Klasikinė Kuba

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Charaktingoje sostinėje Havanoje pajusite tikrą kubietišką dvasią
 • Aplankysite Pinar del Rio, kur gaminami brangiausi pasaulio cigarai
 • Fiesta Campesina fermoje susipažinsite su ypatinga šalies augalija ir gyvūnija 
 • Trinidado mieste pamatysite tipiškus namus su grotuotais langais bei įspūdingus architektūrinius objektus
 • Ilsėsitės Varadero kurorte, garsėjančiu ilgu balto smėlio paplūdimiu
Dėmesio! Keliaujant į Kubą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

Kelionės programa

Kuba kartais primena pasakų princą, apvilktą neturtingo žmogaus apsiaustu – vietomis šiek tiek apšiurę fasadai slepia įspūdingo grožio, nesuskaičiuojamo kultūrinio paveldo ir nuostabiai draugiškų žmonių šalį. Tai tarsi atskiras pasaulis, kuriame reikia atsisveikinti su įprastu vakarietišku gyvenimu ir visą laiką tikėtis ko nors netikėto. Miestų architektūra ir atmosfera su savo akmenimis grįstomis gatvelėmis ir pretenzingais skverais primena apie čia kadaise gyvavusias intrigas ir prabangą, o baltas patrauklių paplūdimių smėlis ir stulbinamai žydras vanduo primena, kad atvykome atostogauti. Belieka atsipalaiduoti ir leisti sau pasimėgauti neįprastos kubietiškos kultūros malonumais – sakoma, kad šią šalį labai lengva pamilti, gal taip nutiks ir Jums? Tad drąsiai pasisveikinkime su Kuba ir leiskimės į nuostabių įspūdžių kelionę po šį Pietų Amerikos perlą!
1
diena
VILNIUS – HAVANA (vakarienė)
Skrydis iš Vilniaus į Havaną arba į Varaderą (ir pervežimas į Havaną). Atvykus laukia apgyvendinimas viešbutyje ir vakarienė.
2
diena
HAVANA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ryte lauks pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių vyksime į ekskursija po Havaną. Pasivaikščiosime po istorinį Havanos centrą ir kultūros paveldą, kuris garsėja įdomia architektūra. Aplankysime Ginklų aikštę, Ofisios gatvę, Šv. Pranciškaus Asyžiečio bazilikos aikštę (Saint Francis of Assisi). Taip pat neaplenksime ir romo muziejaus, kur galėsime susipažinti su šio gėrimo įdomiu gamybos procesu, bei galėsime jį padegustuoti. Toliau ekskursija tęsis po Senąją aikštę. Mercaderes gatve pasieksime viešbutį Ambos Mungos, kuriame kadaise gyveno garsus amerikiečių rašytojas Ernestas Hemingvėjus, Katedros aikštėje galėsime užsukti į   restoraną „Bodeguita del Medio“, iš kurio atsivers Revoliucijos muziejaus, Centrinio parko, Didžiojo Havanos teatro, Nacionalinio Kapitolijaus ir garsiosios Havanos krantinės Malecon panorama. Atėjus pietų metui pietausite miesto restorane.  Po pietų tęsite turą po šiuolaikinę Havaną, kur pamatysite Revoliucijos Aikštę ir Universiteto kalną. Vakare išvyksime į San Karlos de la Cabana tvirtovę ekskursijai „ Patrankos šūvio ceremonija“. Turėsime vakarienę miesto restorane, po kurios grįšime į viešbutį ir turėsime laisvą laiką.

3
diena
HAVANA – PINAR DEL RIO – HAVANA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių viešbutyje mūsų lauks kelionė į  Vinjaleso slėnį (Valle de Vinales),  kuris yra įsikūręs vakarinėje Kubos provincijoje Pinar del Rio. Nors vietos pavadinimas pažodžiui reiškia „Vynuogynų slėnis“, pasaulyje jis garsėja dėl visai kitų augalų produkcijos – tabako. Pakeliui galėsime pasigrožėti ir susipažinti su unikalia Kubos gamta, egzotiškais augalais, ypač – karališkomis palmėmis – nacionaliniu Kubos simboliu!

Atvykę į slėnį, aplankysime tabako fabriką-gamybos vietą, vadinamą Kandeliarija (Candelaria), stabtelėsime „El Paraiso“ fermoje – galėsime pamatyti paprastų valstiečių, auginančių tabaką, gyvenimą, bei įvertinti jų svetingumą ir paprastumą.

Pasiirstyti valtimi požemine upe keliausime į Indėno Urvą (Cueva del Indio) – įvairių formų stalaktitų ir stalagmitų pilną urvą. Sienas čia puošia įvairiausi ikikolumbinių čiabuvių genčių paveikslai, galima pamatyti senovinių laidojimo reikmenų. Legenda pasakoja, kad jei plaukiant šiuo urvu būsite užvertę galvą ir į nosį netyčia įlašės gryno vandens nuo stalaktito lašelis, problemų su sveikata nebeturėsite niekada. Argi neverta pamėginti?.. Vėliau lauks pietūs vietiniame restorane. Tai viskas viename: istorinis šou, nuostabus maistas ir nedidelis savotiškas muziejus.

Po pietų keliausime prie „Priešistorinės sienos“ (Vinales Mural de la Prehistoria) – senovinių uolų su piešiniais, vaizduojančiais gyvybės atsiradimą žemėje. Į UNESCO Paveldo sąrašą įtraukta spalvinga siena iš tikrųjų visai ne priešistorinė, tačiau tikrai istorinė – buvęs Kubos mokslų akademijos kartografijos skyriaus direktorius Leovigildas Morilas (Leovigildo González Morillo) įsipareigojo įvykdyti didžiulį projektą ir Vinjaleso slėnyje ant milžiniškos uolos sienos nutapyti pasaulio atsiradimo istoriją. Piešinių istorija prasideda nuo ankstyvųjų jūros organizmų, vaizduoja dinozaurus ir baigiasi trimis milžiniškomis raudonų žmonių figūromis.

Apžiūrėję šį itin ryškų meno kūrinį, kilsime į „Los Jazmines“ apžvalgos aikštelę, kur Vinjaleso slėnio vaizdas atsiveria visu savo grožiu: ramiai banguoja įstabiai žalios slėnio pievos, išvagotos įvairių kalnų ir kalnelių. Vakare grįšime į viešbutį, kur mūsų lauks soti vakarienė ir poilsis po įspūdžių kupinos dienos. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
HAVANA – SIENFUEGOSAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių mūsų laukia kelionė į Sienfuegosą (Cienfuegos). Pakeliui sustosime fermoje „Fiesta Kampesina", kur susipažinsime su ypatinga augalija ir gyvūnija sutinkama tik Zapatos pusiasalyje. Aplankysime turistinį centrą Guamą, kur yra krokodylų ferma. Toliau mūsų lauks pietūs miesto restorane. Sienfuegos yra laikomas gražiausiu miestu pajūryje. Po pietų galėsime pasivaikščioti pagrindinėmis miesto gatvėmis ir aikštėmis. Tai vienintelis miestas saloje, įkurtas prancūzų. Jis įsikūręs gražioje įlankoje, apsaugotoje nuo priešų Jagua tvirtove. Dėl prancūziškos kilmės Sienfuegosas yra nepanašus į kitus Kubos miestus: jis išsiskiria idealia išplanavimo simetrija, neoklasikiniu pastatų stiliumi ir ilgu pėsčiųjų bulvaru.

Šiame miestelyje pasivaikščiosime po Marti parką, apžiūrėsime Palace del Valle rūmus, Tomo Terry teatrą, Kultūros Vertybių Namus ir Nekalto Prasidėjimo Mergelės katedrą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarieniausime Klube Sienfuegos ( Club Cienfuegos)- puikioje vietoje šalia jūros. Laisvas laikas.

5
diena
TRINIDADAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių kaliaujame į Trinidadą – vieną įspūdingiausių miestų Kuboje. Čia pajausime kolonijinio gyvenimo spalvas, pamatysime tipiškus namus su grotuotais langais bei įspūdingus architektūrinius objektus su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir čerpėmis dengtais pastatais. Aplankysime pagrindinę parapijos bažnyčią Šv. Trejybė, apžiūrėsite puošnų altorių, pagamintą iš juodmedžio ir papuoštą piešiniais, senesniais nei trys šimtai metų. Taip pat nukeliausime iki pagrindinės aikštės ir grafo Brunet rūmų, kuriuose yra įsikūręs Romantizmo muziejus. Aplankysime užeigą „Canchancharą“, kur degustuosime to paties pavadinimo gerimą. Pietausime jaukiame miesto autentiškame restorane. Po pietų išvyksime tyrinėti Los Ingenios cukraus slėnį, kur galėsime paragauti kokteilio Monaka Iznaga ( Monaca Iznaga) restorane. Vakare laukia kelionė atgal į Sienfuegosą. Vakarienė viešbutyje bei laisvas laikas.

6
diena
SIENFUEGOSAS- SANTA KLARA- VARADERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių viešbutyje. Apsilankykime botanikos sodą Sienfuegose, įkurtame 1901 m., Kuris yra seniausias saloje ir turi išsamiausias augalų kolekcijas. Toliau išvyksime į Santą Klarą (Santa Clara). Pakeliui sustosite prie Čegevaros paminklo ir muziejaus. Turėsime panoraminę miesto apžvalgą, paietausime  restorane Santa Rosalija. Toliau tęsime kelionę į populiarųjį Kubos kurortą - Varaderą. Apgyvendinimas pasirinktame viešbutyje.
7 – 10
dienos
POILSIS VARADERO KURORTE (viskas įskaičiuota)
Varadero kurorte galėsite tiesiog pailsėti užburiančiame Karibų jūros paplūdimyje arba užsisakyti vietinių ekskursijų: galima nuvykti į Cardenas miestą, kuriame 1850m. pirmą kartą iškelta šiuolaikinė Kubos vėliava.

Taip pat siūlomos ekskursijos į Neptūno uolą – požeminius stalaktitų ir stalagmitų urvus.Šis kurortas turi 20 km. ilgio balto smėlio pajūrio ruožą, kurį skalauja turkio mėlynumo vanduo. Čia rasite visko, ko reikia geroms atostogoms: šiltą vandenį ir baltus paplūdimius.

Didelė gausa laisvalaikio praleidimo būdų tikrai neleis nuobodžiauti! Galėsite nardyti, būriuoti, plaukioti vandens slidėmis, žvejoti, jodinėti arba tesiog vaikštinėti po šį gražųjį kurortą.

11
diena
Skrydis VARADERO/HAVANA – VILNIUS
Pervežimas į oro uostą, skrydis į Vilnių.
12
diena
VILNIUS
Grįžimas namo.

Apie Kubą

Kuba - tai didžiausia Karibų jūros sala, besidriekianti įstrižai Karibų jūros ribų. Kuboje yra daugybė skirtingų miestų ir paplūdimių. Čia savąjį rojaus kampelį atras kiekvienas. Neišdildomi įspūdžiai, pietietiškas temperamentas, daugybė egzotiškų akimirkų! Bene kiekvienas yra girdėjęs apie žymiuosius kubietiškus cigarus, romą, nepakartojamo skonio kavą, auginamą įspūdingose kavos plantacijose.Kubos salyno sudėtyje yra apie 16

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Klasikinė Kuba

Audronė
2011 12 23
9.6
Įspūdžiai tikrai puikūs ir jų daug :). Kelionė praėjo šauniai, jokių nesklandumų nebuvo- viskas buvo puikiai organizuota (ačiū!). Nuskridę į Stanstedo oro uostą greitai radome autobusų stotį pervažiavimui į Gatewick'ą. Ten lygiai taip pat sklandžiai nuvažiavom į viešbutį "Europą". Šio viešbučio registratūroje dirbo lietuvis, tai viskas buvo dar paprasčiau :). Havanoje mus pasitiko ir nuvežė į užsakytą viešbutį- viskas laiku ir taip, kaip suderinta. Viešbučiai Kuboje šiek tiek prastesni nei Europoje, taigi, norintiems gyventi europietiškomis 4* sąlygomis, reikėtų visgi užsisakyti 5* viešbutį. Bet šiaip tai viešbučiuose pakankamai švaru. Maistas skanus, bet galėtų būti didesnė įvairovė, be to, stygius žalių daržovių. Ekskursijos vyko pagal programą, bet gidė prastokai kalbėjo rusiškai. Kartais netgi tekdavo kažką paklausti pakartotinai, paprastesniais žodžiais ar sakiniais, nes nelabai suprasdavo klausimo. Be to, jautėsi, kad jai dar labai trūksta patirties (kaip pati pasakojo, tik prieš 5 mėn baigė universitetą). Taigi, gide nebuvome sužavėti. Laimei, grupelė buvo nedidelė, tik 4 žmonės, tai galėjom papildomai klausimų užduoti. Ekskursijų papildomai neužsakinėjom, nes beveik viską, kas buvo siūloma, jau buvome aplankę turo metu. Didžiausią įspūdį paliko Havana. Netgi manau, kad galima būtų daugiau laiko skirti ekskursijai po sostinę, nes tikrai įdomu ir daug dalykų, kurie stebina :). Poilsis Varadere labai patiko- ne per karšta, vanduo labai šiltas (apie 25C), bangos didžiulės. Neapsakomas malonumas šokinėti per bangas (paskutinį kartą tai dariau vaikystėje, Baltijos jūroje :)). Kuboje laaaaabai skani kava ir kokteilis „Mochito“. Nesu didelė kavos mėgėja, bet netgi ir aš pajaučiau, ką reiškia terminas "gera" kava :). Be to, susidarė įspūdis, kad žmonės gyvena tikrai vargingai, bet linksmai- net 70-mečiai šoka salsą, o ir šiaip visose kavinėse, gatvėse ištisom dienom grojama ir dainuojama. Automobiliai labai seni, prastos techninės būklės, bet visgi važiuoja :). Darbo kultūra pas mums jau pamiršta nuo sovietinių laikų, bet ten dar labai gaji- darbo vietoje 11 žmonių, bet dirba tik 1; kiti tiesiog sėdi arba rūko ir stebi, kaip tas vienas dirba :). Trumpai tiek :).
Dėmesio! Keliaujant į Kubą dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei grįžimui.

 

 

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas pasirinkto lygio viešbučiuose ( 10 nakvynių: 3 naktys Havanoje, 2 naktis Sjenfuegoso mieste, 5 nakvynės Varadere pasirinktame viešbutyje). Viešbučių pavadinimai kelionės tvirtinimo metu gali būti keičiami.
 • Programoje nurodyta maitinimas (10 pusryčių, 9 pietūs, 10 vakarienių). Poilsio metu viskas įskaičiuota
 • vietinio gido paslaugos
 • programoje nurodyti pervežimai
 • oro uosto pervežimai
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius/Ryga–Havana/Varaderas–Vilnius/Ryga (su tarpiniais persėdimais) ( nuo 926 eur)
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~ 11 EUR BTA draudimas)
 • Kubos turisto kortelė – 43 EUR
 • gėrimai turo metu restoranuose
 • kelionės jungties draudimas (7-14 EUR)
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos žvaigždute *
 • Priemoka už vienvietį kambarį
 • Arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, kuriuos surinks kelionės vadovas;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Objektų lankymo tvarka gali keistis.
 • Kelionę užsakyti reikia likus mažiausiai 35 dienoms iki išvykimo dienos. 
 • už papildomą priemoka galima užsisakyti turą su 4* ir 5* viešbučių kategorijomis (kainų teirautis agentūroje)
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie rusakalbės grupės vietoje.
Pasitark su specialistu!
Viktorija
Susisiek su Kubos specialiste Viktoriją ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Atidaryta keliautojams!
Atogrąžų pagunda: tropiškoji Kosta Rika (su rusakalbiu gidu)
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atidaryta keliautojams!
Kenijos ir Ugandos gamtos rezervatai bei kalnų gorilos
Uganda
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos Atidaryta keliautojams!
Didingoji Meksika (Gran Mexico) su grupe iš Lietuvos
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Atidaryta keliautojams!
Kuba: kavos spalvos
Kuba
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.