Jordanija – dykumų deimantas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Jordaniją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Jordanija – rausvoji, neatrasta dykumų legenda žavi ir vilioja atvykti. Kelionės metu pamatysime be galo daug įdomių ir gražių šalies vietovių –  judrią ir charizmatišką šalies sostinę – Amaną, legendinį, vieną iš didžiųjų pasaulio stebuklų – akmeninį Petros miestą, Romėniškųjų laikų miestą Džarašą, Nebo kalną ir dar daugiau!  Poilsio metu prie Negyvosios jūros Jus lepins nuostabus smėliukas, vietinės krautuvėlės bei žaliuojačios alėjos.  Nepraleisime progos apsilankyti rausvo smėlio dykumų šalyje, kuri alsuoja savo ramybe ir išskirtine architektūra.

Jordanija – tai šalis, kuri puikiai tinka kiekvienam: nuotykių  ieškotojui, besidominčiui istorija bei  ramaus poilsio mėgėjui!

1
diena
VILNIUS – AMANAS (vakarienė)
Viduriniuosiuose rytuose įsikūrusi Jordanijos Hašimitų karalystė – tai Azijos, Afrikos ir Europos susikirtimo taškas. Šalies krantus skalauja Negyvoji ir Raudonoji jūros, Vadi Rumo dykumoje esantys raudonojo smiltainio kalnai primena Marso paviršių, istoriniai Jordanijos miestai įamžinti Šventajame Rašte, islamiškojo meno lobynai siekia pirmuosius šios religijos gyvavimo amžius, o vietiniai gyventojai pasižymi išskirtiniu svetingumu. Ne kartą būsime jų pasveikinti atvykę į šią nepamirštamą šalį ir maloniai pakviesti išgerti arbatos. Iš 10 mln. Jordanijos gyventojų 95 % išpažįsta islamą. Nusileidimas karalienės Alijos tarptautiniame oro uoste (apie 30 km nuo šalies sostinės Amano). Oro uoste jus pasitiks vietinės agentūros atstovas. Pervežimas į viešbutį Jordanijos sostinėje Amane. Nakvynė viešbutyje Amane. 
2
diena
AMANAS – DŽARAŠAS – DYKUMOS PILYS – AMANAS (pusryčiai, vakarienė) 
Po pusryčių vyksime į dviejų valandų trukmės turą senovės graikų-romėnų mieste Džaraše, įkurtame netoli Zarkos upės. Tai didžiausias antikinės architektūros kompleksas Jordanijoje, dar žinomas „Rytų Pompėjos“ vardu. Eidami akmenimis grįstomis ir kolonų apsuptomis gatvėmis išvysime erdvias buvusio miesto sienas, aikštes, nuo kalvų žvelgiančias seniesiems dievams skirtas šventyklas, puošnias arkas, teatrą, fontanus, vonias ir prekybvietes. Net ir nesidomintiems architektūros istorija šis miestas paliks neišdildomą įspūdį. Vėliau vyksime į Rytinę dykumą, kurioje išvysime arabų palikimą – dykumoje pastatytas pilis. Dažniausiai jose apsistodavo po dykumą keliaujantys karavanai. Lankysimės Kharanos rūmuose (8 a.) – tai vienas ankstyviausių islamiškosios architektūros pavyzdžių. Šios dviaukštės pilies tikroji paskirtis iki šiol nėra aiški. Manoma, jog ji galėjo tarnauti kaip beduinų susitikimų vieta. Po to lankysimės UNESCO saugomoje Amros pilyje, garsėjančioje ant vidinių sienų išlikusiomis freskomis. Jose vaizduojamos medžioklės scenos, apsinuoginusios moterys, zodiakas, vyno gėrimo ir puotos scenos, žmogaus pavidalo gyvūnai, bei aplinkinių karalysčių valdovai. Paskutinioji iš šiandien lankomų dykumos pilių – Al Azarakas –susijusi su žymia istorine asmenybe. Tomas Edvardas Lorensas (1888–1935), Didžiosios Britanijos keliautojas ir karininkas, dar vadinamas „Arabijos Lorensu“, kurį laiką gyveno šioje pilyje ir parašė dalį autobiografinės knygos  „Septyni išminties bokštai“. Pervžimas į viešbutį Amane ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Amane.

3
diena
AMANAS – MADABA – NEBO KALNAS – KARALIŲ KELIAS – PETRA (pusryčiai, vakarienė) 
Iš Amano vyksme į Madabos miestą (60 tūkst. gyventojų) esantį centrinėje Jordanijoje. Madabos miestas, minimas Šventajame rašte, garsėja Bizantijos imperijos laikus menančiomis mozaikomis. Ypač žymus 6 a. mozaikinis žemėlapis detaliai vaizduojantis Šventąją Jeruzalės žemę, kurio originalas susidėjo iš 2 mln. gabalėlių. Jis išlikęs ant Šv. Jurgio graikų ortodoksų bazilikos grindų, kuri buvo pastatyta vietoje ankščiau čia buvusios bizantiškosios šventovės. Šio žemėlapio atradimas 19 a. išgarsino Madabą kaip „Mozaikų miestą“. Daugybė kitų mozaikų siekiančių 5–7 a. puošia šimtus viso Madabos miesto šventovių ir namų. Po to vyksime prie Nebo kalno (817 m), nuo kurio Mozė žvelgė į Pažadėtąją žemę. Įdomu tai, jog šis kalnas nuo 20 a. 4 deš. priklauso pranciškonų vienuolių ordinui. Iš šios svarbios biblijinės vietos važiuosime į Pietus Karalių keliu. Tai prekybinis senovės kelias, kirtęs dabartines Egipto, Sirijos, Izraelio ir Jordanijos teritorijas. Važiuodami Karalių keliu išvysime vaizdingą Jordanijos slėnį, Vadi Mudžibo tarpeklį ir daug saugomų gamtos teritorijų, tarp jų ir Danos biosferos rezervatą. Pervežimas į viešbutį esantį Petros mieste ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Petroje.

4
diena
PETRA – ISTORINIS PETROS MIESTAS – PETRA (pusryčiai, vakarienė) 
„Raudonaja dykumų rože“ tituluojamas istorinis Petros miestas, primenantis milžinišką muziejų po atviru dangumi, skaičiuoja ne vieną tūkstantį metų  – pirmieji gyventojai čia apsistojo dar priešistoriniais laikais. Tarp Raudonosios ir Negyvosios jūrų esančioje vietovėje vėliau įsikūrė klajoklių arabų nabatėjų gentys. Jų karalystės gyvavimo metu Petra tapo vienu iš pagrindinių to meto prekybos centrų. Nabatėjai pasižymėjo išskirtiniais akmens raižiniais, kurie stebina ir šiandien. 2 m. e. a. šias gentis įveikė romėnai. Istoriniame Petros mieste susilieja senosios Rytų tradicijos ir helenistinė architektūra  –  tai vienas iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų. Po pusryčių, kartu su gidu, vyksime į Petros miestą. Į jį pateksime 1,2 km ilgio siauru tarpekliu, kurio šlaitai siekia net 80 m aukštį. Senovinį Petros miestą puošia šimtai uolose iškaltų kapų, lobių saugykla, romėniško stiliaus teatras, šventyklos, aukojimo altoriai, kolonų supamos gatvelės, bei puikiai išvystyta vandens rezervuarų sistema. Grįžimas į Petros miestą ir vakarienė. Nakvynė viešbutyje Petroje.
5
diena
PETRA –VADI RUMO DYKUMA – AKABA (pusryčiai, vakarienė) 
Šiandien vyksime į 1,5 val. trukmės pasivažinėjimą džipais Vadi Rumo dykumoje, vietinių vadinamoje  „Mėnulio sleniu“. Į šią dykumą atvyksta daugybė laipiojimo uolomis entuziastų, iš naujo atrandančių vietinių dykumos gyventojų beduinų seniai pramintus kelius. Vadi Rumo dykumą greičiausiai matėte ne viename mokslinės fantastikos filme – įvairiausių atspalvių raudonos spalvos smėlis ir milžiniški monolitai primena Marso kraštovaizdį. Pasigrožėję dykuma važiuosime į Akabos uostamiestį esantį šalia Raudonosios jūros. Tai vienintelis Jordanijos jūrinis miestas, kuriame įsikūręs strategiškai svarbus jūrų uostas tarp Azijos ir Afrikos. Pirmųjų čia aptinkamų gyvenviečių amžius siekia 4 tūkst. m. pr. m. e. Akaba garsėja ir kaip viena įspūdingiausių nardymo vietų pasaulyje. Ne veltui šis miestas vadinamas „Raudonosios jūros brangakmeniu“. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Akaboje.

6
diena
AKABA (pusryčiai, vakarienė) 
Pusryčiai ir laisvas laikas jūsų poilsiui. Norintys galės išbandyti nardymą su vamzdeliu Raudonojoje jūroje. Keturias valandas truksiančio nardymo metu išvysime nuostabius koralinius rifus. (Svarbu: tai pasirenkamas turas už papildomą kainą, į kurią įeina nardymui skirta įranga ir barbekiu pietūs su gaiviuoju gėrimu). Nakvynė viešbutyje Akaboje.
7
diena
AKABA – NEGYVOJI JŪRA (pusryčiai, vakarienė) 
Pusryčiai ir laisvas laikas jūsų poilsiui. Norintys galės vykti į papildomą turą, kurio metu aplankysime Jėzaus krikšto vietą Betanijoje, dešiniajame Jordano upės krante. (Svarbu: tai pasirenkamas turas už papildomą kainą). Vėliau vyksime į poilsiavietę esančią prie Negyvosios jūros, kur galėsime praleisti laiko žemiausiame pasaulio taške esančiame paplūdimyje. Druskingų Negyvosios jūros krantų purvas turi gydančių savybių. Apie jas žinojo ir Senovės Egipto valdovai – karalienė Kleopatra taip pat mėgavosi Negyvosios jūros teikiamomis gėrybėmis. Iš šios jūros išgaunama daug naudingų elementų: kalcio, magnio, kalio, mangano ir jodo. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje šalia Negyvosios jūros.

8
diena
NEGYVOJI JŪRA (pusryčiai) 
Pusryčiai ir pervežimas į karalienės Alijos tarptautinį oro uostą. Sėkmingų tolesnių kelionių!

Apie Jordaniją

Valstybė Artimuosiuose Rytuose, turinti sienas su Sirija šiaurėje, Iraku šiaurės rytuose, Saudo Arabija rytuose ir pietuose, Izraeliu ir Vakarų Krantu vakaruose. Dauguma keliautojų aplanko Jordaniją tik dėl senosios nabatėjų Petros, kuri yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą, tačiau tai, ką šalis gali pasiūlyti, nesibaigia ties ja. Jordanija turi svetingos šalies istoriją: per šalį ėjo legendinis prekybinis Karalių kelias (vėliau buvo žinomas kaip Nau

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Jordanija – dykumų deimantas

Lina
2019 08 02
10.0
Sveiki! :) Nuostabi kelionė, labai patiko! :)Gidai ... Ziad labai labai geras ir kaip gidas, tikras profesionalas, ir kaip žmogus ... rūpestingas, išmano savo darbą ... labai mumis rūpinosi ir globojo .... labai daug visko iš jo sužinojom ir apie Jordaniją, ir apie religiją, ir šiaip atsakinėdavo į visus mūsų klausimus .... tikrai jį rekomenduočiau ir samdyčiau antra ir trečia karta :). Dar apie viešbučius, na nėra jie geriausios būklės :), bet kai tik permiegot tai gerai ... na žinot aš neišranki viešbučiams, tai man viskas ok :) beje rekomenduočiau pasiimti perėjimus į europines rozetės. Reziumė - laaaaaaaaaaaaaaaaabai patiko kelionė, visiems rekomenduočiau, visai ten kitas pasaulis, ir gamtos prasme ir kultūros ir gyvenimo budu ....labai labai labai labai patenkinta :). Beje super maistas :) labai labai skanus buvo :) ir oras super - karta tikrai buvo :) bet man tai gerai :) labai gerai :) pasikroviau savo saulės batarėjas :D ir super kompanija, super gidas, tik patys geriausi įspūdžiai!!!!! :) kaip visada ačiū jums už pagalbą padedant susiorganizuot atostogas, šypsena dar vis nedingsta iš mano veido :) Labai labai! Su šilčiausiais linkėjimais, Lina
Dėmesio! Keliaujant į Jordaniją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • apgyvendinimas pasirinktos kategorijos viešbučiuose;
 • programoje nurodytas maitinimas maitinimas (7 pusryčiai ir 7 vakarienės);
 • angliškai kalbančio vairuotojo/lydinčio asmens paslaugos;
 • vietinio profesionalaus gido paslaugos Petroje;
 • vietinio profesionalaus gido paslaugos Džeraše;
 • dviejų valandų trukmės pasivažinėjimas džipais Vadi Rumo dykumoje;
 • pervežimai pagal nurodytą programą;
 • įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • vizos mokestis.

Į kainą neįskaičiuota:

 • išvykimo iš šalies mokestis (15 USD kertant sausumos sieną; išvykstant iš oro uosto šis mokestis paprastai įeina į skrydžio bilieto kainą);
 • pietūs ir papildomi užkandžiai bei gėrimai;
 • vežikų mokestis Petroje;
 • arbatpinigiai;
 • draudimas;
 • papildomos programoje nepaminėtos išlaidos;
 • Naujųjų metų vakarėlio mokestis (Petroje, prie Negyvosios jūros ir Akaboje)

Pastabos

 • Vietoje anglakalbio vairuotojo–gido galime užsakyti rusakalbį vairuotoją–gidą (30 EUR/diena) arba profesionalų rusakalbį gidą Amane (110 EUR/diena) arba už jo ribų (155 EUR/diena). 
Pasitark su specialistu!
Indrė
Susisiek su Jordanijos specialiste Indre ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Saugi individuali kelionė
Vairuoju pats: Kosta Rika Tavo delne
Kosta Rika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Andalūzija ir Toledas (anglų kalba)
Ispanija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Pamirštosios Kambodžos beieškant
Kambodža
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Saugi individuali kelionė
Vietnamas su prieskoniu
Vietnamas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.