Centrinė Kroatija 8 d. (pažintinė - poilsinė)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.
2
diena
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Austriją. Atvykstame į Štirijos regiono sostinę Gracą, prie Mūro upės įsikūrusį antrą pagal dydį Austrijos miestą. Ekskursija pėsčiomis Pilies kalvos papėdėje esančiame istoriniame miesto centre. Pamatysime XV a. statytą gotikinę katedrą ir šalia XVII a. Ferdinando II nurodymu pastatytą Šv. Kotrynos bažnyčią ir mauzoliejų. Apsilankysime trikampio formos centrinėje miesto aikštėje, kurią supa įspūdingai dekoruoti viduramžių namai ir rotušė. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis, arba laiptais, liftu** ar funikulieriumi** pakilti į Pilies kalvą, ant kurios stovi miesto simboliu vadinamas Laikrodžio bokštas, o nuo kalvos atsiveria viso miesto panorama. Kelionė per Slovėniją, Kroatiją. Vakare atvykstame į Starigrad Paklenicą – kurortą prie Adrijos jūros. Nakvynė.
3
diena
Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems pasirinktinai siūlome pusės dienos žygį pėsčiomis arba išvyką visureigiais**Paklenicos nacionaliniame parke**, išsidėsčiusiame po Velebito kalnų masyvą. Visureigiais važiuosite senuoju keliu, kuriuo keliaudavo vietiniai gyventojai. Aplankysite Dalmatijos ir Likos regionus, gėrėsitės nepakartojamais kalnų vaizdais, būsite vaišinami nacionaliniais užkandžiais – kalnų medumi, namine duona, vytintu kumpiu, garsiuoju avies sūriu, kuris gaminamas Pago saloje, bei vietinės gamybos gėrimais. Turėsite galimybę pasivaikščioti kalnų takeliais, išsimaudyti prie Zrmanja upės krioklių. Kalnuose Jums bus pagaminti pietūs. Į kurortą grįšite filmo „Vinetu keliu, gėrėdamiesi nepakartojama jūros, salų ir kalnų panorama. Grįžtame į kurortą. Nakvynė.
4
diena
Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome nemokamąišvyką į vakarinį Zadarą. Atvykstame į vieną seniausių Kroatijos miestų, kultūrinį centrą - Zadarą. Istorinis miesto palikimas išsidėstęs vos 1 km. ilgio ir 500 m pločio pusiasalyje, kuriame draudžiama važinėti automobiliais. Ekskursija, kurios metu apžiūrėsime romėnų forumo griuvėsius, įspūdingą IX šimtmetyje pastatytą bizantijos architektūros Šv. Donato bažnyčią, penkių šulinių aikštė. Uosto pašonėje, kur švartuojasi laiveliai, galėsite paklausyti nepaprastai švelnaus jūros koncerto - Zadaras turi vienintelius pasaulyje „Jūros vargonus“. Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.
5
diena
Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiesiems siūlome išvyką** į Splitą ir Trogirą, bei Kirkos parką*. Ekskursijos po Splitą metu Jus sužavės puikiai išlikęs 1700 m. senumo Romos imperatoriaus Diokletiano rūmų kompleksas, Jupiterio šventyklos griuvėsiai, katedra**, senamiestis ir kiti architektūros paminklai. Trogiras – viduramžių „miestas - muziejus“, vadinamas „Venecijos miniatiūra“, įsikūręs salelėje, kuri su sausuma sujungta tiltuku. Į UNESCO įtrauktas miestas turtingas savo istoriniais bei kultūriniais paminklais: rotuše, Dalmatijos meno viršūne – Šv. Lauryno katedra**, 1000 metų senumo Šv. Nikolo vyrų vienuolynu, gotikiniais Čipiko rūmais, renesansiniais Žemyno vartais. Vykstame į nuostabų Kirkos upės krioklių parką*. Tai vienas iš Kroatijos nacionalinių parkų, pasižymintis unikaliu kraštovaizdžiu ir įspūdingais upės kriokliais. Kirkos upė teka kalkakmenio tarpekliais, savo kelyje įveikdama daugybę kliūčių: krioklių, kaskadų ir slenksčių. Esant galimybei - maudynės kriokliuose. Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.
6
diena
Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome visos dienos išvyką** laivu įKornati salų nacionalinį parką - Adrijos jūros perlą. Tai didžiausias salynas Adrijos jūroje, kurį jungia daugiau kaip 150 salų su povandeniniais urvais ir saugiomis įlankėlėmis. Salynas, supamas skaidrių jūros vandenų, užima apie 300 km2 teritoriją. Miškais apaugusios uolėtos salos sukuria nepamirštamą reginį. Visą dieną galėsite mėgautis nuostabaus žydrumo ir švarumo jūra, saule ir nepakartojamais salyno vaizdais. Išvykos metu laivo kapitonas paruoš Jums pietus. Vaišinsitės kepta žuvimi ir vietiniu kroatišku vynu. Vakare grįžtame į kurortą. Nakvynė.
7
diena
Anksti ryte išvykstame į Plitvicos ežerų nacionalinį parką*, kur miškais apaugusiame slėnyje tyvuliuoja 16 didelių ir daug mažų krištolo skaidrumo ežerų, kuriuos jungia gausybė vandens krioklių. Nuostabi gamta, miškai bei kalnų oras, kerintis ežerų ir krioklių, gėlių, gyvūnų ir paukščių pasaulis susilieja į vieną nepakartojamą visumą, traukiančią turistus iš viso pasaulio. Kelionė per Slovėniją, Austriją. Vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje. Nakvynė.
8
diena
Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Apie Kroatiją

Šalis yra pietrytinėje Europos dalyje prie Adrijos jūros. Šiaurėje Kroatija ribojasi su Slovėnija ir Vengrija, rytuose - su Serbija, o pietryčiuose - su Bosnija ir Hercegovina, taip pat su Serbija ir Juodkalnija. Labai vingiuota, įlankų ir užutėkių išraižyta Adrijos jūros pakrantė Kroatijoje tęsiasi 1777 km (žemėlapyje matuojant tiesia linija - tik 600 km). Didžiąją dalį šalies teritorijos užima Dinarų kalnai. Adrijos jūroje daugybė didesnių ir mažesnių salų - jų

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Centrinė Kroatija 8 d. (pažintinė - poilsinė)

Jolita
2015 04 21
6.6
Kelionė praėjo sklandžiai, nieko nepametėme , niekas nevėlavo. Labiausia patiko kalnai ir jūra. Plaukiojom laivu po Kornati salų nacionalinį parką, klausėmės Zadaro jūros vargonų. Ši diena įsiminė labiausiai. 1 d. Krka NP, Splitas, Trogiras, Šebenikas. Diena ilgoka, bet gamta ir žmonijos sukurti bei išlikę pastatai sužavėjo. 2 d. ekskursija į Velebito kalnus - neįvyko, nes neva ten nėra labai įdomu. Vietoj jos buvo siūloma vykti į mokamą sūrių degustaciją. Mūsų šeima nevykome, nes esame matę sūrių gamybą Šveicarijoje. Tie, kas vyko, neliko labai sužavėti. Už kelionę papildomai mokėjo po 23€, po 9 € už sūrių degustaciją ir norint nusipirkti sūrio kainos didesnės nei parduotuvėse ar turguje. Kaip jau minėjau vieną dieną už papildomą 38€ žmogui mokestį plaukiojom po Kornati NP. Vykome į Dubrovniką. Kadangi gyvenome Pakoštane miestelyje, tai kelionė buvo ilgoka. Ekskursijai po Dubrovniką ir laisvam laikui turėjome tik apie 3 val. Papildoma kaina 37€ žmogui. Ketvirtą dieną pasilikome Pakoštanėje, kad pasimėgauti jūra. Orai pasitaikė neblogi, beveik nelijo. Temperatūra ryte apie 5-6°C, dieną 15-17°C. Tik labai vėjuota. Dėl nakvynių: Su nakvyne Brno viešbutyje viskas gerai. Kroatijoje gyvenome privačiame sektoriuje. kambariai tvarkingi, yra šaldytuvai, mini virtuvėlė, dušas, tualetas kiekvienam kambariui, veikė bevielis internetas. Tačiau temperatūra kambariuose neviršija 15°C. Radiatorių ar šildytuvų nėra, siūlomi tik kondicionieriai, kurie tik šaldo orą. Naktį iš po adijalų būdavo išlindusios tik mūsų nosys. Grįžom su sloga ir kosuliu, vyrui gydytojai nustatė plaučių uždegimą! Kitiems keliautojams norėčiau patarti, kad labai atidžiai perskaitytų, kiek kainuoja papildomos ekskursijos, nes kai kurie žmonės įsidėjo po 100 € tikėdamiesi, kad užteks ir ekskursijoms (45€) ir lauktuvėms. Gerai, kad kai kurie turėjo korteles, kiti skolinosi iš draugų. Stojam pavalgyti, tai gidė ir vairuotojai ne tik pamaitinami nemokamai (tam pritaria visi keleiviai), bet dar ir maišelį su dovanėlėm išsineša. Nuvykstam į kokį objektą ar sustojam prie kokio kioskelio vaisių ar kitų gėrybių nusipirkti, vėl gidei ir vairuotojams dovanėlės. Toks jausmas, kad stojama būtent ten, kur iš anksto sutarta. Galbūt ir į kalnus ekskursija buvo pakeista sūrių degustacija, kad kokį sūrio gabalėlį gautų... Atsiprašau, kad tai išsiplėčiau, bet tikiuosi kitiems keliautojams bus ką patarti.
Eglė
2015 06 29
8.4
Kelionė labai patiko, įspūdžiai nerealūs. Viešbučiai buvo neblogi, ekskursijų programa įdomi, nors apsilankius Splite, Trigore jau nebebuvo įdomu-galima buvo praleisti šį miestą. Patys didžiausi nusiskundimai (pirmą kartą) buvo dėl autobuso ir jo vairuotojų. Autobusas labai prastas: buvo labai karšta, o kondicionieriai beveik neveikė-teko atidaryti liukus, vairuotojai nepaslaugūs (stovi rankas į kišenes susidėję, o moterys pačios turi pasikrauti ir išsikrauti lagaminus iš autobuso), be to vakarais vairuotojai piktnaudžiaudavo alkoholiu, net susišnekėti nepavyko. Krepšelių šiukšlėms kiekvieną kartą reikdavp prašinėti.
Laimutė
2015 06 29
9.8
Sveiki. Kelionė suorganizuota puikiai. Mums pakliuvo gidė, kurios darbą galima vertinti dešimtukui su pliusu! Tobulai pasiruošusi kelionei, daug žino apie šalis, kurias pravažiavome, kantri ir rūpestinga, atidi visiems keleiviams.

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu
 • 5 nakvynės Kroatijoje privačiame sektoriuje
 • 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais
 • kelionės vadovo paslaugos
 • ekskursinė programa
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • (*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 40 EUR

 • (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę)
 • maitinimas Kroatijoje (kainos – www.guliveriokeliones.lt)
 • oro kondicionierius Kroatijoje (kainos - www.guliveriokeliones.lt)
 • kurorto rinkliava
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • 4 pusryčiai suaugusiam Kroatijoje 39 EUR
 • 4 pusryčiai vaikui iki 13 metų Kroatijoje 29 EUR
 • 4 vakarienės suaugusiam Kroatijoje 55 EUR
 • 4 vakarienės vaikui iki 13 metų Kroatijoje 40 EUR
 • Kurorto rinkliava suaugusiam 5 EUR
 • Kurorto rinkliava vaikui (12-17 m.) 3 EUR
 • Oro kondicionierius (kambariui) 40 EUR
 • Vienvietis kambarys 120 EUR
 • Išvyka į Splitą, Trogirą ir Kirkos parką (suaugusiam) 30 EUR
 • Išvyka į Splitą, Trogirą ir Kirkos parką (vaikui iki 12 metų) 20 EUR
Pasitark su specialistu!
Laura
Susisiek su Kroatijos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Poilsis Šiaurinėje Kroatijoje
Kroatija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Pietų Kroatija su poilsiu Makarskos pakrantėje
Kroatija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Balkanai: Serbija, Kroatija, Juodkalnija, Albanija, Bosnija ir Hercegovina
Kroatija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Kroatija – Istrijos pusiasalio perlai 7 d./6 n.
Kroatija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.