Lietuvos tautinio atgimimo keliu

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Dažnai iš suvalkiečių pasišaipoma dėl perdėto taupumo - bet sunkesniais laikais racionalumo jiems galima tik pavydėti! Istoriškai Sūduva vadinamas lygumų kraštas visada gyveno turtingai ir išaugino gausų būrį žymių žmonių. Dabartinė Suvalkija- Lietuvos vartai į Vakarų Europą.

Išvyksite ryte. Atvyksite į Kalbos Tėvo – Jono Jablonskio tėviškę Rygiškių kaime. „Jablonskynėje“ iki šių dienų išlikęs gyvenamasis namas, kuris pastatytas pagal XIX a. pab. – XX a. pr. zanavykų etniniam regionui būdingus ūkininko namo bruožus. Viename namo gale įkurtas J.Jablonskio memorialinis muziejus, kuriame eksponuojami kalbininko moksliniai darbai, šeimos, giminės nuotraukos, skirta vietos žymiems iš šio krašto kilusiems žmonėms. Taip pat išlikusi klėtelė. Kieme auga ąžuolas, vadinamas Rygiškių Jono ąžuolu. Atvykstate į Kudirkos Naumiestį. Lankysite Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos muziejų. Ekspozicijos pirmojo aukšto salėje pristatoma Kudirkos Naumiesčio istorija. Ekspoziciją pagyvina XIX a. pabaigos tradicinė zanavykų apranga, sukomplektuota iš Lietuvos nacionalinio muziejaus etnografinės aprangos rinkinyje saugomų autentiškų eksponatų ir jų kopijų. Antrojo aukšto ekspozicijoje lankytojas pateks tarsi į „labirintą“ ir eis praeities takais susipažindamas su knygnešystės ir XIX a. antros pusės tautinio judėjimo veikėjų – varpininkų – epocha. Išskirtinis dėmesys ekspozicijoje skiriamas Vinco Kudirkos asmenybei. Vincas Kudirka, „Tautiškos giesmės“ autorius, idėjinis „Varpo“ vedlys, visą dešimtmetį iki pat mirties rūpinosi laikraščio leidyba. Trijuose ekspozicijos informaciniuose terminaluose lankytojai galės pavartyti Vinco Kudirkos rankraščius, varpininkų periodinius leidinius „Varpą“, „Ūkininką“, „Naujienas“, knygnešių slaptai per sieną gabentas kontrafakcijas. Vyksite į Ožkabalius. Tai vietovė, kurioje gražiai saugomas mūsų šalies patriarcho Jono Basanavičiaus atminimas. Dr. J.Basanavičiaus gimtinėje pristatoma pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba su to laikotarpio išplanavimu, tradiciniais statiniais. Muziejuje esantys eksponatai pasakoja apie lietuvių tautinio atgimimo pradininko, gydytojo, kultūros ir visuomenės veikėjo J. Basanavičiaus gyvenimą ir veiklą, aplinkui auga didžiulis Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolynas, užveistas 1989 m. Vakare grįžimas į namus.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

 • Transportas. 
 • Ekskursinė programa.
 • Gido paslaugos.

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Papildomoms išlaidoms planuoti  ~ 15 €UR
 • Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 22 val.

Pasitark su specialistu!
Brigita
Susisiek su Lietuvos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Po užburiantį ežerų kraštą: Salakas – Zarasai – Stelmužė – Antazavė 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Spalvinga tulpių jūra Burbiškio dvare 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Lietuvos Venecija
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kalvotoji Žemaitija su visomis jos spalvomis ir atspalviais
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.