LDK palikimas Baltarusijoje 3d.

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Baltarusiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

diena

Išvykimas iš Lietuvos. Atvykimas į Lietuvos – Baltarusijos pasienį (pasienio formalumų sutvarkymas, išorinės ES sienos kirtimas). Kelionė prie Augustavo kanalo** (sezono metu), jungiančio Vyslos ir Nemuno baseinus per Bebros upę, Mėtos ežerą ir Juodosios Ančios vagą, hidrotechnikos paminklo. Atvykimas prie vieno iš geriausiai išlikusių „Dembrovkos“ šliuzo. Plaukimas *Augustavo kanalo šliuzu ir Augustavo kanalu. Po pasiplaukiojimo Augustavo kanalu išvykimas į Gardiną – vieną seniausių Baltarusijos miestų, menantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ištakas, bendros Lenkijos Karalystės ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės agoniją. Senoji Gardino dalis – tarsi miestas – muziejus; čia, kitaip nei daugumoje Baltarusijos miestų, išsaugoti beveik visų stilių – nuo gotikos iki konstruktyvizmo – architektūros paminklai. Ekskursija po miestą, kurios metu apžiūrėsite dvi Gardino pilis: Senąją (statytą Vytauto) ir Naująją (XVIIa), stūksančias ant gretimų kalvų Nemuno pakrantėje. Senamiestyje apžiūrėsite Šv.Pranciškaus Ksavero bažnyčią, vieną įspūdingiausių brandžiojo vėlyvojo baroko sakralinės architektūros paminklų LDK, savo dydžiu, architektūra ir reikšme prilygstančią kitoms dviems svarbiausioms jėzuitų šventykloms LDK – Krokuvos ir Vilniaus. Aplankysite *Didžiąją (Choralinę) Sinagogą, moderno stiliaus, trijų aukštų, kvadratinio plano su dviem bokštais pastatą. Ant stataus Nemuno šlaito apžiūrėsite Šv.Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę, unikalų bizantinės architektūros pastatą, vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje. Pasivaikščiosite po Žilibero parką. Laisvas laikas senamiestyje. Nakvynė viešbutyje.

diena

Pusryčiai. Išvykimas į Žirovičius, garsėjančius savo didžiuliu vienuolyno kompleksu ir šventuoju Dievo Motinos paveikslu. XVIIa. vienuolynas buvo vadinamas didžiausiu visoje Lietuvos ir Baltarusijos teritorijoje. Pažintis su vienuolyno teritorija. Kelionė į didikų Radvilų rezidenciją – Myro miestelį. *Myro pilis – įspūdingas vėlyvosios gotikos fortifikacinės architektūros paminklas, privati Iljiničių pilis, XVIa.pab. – XVIIIa. priklausiusi Radviloms. 2000-aisiais metais Myro pilis buvo įtraukta į UNESCO pasaulinio paveldo sąrašą. Išvykimas į Nesvyžių, kuris nuo 1513 m. buvo įtakingų magnatų Radvilų rezidencija. Apžiūrėsite šiai dienai geriausiai išlikusią LDK laikotarpio didikų *Nesvyžiaus pilies ansamblį su rūmų menėmis, nuostabiu parku ir Slucko vartais. 2005-aisiais metais Nesvyžiaus Radvilų architektūrinis, rezidencinis ir kultūrinis ansamblis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Esant galimybei aplankysite pirmąją barokinę LDK Jėzuitų *bažnyčią. Išvykimas į Minską. Nakvynė viešbutyje.

diena

Pusryčiai. Ekskursija po miestą didvyrį Minską: miesto širdis – Pergalės paminklas ir Ivano Kupalos parkas, Sporto kompleksas, Ašarų sala su paminklu kariams afganams, verkiančio angelo skulptūra. Nepriklausomybės aikštė su architektūriniais paminklais: Centrinis paštas, Vyriausybės aikštė, Šv.Simono ir Jelenos bažnyčia, miesto pasididžiavimas požeminis miestas – „Sostinė“. Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: Aukštutinis miestas su XVII – XVIIIa. gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo architektūros šedevrais: Šv.Dvasios barokinė katedra, Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, Jėzuitų vienuolyno kompleksas, miesto rotušė, Svečių dvaro rūmai, Laisvės aikštė. Nacionalinės Baltarusijos *bibliotekos apžvalgos aikštelė, miesto panorama iš paukščio skrydžio (gali būti lankoma antrą kelionės dieną). Laisvas laikas. Išvykimas į pirmąją Lietuvos sostinę Krėvą. Tuos laikus mena gerai išlikęs piliakalnis. Pilis priklausiusi Algirdui, vėliau Jogailai, mena Vytauto ir Jogailos konfliktus. Čia, 1382 m., buvo įkalintas ir nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis. Iš šios pilies Jogaila pradėjo savo kelią į Lenkijos karaliaus sostą, čia 1385 m. pasirašyta Krėvos unija. Esant galimybei pilies liekanų apžiūrėjimas. Kelionė į Lietuvą. Atvykimas į Baltarusijos – Lietuvos pasienį (pasienio formalumų sutvarkymas, išorinės ES sienos kirtimas). Grįžimas vėlai vakare.

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 980 km.

Apie Baltarusiją

Žemyninė valstybė Rytų Europoje. Prezidentinė respublika, ilgą laiką vadovaujama to paties prezidento. Šalis neturi priėjimo prie jūros. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ: Plotas - 207 600 km² Gyventojų skaičius - 9 458 535 gyventojai (2017 m.) Sostinė - Minskas 1 982 444 gyventojai ( 2018 m.) Religija
Dėmesio! Keliaujant į Baltarusiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

KAINŲ DETALIZAVIMAS:

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė autobusu,
 • 2 nakvynės viešbučiuos su pusryčiais dviviečiuose/dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose,
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 20EUR.
 • Papildoma vieta autobuse nuo 60EUR.
 • Konsulinis mokestis už Baltarusijos vizą ~ 25 EUR.
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 32 EUR.
Pasitark su specialistu!
Aksana
Susisiek su Baltarusijos specialiste Aksana ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Spalvingasis Tailandas ir egzotiškoji Kambodža
Tailandas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Šiaurės Vokietijos Hanzos miestai ir Riugeno sala
Vokietija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Berlynas
Vokietija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Baltarusija. Gardinas – Augustavo kanalai 2 d./1 n.
Baltarusija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.