Kriugerio nacionalinis parkas ir Mozambiko paplūdimiai

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Aplankysite net tris skirtingas Afrikos šalis
 • Turtinga Afrikos gamta ir kraštovaizdis
 • Pamatysite didįjį Afrikos penketuką
 • Pažintis su Afrikos genčių gyvenimu
 • Egzotiški Mozambiko paplūdimiai

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS - JOHANESBURGAS
Skrydis iš Vilniaus į Johanesburgą.
2
diena
JOHANESBURGAS
Savo kelionę po Pietų Afriką pradėsime nuo pulsuojančios ir nuolat besikeičiančios jos širdies – Johanesburgo (Johannesburg). Dažniau vadinamas tiesiog Joburgu (Jo‘burg) arba Joziu (Jozi), miestas nuolat tobulėja, tačiau kartu yra neperkrautas statiniais, o jo Mabonengo (Maboneng) rajonas laikomas vienu sėkmingiausių urbanistinio atgimimo projektų pasaulyje. Atvykus vyksime į viešbutį. Laikas poilsiui, o nepavargusiems pasiūlysime pasižvalgyti po Johanesburgą. Mes padėsime jums išsirinkti ekskursiją*. Nakvynė Johanesburge.
3
diena
JOHANESBURGAS – KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, vakarienė)
Palikę Jozį už nugaros, keliausime link vienos mažiausių Pietų Afrikos provincijų – Mpumalangos (Mpumalanga). Vizualiai tai tiesiog įspūdingai gražios gamtos regionas: kalnų virtines keis žaliuojantys slėniai, dangus liesis su žeme. Tai viena vietų žemėje, kur tikrai gali veržtis gamtos mėgėjai ir ekstremalių nuotykių mėgėjai. Keliausime senuoju regiono prekybos ir mainų maršrutu link Žemojo Veldo (Lowveld). Čia, kur Pietų Afrika ribojasi su Botsvana ir Zimbabve, Veldas parodys tikrąjį Afrikos veidą: geltonai spindinčios savanos, pavieniai „plačiapečiai“ medžiai, kartas nuo karto pasirodantys laukiniai gyvūnai – absoliučiai laukinė ir savo unikalumo nepraradusi gamta. Galiausiai vakarop pasieksime Kriugerio Nacionalinį parką (Kruger National Park), kur stabtelėsime nakvynei ir pasiruošime rytdienos pažinčiai su šiuo pasaulio kampeliu. Nakvynė patogiuose palapinėse Kriugerio nacionaliniame parke.

4
diena
KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, vakarienė)
Kalbant apie laukinę gamtą, Kriugerio Nacionalinis parkas (Kruger National Park) yra vienas gražiausių parkų visame pasaulyje. Laukinių gyvūnų įvairove ir tankiu Kriugeris lenkia beveik visus pasaulio parkus: čia kasdien galima sutikti dramblių, liūtų, leopardų, raganosių, bufalų, žirafų, hipopotamų ar zebrų... Šie ir dar 137 kitos rūšys žinduolių čia gyvena kartu su daugiau nei 500 įvairiausių paukščių rūšių.

5
diena
KRIURGERIO NACIONALINIS PARKAS – BLAIDO UPĖS KANJONAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Jei nubusime anksti, vietiniai mus pakvies trumpam pasivaikščiojimui po savanas* – vakar palydėję saulę, šiandien jau tikriausiai nespėsime jos pasitikti, tačiau net jai jau pakilus, jausime ryto gaivą. Šiandien pradžiuginsime panoraminių vaizdų mėgėjus – visa diena bus skirta panoraminiam maršrutui, kuris pasiūlys vaizdingų malonumų dieną. Žinoma, diena neapsieis be didelių ir svarbių lankytinų vietų. Jos šiandien bus trys: Sėkmingosios Burkės duobės (Bourke’s Luck Potholes), Trys Rondavelės (Three Rondavels) ir Dievo langas (God’s Window). Pirmasis mūsų lankytinas objektas – duobės – leis dar kartą įsitikinti, koks galingas gali būti vanduo. Burkės duobės – tai šimtametės uolienos, kurias ilgą laiką veikė ir formavo tekanti Blaido upė (Blyde River). Susidariusios geologinės formacijos panašesnės į meną, nei į tikrą natūralią gamtą. Maži vandens baseinėliai susijungia po žeme, o virš jų iškyla netikėčiausių formų smiltainio uolienos. Įspūdį kuria ne tik formos – labai svarbiomis tampa ir spalvos: natūraliai besikeičiantys gintaro, gelsvos, rusvos, oranžinės atspalviai kurią įspūdį, kad uolienų forma nuolat kinta.

6
diena
KRIUGERIO NACIONALINIS PARKAS – MAPUTO (MOZAMBIKAS)(pusryčiai, pietūs)
Papusryčiavę vėl leisimės į kelią – tik kirtę Mozambiko sieną, stabtelėsime Mapute (Maputu) – viename europietiškiausių ir bene įdomiausių šios šalies miestų. Viena Maputo dalis – puikiai išsivystęs ir vis dar augantis prekybos ir kultūros centras: žaibiškai dygstantys dideli namai, didžiuliai prekybos centrai. Šiuos rajonus pravažiuosime gana greitai, kad spėtume ne tik pamatyti, bet ir įsijausti į „paplūdimio“ gyvenimą. Įsiregistravus į viešbutį mūsų lauks pietūs restorane, o po jų – turas po miestą. Nors miesto centras anaiptol nėra prie pat vandens, jame jaučiama vandenyno bangų įtaka: keliautojus pasitinka gyvybingas senamiestis (baixa), nedidelės, tačiau itin stilingos kavinukės bei spalvingos suvenyrų krautuvėlės, besišypsantys vietiniai ir nuo vėjo siūbuojantys medžiai. Nakvynė viešbutyje Mapute.  
7
diena
MAPUTAS – INJAMBANĖ – BAROS PAPLŪDIMYS (pusryčiai, vakarienė) 
Mūsų lauks dar viena ilga kelionės diena, tačiau neverta nusiminti – pravažiuosime daugybę įvairiausių kaimų, kokosų plantacijų, anakardžių ir cukranendrių laukų. Vaizdas už lango keisis taip dažnai, kad bus sunku nors trumpam prarasti dėmesį – juk nevalia nieko praleisti. Galiausiai, ilga dienos kelionė mus atves į tikrą afrikietišką rojų – Injambanę (Inhambane). Žydro dangaus apsupti krištolinio vandens paplūdimiai, vienodų palmių alėjos, išblukusi kolonijinio stiliaus architektūra bei Arabijos, Indijos bei Afrikos kultūrų miksas paverčia šį miestą tiesiog žavingai kerinčiu. Kiekvienas sutiktas vietinis mielai papasakos ilgus tūkstantmečius menančią paplūdimių miesto istoriją.  Vakare pakviesime tradicinės Mozambiko vakarienės. Nakvynė lodžinijoje Injambanėje. 

8 – 9
dienos
BAROS PAPLŪDIMYS(pusryčiai, vakarienės)
Juk pasiaukojimas niekada nelieka be apdovanojimo – taip ir šį kartą: ilga kelionė atvedė mus į Baros paplūdimį (Barra) dviems nuostabioms poilsio dienoms. Laikas bus tik Jūsų: gal norėsis pasivaikščioti minkštutėliu paplūdimiu, praleisti dieną lepinantis saulės voniomis bei klausantis vandenyno ošimo . Už papildoma mokestį galite laiką praleisti ir aktyviai: pasivažinėti keturračiais*, panardyti* ar leistis į vandenyno safarį*. Rinktis tik Jums, o mūsų kelionių ekspertas visada bus pasiruošęs padėti ir atsakyti į visus klausimus. Devitąją kelionės dieną važiuosite kartu su gidu į Tofo miestelio paplūdimį – puiki dienos išvyką į vieną iš populiariausių Mozambiko paplūdimių. Nakvynės lodžinijoje Injambanėje. 
10
diena
BAROS PAPLŪDIMYS – INJAMBANĖ – VILANKULAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ryte praleisime Injambanėje – čia turėsime galimybę pasižvalgyti po miesto turgų, įsigyti lauktuvių bei pasivaikščioti istorinėmis miesto gatvėmis. Šiandien Injambanė dvelkia ramybe ir grožiu, tad sunku patikėti, kad namų sienos čia mena nepaprastai ilgą ir skausmingą miesto istoriją – juk kadaise čia buvo vienas pagrindinių vergų prekybos centrų. Pasiplaukiosime įlankoje su tikru tradiciniu afrikietišku vienastiebiu ir vienaburiu laivu. Po pietų toliau leisimės į kelią – mūsų tikslu taps Vilankulas (Vilanculos). Dar vienas paplūdimio miestas – vartai į archipelagą – nustebins mus skirtumu nuo anksčiau matytų. Čia virte verda gyvenimas: veikia oro uostas, turguje dūzgia žmonės, rodos, niekas nesėdi vietoje. Reiks kelių akimirkų, kad įsijaustume į tokį, visai skirtingą matytajam gyvenimą. Nakvynė viešbutyje Vilankule. 
11
diena
 VILANKULAS – BAZARUTAS – VILANKULAS (pusryčiai, vakarienė) 
Ryte sėdę į tradicinę valtį plauksime į Bazaruto salyną (Bazaruto Archipelago) – vieną didžiausių jūrinių rezervatų visoje Pietų Afrikoje. Salyną sudaro penkios salos, kurios nuo 1971 m. yra saugomos, kaip Bazaruto Nacionalinis parkas. Turkio spalvos vandenyse čia plaukioja įvairiausios retos žuvys, delfinai ir žalieji vėžliai drąsiai skrodžia žibančius vandenis, o dugne augantys margi koralai tiesiog kviečia panardyti. Visą dieną skirsime pažinčiai su šiuo archipelagu: saulė, jūra, smėlis ir neaprėpiamas pažinties džiaugsmas lydės mus iki pat vakaro. Nakvynei grįšime į Vilankulą. 

12
diena
VILANKULAS – ŠAI ŠAJUS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Gerai pailsėję beveik visą dieną keliausime, o gerokai po pietų pasieksime savo tikslą – Šai Šajų (Xai Xai). Kadaise šis uostas buvo vadinamas Joao Belo – 1900 m. jo įkūrėjais tapo portugalai, naudojęsi juo kaip agrokultūros ir industrijos centru. 1975 m. atgavęs nepriklausomybę, šiandien tai nuolat augantis, besikeičiantis miestas, kuriame knibždėte knibžda turgų, restoranų, mažų krautuvėlių ir didžiulių parduotuvių. Vos keli kilometrai nuo centro įsikūręs baldų fabrikas be stogo – jį dengia tik keli plačiai išsišakoję anakardžių medžiai. Žinoma, dienos kulminacija taps visai netoli nuo miesto esantis Šai Šajaus paplūdimys (Praia do Xai-Xai). Čia besitęsiantis koralinis rifas ne tik apsaugo smėlėtą krantą nuo išplovimo, bet ir kuria nepaprastas natūralios gamtos galimybes nardytojams bei vandens sporto mėgėjams. Nakvynė viešbutyje Šai Šajuje.
13
diena
ŠAI ŠAJUS – MAPUTAS – HLEINO REZERVATAS (SVAZILANDAS) (pusryčiai, pietūs)
Papusryčiavę leisimės į kelią – keliaudami link sienos dar kartą pravažiuosime Maputu, tada atsisveikinę su Mozambiku ir kirtę sieną grįšime į Pietų Afrikos teritoriją. Vakarop kirsime Svazilendo (Swaziland) sieną. Sakoma, kad norint trumpai apibūdinti Svazilendą pakanka pasakyti, kad geriausi dalykai būna mažiausi. Ši intriguojanti karalystė yra mažutė, tačiau kupina įvairiausių keliautojams rūpimų atrakcijų: laukinė gamta, adrenaliną sukeliantys užsiėmimai, kaip plaukiojimas plaustais ar pasivažinėjimas dviračiais kalnais, gyvybingas ir spalvingas vietinių gyvenimas, vis dar praktikuojamos senosios šventės... Jau nekalbant apie nepaprasto grožio vaizdus, atsiveriančius iš kiekvienos gyvenamos vietos, ir rankų darbo dirbinius, kuriuos gamina kiekvienas kaimo gyventojas. Nakvynė viešbutyje Svazilende.

14
diena
SVAZILANDAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Norintys dieną Svazilende galės pradėti dar vienu safariu tik šį kart  Hleino rezervate (Hlane Reserve). Skamba gal kiek nuobodokai ir įprastai – juk jau matėm tiek gyvūnų, argi ne gana – tačiau vos peržengsime parko ribas, suprasite, kad čia niekada nepamatysime kažko panašaus į tai, kas jau matyta anksčiau. Hleino rezervatas garsėja raganosiai – vienais didžiausiais ir kartu didingiausiais Afrikos gyvūnais. Juos stebėti natūralioje aplinkoje – tikras stebuklas. Nakvynė viešbu

15
diena
SVAZILANDAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Žinoma, Svazilendo nepažinsime tol, kol nepasisveikinsime su tikraisiais Svazi (Swazi) kultūros žmonėmis. Vis dar išsaugoję savo senąsias tradicijas, genties žmonės ir šiandien lenkiasi karaliui, čia vis dar vyrauja poligamija, kai vyrams leidžiama turėti daug žmonų, o ceremonialiniai renginiai yra jų kasdienybės dalis. Ryte jūsų laukia lengvas žygis su gidu Hleino rezervate, o po pietų vienas iš genčių vadų pakvies mus pasisvečiuoti bei pasiklausyti pasakojimų apie gentį, jos istoriją bei kultūrą. Nakvynė viešbutyje Svazilende. 
16
diena
 SVAZILANDAS – JOHANESBURGAS (pusryčiai)
Paskutinę kelionės dieną grįšime į Johanesburgą, kur ir pradėjome savo kelionę. Vakarop visi būsime pakviesti į paskutinį nepakartojamą afrikietišką nuotykį – Braai – tradicinį barbekiu*. Ši speciali proga Afrikoje turi ne tik specifines tradicijas, bet ir tam tikras socialines normas, kurių nevalia pažeisti, pvz.: mėsą grilyje kepa vyrai, o moterys virtuvėje gamina salotas bei kitus priedus. Valgoma sustojus apie grilį ar susėdus aplink laužą. Europoje grilis mums – vasaros vakaro ir atsipalaidavimo modelis, o čia Braai yra neatskiriama visų švenčių – pradedant Kalėdomis, baigiant gimtadieniais – dalis. Tad paskutinį vakarą leisime sėdėdami prie laužo ir kartu su kitais keliautojais dalinsimės savo įspūdžiais, naujai įgytomis žiniomis, fantastiškomis patirtimis, kurių įgijome keliaudami po spalvingąją Pietų Afriką.  
17
diena
JOHANESBURGAS – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių laisvas laikas ir pasiruošimas skrydžiui namo. Pervežimas į oro uostą, išvykimas.

Apie Mozambiką

Mozambiko Respublika – valstybė pietryčių Afrikoje, kurios 2 500 km besitęsiančią rytinę pakrantę skalauja šiltos Indijos vandenyno bangos. Tai viena iš seniausių šalių pasaulyje, jau prieš daugiau kaip 2 mln. metų čia gyveno žmonės. 1498 m. Vasco da Gama buvo pirmasis europietis, pasiekęs šios šalies krantus. Užplūdus aukso ieškotojams ir vergų pirkliams valstybė tapo Portugalijos kolonija, o savo nepriklausomybę atgavo tik 1975 m. Daba

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas 3* viešbučiuose, lodžinijose ir patogiuose palapinėse Kriugerio nacionaliniame parke
 • Maitinimas 15 pusryčių, 8 pietūs, 12 vakarienių
 • Anglakalbis gidas ekskursijų, numatytų programoje, metu
 • Ekskursijos numatytos programoje
 • Lankomų objektų, numatytų programoje, įėjimo mokesčiai
 • Visi pervežimai nurodyti programoje
 • Oro uosto pervežimai

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautiniai bilietai (nuo 670 EUR)
 • Vizos (PAR – apie 125 EUR, Mozambikas – apie 133 EUR + siuntimo išlaidos)
 • Medicininių išlaidų draudimas nuo 18 EUR (BTA draudimas)
 • Papildomai siūlomos ekskursijos programoje pažymėtos *(turas saulės laid (Sundowner Drive) 28-35 EUR, pasivaikščiojimas po savanas 60-68 EUR, safaris Hleino rezervate 23-29 EUR, pasivažinėjimas keturačiais 45-54 EUR, nardymas 18-25 EUR)
 • Vanduo, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai, užkandžiai, pietūs ir vakarienės, nepaminėtos prie „įskaičiuota“
 • Arbatpinigiai
 • Asmeninės išlaidos

Pastabos

 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.
Pasitark su specialistu!
Gintarė L.
Susisiek su Mozambiko specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Maldyvai – akinantys paplūdimiai ir dangiškos pakrantės (su grupe iš Lietuvos)
Maldyvai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika (su grupe iš Lietuvos)
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

JAV: Kalifornijos miksas
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.