Etiopija – Trijų Karalių šventė ir egzotiškos gentys (su lietuviškai kalbančiu vadovu iš Lietuvos)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

 • Dalyvausite viename svarbiausių Etiopijoje Timket festivalyje – Trijų Karalių šventėje.
 • Dvasininko lydimi susipažinsite su Koptų religinėmis apeigomis.
 • Aplankysite vieną vaizdingiausių šalies plokštikalnių – Tigre ir akmenines uolų bažnyčias.
 • Aplankysite unikalias olose išskaptuotas Lalibelos šventyklas.
 • Etiopijos šiaurėje pamatysite Nilo ištakas.
 • Simieno kalnų nacionaliniame parke stebėsiteretus Gelada babuinus.
 • Tana ežere, lankysite unikalius medinius salų vienuolynus.
 • Susipažinsite su egzotiškomis Omo slėnio gentimis.
 • Etiopija - kavos gimtinė. Lankysite kavos plantacijas, dalyvausite kavos ceremonijoje.
 • Stebėsite hipopotamus ir krokodilus, flamingus ir pelikanus Didžiojo lūžio slėnio ežeruose.
Dėmesio! Keliaujant į Etiopiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

Etiopija yra viena iš seniausių šalių ne tik Afrikos žemyne, bet ir visame pasaulyje, išsaugojusi archaišką civilizaciją, seniausius genčių gyvensenos savitumus. Šalyje archeologai aptiko seniausius žmonijos pėdsakus. Lietuva krikščioniška šalimi tapo tik XIV amžiuje, o Etiopiją krikščionybė pasiekė IV amžiuje, visu tūkstantmečiu anksčiau. Be to Etiopija yra antra šalis pagal senumą po Armėnijos, krikščionybę paskelbusi oficialia valstybine religija. Etiopija yra bene vienintelė šalis Afrikoje, kuri nebuvo visiškai kolonizuota (gal išskyrus Musolinio laikus). Aštriaviršūniai kalnai atskyrė šalį nuo viso žemyno ir beveik 1500 metų Etiopijos krikščioniška bendruomenė gyveno labai uždarą gyvenimą, o šalies ryšiai su kitomis krikščioniškomis valstybėmis buvo menki. XIX a. misionieriai vėl atrado unikaliąją Etiopijos bažnyčią su savitu tikėjimo suvokimu. Šiandien Etiopija yra pasaulietinė šalis ir valstybinės religijos neturi, bet yra, ko gero, pati pamaldžiausia krikščioniška valstybė. Omo slėnis šalies pietuose – skirtingas egzotiškų genčių pasaulis,daug ežerų, kuriuose knibžda krokodilai, gyvena hipopotamai, veisiasi įvairios laukinių paukščių rūšys...Kaip nei vienoje kitoje Afrikos šalyje, šalia egzotiškų Omo slėnio genčių ir turtingos gamtos nepakartojami Etiopijos architektūros perlai....Skubėkime lankyti šį unikalų žemės kampelį, kol dar laikas jo nepakeitė.
1
diena
VILNIUS - ADIS ABEBA
Atvykstame į tarptautinį Adis Abebos Bolės oro uostą. Sutvarkę migracijos bei muitinės formalumus, vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Adis Abeboje.
2
diena
ADIS ABEBA – AVASA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių pradedame kelionę į Etiopijos pietus, kur susipažinsime su genčių ir etninių grupių gyvenimu. Etiopijos keliai nepasižymi gera kokybe, tačiau, norint pamatyti vietinių žmonių gyvenimą, tenka keliauti į tolimus kaimus ir uždarus slėnius, kuriuose susiformavo įdomus, savitas gyvenimas, išliko nepaliestos gamtos lopinėliai, keisčiauisias tradicijas išlaikę gentys. Keliaujant Didžiojo Lūžio slėniu, Etiopijos aukštumas dalinančio į dvi dalis, pakeliui sustojame prie giliausio Rifto slėnyje Zivajo (Ziway) ežero. Dar kiek pavažiavus matyti Langano ežeras su prašmatniai įrengtu Spa kompleksu ant kranto. Galima pasigrožėti žaliomis ežero pakrantėmis, papietauti Haile Resort Ziway restoranėlyje, arba išsimaudyti ežere. Vakarop pasieksime Avasą – neididelę gyvenvietę prie gyvybingo ežero. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
3
diena
AVASA – DORDŽE – ARBAMINČA (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai. Ryte lankysime vietinį žuvų turgų, laiveliu nuplauksime iki hipopotamų mėgstamų vietų. Avasos ežero pakrantes apsupę marabu draugiškai pozuoja ir laukia žuvies, įvairiausių rūšių beždžionės mielai bendrauja su jas maitinančiais turistais, pakrantėje ant akmenų šildosi aligatorių jaunikliai. Po pietų lankome Wolayta Dorže genties kaimą. Ši gentis garsėja architektūrine išmone pasistatyti įdomios formos smailiastogius namukus ir gebėjimu austi spalvotus ornamentus. Vešliose bambukų giraitėje pasislėpę namukai, terasiniai sodai sutvirtinantys kalnų šlaitus, daržuose auginamos daržovės, prieskoniai, tabakas, ir ypatingos rūšies bananmedžiai ant kurių neauga bananai... Svečiuosimės namuose ir matysime, kaip iš banamedžio stiebo minkštimo kepama ruda duona. Atvykę į Arbaminča vakarienei įsikursime viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
ARBAMINČA – NEČISARO PARKAS – ČAMO EŽERAS – KONSO – DŽINKA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių keliaujame link Nečisaro parko. Pasiplaukiojimas po Čamo ežerą laiveliu. Ežere be paukščių, žuvų, knibžda krokodilai, veisiasi pelikanai, garniai, marabu ir kiti reti vandens paukščiai, atsiveria nuostabios pakrančių panoramos. Po pasiplaukiojimo laiveliu po ežerą tęsiame kelionę į Džinką, miestą esantį kalnuose prie Mago nacionalinio parko. Pakeliui sustojame tradiciniame turguje, aplankome Konso genties kaimelį. Važiuosime 7-8 val. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

5
diena
TURMI – DŽINKA – MURSIAI (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai. Lankydami Mago nacionalinį parką, svečiuosimės klajokliškoje Mursi gentyje, garsėjančioje karingumu ir į lūpas įvertais moliniais diskais. Mursiai vaikšto beveik nuogi, moterys didžiuojasi solidaus dydžio lėkštelėmis ištempiančiomis lūpą iki neįsivaizduojamo ilgio ir laiko tai grožio etalonu. Sausuoju sezonu Mursi gyvena vakarinėse Omo upės pakrantėse ir augina sorgą, kukurūzus ir daržoves, o lietinguoju sezonu – Tamaos stepėje su galvijų bandomis. Jie taip pat medžioja ir žvejoja. Aplankę egzotiškąją mursių gentį, keliausime į Omorate, Dasaneche genties kaimą. Omorate išsidėstęs ant Omos kranto. Persikeliame per upę į Dasanech, arba kitaip Galeb, genties gyvenvietę. Ši pusiau klajoklių gentis trapias trobeles ir galvijus nuo laukinių gyvūnų apsaugo spygliuotų augalų “tvoromis”. Vyrai apatinę lūpą prasiveria dramblio kaulo smaigteliais, o ausyse nešioja papuošalus. Pergalėmis didžiuojasi plaukus pasidabinę tonkappen – įmantriu galvos papuošalu. Jei bus turgaus diena, aplankysime ketvirtadienio Key turgų, kuriame susitinka Banna, Tsemay, Hamer, Bashida gentys. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
6
diena
DŽINKA – TURMI – HAMERIAI (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių išvykstame į Omo slėnyje įsikūrusį Turmį – hamerių genties centrą. Kelias neasfaltuotas ir dulkėtas. Aplink plyti nesibaigianti karščio nualinta savana, išdžiuvusios upės. Hamerių gentis taiki, bet nešiojasi ginklus, kad apsigintų nuo laukinių žvėrių ir kaimyninių genčių antpuolių. Jie augina kukurūzus ir sorgus – daugiau, be akacijų ir alijošių, tose sausose žemėse niekas neauga. Moterų plaukai supinti į daugybę mažų pečius siekiančių kasyčių, suteptų molio, pelenų, ir sviesto mišiniu. Kaklas padabintas gausybės kriauklių ir karoliukų vėriniu, rankos ir kojos papuoštos aliuminio apyrankėmis. Jos vaikšto nuogomis krūtimis, segėdamos tik „kvapnius“ odinius sijonus, ant kurių prikabinta daugybė metalinių skambaliukų. Hameriai taip pat mėgsta fotografuotis, bet yra daug mažiau įkyrūs negu mursiai. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
OMORATE – ERBORE – KONSO (pusryčiai, vakarienė)
Pusryčiai. Šiandien susipažinsime su Omo Geleb genties gyventojais prie Omo upės, matysime Karo, Erbore genčių žmones turguje arba kaimuose. Erbore - išskirtinė žemdirbių gentis, pasipuošusios baltais žaismingais taškeliais. Genties kaimuose galima pamatyti pavyzdines žemdirbių bendruomenes ūkininkaujančias kalnų šlaitų terasose. Važiuojame į vietinį oro uostą. Atskrendame į Adis Abeba. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
8
diena
ADIS ABEBA – GONDERAS (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vykstame į oro uostą. Skrydis į Gonderą, aukštai kalnuose įsikūrusį miestą. Po musulmonų invazijos 16-17a. tapęs tvirtove, Etiopijos imperatoriaus Fasilido ir jo palikuonių rezidencija ir šalies sostinė buvo įtvirtinta. Gondero istorinis centras – tvirtovė Fasil – Ghebbi. Už tvirtovės sienos stūkso dveji imperatoriaus rūmai, kur iki šiol išlikęs imperatoriaus Fasilido baseinas ir pirtys. Imperatorius Fasilidas mėgęs keliauti po pasaulį, įkvėptas ten matytų rūmų, savo žemėse statė šalyje dar neregėto stiliaus rūmus ir bažnyčias. Gondere yra net 44 bažnyčios, nemažai bibliotekų, koncertų salių, pirčių. Indiškas ir arabiškas stiliai persipina su portugalų Jėzuitų misionierių atvežtu baroku, netikėtu stiliumi Afrikos žemyno architektūroje. Romos popiežius siekė kontroliuoti Etiopijos karalystę, tačiau nepavykusi Jėzuitų misija visiems laikams pastūmėjo Etiopus link ortodoksiškosios Aleksandrijos. Aplankysime Quskuam Mariam bažnyčią, imperatorienės Mintuab (Mintwab) rezidenciją, grožėsimės angeliškomis freskomis ir paveikslais Švč. Trejybės Šviesos bažnyčioje (Debre Berhan Sellassie), kurioje laikinai buvo saugoma Sandoros Skrynia. Pagrindinės Trijų Karalių šventės apeigos (Timket festivalis) prasideda išvakarėse: akomponuojant muzikantams, džiaugsmingos procesijos, su šokiais ir dainomis palydi sandoros skrynios kopija (Tabot) nešamą po baldakimu link vandens. Visą naktį trunka spalvinga maldos vigilija. Vakarienė restorane su apžvalgine terasa. Nakvynė viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.
9
diena
GONDERAS – SEMIEN NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien – pagrindinė Timket festivalio diena. Programa prasideda anksti ryte (apie 5:00 val). Fasilidų baseinuose baigiasi naktinės Tabot (Sandoros Skrynios) pagerbimo ceremonijos (Kidan). Šventinamas vanduo, krikšto pažadų atnaujinimas palydimas dainų ir šokių, pantomimų. Baltai apsirengusių tikinčiųjų procesija lydi spalvingus drabužius vilkinčius kunigus. Grįžtame į viešbutį pusryčiauti. Po to aplankome Debre Berham Selassie bažnyčią (Trejybės Šviesos bažnyčia (UNESCO)). Jos sienos de koruotos Biblijos tematikos freskomis puikiai iliustruoja pirmųjų Gondero krikščionių gyvenimą. Lankome Semieno nacionalinį parką. Parko pavadinimas vietine kalba reiškia „šiaurė“ (UNESCO). Plokštikalnės apsuptos kalnų viršūnių, iškylančių 4500 m virš jūros lygio, grandinė Etiopijos šiaurėje. Šiame parke stūkso aukščiausias Etiopijos ir ketvirtas pagal aukštį Afrikos kalnas – Ras Dašanas (4620m). Uolas raižo gilūs ir statūs tarpekliai, platūs beribiai slėniai atsiremia į skardingus kalnų šlaitus. Siūlomas lengvas pasivaikščiojimas turistiniais parko takeliais, kurio metu gal pasiseks pamatyti niekur kitur pasaulyje nesutinkamų gyvūnų rūšių - raudonkrūtinių babuinų gyvenančių ant žemės ir kalnų šlaituose ramiai runojančių žoleles, tamsiai rudo kailio Etiopijos šakalus – vienintelius vilkų giminės atstovus į pietus nuo Sacharos, Semieno lapę ar itin retą laukinių ožių rūšį. Kai įspūdingas saulėlydis išryškins kalnų keteras ir stačius skardžius, grįšime į viešbutį. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

10
diena
GONDERAS – LALIBELA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių vykstame į legendinę Lalibelą (UNESCO) - vieną svarbiausių Afrikos piligrimystės vietų, išsidėsčiusi ant raudonos vulkaninės uolos kalnuose, pačioje Etiopijos širdyje. Kalnuotas kelias, panoraminės aikštelės ir sustojimai gražiausiose vietose. Weldya gyvenvietėje sustojame papietauti. Vakarop pasiekiame Lalibelą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
11
diena
LALIBELA (pusryčiai, vakarienė)

Pusryčiai. Lalibela traukia ne tik maldininkus, bet ir besidominčius žmonijos istorija. Iki XII a. ši vietovė buvo vadinama Roha vėliau pervadinta imperatoriaus, kurio įsakymu ir atsirado 11 bažnyčių, vardu. Legenda pasakoja, kad imperatoriui Lalibelai sapne Dievas liepė pastatyti bažnyčias ir tiksliai nurodė vietas, kur jos turi iškilti. Daugelis jų buvo iškaltos iš vientisos uolienos ir paslėptos uolose. Visas bažnyčias jungia painus tunelių labirintas, siauri koridoriai, galerijos ir grotos. Komplekse buvo įrengta sudėtinga vandens tiekimo sistema, kurios pagalba užpildomi šalia bažnyčių esantys šuliniai. Viena iš įspūdingiausių yra išskaptuota uoloje kryžiaus formos Šv.Jurgio bažnyčia, išsaugojusi šv.Jurgio žirgo kanopos antspaudą... Turint mintyje, kad šventyklų kompleksas Etiopijoje buvo statytas XIII amžiuje, suprantama, kodėl sklando legendos, jog dienomis Lalibelą statė statybininkai, o naktimis - angelai. Beje, istorikai mano, kad statyboms galėjo būti pasamdyti indų arba Egipto koptai, bet greičiausiai šventyklas sukūrė krikščionių vienuoliai ar net Tamplierių ordino riteriai. Iš tiesų Lalibela turėjo tapti Naująja Jeruzale, nes XII a. tikrąją Jeruzalę užėmė musulmonai. Daug Lalibelos pastatų buvo pavadinta taip pat kaip ir Jeruzalėje, o per miestą tekanti upė buvo vadinama Jordano upe, be to, kai kurie pastatai forma buvo panašūs į esančius Jeruzalėje. Ne veltui Lalibela dažnai vadinama vienu didžiausių pasaulio stebuklų, kuris kartais lyginamas su Petra Jordanijoje. Lankome Lalibelos šventoves: vienuolynus ir olose išskaptuotas XIII a. šventoves: Beta Medhane Alem šventovėje su 72 kolonomis saugomas auksinis kryžius, sveriantis net 7 kg. Bete Mariam bažnyčia garsėja paukščių ir gyvūnų skulptūromis, sakoma, kad Bete Golgta Bete Meskel (Golgotos ir šv.Mykolo) bažnyčių aplankymas atveria dangaus vartus... Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

12
diena
LALIBELA – BAHIR DAR (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių tęsiame pažintį su Lalibelos šventyklomis. Aplanome Asheten Mariam bažnyčią, kuri buvo pastatyta Lalibelos karaliaus anūko. Po pietų lankome pietinę šventyklų grupę: Bete Emanuel – monolitinę aksumitų stiliaus šventyklą, Bete Rafael ir Gabriel, Bete Mercury ir Aba Libanos, kurią, pasakojama, pastačiusi imperatoriaus Lalibelos žmona Kebre Meskel per vieną naktį.Įspūdinga graikiško kryžiaus formos Bete Giorgis (Šv.Jurgio) bažnyčia. Kiek toliau yra nuo Lalibelos yra dar viena puošni bažnyčia Yimrehane Kirstos, kurią taip pat siūlome aplankyti. Po pietų važiuojame į Bahir Darą. miestą išsidriekusį palei Tanos ežerą. Apie pusšimtį kilometrų nuo Adis Abebos nutolęs miestas Bahir Daras garsėja švelniu atogrąžų klimatu, Tanos ežeru pro kurį prateka dešinysis Nilo intakas - Mėlynasis Nilas. Tai vienas didžiausių aukštikalnių ežerų su daugybe salų. Iš 38 ežero salų 20-yje išsidėstę vienuolynai ir bažnyčios. Garsiausia jų – Ura Zidane Mihiret vienuolyno bažnyčia su unikalia XVI–XVIII a. ikonų kolekcija. Sėdame į laivelį ir plaukiame į Ura Zidane Mihiret vienuolyno bažnyčios salą. Ežero pakrante vinguriuoja puikiai įrengtas pėsčiųjų takas, pagrindinėse gatvėse žaliuoja palmės. Grįždami aplankome centrinį Bahir Daro turgų (jei bus turgaus diena), kuris yra laikomas vienu įdomiausių šalyje, o čia siūlomos iškylų pintinės iš ožiukų odos yra puikus suvenyras. Vakare siūlome užsukti į barą paragauti vietinio midaus - Tedž gėrimo.Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
13
diena
BAHIR DAR – ADIS ABEBA (pusryčiai, vakarienė)
Po pusryčių – skrydis į Adis Abebą. Miestas įsikūręs 2500 m aukštyje, prieš pora šimtų metų buvo įkurtas imperatoriaus Meneliko II ir pavadintas „Naujaja gėlele“. Apie turtingą miesto istoriją liudija buvusi karališkoji rezidencija, šv. Mergelės bažnyčia, kurioje buvo (iki XVIa.) karūnuojami karaliai. Seniausia miesto bažnyčia - aštuonkampė Šv. Jurgio katedra, Nacionalinis muziejus, kuriame sukaupta spalvinga genčių eksponatų fosilizuoti priešistorinio žmogaus „Liusės“ archeologiniai radiniai. Vakarienė tradiciniame Etiopų restorane. Pervežimas į Bolės oro uostą. Skrydis į Stambulą.

14
diena
STAMBULAS – VILNIUS (pusryčiai, vakarienė)
Priklausomai nuo skrydžio tvarkaraščio, atvykę į Stambulą turėsime laiko pasidairyti po miestą. Apžvalginė ekskursija po Stambulo senamiestį. Skrydis į Vilnių.

Apie Etiopiją

Federacinė demokratinė respublika. Seniausia nepriklausoma valstybė Afrikoje. Joje aptikti seniausi žmonijos pėdsakai, tad Etiopija svarbi žmogaus evoliucijos istorijai. BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ Plotas - 1 127 127 km² Gyventojų skaičius - 104 344 901 gyventojų (2017 m.) Sostinė - Adis Abeba 3 384 569 gyventojai ( 2008 m.) Religija - krikščionių 61 proc., musulmonų
Dėmesio! Keliaujant į Etiopiją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • 3 vietiniai skrydžiai
 • nakvynės viešbučiuose su pusryčiais / dviviečiai kambariai
 • pusryčiai ir vakarienės, kaip nurodyta programoje
 • transporto paslaugos pagal programą
 • vietinių gidų ir vertėjo bei kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos kelionės metu
 • įėjimai į lankomus objektus;
 • valstybiniai mokesčiai
 • Nacionalinių parkų mokesčiai;
 • Viešbučių mokesčiai;

Į kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinis skrydis Vilnius  Adis Abeba  Vilnius (nuo 580 eur)
 • Etiopijos viza ~ 60 eur
 • vienviečio kambario priemoka ~250 eur
 • arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams (~50 usd)
 • gali būti papildomų rinkliavų, lankantis pietinės dalies gentyse;
 • mokestis genties bendruomenei už šventės stebėjimą, jei tokia būtų organizuota;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • sveikatos draudimo kelionės metu išlaidos. Informacija apie skiepus: www.ulac.lt/keliautojams

Pastabos

 • Minimali keliautojų grupė 10 žmonių
 • Kelionei reikalingas pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės. Viza daroma Lietuvoje prieš išvažiuojant.
 • Organizatoriai pasilieka teisę optimizuoti kelionės programą likus mėnesiui iki išvykimo, priklausomai nuo skrydžio laiko ir šventinių renginių.
 • Kelionių Organizatorius neatsako už pasienio ir migracijos tarnybų pareigūnų veiksmus.
Pasitark su specialistu!
Gintarė L.
Susisiek su Etiopijos specialiste Gintare ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Majų civilizacijos pėdsakais: Gvatemala, Belizas, Meksika
Gvatemala
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pasakiškas Omanas ir Jungtiniai Arabų Emyratai
Jungtiniai Arabų Emyratai
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.