Kupiškio žiedu

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Šiandieninis Kupiškis – nedidelis miestelis Aukštaitijoje, kurį drąsiai galima vadinti šio etninio regiono širdimi... Mieste gausu dėmesio vertų sakralinės, mažosios architektūros perliukų! O ką jau bekalbėti apie apylinkes... Vienas už kitą gražesni ir įdomių istorinių asmenybių vardus menantys dvarai... Kupiškėnų tradicijos, papročiai, kalba... Kviečiame šauniai praleisti dieną kupiškėnų žemėje! Išvyksite ryte. Pažintį su Kupiškio kraštu pradėsite nuo Adomynės. Verta bus apžiūrėti vieną seniausių išlikusių medinių dvarų Lietuvoje. Statinio forma bei vidaus planavimas nepasikeitę iki šių dienų. Pasigrožėsite originaliais langais su langinėmis, filinginėmis durimis su apkaustais, koklinėmis krosnimis. Ragausite gardžių, šiltų, ką tik iš krosnies ištrauktų „pagrabinių“ bandelių su padažu. Atvyksite į Antašavą. Čia duris atvers dvaras, į kurį po truputį sugrįžta grožio ir išminties dvasia. Dvaro ansamblis – saugomas valstybės paminklas. Apžiūrėsite išlikusias pastatų grupes, tarp kurių svarbiausi architekto Šulco projektuoti dvaro rūmai. Išgirsite dvaro istoriją, naujų savininkų perspektyvos viziją. Važiuosite į Kupiškį. Ekskursijos po miestą metu apžiūrėsite Kristaus žengimo į dangų bažnyčią, vieną didžiausių šiaurės rytinėje Lietuvos dalyje, miesto centrą, kuriame skulptoriaus H.Orakausko mažosios architektūros formos, skulptūros ir skulptūrėlės stėbėtinai pagyvina miesto veidą bei suteikia ypatingo jaukumo. Pamatysite pačią sunkiausią, 1.5 tonos sveriančią, skulptūrą. Dešiniajame Lėvens krante apžiūrėsite išlikusį garsios didikų giminės Palėvenės Komarų dvarą. Iš praeityje didingų rūmų šiandien likusi tik dalis. Buvusią didybę mena išlikę griuvėsiai, dokumentai, nuotraukos. Komarai Lietuvoje valdė 40 dvarų, giminavosi su Rostropovičių, Riomerių, Kerbedžių ir kt. giminėmis. Rūmus supa 2 ha ploto angliško stiliaus parkas, kuriame galima pamatyti ir Lietuvoje rečiau sutinkamus augalus. Lankysitės Noriūnuose. Šaltiniai mini, kad dvaras statytas 17 a. Valdytojų buvo daug, kiekvienas paliko savo pėdsaką. Apžiūrėsite išlikusius statinius, išgirsite dvaro istoriją ir bus įdomu sužinoti, kad šiame dvare įvyko poeto K.Binkio vestuvės... Atvyksite į Palevėnę. Ne tiek daug yra Lietuvoje tokių išraiškingų architektūrinės vertės ansamblių, kurie galėtų lygintis su Palėvenės Šv.Dominyko ir dominikonų vienuolyno kompleksu. Ant stataus ir vaizdingo Lėvens upės kranto apžiūrėsite vadinamą mažąjį Pažaislį – barokinę Šv.Domininko bažnyčią ir išlikusius, turtingą istoriją menančius, vienuolyno pastatus.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė  transportu. 
 • Gido paslaugos.

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Teirautis  telefonu 8 5 2751797, +370 68464786
 • Papildomoms išlaidoms planuoti ~ 15 €UR
 • Išvykimas: 

7:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.

Pasitark su specialistu!
Brigita
Susisiek su Lietuvos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Anykščiai – laimės žiburio beieškant 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Panemunės kelias (1 dienos pažintinė kelionė)
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Savaitgalio kelionė po Žemaitiją ir jos dvarus 2 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.