JAV - Laukinių Vakarų prerijos ir prašmatnioji Ramiojo vandenyno pakrantė 22d.

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
Vilnius (Ryga, Varšuva) – Denveris

Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva – Europos miestas – JAV miestas – Denveris. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

2
diena
Denveris – Uolinių kalnų nacionalinis parkas – Šaiene

Pusryčiai. Dieną pradėsite trumpa pažintimi su Kolorado valstijos sostine Denveriu, įsikūrusiu Uolinių kalnų papėdėje. 1858 metais miestą įkūrė aukso ieškotojai ir pavadino gubernatoriaus J. W. Denverio garbei. Ekskursijos metu susipažinsite su istorine ir moderniąja miesto dalimis. Istorinė miesto dalis - tai Larimer skveras bei Viktorijos laikų pastatas, pavadintas „neskęstanti Molly Brown“, kuris priklausė kovotojai už moterų teises bei filantropei Margaretai „Molly“ Brown, išgyvenusiai legendinio laivo „Titanikas“ katastrofą. Pakeliui pamatysite gausybę kultūros objektų: miesto parką, miesto administracinį parką, Valstijos valdžios rūmus, Jungtinių Valstijų pinigų kalyklą. Pravažiuosite triukšminga 17-ąja gatve, kur Uolinių kalnų fone stūkso Denverio finansų centro dangoraižiai. Po pietų, palikę Denverį, vyksite į Uolinių kalnų nacionalinį parką aukščiausiu Šiaurės Amerikoje Trail Ridge keliu, nutiestu 3300 m aukštyje. Per visą šio nacionalinio parko teritoriją driekiasi Uoliniai kalnai, o 2,5 km virš jūros lygio telkšančiame ežere prasideda Kolorado upė. Su Uolinių kalnų nacionaliniu parku susipažinsite važiuodami serpantinais bei pasivaikščiodami kalnų takais maždaug 3 km aukštyje. Nakvynė viešbutyje.

3
diena
Šaiene – Kusterio valstybinis parkas - Pašėlusio arklio monumentas - Rašmo kalnas – Rapid miestas

Pusryčiai. Kelionę tęsite per Vajomingą banguotomis laukinių Vakarų prerijomis link Kusterio valstybinio parko, įsikūrusio Pietų Dakotoje. Kirtus Pietų Dakotos sieną, Jus pasitiks reti gaisrų nuniokoti pušynėliai, išdegusios žolės plotai, kur ne kur išsibarsčiusios vienišos rančos. Kusterio parkas garsus žvilgsniu neaprėpiamomis teritorijomis, kurios Jums primins matytus filmus apie Amerikos indėnus. Šiose prerijose ir dabar laisvai gyvena apie 1500 Amerikos bizonų. Jei nusišypsos laimė, savo akimis pamatysite laisvai bėgiojančių bizonų kaimenes! Taip pat parke galima sutikti briedžių, elnių, kalnų ožių, snieginių avinų, pumų, laukinių asilų ir švilpikų – prerijų šunelių. Čia didelis gaisringumas – negalima kurti laužų. Kraštovaizdis labai įspūdingas – ežeriukai, miškeliai, uolos... Būtent šiame parke buvo filmuota kino juosta „Šokis su vilkais“ su aktoriumi K. Kostneriu. Kelionę tęsite link Pašėlusio Arklio monumento, kuris pastatytas Amerikos indėnams atminti. Šis monumentas skirtas Oglala Lakota kariui, jojančiam žirgu. Skulptūra kalne pradėta statyti 1948 metais ir iki šiol dar nėra baigta. Planuojamas skulptūros dydis: 195 m pločio ir 172 m aukščio (užbaigta ši skulptūra turėtų būti didžiausia pasaulyje). Turėsite galimybę aplankyti Šiaurės Amerikos indėnų muziejų bei čionykščių amerikiečių kultūros centrą ir susipažinti su Amerikos indėnų istorija. Pašėlusio Arklio monumentas pribloškia savo masteliais, o muziejus ir Indėnų kultūros centras – eksponatų įvairove ir gausa. Suvenyrų parduotuvėlė lūžta nuo indėnų buities reikmenų, aprangos elementų, paveikslų ir kitos indėnų simbolikos gausos.

Apžiūrėję monumentą, vyksite prie įspūdingo JAV memorialo, laisvės ir demokratijos simbolio - Rašmo kalno. Tai kalnų granite iškalti keturių JAV prezidentų - Džordžo Vašingtono, Tomo Džefersono, Abraomo Linkolno ir Teodoro Ruzvelto - bareljefai. Po 14 metų darbo memorialas buvo baigtas 1941-aisiais. Jus nustebins Rašmo kalno komplekso monumentalumas. Link monumento veda granito alėja, plevėsuoja visų 50-ties JAV valstijų vėliavos. Iš panoraminės aikštelės atsiveria didingas vaizdas į Juodąsias uolas, kuriose ir iškalti prezidentų bareljefai. Prieš bareljefus įrengtas didžiulis amfiteatras ir scena. Įspūdį stiprina išskirtinė gamtinė aplinka – pušynų apsuptos stačios uolos su akmenų nuobirynais. Po intensyvios dienos programos vyksite į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
Rapid miestas – Didžiojo Rago nacionalinis parkas - Kodis

Pusryčiai. Po pusryčių pravažiuosite Rapid miesto centrine gatve, kur stovi mažytės JAV prezidentų skulptūros ir įsikūręs parkelis su Berlyno sienos replikomis. Kelias drieksis per Pietų Dakotą link Vajomingo. Čia tikri LAUKINIAI VAKARAI... Keliausite link Didžiojo Rago nacionalinio parko, kuris įsikūręs pusiaukelėje tarp Rapid City ir Jeloustono nacionalinio parko. Didžiojo Rago nacionalinis parkas stebina savo kraštovaizdžio įvairove – nuo sodriai žalių lygumų iki alpinių pievų, nuo krištolo skaidrumo ežerų iki ledynų suformuotų slėnių, nuo kalvotų aukštumų iki kalnų sienų. Tai viena iš nedaugelio vietų prerijose, kur laisvai gyvena mustangai. Piknikas vaizdingoje vietoje (grupės pageidavimu). Ir toliau važiuosite įspūdingu keliu – Jus lydės uolos, kanjonai, kriokliukai. Kelionė į nakvynės vietą Kodyje. Čia turėsite galimybę pasijusti tikrais kaubojais. 19 a. pabaigos salūne, sėdėdami prie raudonmedžio baro, galėsite mėgautis vietiniu Buffalo alumi, ragauti bizono steiko, stebėti vietos žmones. Nakvynė viešbutyje.

5
diena
Kodis – Jeloustouno nacionalinis parkas

Pusryčiai. Šiandien keliausite į garsųjį Jeloustouno nacionalinį parką, kuris yra pirmasis nacionalinis parkas ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. Parkas įkurtas 1872 metais, jo plotas apie 8980 kv. km ir apima Vajomingo, Montanos ir Aidaho valstijas, o 1978 metais įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jeloustounas žymus savo nuostabiu kraštovaizdžiu - geizeriais, karšto vandens versmėmis. Parko pavadinimas kilęs nuo to paties pavadinimo upės, kuriai vardą davė britai, pamatę geltonos spalvos kanjono uolienas. Mokslininkai teigia, kad ugnikalnio išsiveržimas, įvykęs prieš 2 milijonus metų ir vėliau vykę keliolika kitų išsiveržimų bei žemės drebėjimų, suformavo Jeloustouną. Ir dabar čia veržiasi geizeriai, burbuliuoja purvo vonios, trykšta karštieji šaltiniai. Susitiksite su parko reindžeriais, kurie patars, kokiu maršrutu šiandien bus galima pradėti pažintį su Jeloustounu. Dienos maršrutas priklauso nuo geizerių išsiveržimo „grafiko“ bei oro sąlygų.

Ekskursijos metu pamatysite Jeloustouno slėnį, garsėjantį įspūdingomis spalvomis bei nuostabiais vaizdais į krioklius, geizerius ir karšto vandens sroves. Esant galimybei, pamatysite aukščiausią pasaulyje Didįjį geizerį. Geizeris išsiveržia kas 7-15 val., išsiveržimo metu vandens fontanas pasiekia 60 m aukštį, o pats išsiveržimas trunka 9-12 min. Taip pat pamatysite Senąjį Ištikimąjį geizerį, kuris yra aktyvus ir nuolat trykšta vandens fontanu iki 30-55 m aukščio. Gėrėsitės didžiausiu Šiaurės Amerikos kalnų ežeru, srauniomis upėmis, karštosiomis versmėmis bei kunkuliuojančiais vulkaninio purvo baseinais ir, jeigu pasiseks, vaizdingų kalnų ir miškų apsuptyje laisvai vaikštinėjančiais laukiniais gyvūnais: briedžiais, lokiais, elniais, kojotais, bizonais ir kt. Nakvynė viešbutyje.

6
diena
Jeloustouno nacionalinis parkas – Didžiojo Tetono nacionalinis parkas

Pusryčiai. Ryte sugrįšite į Jeloustouno nacionalinį parką. Vėliau keliausite į šalia esantį Grand Tetono nacionalinį parką, kur dantytos granito viršukalnės atsispindi safyro spalvos ežerų vandenyse. Vešlūs parko miškai yra antilopių, juodauodegių elnių, burundukų ir mėlynųjų kėkštų namai. Parko teritorijai priklauso pagrindinė Tetono kalnagūbrio dalis ir vaizdingasis Džeksono įdubos slėnis, įkūnijantis tikruosius Laukinius Vakarus. Kalnų ir slėnio visuma sukuria stebuklingą peizažą – aštuoni dideli ir daugybė mažų ežerėlių, srauni Gyvačių upė, ledynai ir žydinčios alpinės pievos bei spygliuočių miškai. Pažintį su šiuo nacionaliniu parku pradėsite Jackson Hole - šis kurortas žiemą vilioja slidininkus, o vasarą - kalnų sporto mėgėjus. Jackson Hole miestelio centre pamatysite garsiąją Elnių arką, kuri yra padaryta iš kasmet metamų elnių ragų. Jei pageidausite, galėsite aplankyti Milijono dolerių barą, garsėjantį Laukinių Vakarų interjero detalėmis ir kantri stiliaus šokiais. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
Kelionė per Montanos, Aidaho ir Jutos valstijas – Solt Leik Sitis

Pusryčiai. Iš Montanos kelionę tęsite link Aidaho valstijos, vadinamos „bulvių“ valstija. Čia užauginama apie 70 proc. viso JAV bulvių derliaus. Aidaho valstija yra tris su puse karto didesnė už Lietuvą, bet čia gyvena tik 1,5 mln. gyventojų. Dabar jų skaičius pradėjo didėti, nes atvyksta imigrantai, keliasi žmonės iš didmiesčių. Aidahas dar vadinamas brangakmenių žeme, nes čia randama daug brangiųjų akmenų ir aukso. Nuo 1850 metų čia kėlėsi baltieji aukso ieškotojai, vyko mūšiai su indėnais. Šiuo metu Aidahe yra net 5 indėnų rezervatai, jie turi savivaldą ir gali patys išgauti brangiuosius metalus. Aidahe gyvena nemaža kinų bendruomenė, didelės – baskų ir vokiečių. Toliau keliausite vaizdingu, kalnais apsuptu keliu į Jutos valstijos sostinę - Solt Leik Sitį, miestą, kuriame gyvena didžiausia mormonų religinė bendruomenė. Ją 1830 - aisiais metais įkūrė Džozefas Smitas (Joseph Smith) ir kiti penki tikėjimo broliai, o netrukus buvo išleista „Mormonų knyga“. Visame pasaulyje turinti beveik 11 milijonų narių, mormonų bendruomenė Jungtinėse Valstijose yra gausiausia.

Atvykę į miestą, dalyvausite apžvalginėje ekskursijoje: aplankysite Šventyklos aikštę bei parką, kur įsikūrė Mormonų šventykla, bažnyčios bei paminklai, stebinantys įdomia architektūra; Kapitolijaus pastatą, Magdelenos katedrą. Miesto centras skendi žalumoje ir gėlėse, stebina ypatinga švara. Vyksite prie Didžiojo Druskos ežero, kuris yra antras pagal dydį druskos ežeras pasaulyje (po Negyvosios jūros Izraelyje).Nakvynė viešbutyje.

8
diena
Solt Leik Sitis – Arkų nacionalinis parkas - Moabas

Pusryčiai. Palikę Solt Leik Sitį, kelionę tęsite link unikalaus Arkų nacionalinio parko, kuriame pamatysite įstabius gamtos kūrinius – vėjo ir vandens suformuotas arkas. Arkos ėmė formuotis maždaug prieš 300 mln. metų, kuomet šiose vietose susidarė druskų klodai. Vėliau druskų klodus padengė smiltainis ir kitos uolienos. Ilgainiui druska ištirpo, o smiltainis, žymiai atsparesnis erozijai, išliko arkų pavidalu. Parke priskaičiuojama per du tūkstančius įvairaus dydžio gamtos suformuotų arkų ir kolonų. Daugelis jų turi savo pavadinimus: Langų rajonas, Pusiausvyros riedulys, Teismo rūmų bokštai, Grakščioji arka ir kt., o žymiausia iš jų yra 93 m pločio Peizažo arka.

Lankytojų centre pasižiūrėję filmuką, autobusu pajudėsite į įspūdingą turą po nacionalinį parką. Palikę lankytojų centrą, kilsite serpantinu. Sustojimas Parko aveniu apžvalgos aikštelėje – čia tarsi dangoraižiai į dangų stiebiasi milžiniškos įvairiausių formų raudonos uolos. Vėliau sustosite prie Vargonų uolos, kairėje – „Trijų plepučių“ uola. Pravažiuosite „Didžiąją sieną“, dešinėje – suakmenėjusias kopas. Išėję į žygelį, pasieksite Pusiausvyros riedulį - jis pasviręs tokiu kampu, jog rodosi tuoj kris. Eisite pro įstabius gamtos suformuotus darinius, kol pasieksite Šiaurinio ir Pietinio lango arkas. Ėjimas nesunkus, vaizdai pribloškiantys. Pavažiavę autobusu, vėl keliausite pėsčiomis link Peizažo arkos, kurioje gali tilpti net futbolo stadionas. 1988 metais nuskilo arkos gabalas, kurį kažkas atsitiktinai nufilmavo – tai būsite matę lankytojų centre. Abejingų nepaliks saulės spindulių apšviesta Grakščioji arka. Kai kuriems keliautojams šis parkas yra pats gražiausias Laukiniuose Vakaruose... Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

9
diena
Moabas – Negyvojo arklio kyšulio valstybinis parkas – Monumentų slėnis - Kayenta

Pusryčiai. Šią dieną pradėsite pažintimi su Negyvojo Arklio kyšulio valstybiniu parku, kuri vyks autobusu su trumpais sustojimais fotografavimui. 1959 metais šiai teritorijai buvo suteiktas valstybinio parko statusas, jo plotas yra 2170 hektarų. Kolorado upės sukelti eroziniai reiškiniai, vykę per 150 mln. metų, suformavo 610 m aukščio siekiantį kyšulį, stačius skardžius bei uolas. Parko pavadinimas susijęs su anksčiau šiose vietose laisvai gyvenusiais mustangais. Unikalus kyšulys buvo natūraliai susiformavusi vieta su 27-erių metrų pločio susiaurėjimu, pro kurį kaubojai suvarydavo mustangus į kyšulį ir išsirinkdavo geriausius, o kitus paleisdavo atgal į ganyklas. Pasak legendos, viena mustangų banda pasiliko kyšulyje ir, nerasdama išėjimo, mirė nuo troškulio, nors apačioje matė Kolorado upės vandenį.

Vėliau pravažiuosite amerikietiškų vesternų kūrėjų mėgiamą Monumentų slėnį. Visą Monumentų slėnio kraštovaizdį suformavo vandens ir vėjo sukelta erozija, o iki šių dienų išliko gamtos suformuoti monolitai, kurių aukštis siekia net 457 m. Jie pradėjo formuotis prieš milijonus metų dūlant Uoliniams kalnams. Vėjo ir vandens erozija pašalino dūlėjimui neatsparias uolienas ir suformavo dabartinį Monumentų Slėnio vaizdą: stalkalniai, kalnai stačiais šlaitais ir plokščiomis viršūnėmis, smailiaviršūniai akmenys. Pramogos Monumentų slėnyje: pasivažinėjimas visureigiais, jodinėjimas arkliais ir kt. (Pramogos už papildomą mokestį). Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

10
diena
Kayenta – Gleno kanjonas ir užtvanka – Kruizas Pauelo ežeru - Antilopės kanjonas – Peidžas

Pusryčiai. Rytę vyksite prie Gleno kanjono. Tai rytinis Didžiojo kanjono pakraštys ir didžiausio pasaulyje žemės plūtos lūžio, kuriuo teka Kolorado upė, pradžia. 1958 metais buvo pastatyta Gleno kanjono užtvanka ir šiuo metu kanjone telkšo Pauelo ežeras. Lankytojų centre žiūrėsite firmą apie užtvankos statybą, parduotuvėlėje nusipirksite suvenyrų. Pažinti Gleno kanjoną padės kruizas Pauelo ežeru, kuris yra antras pagal dydį dirbtinis vandens telkinys Jungtinėse Amerikos Valstijose. Ežero ilgis apie 300 km ir užima apie 5000 kv. km plotą. Raudono smiltainio uolos, kylančios iš tamsiai mėlyno vandens, sukuria nepaprasto grožio peizažą.

Vėliau Jūsų lauks nepamirštamas turas su indėnų vedliu po Antilopės kanjoną, kur dienos šviesa, saulės spinduliai ir rausva smiltainio spalva sukuria žaismingas formas, figūras ir šešėlius. Kanjono pavadinimas kilęs nuo šakiaragių antilopių, kurios laisvai klajojo šiame kanjone. Antilopės kanjonas – tai palyginti siauras plyšys, išgraužtas uolienoje, kur iki 50 metrų gylio siekiančios įdubos bei siauri iki 3 metrų pločio kanalai driekiasi apie 8 km ir sukuria išties nežemišką pojūtį. Antilopės kanjonas plyti vietinių indėnų Navajų, didžiausios indėnų genties šiame žemyne, gyvenamose žemėse. Kanjoną sudaro Aukštutinė ir Žemutinė dalys. Aukštutinė dalis Navajų kalba vadinama Tse Bighanilini, arba „vieta, kurioje vanduo teka tarp uolų“. Kanjonas stebina formų ir spalvų bei šviesos ir šešėlių įvairove. Ėjimas kanjonu lengvas, stebina formų ir spalvų žaismė. Indėnų vedliai parodo vietas, kur geriausia daryti nuotraukas (reikalingi maišeliai fotoaparatams apsaugoti nuo byrančio iš viršaus smėlio). Apžiūrėję Antilopės kanjoną, važiuosite link autobusų stovėjimo aikštelės, iš kur pėsčiomis pasieksite Kolorado upės apžvalgos aikštelę. Čia prie pat uolos krašto, atsigulę ant pilvų, gėrėsitės Kolorado upės arklio pasagos formos vingiu. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11
diena
Peidžas - Kanabas - Braiso kanjono nacionalinis parkas – Zaiono nacionalinis parkas - Kanabas

Pusryčiai. Šią dieną keliausite Jutos valstija, pravažiuosite Kanabo miestelį, kuris dar vadinamas „Mažuoju Holivudu“, nes čia buvo filmuota kino juosta „Makenos auksas“ ir dar apie 100 kitų vesternų. Atvyksite į Braiso Kanjono nacionalinį parką. Šis įspūdingas kanjonas, kurį praeitame šimtmetyje atrado mormonai, išsiskiria raudonai oranžinio atspalvio netikėčiausių formų uolų stulpais, milžiniškais amfiteatrais. Čia eilėmis išsirikiavę kyšo raudonai oranžinio atspalvio netikėčiausių formų uolų stulpai, milžiniški arklio pasagos pavidalo amfiteatrai, vargonai, grotos, kuriuos išgraužė vanduo, ledas ir sniegas. Uolienų mineralų erozija nuspalvino uolas įvairiomis spalvomis, jos itin ryškios ir keičiasi: raudona ir geltona atsiranda dėl oksidavusios geležies, mėlyna ir violetinė - dėl mangano oksido. Tai tarsi kalkakmenio ir smiltainio architektūrinė fantazija. 1879 metais pirmasis aptikęs Braiso kanjoną buvo amerikietis topografas T. C. Bailey, kuris, netekęs žado, rašė savo dienoraštyje „tai pats atkampiausias ir nuostabiausias reginys, kurį žmogaus akys kada nors yra mačiusios“, „Ten yra tūkstančiai raudonų, baltų, rausvų ir cinoberio spalvų įvairių dydžių uolų, kurios atrodo tarsi tvirtovės sienos, dvasininkai ir vienuoliai su abitais, patarnautojai, katedros ir minia parapijiečių”. Tik pamatęs šiuos nuostabius gamtos kūrinius, supranti, kodėl vietiniai indėnai tikėjo, jog ryškiai raudonos ir oranžinės uolienos – tai akmenimis paversti jų protėviai, nubausti kerštingo dievo. Pasivažinėsite ir pasivaikščiosite po Braiso kanjoną, kur negalėsite atsigrožėti žaliuojančiais tarp oranžinių uolų kadagiais, spalvų ir formų derme.

Po pietų važinėsite po Zaiono nacionalinį parką autobusu. Anot indėnų ir pirmųjų mormonų, ši vieta – tai dievų namai. Unikali parko geologinė struktūra išgarsino jį visame pasaulyje - labiausiai žavi uolų dariniai, dauguma kurių susidarė iš dominuojančio smiltainio. Nepaprastą įspūdį palieka gilios bedugnės, grėsmingi kupolai ir uolų bokštai, - jų spalvų gama nuo žėruojančios tamsiai raudonos iki švelniai rožinės. Gamta Zaione suformavo daugybę neįprastų darinių. „Šachmatų lenta" vadinamas plokščias smiltainio luitas, dunksantis virš kelio, - jo paviršių vėjas ir vanduo išraižė sudėtingomis figūromis. Verkino kanjone vėjai ir lietūs tarp dviejų uolų išgremžė arką, toliau tarp iškilių raudonų uolų dunkso masyvus Didysis baltasis sostas. Aukščiausias parko taškas yra Vakarų šventykla, besistiebianti nuo kanjono dugno 1158 metrus. Mergelės bokštai - tai grupė nelygių smiltainio viršūnių, išsirikiavusių palei vakarinę kanjono sieną, o gamtos sukurtas Sinavavos šventyklos amfiteatras atveria nuostabų uolų ir kupolų paradą. Verkianti uola – tai ant uolų trykštančių šaltinių vanduo ritasi per kraštus tarsi ašaros. Trykšta šaltiniai ir Kabančiuose soduose, bet čia kiekvieną lašą sugeria augalai, šaknimis įsikibę į uolos šlaitus. Blyškiuose Zaiono kanjono vakarinio krašto skardžiuose aiškiai matyti lygūs smiltainio sluoksniai. Greitai tekantis vanduo išgraužė urvus, juose pastogę susirado įvairiausi paukščiai, smulkūs žinduoliai ir vabzdžiai. Kai kuriuose didesniuose urvuose archeologai rado senovinių Pueblo genties žmonių daiktų. Kelionė į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12
diena
Kanabas - Didžiojo kanjono nacionalinio parko pietinis kraštas – Tusayan

Pusryčiai. Visą dieną skirsite unikalaus gamtos kūrinio – Didžiojo kanjono lankymui. Pakeliui sustosite prie Marmuro kanjono stebėti garsiųjų Kalifornijos kondorų. Visi 400 kondorų yra įtraukti į Raudonąją knygą, 200 gyvena laisvėje, o 200 – zoologijos soduose. Kondorai yra numeruoti, jiems uždėti radio siųstuvai, mokslininkai paukščius nuolat stebi. Atvyksite prie Didžiojo kanjono, kuris buvo pradėtas lankyti jau 19 a. pabaigoje. Verslininkas Harvėjus sugalvojo pastatyti viešbutį, teigti apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas keliautojams atvykstantiems bričkomis. Viešbutį ir apžvalgos bokštą suprojektavo architektė M. Kolter. Pažintį su parku pradėsite nuo apžvalgos aikštelės Desert View pietiniame kanjono krašte. Užkopę į bokštą, gėrėsitės kanjono vaizdais, apsipirksite suvenyrų parduotuvėlėse, atsigersite kavos. Vėliau apsilankysite IMAX kino teatre (už papildomą mokestį). Per 34 minutes prieš akis pralekia 4000 metų Didžiojo kanjono istorija. Efektas nerealus! Mažu lėktuvėliu tarsi skrisite virš bekraštės dykumos, pasiekę Didžiojo kanjono pakraštį, kartu su lėktuvėliu strlabelisalviais nersite žemyn, smigdami į bedugnę, kartu plauksite su Pauelo ekspedicija Kolorado upės kanjonu, įveikdami galingus slenksčius...

Kad ir kaip stulbinamai yra nufilmuotas šis epizodas, joks filmas nė iš tolo neprilygs tam kraują stingdančiam įspūdžiui, kokį padaro pats kanjonas. Sakoma, kad prieš daugelį metų vienas klajojantis kaubojus dirstelėjo į bauginančias kanjono gelmes ir tarė: „Čia iš tiesų turėjo įvykti kažkas nepaprasta!” Kaip ir daugelis keliautojų, jis negalėjo patikėti, kad tokį kanjoną bus išgraužusi siaura jo dugne tekanti upė. Tik įdėmiau įsižiūrėjus matyti, kad Koloradas yra šėlstanti upė, kasdien plukdanti dešimtis tūkstančių tonų sąnašų. „Per tiršta atsigerti, per skysta aparti“, - skųsdavosi senieji šių vietų gyventojai. Pageidaujantys ekstremalių pojūčių, esant galimybei, paskraidys sraigtasparniu virš Didžiojo kanjono ir iš viršaus pamatys šį nepaprastą gamtos stebuklą (už papildomą mokestį). Pažintį su parku tęsite keliaudami pietiniu kanjono kraštu (autobusu ir pėsčiomis). Visas Didysis kanjonas, nutįsęs daugiau nei 400 km, priklauso Didžiojo kanjono nacionalinio parko teritorijai, kuri yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kanjono, kurio gylis – apie 1600-2000 m., nuotaikos ir spalvos kinta ne tik kartu su metų laikais, bet ir kas valandą. Auštant dryžuotos uolos priešingame šlaite, nors nutolusios per dešimtį mylių, bet, regis, yra taip arti, kad galėtum jas paliesti, auksu ir sidabru tviska virš mėlynos bedugnės. Pavasario rytai pripildo tarpeklio gelmes rūko, kuris atrodo toks tirštas, kad išlaikytų net žmogų. Mėnulis užlieja tolimiausias kerteles balkšva ir mėlyna spalvomis, o saulėlydis nudažo uolų viršūnes tamsiu raudoniu. Grįžimas į nakvynės vietą.Nakvynė viešbutyje.

13
diena
Tusayan – Route 66 - Seligman – Kingman – Las Vegasas

Pusryčiai. Palikę Tusayan, važiuosite 40 keliu (buvęs garsusis 66 kelias), po to kilsite į šiaurę. 1937 metais 4000 km ilgio 66 kelias, jungiantis Čikagą su Los Andželu, buvo pilnai asfaltuotas. Antrojo pasaulinio karo metu 66 keliu buvo vežami kariai, kurie kovėsi Ramiojo vandenyno frontuose. Po karo 66 keliu ypač populiarios tapo kelionės automobiliu. Riedėdami tūkstančius mylių atvirais automobiliais, amerikiečiai džiaugėsi gyvenimu turtingoje ir karo nenuniokotoje šalyje. Nutiesus greitkelį, po 1988 metų dalis 66 kelio apmirė – klientų neteko viešbučiai, restoranai ir krautuvėlės. Sustoję Seligmano miestelyje, galėsite nusipirkti suvenyrų su 66 kelio simbolika. Toliau pravažiuosite tipišką Kingmano dykumų miestelį, dvelkiantį ankstesnio gyvenimo nostalgija. Važiuosite Mahabės dykumos pakraščiu – stebins kaktusai ir neįprasti endeminiai Džošua medžiai, augantys tik šioje vietovėje. Jukų šeimos Džošua medis yra sukulentas, kurį galima lyginti su baobabu, jis neturi rievių, dykumoje sugeba kaupti drėgmę. Toliau keliausite į azartinių žaidimų sostinę – Las Vegasą, iškylantį lyg miražas Nevados dykumoje. Ispaniškai „Las Vegas“ reiškia „pievą“, tačiau čia pievos jau seniai virto „aukso laukais“. Tai miestas, kuriame niekada netemsta ir šviečia daugybė kazino žiburių. Dešimtys kazino diena iš dienos, metai iš metų į savo pinkles įtraukia milijonus azartą mėgstančių žmonių iš viso pasaulio. Las Vegasas turistams sukelia pačias audringiausias emocijas. Pažintis su miestu: pagrindinė Las Vegaso gatvė The Strip – beveik 7 km ilgio bulvaras, kuriame įsikūrę stebinančios architektūros viešbučiai, kazino, „greitas vestuves“ siūlančios bažnytėlės, parduotuvės, restoranai. Čia pat stebėsite nemokamus šou gatvėje, pavyzdžiui priešais „Ekskaliburo“ viešbutį - riterių šou; priešais „Lobių salos“ viešbutį – piratų šou; priešais „Mirage“ viešbutį – vulkano šou. Taip pat galėsite pamatyti lazerių šou ir fontanų šou. Norintys galės apsilankyti garsiausiame viešbutyje „Stratosfera“, ant kurio stogo yra įrengtas pramogų parkas (parko lankymas už papildomą mokestį). Pageidaujantiems vakare bus pasiūlyta išvyka po naktinį Las Vegasą (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

14
diena
Las Vegasas – Mirties slėnio nacionalinis parkas – Mamutų ežeras

Pusryčiai. Ryte kelionę tęsite į Mirties Slėnio nacionalinį parką, su kurio susipažinsite važiuodami autobusu. Šis parkas, tai dykuma JAV Nevados ir Kalifornijos valstijose. Net parko vietovių pavadinimai skamba grėsmingai - Numirėlio perėja, Sausų Kaulų kanjonas, Laidotuvių kalnai. Parkui priklauso net trys rekordai – tai žemiausia, sausiausia ir karščiausia vieta visoje Šiaurės Amerikoje. Vasaros dienomis termometro stulpelis reguliariai pakyla iki +43 laipsnių. Šioje vietoje 1913 m buvo užfiksuota aukščiausia oro temperatūra Vakarų pusrutulyje +56.7°C, kuri nedaug atsilieka nuo pasaulio rekordo, kuris yra +58°C. Mirties slėnis yra ir žemiausia vieta žemyne (apie 86 m žemiau jūros lygio), kuri susidarė įsmukus dideliam žemės luitui, o gretimoje teritorijoje esantis žemės paviršius iškilo ir tapo kalnais. Aplinkui gausu įrodymų, kad klimatas čia seniau buvęs daug drėgnesnis. Slėnius raižančius kanjonus sukūrė tekančio vandens srovės. Čia gausu nuosėdų, nuplautų nuo aplinkinių kalnų. Druskos telkiniai slėnio paviršiuje susidarė išdžiūvus ežerams. Velnio Golfo Aikštyne vėjas ir lietus iš druskos išgraužė dantytus kalnus. Parke sutinkami Slystantieji akmenys, kurie palieka šliūžes judėdami lygiu it stiklas išdžiūvusio ežero paviršiumi. Matyt, po liūčių, kurios čia būna retai, bet labai stiprios, žemė pasidaro tokia slidi, kad stiprūs vėjai pajėgia išjudinti riedulius. Vis dėlto Mirties slėnis toli gražu nėra negyvenamas. Čia galima sutikti snieginį aviną, nes jam išgyventi užtenka nedaug vandens; smėlynų barškuolę, kuri šliaužia šonu, todėl nesiliečia su įkaitusia žeme; retos, baltai žydinčios kalninės maurandijos stiebus ir lapus dengia plaukeliai, apsaugantys ją nuo negailestingo vėjo. Toliau kelionę tęsite per Siera Nevada kalnus link Josemičio nacionalinio parko. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

15
diena
Mamutų ežeras – Josemičio nacionalinis parkas

Pusryčiai. Keliausite į Josemičio nacionalinį parką (UNESCO pasaulio paveldas), kurį apžiūrėsite keliaudami autobusu ir pėsčiomis. Kalifornijoje, Siera Nevados kalnų pašonėje plytintis parkas buvo įkurtas 1890 m. daugiausia Škotijoje gimusio gamtininko Johno Muiro, nenuilstančio šio gamtos kampelio saugojimo šalininko, pastangomis. Jis rašė: „Jokia žmogaus rankomis statyta šventykla negali prilygti Josemičiui... Kiekviena jo uola, regis, alsuoja gyvenimu... tarytum į šiuos kalnų rūmus motina gamta būtų surinkusi pačius brangiausius savo turtus". Tai nuostabus gamtos kampelis, kur nuo masyvių poliruotų granito uolų žemyn neria didingi kriokliai. Viena aukščiausių pasaulyje (900 m) vientiso granito uolų - EI Kapitano - stūkso Josemičio slėnyje aukštai iškilusi virš lygių miškais apaugusių Mersedo upės krantų. Tai tik viena iš daugelio neprilygstamų Josemičio grožybių. Šeštas pagal aukštį visame pasaulyje Josemičio krioklys krinta iš 739 m (rudenį gali nebūti vandens). Kitame slėnio pakraštyje kyšo Half Domo granito luitas, taip pavadintas dėl apskritumo ir stataus 670 m priekio. Josemičio nacionaliniame parke yra net keletas aukščiausių Šiaurės Amerikos krioklių. Snieguotų aukštųjų Siera Nevados kalnų fone, po masyviomis granito uolomis, tarp didžiulių riedulių šniokščia upės, mirgėte mirga gėlėmis nusėtos pievos. Josemičio slėnis - pats įspūdingiausias reginys visame šiame nuostabaus peizažo krašte. Vietinių indėnų kalba “josemitis” reiškia „grizlis", nes šiame krašte gyvenusios gentys garbino didžiulius lokius. Iki 1851 m. Josemitis priklausė tik joms. Tais metais Kalifornijos Mariposos bataljono savanorių kavalerijos būrys pirmąkart pamatė didingus Josemičio vaizdus – Nuotakos nuometo krioklį, krintantį iš 190 m aukščio tiesiai priešais EI Kapitaną ir pakimbantį ore tarsi miglos skraistė. Kareiviai buvo priblokšti reginio didingumo. Jų pasakojimai apie nenusakomo grožio slėnį pasiekė klausytojų širdis: regionas buvo atvertas turistams ir galiausiai paskelbtas nacionaliniu parku. Vasarą nuo Ledyno kyšulio atsiveria stulbinamas vaizdas. Tarytum iš paukščio skrydžio Josemičio slėnis plyti 1000 m žemiau, o Josemičio krioklys visa didybe iškyla priešais. Tai nepamirštamas reginys, magiškiausias saulei leidžiantis arba mėnesienoje. Rudenį Josemitis suliepsnoja raustančiais ir gelstančiais lapų atšvaitais. Iš parke augančių medžių paminėtini šiaurinis ąžuolas, kaliforninis kedras, geltonoji pušis ir, žinoma, milžiniška sekvoja - pats masyviausias pasaulio medis. Ji neprilygsta aukščiu giminingam milžinui - visžalei sekvojai, paplitusiai Kalifornijos pakrantėje, bet yra storesnė, tad pagal medienos tūrį ji tvirtai pirmauja tarp visų pasaulio medžių. Visos parke augančios sekvojos susitelkusios trijose skirtingose giraitėse - tyliose gelsvai rudų kolonų šventovėse, šaunančiose į 60 m ar dar didesnį aukštį. Nakvynė viešbutyje.

16
diena
Josemičio nacionalinis parkas – Napa ir Sonoma slėniai - San Fransiskas

Pusryčiai. Toliau kelionę tęsite per Kalifornijos valstiją link San Fransisko. Pakeliui stabtelsite susipažinti su Napa ir Sonoma slėniuose gaminamais vynais. Būtent Kalifornijoje pagaminama beveik 90 procentų Amerikos vyno produkcijos. Šie slėniai dabar yra žinomi dėl savo išskirtinės vyno gamybos. Turėsite galimybę degustuoti Kalifornijos vyną, susipažinti su vyno gamybos istorija, technologijomis, vyndarių tradicijomis. Vėliau vyksite į San Fransiską – vieną didžiausių JAV uostų, įsikūrusį Ramiojo vandenyno pakrantėje, San Fransisko įlankoje. Tai vienas gražiausių pasaulio miestų, pastatytas ant daugiau nei 40 kalvų, žymus savo tiltais. Garsiausias yra Auksinių Vartų tiltas, kurį pastatė Džozefas Birmanas. Jis stojo į kovą su stichijomis, trukdančiomis kabamojo tilto per San Fransisko įlanką statyboms – teko susidurti su Ramiojo vandenyno potvyniais, galingomis audromis, talžančiomis Amerikos Vakarų pakrantę, bei žemės drebėjimų rizika. Projekto, amerikiečių laikomo “septintuoju rankomis sutvertu pasaulio stebuklu”, darbai buvo baigti 1937 metų gegužės 27 d. Tilto iniciatoriai nusprendė abiejose sąsiaurio pusėse iškelti 227 m plieninius bokštus, prie kurių būtų pritvirtinti stori plieniniai kabeliai. Tiltas yra 2982 m ilgio. Jis iškeltas 67 m aukštyje virš įlankos paviršiaus, kad po juo galėtų praplaukti laivai. Nakvynė viešbutyje.

17
diena
San Fransiskas

Pusryčiai. Visa diena skirta pažinčiai su įstabiuoju San Fransisko miestu. San Fransisko žavesys neprilygstamas – Jūs pamilsite šį miestą iš pirmo žvilgsnio. Miestas kartu ir senamadiškas, ir kosmopolitiškas. Stačios į kalną kylančios gatvės, jomis riedantys tramvajai, Viktorijos epochos stiliaus namai, pritrenkiantys Auksinių Vartų tilto vaizdai nė vieno miesto svečio nepaliks abejingo. Dieną pradėsite apžvalgine ekskursija po San Fransiską: Auksinių vartų tiltas, verslo kvartalas, Sąjungos aikštė, Dolores bažnyčia, kinų kvartalas, Sausalito uostas, Šiaurinis paplūdimys, Twin Peaks’o apžvalgos aikštelė, žvejų prieplauka. Pageidaujantiems už papildomą mokestį užsakome plaukimą į garsiąją Alkatraso salą San Fransisko įlankos viduryje. Kadaise ten buvo švyturys, paskui kariniai įtvirtinimai, o dar vėliau iki 1963 metų – legendomis apipintas sunkiųjų darbų kalėjimas. Teigiama, kad per visus kalėjimo gyvavimo metus iš jo niekas nepaspruko, nors mėginimų buvo ne vienas. Iš Alkatraso salos atsiveria įspūdingas vaizdas į San Fransiską ir Auksinių Vartų tiltą. Laisvas laikas mieste. Prieplaukos restorane siūlome pasimėgauti šviežiomis jūros gėrybėmis. Nakvynė viešbutyje.

18
diena
San Franciskas – Monterėjus

Pusryčiai. Ryte išvyksite iš San Fransisko ir vyksite vaizdingu keliu link Los Andželo. Važiuosite visame pasaulyje žinomu 17-tos mylios keliu Ramiojo vandenyno pakrante. Šiandien neskubėdami mėgausitės stulbinamo grožio peizažais ir prašmatniais kurortais. Pravažiavę Silicio slėnį, trumpam stabtelsite Santa Kruzo kurortiniame miestelyje. Toliau aplankysite Karmelį, garsėjantį gamtos peizažais ir žymių menininkų rezidencijomis. Šiame miestelyje gyveno daug rašytojų bei menininkų, iš kurių net keli buvo miestelio merai. Garsiausias meras nuo 1986 iki 1988 metų buvo Klintas Ystvudas (Clint Eastwood). Karmelyje turėsite laisvo laiko – galėsite papietauti, aplankyti gurmanų parduotuvėles, tiesiog pasivaikščioti po šį jaukų miestelį. Pravažiuosite Pacific Grove, Pebble Beach kurortinius miestelius. Pacific Grove Jungtinėse Valstijoje geriau žinomas kaip “drugelių miestas”, nes rudens ir žiemos mėnesiais danguje galima stebėti tūkstančių drugelių monarchų migraciją. Pebble Beach miestelis yra legendinė vieta, garsi savo raižytomis vandenyno pakrantėmis ir paslaptingais miškais. Čia galima rasti turtingą istoriją menančius viešbučius, šiltą svetingumą, ypatingą servisą ir nepakartojamą poilsį. Būtent čia savo atostogas leido Salvadoras Dali, Teodoras Ruzveltas, Vinstonas Čerčilis, Elizabeta Teilor ir kiti legendiniai žmonės. Važiuodami vandenyno pakrante susipažinsite su Monterėjumi, pirmąja Kalifornijos sostine, garsia nepaprasto grožio paplūdimiais, jaukiais restoranėliais ir suvenyrų parduotuvėlėmis. Laisvas vakaras viename iš Ramiojo vandenyno pakrantės kurortinių miestelių. Nakvynė viešbutyje.

19
diena
Monterėjus - Solvangas – Santa Barbara – Malibu – Santa Monika - Los Andželas

Pusryčiai. Gėrėdamiesi vaizdais, kelionę toliau tęsite tai nutoldami, tai priartėdami prie Ramiojo vandenyno pakrantės. Atvažiuosite į Solvangą - „danų kaimelį“, pastatytą skandinavijos stiliumi emigrantų iš Danijos. Solvangas – tai tarsi Danija miniatiūroje. Čia gausu suvenyrų parduotuvėlių, jaukių kavinukių ir vyninių, kuriose galėsite degustuoti ir nusipirkti Jums patikusio vyno ir kitų gurmaniškų produktų. Laisvas laikas Solvange. Toliau lankysitės ypatinga atmosfera garsėjančiuose kurortiniuose miesteliuose Santa Barbara, Malibu ir Santa Monika. Santa Barbara yra įsikūrusi kalnų papėdėje ir dažnai dėl švelnaus mikroklimato lyginama su Viduržemio jūros kurortais. Malibu ypač pamėgo Holivudo garsenybės – čia jos stato ir perka vilas ant vandenyno kranto. Santa Monika yra vienas iš Los Andželo miesto rajonų, dėl malonaus klimato tapęs garsiu kurortu, kurį mėgsta daugelis amerikiečių. Vakare atvyksite į Los Andželą – pasaulio kino industrijos sostinę. Ten, kur šiandien plyti didžiulis miestas, 19 a. tebuvo mažytis kaimelis. Aukso karštinės metais į jį ėmė plūsti laimės ieškantys žmonės. Miestas greit augo. Augimą dar paskatino atrasti naftos telkiniai bei atidarytos kino studijos.Nakvynė viešbutyje viename Los Andželo rajonų.

20
diena
Los Andželas

Pusryčiai. Rytą pradėsite apžvalgine ekskursija po Los Andželą. Grifit parkas, Beverly Hills rajonas, kuriame yra daugelio pasaulinio garso kino ir muzikos žvaigždžių rezidencijos; Holivudas, Holivudo bulvaras, besitęsiantis iki Man’s Chinese kino teatro ir kurio grindinyje daug kino garsenybių paliko savo delnų ir pėdų atspaudus, „Kodak“ centrą, kuriame buvo teikiami „Oskarų“ apdovanojimai, žvaigždžių apsipirkimo vietą – „Rodeo Drive“. Po pietų norintys galės aplankyti Universal Studios – vieną didžiausių pasaulyje kino studijų, kurios pramogų parkas garsėja nutrūktgalviškais atrakcionais (už papildomą mokestį). Galėsite iš arti pamatyti, kaip kuriami filmai ir dalyvauti įspūdingose filmavimo scenose. Nepageidaujantiems lankytis Universal Studios galės leisti laiką Santa Monikoje arba laisvas laikas Los Andžele. Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

21
diena
Los Andželas

Pusryčiai. Nuvežimas į oro uostą. Skrydis Los Andželas – JAV miestas – Europos miestas – Varšuva/Ryga/Vilnius.

22
diena
Grįžimas į Lietuvą

Apie JAV

Dydis: 9.834 million km² Gyv. skaicius: 328.2 million (2019) KLIMATAS Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

KAINŲ DETALIZAVIMAS:

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė patogiu autobusu su oro kondicionieriumi;
 • 20 nakvynių turistinės klasės viešbučiuose su pusryčiais (esant ankstyviems išvykimams galimas sausas davinys);
 • Ekskursinė programa pagal kelionės aprašymą;
 • Įėjimo bilietai į mokamus objektus pagal programą;
 • Vietinių gidų bei gidų - vairuotojų paslaugos;
 • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į kainą neįskaičiuota:

 • Tarptautinių skrydžių lėktuvų bilietai su oro uosto mokesčiais – nuo 1290 eur (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo);
 • Privalomas elektroninis leidimas keliauti į JAV (ESTA) - 25 EUR;
 • Sveikatos draudimas kelionės metu (BŪTINAS!);
 • Neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas (rekomenduojame);
 • Gėrimai, arbatpinigiai vietiniams gidams (apie 3-5 USD per dieną) ir vairuotojams (apie 1-2 USD per dieną), asmeninės išlaidos; P.S. Arbatpinigiai JAV privalomi.
 • Už papildomą mokestį, užsakoma Lietuvoje: 12-tą kelionės dieną IMAX kino teatras (apie 14 EUR), 17-tą kelionės dieną Plaukimas į Alkatraso salą (apie 65 EUR) 20-tą kelionės dieną Universal Studios (apie 125 EUR).

 

Pastabos

 • Kelionių organizatorius - "Grūda".
 • SVARBU! Visi, keliautojai, kurie buvo Kuboje po 2021 sausio 12 d. ar tą dieną, negali keliauti į JAV su ESTA elektronine viza, jie privalo pasidaryti pilną JAV vizą.
 • Kelionės kaina asmeniui dviviečiame kambaryje: nuo 4989 EUR.
 • Priemoka už vienvietį kambarį: nuo 1800 EUR.

Panašios kelionės

Naujiena!
Tailando Bankokas, upė Kvė ir poilsis Patajoje bei Čango saloje 15 d./12 nakv. (skrydžiai įskaičiuoti)
Tailandas
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Nuotykių kelionė į Afriką, aplankant Keniją, Tanzaniją ir Zanzibarą (15 dienų)
Kenija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos
Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
JAV rytinės pakrantės TOP vietos – Niujorkas, Vašingtonas, Filadelfija ir Niagaros kriokliai
JAV
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.