš gražiausių laukinės gamtos vietų. Pievos, miškai, lelijų lagūnos, nedideli vandens tenkinėliai susijungia į vieną ir tampa nuostabia vietove važinėjant safari.

Trys nakvynės patogiose palapinėse Moremi bei viena nakvynė Mauno mieste nedideliame namelyje.

9
diena
MAUNO MIESTAS – MAKGADIKGADIS (pusryčiai, pietūs)
Makgadikgadis (Makgadikgadi Pans) – tai viduryje sausųjų savanų išsidėsčiusi grupė druskos lygumų. Kadaise šioje vietovėje egzistavo milžiniškas Makgadikgadžio ežeras, išdžiūvęs prieš kelis tūkstančius metų. Augalijos čia nedaug – išsilaikyti tokioje atšioje aplinkoje gali tik melsvai žali dumbliai. Sausuoju sezonu faunai irgi nelengva – vyrauja stiprūs karšti vėjai ir tik labai druskingas vanduo. Tačiau po lietaus ši vietovė tampa viena svarbiausių migruojantiems gyvūnams, ypač – milžiniškoms zebrų kolonijoms, antilopėms gnu ir gazelėms bei juos medžiojantiems plėšrūnams. Žmogaus įtaka čia minimali, todėl viskas pulsuoja ramybe ir absoliučiu natūralumu – galėsime pajusti pulsuojantį Afrikos didingumą, o užvertę galvą į dangų stebėti neaprėpiamus giedro dangaus plotus. 

Nakvynė patogioje palapinėje.

10 – 11
dienos
MAKGADIKGADIS – ČIOBĖS NACIONALINIS PARKAS  (2 pusryčiai, 2 pietūs)
Vyksime į Čiobės nacionalinį parką. Kelionė truks apie 4 valandas. Čiobės upė, tekanti per nacionalinį parką, pritraukia dideles dramblių gaujas, kurios ieško vandens. Anksti ryte kelionę pradėsime važiavimu palei Čiobės upę. Čiobėje gyvena daugybė įvairiausių rūšių gyvūnų: buivolų, begemotų, žirafų, zebrų ir skirtingų rūšių antilopių. Čiobės upė – tai viena iš geriausių paukščių stebėjimo vietų Botsvanoje. Dienai einant į pabaigą, matysime kaip drambliai grįžta atgal prie upės numalšinti savo troškulį. Kitą dieną mūsų laukią rytinis safaris, o vakare gyvūnus stebėsime plaukliodami kruizu upe. Nakvynės lodžijoje.

 

12 – 13
dienos
VIKTORIJOS KRIOKLIAI – LIVINGSTONAS  (2 pusryčiai) 
Šiandien kirsime Bostvanos ir Zambijos sieną – važiuosime aplankyti vieno iš pasaulio gamtos stebuklų Vikotrijos krioklio. Net neabejojame, kad šis krioklys bus šios kelionės kulminacija. 2 naktis praleisime netoli Livingstono miesto esančioje stovyklavietėje. Grožėsimės augmenija, esančia prie Viktorijos krioklių. Adrenalino mėgėjai ypač apsidžiaugs šia vieta. Už papildomą mokestį turėsite galimybę šuoliui su guma* ir plaukti pripučiamais plaustais*.

Sakoma, kad nors pati vietovė priklauso Zimbabvei arba Zambijai,Viktorija „gyvena“ pati sau. Nepaisant to, ko čia atkeliavome – ar tiesiog apsižvalgyti, ar pasiplaukioti siautulinga upe, ar šokti nuo tilto pririštam tik virve* – ši teritorija bus ta, kurioje džiaugsimės turėdami veiklos planą – iš savo gyvenimo nuotykių sąrašo galėsite išsibraukti tikrai ne vieną punktą: gal tai bus apžvalginis skrydis virš krioklio*, o gal raftingas didžiule ir galinga Zambezės upe*? Nakvynes praleisime nedideliuose nameliuose.

14
diena
LIVINGSTONAS – SKRYDIS NAMO (pusryčiai)
Po pusryčių pervežimas į oro uostą, skrydis namo.

Apie Botsvaną

Nuo 1966 m. valstybė tapo nepriklausoma demokratine respublika. Botsvanoje veikia net trys deimantų kasyklos. Didžiąją šalies teritorijos dalį užima Kalahario dykumos dykynė, tačiau likusi dalis stebina floros ir faunos gausa, ypatingai Okavango deltoje. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas - 600 370 km² Gyventojų skaičius - 2 343 981 gyventojų (2017 m.) Sostinė - Gaboronas 231 626 gyven

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas: 7 nakvynės nedideliuose nameliuose,  5 nakvynės moderniose palapinėse.
 • Maitinimas: 12 pusryčių, 9 pietūs, 5 vakarienės. Maistas šviežiai gaminamas ir valgomas vietoje. 
 • Anglakalbis gidas kelionės metu
 • Oro uosto pervežimai
 • Įėjimo mokesčiai/leidimai į Okavangos deltos rezervatą, Moremi ir Čiobės nacionalinį parką, prie Vikotrijos krioklių.
 • 2 safariai Moremi, 1 safaris ir vakarinis kruizas Čiobės nacionaliniame parke.
 • Visi pervežimai kelionės metu

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai skrydžių bilietai (nuo 1000 eur)
 • Zambijos viza (~ 50 USD)
 • Medicininių išlaidų draudimas apie 14 eur (privalomas!)
 • Arbatpinigiai
 • Asmeninės išlaidos
 • Papildomo pramogos ir ekskursijos nepaminėtos programoje arba pažymėtos *
 • Skrydis lėtuvėliu virš Okavango deltos (nuo 90 iki 120 USD)

Pastabos

 • Vaikai į kelionę gali vykti nuo 12 metų, kartu su lydinčiu asmeniu
 • Kelionės tipas - su grupe bei anglakalbiu gidu (grupelės 12 asmenų)
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.
 • Safario metu greižtai draudžiama lipti iš mašinos negavus gido leidimo
 • Kelionės metu gali būti keli ilgi pervežimai (4 val)
 • Palapinių statymas, pasiruošimas nakvynei bei pagalba maisto gamyboje - dalis nuostabios kelionės!
 • Vienvietės palapinės priemoka  944 eur.
 • Gyvenant nameliuose bus dušai ir tualetai kiekviename namelyje. Gyvenant palapinėse yra tualetai, dušai bendri, vanduo šildomas ant laužo
 • Keisis kelionės programa nuo 2019-01-01. Teirautis agentūroje
Pasitark su specialistu!
Edita
Susisiek su Botsvanos specialiste Edita ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Maldyvai – akinantys paplūdimiai ir dangiškos pakrantės (su grupe iš Lietuvos)
Maldyvai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika (su grupe iš Lietuvos)
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Afrikos kaleidoskopas. Pietų Afrikos Respublika - Zimbabvė - Botsvana 14d.
Botsvana
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.