Kenija ir Tanzanija: laukinės gamtos pažinimo kelionė

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Patyriminė kelionė!
 • Aplankysime kruopščiai saugomus Kenijos ir Tanzanijos gamtos rezervatus
 • Grožėsimės didingais ežerais, namais tapusiais flamingų, pelikanų ir kitų paukščių būriams
 • Stovyklausime gamtoje, vyksime į safarius ir susipažinsime su nepamirštama laukine Afrikos gyvūnija
Keliaujant į Keniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Keniją ir Tanzaniją išvagojęs Didysis lūžio slėnis sukūrė rojų žemėje, kuriame puikiomis klimato sąlygomis gali gyventi daugybė didžiausių planetos žinduolių. Be to, šios Rytų Afrikos šalys gali pasigirti aukštais kalnais bei giliais ir plačiais ežerais. Čia, tarp žalių Afrikos kalvų, atsirado ir pirmieji žmonių protėviai, vaikščioję ant dviejų kojų, o šiais laikais Kenijos plynaukštėse treniruojasi ištvermingiausi ir greičiausi pasaulio bėgikai. Kenija ir Tanzanija mūsų amžiuje tampa visos Afrikos ekonomikos ir turizmo centru su į viršų besistiebiančiais sostinių dangoraižiais. 

1
diena
VILNIUS – NAIROBIS (KENIJA)
Skrydis iš Vilniaus į Nairobį su vienu persėdimu. Atvykimas ir pervežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Nairobyje.
2
diena
NAIROBIS – ABERDARES NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių išvyksite į Aberdares nacionalinį parką. Aberdares yra trečias pagal dydį Kenijos nacionalinis parkas, taip pat vienas iš trijų populiariausių ir turistų lankomų rezervatų po Masai Mara ir Nakuru ežero. Tai taip pat aukščiausiai virš jūros lygio esantis parkas visame Afrikos žemyne ​​– didžioji jo dalis išsidėsčiusi 3000 m aukštyje kalnuose, o dvi pagrindinės jo kalnų viršūnės siekia beveik 4000 metrų. Aberdares turistus vilioja turtinga flora ir fauna. Parkas – tankus kalnų atogrąžų miškas, nuolat tvyrantis rūke, kas suteikia parkui mistiškos atmosferos. Čia labai drėgnas klimatas, o augmenija tokia tanki, kad dažnai net visureigiu neįmanoma apvažiuoti, tik pėsčiomis.

Mėgausitės neskubiu pasivažinėjimu pro ananasų, kavos ir arbatos plantacijas. Po pietų bus organizuojamas pervežimas į Tree Lodge, kur turėsite laisvo laiko poilsiui ir mėgausitės laukinių žvėrių stebėjimų. Žvėrių stebėjimas vyksta tiesiai iš namelio, kai laukiniai gyvūnai lankosi prie vandens telkinio, kad atsigertų vandens ir palaižytų druskos. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

3
diena
ABERDARES NACIONALINIS PARKAS – NAVAIŠOS EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių vyksite prie Naivašos ežero ir trumpam stabtelėsite prie Thomsono krioklio. Naivašės ežeras unikalus savo dydžiu, kuris nuolat keičiasi su metų laikais. Sausuoju metu ežero plotas siekia apie 114 kvadratinių kilometrų, o lietinguoju metu gali siekti daugiau nei 990 kvadratinių kilometrų. Stiprūs vėjai ežere kelia audrą. Pavadinimas kilęs iš vietinio masajų pavadinimo Nai'posha, reiškiančio "audringą vandenį" dėl netikėtai prasidedančių audrų. Tai aukščiausia Kenijos Riftinio slėnio vieta - 1890 m virš jūros lygio. Nėra jokio matomo vandens ištekėjimo, tačiau manoma, kad ten yra požeminis šaltinis.

Po pietų bus organizuojamas pasiplaukiojimas su valtimi per ežerą. Turėsite progą pamatyti čia gyvenančius hipopotamus, taip pat žuvis medžiojančius erelius. Ežero pakrantėse slepiasi papirusų tankmės, o draustinyje gausu akacijų, kurias nuo seno renkasi įvairios paukščių rūšys. Numalšinti Naivašos troškulio ateina žirafos ir buivolai. Hipapatamos čia gyvena nuolat. Reikia pažymėti, kad tai ne vienintelis vandens telkinys draustinyje. Be jo, yra dar du ežerai: Oloidien ir Sonachi.

Tarp vietinių Kenijos gyventojų šis krioklys vadinamas Nyahururu, o tarp turistų geriau žinomas kaip Tomsono krioklys. Taip vadinosi pirmasis europietis, škotų keliautojas ir gamtininkas, 1883 metais atradęs krioklį visam pasauliui. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

4
diena
NAVAIŠOS EŽERAS – NAIROBIS – AMBOSELI (pusryčiai, pietūs, vakarienė) 
Ankstyvi pusryčiai ir išvykimas į Amboseli miestą. Amboselio miestą supa galingas Kilimandžaro kalnas - aukščiausias Afrikos kalnas. Jis žinomas dėl gausių besiganančių dramblių, liūtų, gepardų, buivolų, antilopių ir kitų laukinių gyvūnų. Atvykimas į Amboseli ir po pietų išvyka į žygį po laukinę gamtą. Vakarienė ir nakvynė safari stovykloje.

5
diena
AMBOSELI (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Pusryčiai ir išvyka pasivažinėjimui po laukinę gamtą, po to grįžimas į poilsio vietą. Būtent Amboselyje galima išvysti itin garsų Afrikos peizažą, kai auštant Kilimandžaras apšviečiamas švelniai rausva šviesa, o parko lygumose vaikšto dramblių grupės, papildančios ir taip užburiantį vaizdą.

Amboselis taip užburia nuostabiu Kilimandžaro vaizdu, kad akimirką galite patikėti, kad ugnikalnis yra Kenijoje, nors taip nėra. Šis parkas – tik svajonė fotografui, galinčiam padaryti šimtus gyvūnų nuotraukų užburiančio Kilimandžaro fone. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

6
diena
AMBOSELI – NAMANGA – ARUŠA – MANJAROS EŽERAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Pusryčiai ir išvykimas į Namangą - Kenijos ir Tanzanijos pasienį. Pasirūpinę pasienio formalumais, vyksime prie Manjaros ežero per dinamišką Arušos miestą – netikėtumų kupinoje vieta Afrikoje. Būtent čia, Šiaurės Tanzanijoje, driekiasi Serengečio nacionalinis parkas, Ngorongoro krateris ir stūkso aukščiausias visame Afrikos žemyne Kilimandžaro kalnas.

Atvyksite prie Manjaros ežero ir jūsų lauks pasivažinėjimas po laukinę gamtą. Manjaros ežero nacionalinis parkas užima 330 kv. km plotą, o du trečdalius parko teritorijos užima Manjaros ežeras. Pagrindiniai traukos centrai - nuostabūs paukščiai, hipopotamai, drambliai, o taip pat po medžius laipiojantys liūtai. Manjaros ežere gyvena tūkstančiai flamingų ir daugybė kitų paukščių. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje.

7
diena
MANJAROS EŽERAS – NGORONGORO SAUGOMA TERITORIJA – SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė) 
Po pusryčių, nieko nelaukę, anksti ryte leisimės į safarį garsiajame Serengečio nacionaliniame parke, įtrauktame į Pasaulio paveldo sąrašą. Tai pirmasis gamtos draustinis visoje Tanzanijoje, įkurtas dar 1951 metais. Serengetyje gausu laukinės gyvūnijos ir augalijos. Šio draustinio teritorija kruopščiai prižiūrima ir saugoma, čia nėra kitų vietinių gyventojų, išskyrus parko darbuotojus ir pagalbinį personalą. Serengečio nacionaliniame parke, nuklotame savaninės augalijos, gausu liūtų, afrikinių dramblių, hipopotamų, žirafų, zebrų, hienų, krokodilų, aptinkama daugiau kaip 360 skirtingų rūšių paukščių. Net ir sausuoju sezonu čia migruoja kanopiniai gyvūnai, o jų skaičius migracijos metu siekia net 0,5 mln.! Ne veltui didžiąją dienos dalį praleisime būtent čia. Nakvynė stovyklavietėje.

8
diena
SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių išvykimas į visos dienos žygį po didžiules Serengečio lygumas. Serengetis užima 14 763 kv. km plotą ir yra Masai Maros rezervato Kenijoje dalis. Serengetis yra didžiausias ir garsiausias Tanzanijos nacionalinis parkas.

Jis labiausiai žinomas dėl kasmetinės antilopių bandų migracijos ieškant geresnės ganyklos. Serengetis taip pat garsėja liūtais, gepardais, didelėmis zebrų bandomis, žirafų būriais, Tomsono ir Granto gazelių, elandų, impalų, kiauninių žvėrelių bandomis, taip pat gausiu paukščių pasauliu. Vakarienė ir nakvynė Serengečio Akacijų palapinių stovykloje. Vakarienė ir nakvynė palapinių stovykloje.

9
diena
SERENGEČIO NACIONALINIS PARKAS – NGORONGORO KRATERIS – KARATU (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių anksti ryte sėsite į džipus ir pradėsite kelionę po Ngorongoro kraterio platybes. Ngorongoro krateris yra vienas iš geriausiai žinomų Afrikos laukinių gyvūnų stebėjimo vietų. Krateris yra apie 20 km pločio ir yra vienas didžiausių pasaulio kraterių. Šioje teritorijoje gyvena įvairūs gyvūnai ir klesti įvairi augmenija: pievos, pelkės, miškai, druskos telkiniai, gėlo vandens ežeras ir gausi laukinė gamta. Didžiąją dienos dalį praleisite tyrinėdami kraterio teritoriją ir stebėdami lygumose klajojančius gyvūnus. Čia išties gausu gyvybės: juodieji raganosiai, leopardai, afrikiniai drambliai, hipopotamai, liūtai, gepardai, antilopės gnu, zebrai, žirafos, beždžionės, rožiniai flamingai, stručiai ir daugelis kitų!

Ngorongoro saugoma teritorija užima apie 8300 km² plotą. Netoli jos centro yra Olduvajaus tarpeklis, kuriame rasta daug fosilijų.
Po pietų išvyksite į šiandienos nakvynės stovyklą. Laukia nepaprastas vakaras mėgaujantis įspūdingais gamtos peizažais ir čia pat tiesiog virte paslaptingu gyvūnijos pasauliu. Nakvynė stovyklavietėje.

10
diena
KARATU – ARUŠA – VILNIUS (pusryčiai)
Po pusryčių - pervežimas į oro uostą. Skrydis su persėdimais  į Vilnių. 

Apie Keniją

Kenija – tai Rytų Afrikos šiaurinės dalies valstybė, besiribojanti su Indijos vandenynu pietrytinėje dalyje, Somaliu rytuose, Etiopija bei Sudanu šiaurėje, Tanzanija pietuose ir Uganda vakaruose. Kenija yra dažnai tituluojama Rytų Afrikos perlu, didžiuojasi savo išsikirtiniu unikalios laukinės gamtos, pažangios šiuolaikinės civilizacijos ir kultūrų mišinio deriniu. Tai pritrenkiančio grožio šalis, pil
Keliaujant į Keniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.
Kelionės datos Kaina vienam asmeniui dviviečiame kambaryje, keliaujant 2 asmenims Kaina vienam asmeniui dviviečiame kambaryje, keliaujant 4 asmenims  Kaina vienam asmeniui dviviečiame kambaryje, keliaujant 6 asmenims
2022 spalio mėn. 4670 eur + skrydis 3750 eur + skrydis 3440 eur + skrydis
2022 m. lapkričio mėn. 4555 eur + skrydis 3585 eur + skrydis 3260 eur + skrydis
2022 m. gruodžio mėn.  4635 eur + skrydis 3710 eur+ skrydis 3405 eur + skrydis

Į kainą įskaičiuota:

 • Apgyvendinimas viešbučiuose, lodžijose, stovyklavietėse (9 nakvynių: 8 nakvynės safari nameliuose/stovyklavietėse, 1 nakvynė viešbučiuose);
 • Programoje nurodytas maitinimas (9 pusryčių, 8 pietų, 8 vakarienių);
 • Rusakalbio vietinio gido - vairuotojo paslaugos;
 • Programoje nurodyti pervežimai;
 • Privatus transportas 4 x 4 safari furgonu su iškylančiu stogu (Kenijos sektorius);
 • Privatus ransportas safari Jeep (4 x 4) Tanzanijos sektoriuje;
 • Parko mokesčiai, gamtosaugos mokesčiai;
 • Pikniko pietų dėžutės Arušoje;
 • 01 litras mineralinio vandens vienam asmeniui per dieną;
 • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
 • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Nairobis – Dar Es Salaam  Vilnius (kaina nuo 720 EUR);
 • Vietinis skrydis Aruša – Dar es Salaam ( kaina apie 150 EUR);
 • Kenijos viza (~50 USD/asm., mokama nuvykus vietoje);
 • Tanzanijos viza (~50 USD/asm.);
 • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas) (privalomas);
 • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos*;
 • Priemoka už vienvietį kambarį / palapinę – 50 EUR;
 • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams  (rekomenduotina suma dienai – 3-5 USD/asm. gidams, 1-3 USD/asm. vairuotojams);
 • Vanduo, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai;
 • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
 • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
 • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės/ rusakalbės grupės vietoje.
 • Nepageidaujantys gyventi palapinėse stovyklavietėse gali užsisakyti nakvynes lodžijų nameliuose (užsakoma iš anksto). Priemoka – nuo 480 EUR/asm.
 • Kelionė skirta tik suaugusiems, visi keliautojai privalo būti 15 metų ir vyresni.
 • Kalėdinis priedas: 50 EUR asmeniui už naktį nuo 2023 m. gruodžio 24 d. iki 2023 m. sausio 1 d.
 • Priemoka, jei naudojatės privačiu 4 x 4 safari džipu Kenijos trasoje: 500 USD už transporto priemonę.

Panašios kelionės

Visas Vietnamas su poilsiu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Individuali kelionė
Stebuklingoji Šri Lanka ir poilsis Maldyvuose
Šri Lanka
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Vakarinė pakrantė – San Franciskas, Las Vegasas ir Kanjonai, su poilsiu Los Andžele
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Individuali kelionė
Indokinija: Vietnamas – Laosas – Kambodža
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.