Kryžiuočių pilių keliu su vakariene ir nakvyne kryžiuočių pilyje

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Lenkiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
 Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Važiuosime į Varmės Lidzbarką, įsikūrusį prie Alnos upės. Apsilankysime kryžiuočių pilyje, kuri iki XVIII a. pab. buvo Varmės žemės vyskupų rezidencija. Ši pilis nenukentėjo nuo karų, tad yra viena geriausiai išsilaikiusių iš visų kryžiuočių žemėje buvusių įtvirtinimų. Susipažinę su narsius karius menančiu statiniu vyksime į Olštyną, įsikūrusį prie tos pačios Alnos upės. Nuo jos ir kilo miesto pavadinimas (vok. Allenstein). Aplankysime Varmės kapitulos pilį, kurios žymiausias gyventojas – astronomas Mikalojus Kopernikas, tad ant vienos iš sienų yra išlikusi jo sudaryta astronominė lentelė. Pėsčiomis pasivaikščiosime po akmenuotą senamiestį, kuriame apžiūrėsime istorinę rotušę, sukonstruotą Olštynui įgijus miesto teisę, Aukštutinius vartus – XIV a. miestą juosusios gynybinės sienos dalį, Šv. Jokūbo arkikatedrą baziliką, kurios įspūdingi skliautai privers išsižioti iš nuostabos. Vėliau vyksime į Rešliaus miestelį, kur išvysime unikalų arkinį tiltą, primenantį didžiųjų senovės imperijų statinius, aplankysime pilį, buvusią Varmės vyskupų medžioklės rezidenciją. Piles menėje, buvusiame refektoriume, valgysime vakarienę, po kurios nakvosime kryžiuočių pilyje.
2
diena
Papusryčiavę vyksime į Šventaliepę, kuri nuo viduramžių garsėja stebuklais. Aplankysime barokinębažnyčią ir jėzuitų vienuolyną. Pelkėtoje vietovėje  įsikūręs ansamblis per 300 metų beveik nenukentėjo ir iki šiol lankytojus stebina freskomis puoštais skliautais, puikiai skambančiais, ir „šokančiais“ barokiniais vargonais. Pasigėrėję sakraliniu paveldu vyksimeį Kenšyną, kuriame viduramžiais kryžiuočiai pastatė pilį. Ją ne kartą buvo sugriovę LDK valdovai Algirdas ir Kęstutis, tačiau dėl dėkingos strateginės padėties Ordinas pilį vis atstatydavo. Dar vieną kryžiuočių pilį išvysime atvykę į Ryną, kuriame pamatysime atkurtą konstrukciją, pastatytą galindų (prūsų genties) žemėje. Ekskursijos metu išgirsime ne tik pasakojimus apie kryžiuočius, jų gyvenimo būdą, bet ir apie pilies vaiduoklį – Baltąją damą. Atvykę į Lėcių, išvysime atstatytą kryžiuočių pilį, kurią 1365 m. sudegino lietuviai – dabar čia ištaigingas viešbutis. Netoli pilies ant vaizdingo ežero kranto stovi Šv. Brunono kryžius. Anot lenkų istorikų, būtent šiose apylinkėse prūsų žemėje 1009 metais nuo lietuvių pagonių rankos krito Šv. Brunonas Kverfurtietis. Šis įvykis – pirmasis lietuvių paminėjimas istoriniuose šaltiniuose. Prisiminę pirmąjį misionierių baltų žemėse važiuosime namo. Lietuvą pasieksime vėlai vakare.

Apie Lenkiją

Oficialiai Lenkijos Respublika yra centrinės Europos šalis, turinti sienas su Vokietija, Čekijos Respublika, Slovakija, Ukraina, Baltarusija ir Lietuva, supama Baltijos jūros ir Kaliningrado srities. Lenkija yra devinta pagal teritorijos dydį šalis Europoje. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas - 312 679 kv.km Gyventojai - 38 433 600 gyventojų Sostinė - V
Dėmesio! Keliaujant į Lenkiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu. Ekskursinė programa. Kelionės vadovo paslaugos. Vakarienė kryžiuočių pilyje, 1 nakvynė kryžiuočių pilyje su pusryčiais.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

  •  Lankomiems objektams ~ 50 PLN.
  • Gali būti papildomai mokami gidai kai kuriuose lankomuose objektuose;
  • Kelionės medicininių išlaidų draudimas;
  • 30 € / asm. priemoka už vienvietį kambarį, jei keliaujate vienas/-a
  • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti.
  • Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.

Pastabos

Išvykimo laikai:

4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

Pasitark su specialistu!
Milda
Susisiek su Lenkijos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Gdanskas - Sopotas - Malborkas
Lenkija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.