Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

Etiopija – Trijų Karalių šventė ir egzotiškos gentys (su vadovu iš Lietuvos)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Etiopija

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »
Ši kelionė neturi datų, kreipkitės į mūsų agenturą ir mes parinksime jus dominančią kelionę pagal jūsų poreikius. Ieškoti panašių kelonių čia:

Etiopija – Trijų Karalių šventė ir egzotiškos gentys (su vadovu iš Lietuvos)

Kelionės akcentai:

  • Sudalyvausite Etiopijos religinėje Trijų Karalių šventėje, Timkete
  • Pažintis su archaiškiausia krikščionybės forma, jos ritualais ir monumentais
  • Garsiosios Lalibelos šventyklos
  • Egzotiškos gentys pietų Etiopijoje
  • Gardi Etiopijos kava

   

Programa

 • 1 diena

  VILNIUS - ADIS ABEBA

  Skrydis Vilnius – Adis Abeba.

 • 2 diena

  ADIS ABEBA (pusryčiai)

  Savo kelionę po kontrastingąją Etiopiją pradėsime šalies sostinėje Adis Abeboje (Addis Ababa).  Šis miestas tarsi magiškas portalas į kitą pasaulį, kur gatvės grįstos auksu ir viskas dvelkia mistine senove. Vos išlipus iš lėktuvo mus šiltai sutiks mūsų atstovai Etiopijoje ir palydės į viešbutį, kur praleisime pirmąją savo naktį. Nakvynė viešbutyje Addis Ababoje.

 • 3 diena

  ADIS ABEBA (pusryčiai)

  Po pusryčių pradėsime pažintį su Adis Abeba. Keliausime į Nacionalinį Etiopijos muziejų (National Museum of Ethiopia). Čia susipažinsime ne tik su šalies istorija bet ir etnografija, kuri puikiai atskleidžia etnines šalies platybes. Čia pamatysime ir 3,5 mln. metų senumo hominido Liusės kaulus, rastus 1974 m. Liusės vardą šiai hominoidų moteriai suteikė grupė Beatles, kurie grojo šioje ekspedicijoje dainą „Liusė danguje su deimantais“. Liusę galima pamatyti tik vienoje vietoje pasaulyje ir šiandien mes ją aplankysime.

  Pasižvalgę muziejuje, kilsime į daugiau nei 3000 m aukštumas – į Entoto kalną (Mount Entoto), nuo kurio atsiveria gražūs vaizdai į Adis Abebą. Eukaliptais apsodintas kalnas laikomas šventu, todėl ant jo stovi net keli vienuolynai. Vis dėlto pagrindinis pastatas čia – imperatoriaus Meniliko, Adis Abebos atradėjo, rūmai (Menilik palace). Sudaryti iš kelių skirtingų pastatų komplekso, šiandien šie rūmai – Etiopijos ministro pirmininko rezidencija.

  Vėliau aplankysime žymiausią Adis turgų – Merkatą (Merkato). Tai didžiausias Afrikos turgus po atviru dangumi, kuriame dirba daugiau nei 13 tūkst. žmonių. Čia daugiausia pardavinėjama tai, ką užaugina patys vietiniai, tad bus proga pasižvalgyti ir susipažinti su Afrikos agrokultūra. Ir, žinoma, paragauti nepaprasto skonio kavos – pagrindinės vietinių prekės.

  Dieną baigsime Šventosios Trejybės katedros (Holy Trinity Cathedral) vizitu. Ši masyvi ir gausiai dekoruota katedra yra antra pagal svarbą maldos vieta Etiopijoje. Taip pat – tai imperatoriaus Hailo Selaso (Haile Selassie) ir jo žmonos imperatorienės Menen paskutinio poilsio vieta. Milžiniški granitiniai jų antkapiai sustatyti katedros viduje traukia ortodoksų piligrimus iš viso pasaulio, nes vieta išties stulbinanti. Nakvynė viešbutyje Adis Abeboje.

 • 4 diena

  ADIS ABEBA -  LALIBELA (pusryčiai)

  Ryte skrydis į žymiausią istorinę Etiopijos dalį – Lalibelą (Lalibela). Neretai vadinama „Naująja Jeruzale“. Suakmenėjusios Lalibelos negali atsispindėti nė viena nuotrauka, kurią matėt – tašytų akmenų bažnyčių kompleksai realybėje tiesiog atima žadą. Į UNESCO Pasaulio kultūros paveldą įtrauktas „Aštuntasis pasaulio stebuklas“ įrodo, kad šioje pasaulio dalyje krikščionybė labai svarbi ir puoselėjama.

  Dieną skirsime apžiūrėti nepakartojamas karaliaus Lalibelos statytas bažnyčias. Legenda pasakoja, kad karalius susapnavo sapną, kuriame Dievas jam liepė pastatyti bažnyčias. Tiksliai nurodė vietas, kur šios turi būti pastatytos, kaip turi atrodyti – net kaip dekoruotas turėtų būti vidus. Statybos vyko labai sparčiai, nes dienomis dirbo meistrai, o naktimis, pasak legendos, angelai.

  Pirmiausia aplankysime Šiaurės Vakarų bažnyčių kompleksą: Bet Medhane Alem („Pasaulio gelbėtojo bažnyčia“), kur saugomas Lalibelos kryžius; galimai seniausią iš bažnyčių Bet Maryam („Marijos bažnyčia“); Bet Meskel („Kryžių bažnyčia“); Bet Danaghel („Nekaltųjų bažnyčia“); Bet Mikael ir Bet Golgotha („Golgotos bažnyčia“), kurioje, sakoma, saugomas karaliaus Lalibelos kapas, todėl čia neįleidžiamos moterys. Po pietų tęsime pažintį su Lalibela pietvakarių šventyklų komplekse: Bet Gabriel-Rufael („Angelų Rafaelio ir Gabrielio bažnyčia“), kur, spėjama, buvo karališkieji rūmai; Bet Merkorios („Šv. Marko bažnyčia“); galimai buvusią karališkąją bažnyčią Bet Amanual („Šv. Emanuelio bažnyčia“); ir Bet Abba Libanos („Abės Libanos bažnyčia“). Pažintį baigsime Bet Giyorgis („Šv. Jurgio bažnyčia“) – žymiausia iš visų bažnyčių. Kryžiaus formos monolitinis pastatas skirtas Etiopijos saugotojui Šv. Jurgiui.

 • 5 diena

  LALIBELA – BAHIR DARAS (pusryčiai)

  Ankstyvą rytą po pusryčių mūsų lauks kelias į Bahir Darą (Bahir Dar) – Žydrojo Nilo upės ištakose įsikūrusią Etiopijos „Rivjerą“. Plačias gatves čia dengia palmių šešėliai, o pakrantę skalauja užburiantys Tanos ežero (Lake Tana) vandenys.

  Keliausime pro nedidelius kaimelius, pro autobuso langą galėsite stebėti įspūdingą Amharos (Amhara) kultūrą. Matyt, nustebsite vėl atradę senuosius žemdirbystės metodus, kuriuos čia žmonės naudoja ir šiandien.

  Įsiregistravę viešbutyje ir kiek pailsėję važiuosime apžiūrėti dar vieno šios šalies stebuklo – Žydrojo Nilo krioklių (Blue Nile Falls). Magiškas vaizdas gniauš kvapą – beveik 100 m pločio krioklio vanduo krenta žemyn pusšimtį metrų ir apačioje baltu purslotu vandeniu įsilieja į upę. „Rūkstančiais vandenimis“ neretai vadinamas gamtos stebuklas sukuria pasakišką debesų ir vaivorykščių kompoziciją, kuria, tikėkimės, turėsime galimybę gyvai pasigrožėti ir mes.

 • 6 diena

  BAHIR DARAS (pusryčiai)

  Sočiai pasistiprinę sėsime į laivą, kuris mus nugabens apžiūrėti Tanos ežero saloje esančių vienuolynų. Šie statiniai ypač žymūs, nes juose saugoma tipinių Etiopijos religinių paveikslų, šviečiamųjų raštų rankraščių bei kitų senovės bažnyčios relikvijų.

  Pirmiausia šiandien mes aplankysime Ura Kidane Mihretą (Uda Kidane Mihret). Neišsigąskite, nors vienuolynas iš išorės tikrai nėra pats patraukliausias ar atrodantis įdomiausiai, viduje jis slepia tikrą lobį. Vidiniai vienuolyno koridoriai ir laidojimų kambariai ištapyti nepaprasto grožio paveikslais, čia saugoma svarbi 14–20 a. kryžių kolekcija.

  Po to leisimės link Gabrieliaus vienuolyno (monastery of Kibran Gebriel). Ant nedidelės, miškingos kalvos esančiuose, 14 a. pastatytuose maldos namuose saugomas didžiulis knygų lobis – daugiau nei 200 religinių knygų, tarp kurių yra ir spalvingai iliustruotas Kristaus gyvenimo pasakojimas. Svarbu paminėti, kad ši vienuolyną aplankyti gali tik vyrai – moterys vidun neįleidžiamos.

  Trečiasis mūsų lankytinas objektas šiandien bus Azuvos Marijos bažnyčia (church of Azuwa Mariam). 13 a. pastatyta bažnyčia amžių amžius buvo religinio meno centras – didieji Etiopijos menininkai čia rinkdavosi aptarti meno ir spręsti jame kylančių problemų. Daugiausia pastato sienas puošiančių paveikslų taip ir nutapyta – kai čia rezidavo įvairiausi tapytojai ar dailininkai.

  Dieną baigsime pasitikdami nuostabų saulėlydį ant Bezavito kalvos (Bezawit Hill), nuo kurios atsiveria nepakartojamas Etiopijos imperatoriaus Hailo vasaros rezidencijos vaizdas. Tiems, kuriems nelabai rūpės architektūra, tereiks pasisukti į šoną – apačioje išsiplės paveikslo vertas Tanos ežero ir Žydrojo Nilo ištakų vaizdas.

 • 7 diena

  LALIBELA – GONDERAS (pusryčiai)

  Gonderas (Gondar) – tarp kalvų „įstrigęs“ miestelis, kur smailiems namų stogams pavėsį teikia pasvirę medžiai, o akmeniniai pastatai čia stovi jau šimtmečius. Kadaise Gonderas buvo imperatoriškasis Fasiladų miestas, Etiopijos karaliai čia gyveno ištisus amžius. Afrikos Kamelotu neretai vadinamas miestas apipintas į legendas panašių tikrų istorijų. Jas mena akmeninės senovinės bažnyčios, kurių, važiuodami pro šalį, matysime tikrai ne vieną.

  Po pietų turėsime galimybę sudalyvauti Timketo išvakarių ceremonijoje, vadinamoje Ketera. Ceremonijos metu kunigas baseine, kuriame kitą dieną vyks visa šventė, šventina Tabotą (Tabots) – Arkos pakto (Ark of the Covenant) repliką – auksu dengtą medinę dėžę, kurioje saugomi 10 Dievo įsakymų. Tokias replikas dėl labai stipraus tikėjimo ir noro melstis šventiesiems turi kiekviena Etiopijos bažnyčia.  

  Vakare pailsėsime prieš rytojų, nes mūsų lauks nepakartojami potyriai. Nakvynė viešbutyje Florida Hotel.

 • 8 diena

  TIMKET FESTIVALIS GONDERE (pusryčiai)

  Timketas (Timkat) – Etiopijos ortodoksų šventė, skirta pagerbti Trims karaliams. Mes turėsime nepakartojamą galimybę sudalyvauti šiame festivalyje – pamatyti vieną spalvingiausių, smagiausių ir labiausiai etniškų švenčių Etiopijoje.

  Rytą pradėsime nuo kelionės pėsčiomis į „Taboat Maderia“, kur vyks rytinė babtizmo ceremonija. Jordano upę simbolizuojantis vanduo pašventinamas kunigo ir patriarcho. Į vandenį panardinamas auksinis kryžius ir juo gesinama pašventinta ant altoriaus stovinti žvakė. Šiuo šventu vandeniu šlakstomi žmonės ir daiktai, linkint jiems sėkmės ir ilgo gyvavimo.

  Babtizmo kultūra sako, kad žmonės, pažiūrėję šią ceremoniją, turi grįžti į savo bažnyčias dainuodami, šokdami ir švęsdami. Būtent į šį ritualą mes ir įsiliesime – šoksime ir dainuosime kartu su vietiniais švenčiančias Timketo festivalį. Šis renginys – vienas tokių, kurio praleisti nevalia – kol pats neįsijauti į šventės nuotaiką, negali suprasti, kokia gera ir gražia energija pulsuoja šie žmonės.

  Popiet leisimės pasižvalgyti po Karališkuosius Gondero rūmus (Royal Enclosure), sudarytus iš 6 bažnyčių ir kelių kitų pastatų. 70 tūkst. kv. m plotą užimantis kompleksas puikiai išlikęs, tad tikrai turėsime kur pasižvalgyti bei pasiklausyti šiurpiai romantiškų istorijų apie riterių kovas ir meilę.

  Nakvynė viešbutyje.

 • 9 diena

  GONDAR - AVASOS EŽERAS – ARBA MINČAS (pusryčiai)

  Su persėdimu Adis Abeboje skrisime į Arba Minčą (Arba Minch). Ribojamas žaliuojančių kalnų ir dviejų didžiausių Etiopijos Rifto slėnio ežerų (Rift Walley lakes), šis miestas vertas ne tik stabtelėti, bet ir pabūti. Arba Minčas – tai iš tikrųjų miestas iš dviejų miestų – dvi jo sudedamosios dalys, Šeča (Shecha) ir Sikela, turi nepaprastai skirtingas „asmenybes“. Didesnioji Sikela – rafinuota, pilna komercijos ir chaoso, skirtingai nei jos mažesnioji „sesė“, įsikūrusi ant kalvos ir atverianti nepakartojamą vaizdą į miestą supančius ežerus.

  Po pietų suksime link Gugo kalnų (Gughe Mountains), kur turėsime progą susipažinti su Dorzės genties žmonėmis (Dorze people). Geriausiai ši gentis žinoma dėl savo pailgų avilio formos namų. Iš bambuko ir kitų vietoje randamų medžiagų statomos trobelės gali būti netgi dviejų aukštų, čia telpa ir ugniakuras – kol viso to nepamatai realybėje, sunku patikėti, kad tai žmogaus kūrinys.

  Ši gentis puikiai žinoma dėl savo audimo amato – medvilnės medžiagos būna švelnios ir nepakartojamai plonos, o drabužiai – spalvingi ir patvarūs. Nakvynė Lodžinijoje.

 • 10 diena

  ČAMO EŽERAS – DŽINKA (pusryčiai)

  Ryte mūsų nuolatinę transporto priemonę keturiais ratais trumpam pakeis plaukianti – laivu Čamo ežeru (Lake Chamo) leisimės į pažintinį pasiplaukiojimą. Sakoma, kad čia, Čamo ežere, gyvena didžiausi pasaulyje Nilo krokodilai, galima sutikti didžiausių hipopotamų, o rausvųjų flamingų kojos – turbūt ryškiausios. Galbūt plaukiant pasitaikys proga pamatyti ir paukščių – čia gyvena gana retas Žuvinis (jūrinis) erelis, kasdien šeimininkiškai sukantis ratus virš ežero. Tęsime kelionę į Džinką per Key Afarą. Nakvynė Džinkoje.

 • 11 diena

  DŽINKA - MURSI GENTYS – TURMI (pusryčiai)

  Papusryčiavę leisimės į kelią link Mago Nacionalinio parko (Mago National Park). Svarbiausia šio parko dalis – Mursi genties kaimai (Mursi Tribe), išsidėstę palei Mago upę. Ši gentis geriausiai žinoma dėl savo išvaizdos – stipriai atvėpusios apatinės lūpos. Tardiciškai lūpos yra ištempiamos didele lėkšte. Su šiomis „auskarais-lėkštėmis“ ištampomos net tik lūpos, bet ir ausys. Tiesa, šis paprotys gentyje pradedantis nyktį, bet dar sutiksite moteriškių, kurios savo lūpas papuošia auskarais-lėkštėmis. Kūną Mursi genties žmonės puošia auskarais ir dažydami veidą. Stipriai nesiveršime į privatų gyvenimą, nes tai viena uždariausių Afrikos genčių. Vis dėlto, turėsime galimybę sužinoti apie jų papročius, religiją, ritualus, stebėsime jų žmones. O vakarop trauksime į Turmi, Hamerio genties žmonių namus, pakeliui vėl užsukę į Jinką, iš kur tęsime savo kelionę.

 • 12 diena

  TURMI – OMORATAS - TURMI (pusryčiai)

  Rytą pradėsime kelione į Omoratą (Omorate) – karščiausias šalies miestas „apkabina“ rytinį Omo upės (Omo River) pakraštį. Šiandien šią upę ir kirsime – vietine valtele irsimės susipažinti su Desanecho (Daasanech), kitaip dar žinoma Galeb, gentimi. Ši etninė grupė nustebins savo dydžiu ir kartu, rodos taip senai mums pamirštais papročiais. Ši gentis iki šiol užsiima augalininkyste, tradiciniu būdu gamina alų, savo kūną puošia kaulais.

  Popiet suksime į kitą Turmi kaimą, kur sutiksime Hamerio genties žmones (Hamer people). Įsikūrę derlingame Omo slėnyje, šie žmonės – gyvulių augintojai, teikiantys didžiausią svarbą galvijams. Šiame kaime mūsų lauks pažintis su vietiniais – galėsime apžiūrėti įdomias jų šukuosenas, dekoruotas raudonomis žemėmis ir sviestu bei stebėti tradicinių šokių ir santuokos ritualus.

 • 13 diena

  TURMI – KONSO – ARBA MINČAS (pusryčiai)

  Po pusryčių atsisveikinsime su Turmiu – grįšime į Arba Minčą, pakeliui stabtelėdami aplankyti Konso genties (Konso people). Konso UNESCO Pasaulio kultūros paveldo miestas – antikinis stulbinančios kultūros ir architektūros kompleksas. Sakoma, kad tai viena privalomų aplankyti pasaulio vietų. Akmeninės sienos, unikalūs, eroziją mažinantys terasose įrengti laukai ir ceremonijoms skirtos struktūros – mirties pagerbimo totemai – atspindi nepaprastą šios genties gyvenimo būdą. Nenustebkite – šie genties žmonės sutiks mus itin draugiškai ir mielai papasakos apie save ir savo kultūrą. Vakare grįžimas į Arba Minčą. Nakvynė Arba Minče.

 • 14 diena

  ARBA MINČAS – ADIS ABEBA – VILNIUS (pusryčiai, vakarienė)

  Paskutinę dieną papusryčiavę paliksime Arba Minčą ir vakarop grįšime ten, kur pradėjome savo kelionę – į Adis Abebą. Vakare atsisveikinsime su šalimi, vietiniai mus pakvies prie savo stalo – mūsų lauks tradicinė Etiopijos vakarienė su vietiniais valgiais ir gėrimais. O kol lepinsime skrandį neįprastais skoniais, akys gėrėsis šios šalies žmonių pasirodymu – šokio ir teatro mišinys pasakos Etiopijos kultūros istoriją. Vakare, atsisveikinę su šalimi, keliausime į oro uostą – namo. Tikimės, kad ši kelionė po kontrastingąją Afriką paliks daug įspūdžių!

 • 15 diena

  VILNIUS

  Grįžimas namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 700 11007

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionė autobusu šiaurinėje Etiopijos dalyje  (2-9 dienos)
  • kelionė visuregiais pietinėje Etiopijos dalyje (9-14 diena)
  • Maitinimas: 13 pusryčių ir 1 vakarienė
  • vidinis skrydis (Addis – Lalibela, Gondar – Arba Minch su persėdimu Addis Abeba)
  • monumentų įėjimai pagal programą
  • angliakalbis gidas kelionės metu
  • kelionės vadovas iš Lietuvos (nuo 12 žmonių)
  • pasiplaukiojimas valtimi ežere Tana
  • pasiplaukiojimas laiveliu Čamo ežere
  • įvažiavimo mokesčiai į kaimelius
  • visi mokesčiai

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • tarptautiniai skrydžiai (nuo 560 EUR)
  • Etiopijos viza (60 EUR)
  • arbatpinigiai vietiniam gidams ir vairuotojams
  • kelionės draudimas
  • asmeninės išlaidos
  • maitinimas nepaminėtas programoje

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • kelionės tipas: kelionė su vadovu iš Lietuvos
  • kelionės vadovas vyksta kartu susirinkus 10 žmonių
  • pietų Etiopijoje gentys gali rinkti rinkliavas už pasirodymus, šventes
  • vienviečio kambario priemoka 288 EUR
UP
Išskleisti kelionių paiešką Suskleisti kelionių paiešką