Kerintis Sakartvelas (Gruzija)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Gruziją (Sakartvelą) dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – KUTAISIS –TBILISIS 
Wizzair skrydis. 15:40 iš Vilniaus. Atvykimas 20:20 Kutaisis. Pasitikimas oro uoste, pervežimas į viešbutį Tbilisyje (230 km, ~4,5 val.).
2
diena
TBILISIS
Per pusryčius sočiai pavalgykite, nes mūsų laukia ekskursija pėsčiomis (apie 7 km) po Tbilisio miestą. Ekskursiją pradėsime nuo Šv. Trejybės katedros. Keltuvu pakilsime ant Sololakio kalvos, kur virš miesto iškyla didinga Narikalos tvirtovė, pastatyta IV a. Nusileidę nuo kalno aplankysime Taikos tiltą, vadinamą šiuolaikinio Tbilisio architektūros veidu. Nuo tilto atsiveria nuostabi miesto panorama, puikiai matosi daugybė istorinių miesto pastatų. Aplankysime ir savo ikonomis garsėjančią Siono katedrą, pastatytą 6 – 7a., pereisime per vieną seniausių Tbilisio rajonų – Abanotubanį. Vėliau laisvas laikas, poilsis ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Už papildomą mokestį siūlome pavakarieniauti tradiciniame Sakartvelo restorane*, kur vietiniai džiugins savo tradiciniais šokiais.
3
diena
TBILISIS – MCCHETA – ANANŪRIS – GUDAURIS – KAZBEGIS – TBILISIS (pusryčiai)
Po pusryčių važiuosime į senovinę Sakartvelo sostinę ir religinį centrą – Mcchetą (Mtskheta), vieną seniausių Sakartvelo miestų, saugomą UNESCO. Aplankysime istorines vietas: Džvario (Jvari) bažnyčią, Ananūrio (Ananuri) pilių kompleksą. Nors komplekso istorijas skaičiuojama net nuo XIII a., daugiausia pastatų, tarp jų – svarbiausios bažnyčios, pastatytos XVII a. Tai vienas didžiausių šalies sakralinio paveldo pavyzdžių. Važiuosime pro Gudaurį link Stepantsmindos, geriau žinomos savo senuoju vardu–Kazbegis. Regionas garsėja Švč. Trejybės cerkve, pastatyta XIV a. Ši cerkvė yra tapusi neoficialiu Sakartvelo simboliu. Čia ir baigsime šiandienos ekskursiją (350 km, ~7 val. kelio). Grįšime į Tbilisį. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje. Nakvynė viešbutyje.
4
diena
TBILISIS – UPLISTSIKHE – BORŽOMIS – BAGRATIS – KUTAISIS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių aplankysime Upliscichę (Uplistsikhe), unikalų miestą, iškaltą uolose. Manoma, kad šiame mieste gyventojai apsigyveno dar pirmajame tūkstantmetyje prieš Kristų.Pasigrožėję miesto vaizdais pajudėsime Boržomio (Borjomi) link (170 km, ~3,5 val.), kur ragausime garsiojo mineralinio vandens ir sužinosime turtingą versmes supančio parko bei apylinkių istoriją. Boržomio vanduo naudojamas ne tik kaip geriamasis, bet ir kaip gydomasis procedūrų vanduo, tad turėsime galimybę sužinoti apie visas stebuklingas jo galias. Vėliau pasieksime Kutaisį (130 km, ~2,5 val.), kuriame aplankysime XI a. Bagračio katedrą. Vakarienė ir nakvynė Kutaisyje.

5
diena
KUTAISIS - PROMETĖJO URVAS – MESTIA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių keliausite į Prometėjo urvus, kuriuose grožėsimės įspūdingais stalaktitais ir stalagmitais. Vieni didžiausių Europoje Prometėjo urvai buvo atrasti 1984 metais. 1050 m. ilgio apžiūros maršrutas driekiasi per 17 įvairiomis spalvomis apšviestų ir legendomis apipintų salių ir baigiasi plaukimu požemine upe (kai tinkamas vandens lygis). Serpantinais pakilsite į Kaukazo kalnus. 1500 m virš jūros lygio esanti Mestia gyvenvietė – Gruzijos regiono Svaneti sostinė. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Mestijoje.
6
diena
MESTIA - UŠGULI – MESTIA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių laisvas laikas pasivaikščiojimui Mestijoje arba *išvyka į Ušguli -sudėtingiausias ir įspūdingiausias šios kelionės momentas. 50 km atstumą važiuodami apie 2 val patirsite, koks ilgus amžius neprieinamas buvo Svanetijos regionas. 2200 m. aukštyje virš jūros lygio, Šhara kalno (5068 m) papėdėje, šalia Inguri upės, esantis Ušguli kaimas – aukščiausiai Europoje esanti gyvenvietė, kurioje nuolat gyvena žmonės. Patys seniausi kaimelio pastatai 9– 10 amžiaus, tačiau archeologiniai tyrimai įrodė, jog šiose vietose žmonės gyveno gerokai seniau. Visas kaimas – laikomas viduramžių architektūros paminklu ir saugomas UNESCO. Ušguli gerai žinomas alpinistams, nes iš čia veda kelias į amžino ledyno kaustomus kalnus. Pasigrožėję įspūdingais kalnų ir senovės gynybinių bokštų vaizdais vyksite į Kutaisį. Vakarienė ir nakvynė Mestijoje.
7
diena
MESTIA – INGURI – MARTVILI – KUTAISIS  (pusryčiai)
Po pusryčių pradėsime savo kelionę link Juodosios jūros (300 km, ~7-8 val.). Pakeliui sustosime šalia Engūrio (Inguri) užtvankos. Nors užtvanka buvo pradėta statyti dar šeštajame dešimtmetyje, ji neveikė dar visą dešimtmetį. Nepaisant to, Engūrio užtvanka vis dar išlieka aukščiausia betoninė užtvanka visame pasaulyje. Vėliau nusileidę nuo kalnų link jūros, pasieksime Martvilį. Martvilio kanjonas yra natūralus gamtos stebuklas Semegrelo regione, čia taip pat turėsime galimybę pasiplaukioti valtelėmis*. Vėliau tęsime kelionę į Kutaisį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

8
diena
KUTAISIS – VILNIUS (pusryčiai)
Papusryčiavę šiandien turėsime ekskursiją po Kutaisį. Aplankysime XI a. Bagračio šventyklą (UNESCO paveldas), XII a. Gelati vienuolyną (UNESCO paveldas). Vakare atsisveikinsime su svetinguoju Sakartvelu, važiuosime į Kutaisio oro uostą, o ten mūsų lauks skrydis namo.

Apie Gruziją (Sakartvelą)

Sakartvelas (Gruzija) – valstybė Kaukazo pietuose, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. šalis ribojasi su Rusija, Turkija, Armėnija, Azerbaidžanu. Šiuo metu Sakartvele pradedama turizmo sferos plėtra: statomi nauji viešbučiai, kuriami turistų pritraukimo planai. Tuo tarpu keliautojus labiausiai traukia galimybė pabūti turistų antplūdžio „nesugadintoje“ šalyje. Sakartvelas žavi ne tik nuostabiu kraštovaizdžiu – snieguo

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Kerintis Sakartvelas (Gruzija)

Liudas
2016 10 18
9.0
Kelionė labai patiko, graži šalis ta Gruzija :) kas liečia maršrutą, sunku pasakyti ar gali būti geriau/blogiau, nes tiesiog neturiu su kuo palyginti. Kelionė buvo ganėtinai varginanti, bet ne paslaptis, jog praėjus kelioms dienoms lieka tik įspūdžiai ir nuovargis pasimiršta. Didžiausią įspūdį paliko 3 ir 7 dienos (Kazbegis ir Ušgulis). Vairuotoją Niko vertiname ypatingai teigiamai. Prieš kelionę teko girdėti blogų atsiliepimų (apskritai) apie gruzinų vairavimą ir elgesį kelyje. Niko vairavo kultūringai, pakankamai atsargiai. Atvykus į turistinį objektą, "nepalikdavo" mūsų, eidavo kartu, mielai mus fotografuodavo. Neužsiėmė jokia savivale ar įkyriais pasiūlymais. Bendravo kultūringai ir labai maloniai. Kažko paprašius (sustoti fotografuoti, suvenyrų ar pan) tą padarydavo ir nesijautė jokio nepasitenkinimo (kitoje šalyje, kitoje kelionėje teko susidurti su tuo). Taipogi likome labai patenkinti vairuotoju, kuris mus vežė į Ušgulį. Vairavo atsargiai, maloniai bendravo. Transportą vertinu gerai, taip teko pakeisti automobilį po trečios dienos. Abu automobiliai buvo švarūs, tvarkingi, veikė kondicionieriai (mūsų kelionės metu buvo nuo 20 iki 31C). Niko labai pergyveno, jog teko keisti automobilį (kaip suprantu, tai neleistina pagal taisykles?). Sprendimą keisti automobilį vertiname su žmona tik teigiamai. Geriau pakeisti automobilį, negu važiuoti ir sugesti kelyje. Juolab kad naujasis automobilis nebuvo prastesnis už senąjį - vietoje apynaujo suzuki gavome naują toyotą. Dėl apgyvendinimo, dar skrisdami į Lietuvą "sureitingavom" nakvynės vietas: 1 vieta (6 nakvynė) Mestia 2 vieta (4 nakvynė) Achalcichė, nedaug atsiliko nuo pirmos vietos 3 vieta (1 ir 2 nakvynė) Tbilisio viešbutis (light house?) 4 vieta (5 ir 7 nakvynė) Kutaisio viešbutis (argo palace?) 5 vieta (3 nakvynė) Mtshketa. Jautėsi, jog kambaryje buvo rūkoma Jeigu tektų keliauti dar kartą tokiu pat maršrutu, iš nakvynės vietų keistume tik Mtshketos guest house'ą.
Arvydas
2016 10 18
9.8
Man asmeniškai kelionė tikrai patiko, ačiū labai. Maršrutas ~2000 km. keliaujant per Gruziją man buvo pats tas. Maršrutas taip pat gerai sudėliotas. Didžiausią įspūdį man paliko Kazbegi, Ušguli kalnai, Gergeti vienuolynas. Realiai, labiausiai patiko gamta (kalnai) bei maisto/vyno įvairovė :) Tiesa, manau, kad išvyka į Ušguli turėtų būti privalomai įtrauka. Be šios išvykos, sakyčiau būtu silpnoka. (Nors viskas tikrai patiko) o nuvykus galima grožėtis iš tikrųjų įspūdinga gamta. Tačiau kaimas (atsiprašau, bet tikrai nieko ispūdingo, netgi negražus). Patiko pati kelionė į Ušguli, vaizdai tarpekliai ir panašiai. Vairuotojas nuostabus, šimtą kartų - nuostabus. labai labai patiko. Vien dėl jo paslaugumo, atidumo, draugiškumo kelionė verta 10 balų. Draugiškas, mandagus, nuolat klausia nuomonės, siuūo galimybės (pvz. ar dėl noro pavalgyti, atsigerti, kavos, į parduotuvę.. nuomonės, įspūdžių). Jis puikus, protingas, išsilavinęs žmogus ir labai paslaugus bei žinantis vairuotojas ir gidas. Kaip esame patenkinti šiuo atsitiktinumu dėl konkrečiai šio vairuotojo gavimo net sunku apsakyti :) labai pasiseks tiems, kas jį vėl gaus. Transportas - viskas gerai, buvo patogu, švaru, gerai. Kelionės apgyvendinimas - nežinojau, kad svečių namuose nebūna nei šampūno, nei feno. Bet matyt čia mano kaltė. Šį klausimą išsprendžiau. Mano nuomonę keliaujant per tokią šalį kaip Gruzija kaip tik daug įdomiau gyventi švečių namuose nei viešbutyje, nes iš daug arčiau pamatai kultūrą. Todėl viskas gerai :) Rekomendacijos: smulkiai paaiškinti kelionės detales bent prieš savaitę iki išvykimo. Pvz mes dieną prieš kelionę sužinojom, kad visgi patys turėsime nuvykti į Tbilisį. Nuvykti nėra sunku, tačiau šitas mum buvo visiška naujiena. Informacija apie kelionę turėtų būti ne anglų kalba, o lietuviškai. Kelione rekomanduočiau, tačiau, žinau, kad žmonės skirtingi, nes kalbantis oro uoste pvz. vieni norėjo vien degustacijų, ramių pasivaikščiojimų, ilgesnio laiko vienoje vietoje. Aš - atvirkščiai, noriu pamatyti kuo daugiau, aišku be nerealaus lėkimo, bet negąsdina nei keltis anksti, nei toli važiuoti.
Vidas
2016 08 26
9.6
Kelionė labai patiko, viskas buvo labai gerai. Didžiausią įspūdį paliko Ušgulis, kalnai ir maistas. Vairuotojas buvo labai geras. Jis profesionaliai jau daug metų vairuoja, tai tikrai jaučiasi. Tikrai jį rekomenduočiau ir kitiems. Vairavimas ten varginantis ir gana pavojingas dėl naminių gyvūnų, griūnančių akmenų ant kelio. Transportas buvo labai geras 8vietis Hyundai H1, labai erdvus, patogus. Nakvynių daugiau galėtų būti daugiau pas žmones. Mtskhetoje tik nelabai patiko Sanapiro Gest house, trūko jaukumo. Kelionės organizacija labai gera. Gal tik per daug važinėjimo, nes kasdien buvome kelyje labai pavargdavome. 5alima pasiūlyti kelionę po kalnus su gyvenimu pas vietinius žmones. Labai gerai, kad nevažiavome į Batumį, nes kolegos iš kitos grupės labai nesidžiaugė juo ir per lietų jis po vandeniu būna. Vakarienę Tbilisyje su tautiniais šokiais geriau pakeisti į vyno gamybos muziejų. Yra kažkokia vyno gamybos įmonė po kalnu, jei gerai supratau, labai didėlė ir įspūdinga, tai gal ją galima įtraukti, mes iš vairuotojo apie ją sužinojome ir nebuvo jau kada ten nuvykti.
Dėmesio! Keliaujant į Gruziją (Sakartvelą) dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.
Kai keliauja du suaugę, kaina - 992 EUR/asmeniui
Kai keliauja keturi suaugę, kaina -  686 EUR/asmeniui
Kai keliauja šešiese suaugę, kaina -  594 EUR/asmeniui

Į kainą įskaičiuota:

 • Vairuotojas - gidas anglų arba rusų kalba (pagal pageidavimą);
 • visi pervežimai turo metu pagal programą;
 • 7 nakvynės turistinės klasės viešbučiuose;
 • maitinimas: 7 pusryčiai, 3 vakarienės;
 • programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius - Kutaisis – Vilnius (kaina nuo €160/ asm.);
 • medicininių išlaidų užsienyje draudimas (~10EUR BTAdraudimas);
 • Įėjimo bilietai į lankomus objektus (kaina €25 / asm.);
 • * Folklorinis šou ir vakarienė Tbilisyje €25 / asm. (būtina užsisakyti iš anksto);
 • * Išvyka į Ušguli €95 / 6 asm.;
 • * Pakilimas džipais į Gergeti bažnyčią €30 / 6 asm.;
 • asmeninės išlaidos;
 • arbatpinigiai vairuotojui, gidui.
Pasitark su specialistu!
Milda
Susisiek su Gruzijos (Sakartvelo) specialiste Milda ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Saugi individuali kelionė Atidaryta keliautojams!
Vairuoju pats: Kosta Rika Tavo delne
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė Atidaryta keliautojams!
Kolumbijos klasika: kavos ir palmių slėniai bei spalvingoji Kartachena
Kolumbija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė Atidaryta keliautojams!
Šri Lanka: Didysis turas
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė Atidaryta keliautojams!
Egzotiškoji Šri Lanka
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.