Laplandija

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Suomiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi. Daugiau

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Atvykstame į Estijos sostinę - Taliną. Trumpa ekskursija pėsčiomis po šventiškai pasipuošusį senamiestį, kuris garsėja kiekvienais metais rengiama didžiausia Pabaltijo šalyse Kalėdine muge besitęsiančia iki Naujųjų Metų. Pamatysime XIV a. pastatytą rotušę, ant kurios bokšto įsitaisęs Talino simbolis Senasis Tomas, o prie įėjimo į bokštą įsikūrusi viduramžių taverna „Trys Drakonai“. Lipdami laipteliais Trumposios Kojos gatvele pasieksime Aukštutinį Taliną, kur jau IX a. buvo pastatyta tvirtovė, o dabar čia įsikūręs Estijos Parlamentas. Pamatysime XIII a. statytą Domo katedrą ir žymiai naujesnę Aleksandro Nevskio stačiatikių katedrą. Žemutinį Taliną apžiūrėsime iš apžvalgos aikštelių, o ten pateksime leisdamiesi Ilgosios Kojos gatve. Žemutinis Talinas – viduramžių pirklių miestas. Čia pamatysime daugybę išlikusių pirklių pastatų, gildijų rūmus, ir „viduramžių švyturiu“ vadinamą Šv. Olafo bažnyčią. Laisvas laikas. Vakare keltu keliamės į Helsinkį (~ 3 val.). Nakvynė viešbutyje Helsinkio apylinkėse arba Suomijoje, Juveskiulėje.
2
diena
Pusryčiai. Trumpa pažintis su šventiškai pasipuošusia Suomijos sostine - Helsinkiu: Senato aikštė su paminklu imperatoriui Aleksandrui II, aplinkiniais administraciniais pastatais, Universitetas, rotušė, turgaus aikštė, Manerheimo prospektas, originalus paminklas kompozitoriui J. Sibelijui. Kelionė per Suomiją – žiemos šiaurės pašvaisčių kraštą. Sustojimas pietums vienoje iš pakelės užeigų. Nakvynė viešbutyje Suomijoje Oulu arba Kemyje.
3
diena
Pusryčiai. Vykstame į Ranua zoologijos sodą*. Eidami mediniais takeliais, laukinės gamtos parke pasigrožėsime natūralioje aplinkoje gyvenančiais baltaisiais lokiais, lūšimis, pelėdomis, vilkais ir kitais gyvūnais. Vykstame į Rovaniemį. Išvyka į elnių fermą**, kurios metu pamatysime šiuos ištvermingus, gyventi šiaurėje prisitaikiusius gyvūnus, pasivažinėsite šiaurės elnių traukiamomis rogėmis**, kurias vadeliosite patys. Sėdame į elnių traukiamas roges ir mėgaujamės atsiveriančiais apsnigto Laplandijos miško vaizdais. Po pasivažinėjimo pasivaišinsime kava, arbata, bandelėmis. Vykstame į Santa Klauso miestelį. Užsukę į Santą Klauso biurą - medinę trobelę, pasimatysime su tikruoju baltabarzdžiu Kalėdų Seneliu, sėdinčiu patogiame krėsle, vietinių samių vadinamu – Joulupuki. Taip pat pamatysime Kalėdų Senelio pagalbininkus - nykštukus, galėsime nusifotografuoti** su pačiu Kalėdų Seneliu, išsiųsti atviruką** iš Joulupukio pašto, pageidaujantys galės gauti asmeninę dovaną-staigmeną**, įsigyti amatininkų suvenyrų, apsilankyti kavinėse ir restoranėliuose. Vakare atvykstame į nakvynės vietą prie Kemi. Nakvynė viešbutyje.
4
diena
Pusryčiai. Diena skirta šiaurietiškoms pramogoms. Vykstame į šunų fermą**. Susipažinsime su protingais ir nepakeičiamais žmogaus pagalbininkais rūsčioje šiaurėje - Haski veislės šunimis. Pasivaišinsime kava, arbata, sausainiais, smagiai pralėksite šunų kinkiniu, kurį teks vadelioti patiems. Tai smagi pramoga, kur Jūs pramoksite šuns vadeliotojo meno. Apie pietus, pageidaujantys galės pasivažinėti sniegomobiliu**. Išklausę privalomą sniegomobilių vairavimo instruktažą bei apsirengę specialius rūbus, važiuosime užpustytais takais bei užšalusia jūra, stebėdami Laplandijos gamtos grožį. Kelią mums rodys vietinis gidas. Vėliau išvykstame namų link. Atvykstame į Oulų arba Juveskiulę. Nakvynė viešbutyje.
5
diena
 Pusryčiai. Išvykstame iš Oulu arba Juveskiulės. Kelionė per Suomiją – miškų, upių, ežerų bei lygumų kraštą. Pro autobuso langą grožėsimės šios šalies nuostabia gamta, baltu sniegu pasipuošusiais medžiais ir laukais. Sustojimas pietums vienoje iš pakelės užeigų. Vakarop atvykstame į Helsinkį. Esant galimybei, apsilankysime "Eureka” mokslo ir žinių interaktyvaus centre**, kuriame didžiąją dalį eksponatų galima paliesti bei pačiam atlikti daugybę eksperimentų bei testų. Šie sumaniai ir žaismingai pateikiami eksponatai sudomins ne tik mažuosius lankytojus, bet nustebins ir suaugusius. Laikas, praleistas centre, paliks neišdildomus įspūdžius! Čia galėsite išbandyti važiavimą dviračiu 6 m aukštyje nutiestu lynu, šaudymą oro banga į palubėje kabančias medžiagos skiautes, pakelti mašinąviena ranka, specialia programa ieškoti į save panašių žmonių, tarsi dykumoje pustyti smėlį. Vakare keltu keliamės į Taliną (~ 3 val). Nakvynė viešbutyje Taline.
6
diena
Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją. Po pietų grįžtame į Lietuvą.

Apie Suomiją

Valstybė Šiaurės Europoje, turinti sienas su Švedija, Norvegija ir Rusija. Suomija yra pati švariausia valstybė pasaulyje, miškų, ežerų, baltųjų naktų (vasarą) bei šiaurės pašvaisčių (žiemą) kraštas. Pietinius krantu skalauja Suomijos, o vakarinius – Botnijos įlankos vandenys. Ežerai užima 9% teritorijos (daugiausia Europoje). Suomiai sudaro daugiau kaip 93% š

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Laplandija

Jurga
2020-01-02
9
Kelionę vertinu teigiamai, daug gerų emocijų, nors praktiškai vos ne visą laiką praleidome ausobuse, bet neprailgo - nes turėjom labai gerą gidą Darių, kuris nuolat tačiau neikyriai ir išradingai mus užėmė visą laiką- suteikė ne sausos, o įdomios informacijos apie parvažiuotas šalis, jų istoriją, dalino patarimus ką verta o ko neverta vežti dovanų ir pan. Į užklausas ataskinėjo operatyviai, tačiau vertinimas toks tik dėl per aukštų papildomų pramogų kainų.
Dėmesio! Keliaujant į Suomiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

0

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu
 • kelto Talinas - Helsinkis - Talinas bilietai
 • 5 nakvynės viešbutyje su pusryčiais
 • kelionės vadovo paslaugos
 • ekskursinė programa
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) - bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 35 EUR
 • (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę)
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • Apsilankymas elnių fermoje ir pasivažinėjimas rogėmis elniais (~10 min.) suaugusiam 70 EUR
 • Apsilankymas elnių fermoje ir pasivažinėjimas rogėmis elniais (~10 min.) vaikui iki 11,99 m. 55 EUR
 • Apsilankymas šunų fermoje ir pasivažinėjimas šunų kinkiniu (~7 min.) suaugusiam 70 EUR
 • Apsilankymas šunų fermoje ir pasivažinėjimas šunų kinkiniu (~7 min.) vaikui iki 11,99 m. 40 EUR
 • Pasivažinėjimas sniegomobiliu (1,5 val.) vaikams iki 11,99 m. (rogėse) 80 EUR
 • Pasivažinėjimas sniegomobiliu (1,5 val.) važiuojant dviese 130 EUR
 • Pasivažinėjimas sniegomobiliu (1,5 val.) važiuojant vienam 180 EUR

Pastabos

 • ** pažymėtas papildomas pramogas būtina užsisakyti iš anksto. Nuvykus tokios galimybės nebus!
 • Turistai, kurie neužsisakė apsilankymo šunų arba elnių fermoje, turės laisvą laiką Kemyje arba Rovaniemyje
 • Keliaujant keturiese, turistai bus apgyvendinti dvejuose dviviečiuose kambariuose.
 • 12 29 išvykimui Naujuosius Metus sutiksime tą pačią naktį, du kartus – viename iš Suomijos-Švedijos pasienio miestelio aikščių. Pradžioje pasigrožėsime vienos šalies, o vėliau ir kitos šalies dangų nuspalvinančiais fejerverkais.

Panašios kelionės

Naujiena! Individuali kelionė
Pažintis su Kuba ir poilsis garsiajame Varadero kurorte
Kuba
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Atraskite savo ritmą Kolumbijoje. 13 dienų
Kolumbija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Helsinkis, Porvo, Talinas ir Tartu
Suomija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.