×

Naujametinis Balis: pažintis ir poilsis (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Balis, Indonezija

  • Kaina nuo:
  • Išvykimo data:
  • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »

Balis | Apie Balį

Bendra informacija apie Balį, miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Balyje.

Balio sala – Indonezijos sala ir provincija, esanti tarp Javos ir Lomboko salos, priklausanti Mažosioms Sundos saloms. Administracinis centras – pietinėje salos dalyje esantis Denpasaras.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE SALĄ:

Plotas: 5 632,86 km².
Gyventojų skaičius: 3 150 000.
Sostinė: Denpasaras.
Kalba: indoneziečių.
Valiuta: Indonezijos rupija.
Religija: hinduizmas.
Telefonas: +62.
Elektra: 230 voltų, C ir F tipo rozetės ir kištukai.

KLIMATAS

Vyrauja tropinis. Ištisus metus temperatūra svyruoja apie 31 laipsnį Celsijaus. Drėgnojo sezono metu (spalis – balandis) gali būti labai didelis oro drėgnumas. Tuo tarpu Sausojo sezono metu (gegužė – rugsėjis) atitinkamai drėgmės kur kas mažiau. Bali drėgnasis sezonas nereiškia, kad lyja ištisai. Dažniausiai tuomet lyja kasdien, tačiau tai trunka po valandą. Daugiausiai lietaus būna gruodį – vasarį. Lyja ir Sausojo sezono metu, bet paprastai tai vyksta naktį ar anksti ryte. Salos centrinėje kalnuotoje dalyje būna vėsesnis oras negu pakrantėse.

LANKYTINOS VIETOS

Ubudo miestas – ryžių terasomis garsėjantis miestas, nuo kurių atsiveria nuostabus kraštovaizdis. Čia taip pat puiki galimybė išvysti vietinę kultūrą – pasigrožėti menininkų, amatininkų darbais, taip pat pasigrožėti tradiciniais šokiais, paklausyti vetinės muzikos. Šventasis beždžionių miškas – galima pasigrožėti egzotiškais augalais, čia pat gyvenančiomis makakomis bei patyrinėti religines skulptūras, šventyklas. Agungo ugnikalnis – pati aukščiausia salos vieta (3 148 m), nuo kurios atsiveria nuostabus vaizdas. Agungas – veikiantis ugnikalnis, paskutinį kartą jis buvo išsiveržęs 1963 m. Bedugulo botanikos sodas garsėja didžiule egzotiškų augalų kolekcija ir paukščių įvairove. Tanah Lot šventykla (išvertus pažodžiu „TanahLot“ reiškia „Žemė jūroje“) patiems baliečiams yra viena svarbiausių jūrai skirtų šventyklų. Šventykla stūkso ant uolos vandenyje ir prieiti prie jos galima tik atoslūgio metu. Tai – viena iš septynių jūros šventyklų, pastatytų aplink salą. Jos išsidėsčiusios taip, kad iš vienos galima matyti kitą – taip, pasak legendų, palei pietvakarinį salos krantą sukūriama mistinė apsauginė grandinė. Ulun Danu šventykla (Pura Ulun Danu Beratan) – ne tik graži, bet ir reikšminga Balio šventykla. Ežero vandens lygiui pakilus susidaro vaizdas, kad ši XVII a. Šventajai Hinduizmo trejybei dedikuota šventykla plūduriuoja ant vandens. Gitgito krioklys – beveik 32 m aukščio krioklys, apsuptas nuostabios tropinės augalijos ir įvairiausių gyvūnų – prie krioklio neretai galima sutikti laukinių beždžionių, atkeliaujančių atsigerti. Tamblingan ir Buyan – mažiausi Balio salos ežerai. Besakih šventykla – pati svarbiausia šventykla Balio hinduistams. Šventykla simbolizuoja mitologinį Meru kalną. Gunung Kawi – didžiausias ir seniausias Balio salos monumentas. Manoma, kad šie memorialai uolose iškalti vienuoliktame amžiuje vietiniams valdovams atminti. Tirta Empul – šventykla populiari tarp hindų dėl savo šventų versmių. Čia jie ateina atlikti ritualinio apsiprausimo.

MAISTAS IR GĖRIMAI 

Babi Guling (keptas paršiukas) – tai tradicinis patiekalas, ruošiamas ritualinėms Balio ceremonijoms ir šventėms. Visas paršiukas prikemšamas prieskonių ir lėtai kepamas. Bebek Betutu – sultinga kepta antiena bananų lapuose. Tai taip pat ceremonijų patiekalas. Daug ryžių patiekalų su įvairiausiais padažais ir priedais. Verta paragauti Nasi Goreng – ryžiai su čili ir tamarindo prieskoniais. Dažnai patiekiama kaip garnyras prie kitų patiekalų. Pisang Goreng – kepti bananai, pagardinti cinamonu. Populiari kava, taip pat pieniška arbata, pasaldinta kondensuotu pienu. Bremas – tradicinis Balio salos ryžių vynas, gaminamas iš lipniųjų ryžių. Bremas būna raudonas ar baltas, labai saldus ar pussaldis.

MUITINĖ 

Vykstant į Indoneziją būtina turėti pasą. Lietuvos piliečiams keliaujant į salą reikalinga Indonezijos viza. Ji išduodama atvykus į Indoneziją, oro uoste. Kaina – apie 25 doleriai. Vizą galima įsigyti ir Lietuvoje.

SVEIKATA

Reikia pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, maliarijos, hepatito A ir B, difterijos, vidurių šiltinės, stabligės.

TRANSPORTAS

Patogiausias keliavimo būdas Balyje – motoroleriai. Saloje taip pat yra ir viešasis transportas, tačiau juo rekomenduojama nesinaudoti, nes nors yra sutaupomi keli eurai, laiko atžvilgiu tai visiškai nepatogu, nes jis neturi pastovaus grafiko. Naudojantis taksi Balyje patartina iš karto patikrinti ar automobilyje yra taksometras ir iš karto susitarti dėl kainos, nes vietiniai taksi vairuotojai iš turistų gali paprašyti šiek tiek daugiau.

SUVENYRAI

Įvairūs piešiniai, rankų darbo krepšiai, kriauklių juvelyrika, arbatos, džiovinti vaisiai.

ARBATPINIGIAI

Restoranuose ir viešbučiuose paprastai paliekama 10 % nuo bendros sumos.

UP
Išskleisti kelionių paiešką