Laukinės Afrikos safaris ir Viktorijos krioklys: Namibija, Botsvana, Zimbabvė

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Patyriminė kelionė!
  • Nedidelė keliautojų grupė!
  • Kopsime į vieną aukščiausių smėlio kopų pasaulyje Namibo dykumoje
  • Susipažinsime su bušmėnų genčių kultūra
  • Leisimės į laukinės gamtos nuotykių safarius, stebėdami Afrikos gyvūnus
  • Plauksime didžiausioje pasaulyje Okavango deltoje
  • Grožėsimės plačiausiu pasaulyje Viktorijos kriokliu
Keliaujant į Namibiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Afrika – tai žemynas, norintiems atrasti pasaulį iš naujo. Namibijos, Botsvanos ir Zimbabvės kraštovaizdžiai bei laukinė gamta leidžia prisiliesti prie pačių žmonijos ištakų. Keliaudami šiose Pietų Afrikos šalyse, seksime prieš milijonus metų Žemėje įrašytus ženklus: raudonuojančias, dangų siekiančias Namibo dykumos kopas, milžinų siluetus primenančias Špickopės uolas, tarsi širdį, pulsuojančią laukine gamta, Okavango deltą ir begalę ryškiausių pasaulyje saulėlydžių. Tai tvarų ir atsakingą turizmą palaikanti kelionė: mokesčiai už įėjimus, stovyklavimą ir gidų paslaugas atitenka tik vietiniams gyventojams ir taip prisideda prie aplinkos saugojimo.

1
diena
VILNIUS – VINDHUKAS
Skrydis iš Vilniaus į Vindhuką (Windhoek) su vienu arba dviem persėdimais. 
2
diena
VINDHUKAS (NAMIBIJA)
Prie Atlanto vandenyno plytinti Namibija – tai seniausios pasaulyje dykumos, gausiausios laisvėje gyvenančių gepardų populiacijos ir tūkstančius metų skaičiuojančių piešinių olose namai. Nors šioje šalyje gyvena vos 2,51 mln. gyventojų, čia kalbama net 30-ia skirtingų kalbų. Po pasitikimo Vindhuko oro uoste, vykstame į svečių namus (50 km, ~45 min.). Vindhukas – tai Namibijos sostinė, žavinti afrikietiškosios ir europietiškosios kultūrų harmonija bei miesto gyventojų draugiškumu. Šio, vieno švariausių Afrikos miestų, istorija prasidėjo dabartinio Vindhuko teritorijoje atradus trykštančius vandens šaltinius. Šiandien čia gyvena apie 300 tūkst. gyventojų, išsiskiriančių etnine įvairove: ovambai, kavangai, hererai, damarai ir kiti. Apsistoję Vindhuke, vakarieniausime vietiniame restorane*. Nakvynė ypatinguose svečių namuose, kurie veikia įgyvendindami socialinę iniciatyvą – skatinti moterų įdarbinimą. Šie svečių namai taip pat remia ir vieną iš Vindhuko mokyklų.
3 – 4
dienos
NAMIBO DYKUMA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien išvyksime Sosusflėjaus (Sossusvlei) vietovės link. Aukštai iškilusios raudonos Sosusflėjaus kopos – tai vartai į senąją Namibo dykumą, kuri driekiasi šalies vakaruose. Sosusflėjuje plyti išdžiūvęs ežeras, kurį ir supa išskirtinio aukščio bei spalvos smėlio kopos. Kuo intensyvesnio raudonio kopų spalva – tuo jos senesnės. Tai vienos aukščiausių kopų pasaulyje – daugumos aukštis siekia apie 200 m, o pačios aukščiausios net 325 m! Nors, iš pirmo žvilgsnio, gali pasirodyti priešingai, tačiau šioje vietovėje tiesiog verda gyvenimas. Čia gausu smulkių reptilijų, graužikų, šakalų, antilopių, stručių bei migruojančių paukščių.

Paskutiniai kilometrai Sosusflėjaus kopų link gali būti įveikiami tik pėsčiomis arba keturračiais. Leidžiamės į ~3,5 km žygį pėsčiomis Sosuflėjaus kopų link. Nenorintiems keliauti pėsčiomis, galime pasiūlyti keturračius*. 45-oji kopa (Dune 45) atvers nepaprastą raudonos dykumos vaizdą. Pavadinimą gavusi dėl 45 km atstumo nuo iš druskų ir molio susidariusios Sosusflėjaus įdubos, ji iškilusi net 150 m virš aplinkinių lygumų, tad atveria nepakartojamą vaizdą į aplinkinį kraštovaizdį. Pasigrožėję nenupasakojamo grožio gamtos stebuklais, keliausime į jau minėtąją Sosusflėjaus ir Mirties slėnio (Deadvlei) įdubas. Įdomu, kad būtent čia yra viena tų vietų dykumoje, kur skurdi augalija tampa vienu įspūdingiausių dienos vaizdų – pavienių sausų dykumos medžių šakos kyla į dangų, tarsi daugybė žmogaus rankų. Sakoma, kad šių medžių amžius siekia net 900 metų, tačiau dėl sauso dykimų klimato jie kuo puikiausiai išsilaikę ir džiugina keliautojų akis. Svečiuodamiesi Namibo dykumoje, taip pat patyrinėsime ir vaizdingąjį Sesrimo kanjoną (Sesriem Canyon), kurį prieš milijonus metų suformavo čia tekėjusi galinga upė. Kanjono gylis siekia 30 m, o ilgis – 1 km. Jame akį traukia skirtingi uolienų sluoksniai ir vienas kitas retos rūšies medis. Vakarais stebėsime abejingų nepaliekančius saulėlydžius, įrėminančius į dangų besistiebiančias rausvas dykumos kopas. Iš viso įveiksime apie 350 km, 5,5–7 val. kelio. Nakvynės stovykloje su patogumais, Namibo dykumoje.

5
diena
SVAKOPMUNDAS (pusryčiai, pietūs)
Išvyksime Atlanto vandenyno krante įsikūrusio Svakopmundo (Swakopmund) uostamiesčio link, kurį iš kitos pusės supa mėnulį primenantis kraštovaizdis. Šis apie 45 tūkst. gyventojų turintis miestas žymus vokiečių kolonijinės architektūros palikimu. Tai buvo pagrindinis Vokiečių Pietų Afrikos kolonijos, egzistavusios keletą 19–20 a. dešimtmečių, uostas. The New York Times prilygino šį uostą „Baltijos jūros kurortui, apsuptam tropinės gamtos“. Kelias Svakopmundo link gana sudėtingas, grįstas žvyru, todėl kelionė gali šiek tiek užtrukti. Sustoję nedideliame Solitero miestelyje, kuris plyti visai šalia Ožiaragio Atogrąžos (Tropic of Capricorn), išgersime kavos ir paskanausime obuolių pyrago. Pasiekę Svakopmundą, vakarieniausime vietiniame restorane*. Iš viso įveiksime apie 350 km, 5–8 val. kelio. Nakvynė svečių namuose, Svakopmunde.
6
diena
ŠPICKOPĖ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien įsitikinsime, koks įvairus gali būti dykumos kraštovaizdis. Pakrantės keliu išvyksime į šiaurę, žemyninės Namibijos dalies link. Ten plyti Špickopės (Spitzkoppe) kalnai – milžiniškas granitinių uolų masyvas, kurio amžius siekia daugiau nei 700 mln. metų. Aukščiausios uolos iškilusios net į 1728 m aukštį. Dėl savo išskirtinių formų Špickopės uolos dar vadinamos „Namibijos Materhornu“. Šių granito kupolų, kylančių iš dykumos, apsuptyje, įkursime stovyklą. Vėliau leisimės į trumpą žygį ir gėrėsimės didingu saulėlydžiu: Afrikos smėlynų, uolingų kalnų ir saulės šviesos žaismas sukuria nepaprastą reginį. Šiandien įveiksime apie 250 km, 3,5–4,5 val. kelio. Nakvynė stovykloje, Špickopėje.

7 – 8
dienos
ETOŠOS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien keliausime Etošos nacionalinio parko (Etosha National Park), plytinčio šiaurinėje Namibijos dalyje, link. Jis vietinių vadinamas „Didžiąją baltąja išdžiūvusių vandenų vieta“, kadangi čia driekiasi milžiniškas išdžiūvęs ežeras. Jis buvęs toks platus, jog ežero įduba iki šiol matoma net iš kosmoso. Išdžiūvusio Etošos ežero ilgis – 130 km, o plotis vietomis siekia net 50 km. Nors ežero jau seniai nebėra, čia knibžda patys įvairiausi gyvūnai, kurie būriuojasi aplink išlikusias vandenvietes. Prieš apsistodami stovyklavietėje, vyksime į safarį po buvusio ežero plotus. Čia pamatysime daug dramblių, antilopių kaimenes ir liūtus, išsirikiavusius šalia vandens šaltinių. Kadangi praleisime čia pora dienų, stebėti laukinės Etošos gamtos vyksime keletą kartų: ryte bei po pietų. Stovyklavietėje taip pat yra vandenvietė, apšviesta prožektoriais. Pirmąją dieną įveiksime apie 450 km, 7–8,5 val. val. kelio, kuris gali būti gana sudėtingas. Nakvynės stovykloje, Etošos nacionaliniame parke.
9
diena
GOBABISAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ši diena skirta ilgam pervežimui. Keliausime Gobabiso gyvenvietės, esančios rytinėje Namibijos dalyje, link. Tai Omahekės regiono centras. Vietine nama genties kalba Gobabiso pavadinimas reiškia „dramblių namus“. Miesto įkūrėją labai nustebino šiose apylinkėse šeimininkaujančių dramblių gausa ir įkvėpė šį pavadinimą. Šiandien Gobabise gyvena apie 15 tūkst. gyventojų. Dauguma vietinių verčiasi galvijų auginimu. Šis miestelis, sparčiai augęs misionierių dėka, savo ištakas datuoja 1840 m. Anksčiau tai buvo garsi dramblio kaulo medžiotojų stovykla ir žymus dramblio ilčių prekybos uostas. Dabar Gobabisas yra tapęs dažna kiekvieno keliautojo stotele pakeliui į Botsvaną. Šiandien įveiksime apie 560 km, 8–10 val. kelio. Nakvynė stovykloje, Gobabise. 
10
diena
KALAHARIS (BOTSVANA) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien kirsime Botsvanos sieną ir vyksime Kalahario dykumos link. Ši šalis ribojasi su Namibija, Zimbabve ir Pietų Afrikos Respublika. Botsvanoje gyvena apie 2,21 mln. gyventojų, kurių dauguma – tsvanai. Taip pat gausios bušmėnų, šonų, kosų, ndebelių ir kitos gentys bei išeivių iš Europos ir Azijos bendruomenės. Pusė Botsvanos gyventojų išpažįsta krikščionybę, kita pusė – tradicines Afrikos religijas. Didžioji šios Pietų Afrikos valstybės dalis plyti Kalahario įduboje. Šalyje gausu druskingų duburių ir slėnių. Botsvana garsėja liūtų, leopardų, afrikinių dramblių, žirafų, zebrų, hipopotamų, buivolų, hienų, antilopių, juodųjų raganosių ir kitų laukinių gyvūnų gausa. 

Atvykus į Kalaharį, laukia nepamirštamas pasivaikščiojimas gamtoje kartu su vietiniais bušmėnais. Bušmėnų gentys, anksčiausiai apsigyvenusios Botsvanoje, tsvanų buvo išstumtos į Kalahario dykumą. Dalis jų išlaikė klajoklinį gyvenimo būdą ir iki šiol verčiasi medžiokle, augalų, stručių kiaušinių rinkimu. Jie puikiai išmano gyvūnų ir augalų vertingąsias savybes. Deja, bušmėnai skaudžiai nukentėjo nuo kolonizatorių. Vėliau nakvosime pačioje Kalahario dykumos širdyje! Šiandien nuvažiuosime apie 350 km, 4,5–6,5 val. kelio. Kelias gana geras, asfaltuotas, tačiau gali kiek užtrukti pasienio formalumai. Nakvynė stovykloje, Kalahario dykumoje.

11 – 13
dienos
OKAVANGO DELTA (pusryčiai, pietūs, vakarienės)
Okavangas – tai upė tekanti Namibijoje ir Botsvanoje. Kalahario įduboje ji sudaro pelkėtą deltą – Okavango pelkę. Okavango delta, įtraukta į Pasaulio paveldo sąrašą, yra pati didžiausia delta pasaulyje! Joje gausu afrikinių dramblių, begemotų, žirafų, krokodilų, liūtų, gepardų, leopardų, hienų, laukinių šunų, antilopių, raganosių, zebrų, babuinų ir kitų nepaprasto grožio gyvūnų. Taip pat, čia galima sutikti net 400 skirtingų rūšių paukščių. Ypatingą vaidmenį deltoje atlieka hipopotamai: jie ištrypia Okavango vandens takus, taip palengvindami kelią kitiems deltos lankytojams.

Prieš vykdami į Okavango deltos gilumą, vieną naktį praleisime jos prieigose įsikūrusioje stovykloje, kur pasiruošime būsimai kelionei. Į deltą leisimės tradiciniais mekoro laiveliais, primenančiais kanojas – tai nepamirštama patirtis! Šie laiveliai plukdomi atsistojus ir stumiantis ilga lazda. Tai pati geriausia susisiekimo priemonė sekliuose Okavango deltos vandenyse. Dvi dienas ir dvi naktis praleisime tolimose deltos salose, nepaliestos laukinės gamtos buveinėje. Čia leisimės į žygius, mėgausimės maudynėmis ir nematytų paukščių draugija. 11 dieną įveiksime apie 300 km, 4–5 val. kelio, 12 dieną – apie 50 km, 2–6,5 val. kelio. Dvi nakvynės stovyklose, Okavango deltoje, viena nakvynė Maune svečių namuose / lodžijoje.

14
diena
MAKGADIKGADŽIO DRUSKOPELKĖS (pusryčiai, pietūs)
Šiandien leisimės toliau į Afrikos platybes – vyksime Makgadikgadžio druskopelkių (Makgadikgadi Pans National Park) link.Tai ypatinga vieta, kurioje slypi pačios žmonijos ištakos: prieš šimtus tūkstančių metų čia apsigyveno pirmosios šiuolaikinio žmogaus protėvių – Homo sapiens – bendruomenės. Makgadikgadžio druskožemio vietoje kadaise plytėjo milžiniškas ežeras, kurio plotas buvo didesnis už visą Šveicariją. Aplink driekėsi gigantiškų platumų ir derlingo dirvožemio vietovė, kupina upių, miškų ir pievų. Ši vieta buvo ypač tinkama vystytis įvairiausioms žinduolių rūšims. Šiandien Makgadikgadžio įdubas dengia tik dumblių sluoksnis, tačiau pakraščiuose esama ir savaninės augmenijos. Po lietaus druskopelkės prisipildo vandens ir pritraukia tūkstančius vandens paukščių bei zebrų, laukinių galvijų ir šokliųjų antilopių būrius. Čia, išvydę saulėtekį, nutvieskusį neaprėpiamą dangaus skliautą, pajusime, kokia beribė išties yra Afrika. Iš viso nuvažiuosime apie 370 km, 6–9 val. kelio. Nakvynė stovykloje.

15
diena
ČOBĖS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs)
Šiandien pasuksime į šiaurę, Čobės nacionalinio parko (Chobe National Park) link. Ši gamtos užuovėja – pirmasis šalyje nacionalinis parkas, įkurtas dar 1967 m. Nors Čobės nacionalinio parko plotas nėra pats didžiausias Botsvanoje, tačiau šis parkas pirmauja biologinės įvairovės gausa, garsėja gausiomis dramblių ir buivolų kaimenėmis bei didele liūtų populiacija. Šiose vietovėse nuo seno gyveno ir klajokliai bušmėnai, kurių palikti piešiniai puošia atokias Afrikos žemyno olas. Grožėdamiesi Čobės nacionalinio parko vaizdais, vyksime į Kasanę, kur įsikūrusi mūsų stovyklavietė. Popietę skirsime jaudinančiam plaukimui laivu Čobės upe, laukinės gamtos apsuptyje. Šiandien įveiksime apie 300 km, 4–4,5 val. kelio. Nakvynė stovykloje, Kasanėje.
16
diena
VIKTORIJOS KRIOKLYS (ZIMBABVĖ) (pusryčiai
Šiandien išvyksime Zimbabvės, anksčiau žinomos kaip Pietų Rodezija, link. Šioje Pietų Afrikos šalyje gyvena apie 14,8 mln. gyventojų, kurių dauguma – bantų tautos. Taip pat yra bušmėnų, tsongų, bečuanų, bavendų. Zimbabvėje stūkso didingų kalnų, kurių aukščiausias siekia apie 2,592 km, o centrinėje šalies dalyje plyti didžiausia pasaulyje Didžioji daika – milžiniškas magminių uolienų kūnas. Šiose Afrikos žemėse nemažai upių ir tvenkinių, didžiausia upė – Zambezė. Zimbabvėje taip pat driekiasi savanos, auga baobabai, drėgnieji atogrąžų miškai ir želia kalnų pievos. Laukinėje šalies gamtoje karaliauja apie 200 rūšių žinduolių ir dar tiek pat skirtingų rūšių paukščių. Čia galima išvysti liūtus, leopardus, baltuosius raganosius, buivolus, afrikinius dramblius, savaninius zebrus, žirafas, juodąsias antilopes, babuinus, surikatas ir begalę šikšnosparnių.

Lankysimės prie Viktorijos krioklio, įtraukto į Pasaulio paveldo sąrašą. Dalis šio krioklio priklauso Zambijai. Tai – plačiausias krioklys pasaulyje (jo plotis siekia apie 1700–1800 m)! Viktorijos krioklio vanduo galingomis srovėmis krinta į siaurą Zambezės upės tarpeklį, kurį juosia tiltas. Turėsime galimybę leistis į popietinį kruizą* laivu galingąja Zambezės upe arba išbandyti „angelų skrydžius“* – tai apžvalginiai skrydžiai malūnsparniu virš Viktorijos krioklio. Šiandien nuvažiuosime apie 100 km, 1,5–3,5 val. kelio. Nakvynė viešbutyje / lodžijoje.

17
diena
VIKTORIJA FOLSAS – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių užbaigsime įspūdžių kupiną kelionę Afrikoje. Pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.
18
diena
VILNIUS
Grįžimas į Vilnių.

Apie Namibiją

Valstybė pietvakarių Afrikoje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Ši vėjo pustomo smėlio šalis glaudžia daugybę kultūrų ir nacionalinių grupių. Namibija yra labai populiari tarp fotografų – nuostabūs jūros peizažai, milžiniški kalnai, vienišos dykumos, kolonijinius laikus primenantys miestai – visa tai žavi pasaulio keliautojus. [block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','s
Keliaujant į Namibiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  • Apgyvendinimas viešbučiuose / svečių namuose / lodžijose ir stovyklavietėse (15 nakvynių: 11 nakvynių stovyklavietėse, 4 nakvynės viešbučiuose / svečių namuose / lodžijose);
  • Programoje nurodytas maitinimas (15 pusryčių, 12 pietų ir 9 vakarienės);
  • Anglakalbio gido paslaugos;
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
  • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Vindhukas – Viktorija Folsas – Vilnius (kaina nuo 1000 EUR);
  • Konsulinis Namibijos vizos mokestis ir siuntimo greituoju paštu išlaidos (kaina ~160 EUR/asm.);
  • Zimbabvės viza (~50 USD/asm., mokama nuvykus vietoje);
  • Medicininių išlaidų draudimas (~30 EUR, BTA draudimas) (privalomas);
  • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (kruizas Zambezės upe – ~90 USD/asm., apžvalginiai skrydžiai virš Viktorijos krioklio – nuo ~195 USD/asm.);
  • Priemoka už vienvietį kambarį / palapinę – 370 EUR (vietų skaičius ribotas);
  • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams (rekomenduotina suma dienai – 3-5 USD/asm. gidams, 1-3 USD/asm. vairuotojams);
  • Vanduo, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip – standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Pavieniai keliautojai, neišsipirkę vienviečių kambarių, apgyvendinami dviviečiuose / dviviečiuose su pristatoma lova kambariuose.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Išvykimas su lietuviškai kalbančiu vadovu garantuotas susirinkus ne mažiau kaip 10 keliautojų
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Norint gauti Namibijos vizą, privaloma pristatyti LR pasą likus 4 savaitėms iki kelionės pradžios. Pasas siunčiamas į Namibijos ambasadą Helsinkyje.
  • Nakvynei stovyklavietėje keliautojai aprūpinami patogiomis palapinėmis (2.2 m ilgis, 2.2 m plotis, 1.8 m aukštis), 5 cm storio čiužinukais. Būtina turėti savo miegmaišį ir mažą pagalvėlę. Keliautojai privalo patys susirinkti palapines (surinkimas tetrunka apie 5 min.), padėti personalui įrengti stovyklavietes. Stovyklavietėse dažniausiai yra galimybė nusiprausti po dušu, įrengiamas WC (dušo nėra stovyklaujant Špickopėje). Kiekvienam keliautojui yra skirta patogi sudedama safario kėdutė.

Panašios kelionės

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pažintis ir poilsis Balio saloje
Balis
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Šri Lanka su poilsiu egzotiškame paplūdimyje
Šri Lanka
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Japonija – tekančios saulės šalis
Japonija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.