Demarkacinės linijos pėdsakais

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės programa

1
diena
„Miela Neris, mūs upelių gimtinė, skaistų tur veidą ir dugną auksinį“ – rašė Adomas Mickevičius. Todėl ir kviečiame į netolimą, bet labai įdomią kelionę Neries upės apylinkėmis!Atvyksite į Dūkšto ąžuolyną. Visai šalia sostinės slypi ištisi natūralios gamtos ir kultūros lobynai. Tai unikalus gamtinis objektas, išlaikęs amžių išbandymus. Čia auga 170 – 200 metų ąžuolai. O ką jau kalbėti apie biologinę įvairovę - retų augalų, grybų, kerpių rūšis! Keliausite Dūkštos pažintiniu taku. Pasisvečiavę gamtoje, toliau važiuosite į Kernavę. Padavimas skelbia, kad, užgesinus šventąją ugnį Vilniuje, Krivių Krivaitis, vyriausias žynys, persikėlė į Kernavę ir čia toliau garbino senuosius dievus. Nuo senojo akmens amžiaus ( 9 - 8 tūkst. pr. Kr.) iki pat ankstyvųjų viduramžių čia be pertrūkio gyveno žmonės, palikę gausius savo gyvenimo pėdsakus. Apie tai liudija puikus Neries upės Pajautos slėnis bei jame pasibarstęs visas piliakalnių kompleksas. Pasivaikščiodami užkopsite į vieną ar kitą iš jų, išgirsite pačius įdomiausius nutikimus, susijusius su Kernavės istorija... Vyksite Musninkų link. Tai didžiųjų Nepriklausomybės kovų kryžkelė, kadaise miestelį siaubė svetimos kariuomenės: 1918 m. juos užėmė bolševikai, 1919 m. — Lenkijos kariuomenė, o 1920 m. ties Musninkais vyko Lietuvos kariuomenės ir Lenkijos kariuomenės dalinių kovos. Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje palaidotas čia kunigavęs signataras kunigas Alfonsas Petrulis, kuris tiek Lietuvoje, tiek užsienyje rūpinosi lietuvių kalbos mokymu ir įtvirtinimu. Vyksite į Širvintas. Kovų su L. Želigovskio kariuomene metu, Širvintos atsidūrė įvykių centre. 1919 m. miestelis buvo užimtas, 1920 m. vėl prijungtas prie Lietuvos, o pasirašius paliaubų sutartį, pateko į neutraliąją zoną. Pamatysite paminklą žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę atminti. Vyksite Giedraičių link. Šis miestelis, kaip ir Širvintos, minimas pasakojime apie mūšius dėl Vilniaus prieš L. Želigovskio kariuomenę. 1920 m. spalį, sulaužydama Suvalkų susitarimą, Želigovskio kariuomenė užėmė Vilnių ir žygiavo gilyn į Lietuvos teritoriją. Silvestro Žukausko vadovaujamai lietuvių kariuomenei pavyko sustabdyti invaziją ir pasiekti paliaubas, laikinai nustatant neutraliąją zoną, į kurią pateko ir Širvintos su Giedraičiais. Pergales įamžino paminklai. Pasienio istorijas pasakoja Giedraičių mokykloje įrengtas muziejukas. Grįžtant namų link stabtelėsite Glitiškėse. Glitiškių dvaras minimas nuo 1483 m. XVI a. – XVII a. priklausė Petkevičiams, XVIII a. pirmoje pusėje – Stanevičiams, vėliau, iki Antrojo pasaulinio karo – Jelenskiams. Antrojo pasaulinio karo metais dvarą administravo vokiečių paskirtas Vladislovas Komaras (kilęs iš Raguvėlės dvaro) maistu ir pašaru aprūpindavo Armijos Krajovos partizanus. Po karo rūmuose įkurta mokykla. Šalia dvaro auga gamtos paminklas Glitiškių ąžuolas – 25 m aukščio, 2,3 m skersmens, 7 m apimties. Vakare grįšite į Vilnių.

Apie Lietuvą

Ką verta aplankyti Ignalinoje:  Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia su varpine garsi ne tik tuo, kad kažkada puošė popierinio lito kupiūrą, bet ir tuo, kad bažnyčia pastatyta nenaudojant pjūklo ar vinių. Taip pat rekomenduojame aplankyti vienintelį Lietuvoje Bitininkystės muziejų, kuriame saugomos pagonių dievų skulptūros. Muziejus kviečia iš arčiau susipažinti su bitininkystės paslaptimis. Aplankykite Kazokinės dvarą, k

Į kainą įskaičiuota:

 • Kelionė  transportu. 
 • Ekskursinė programa.
 • Gido paslaugos.

Pastabos

 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali kisti. Muziejuose ir kituose mokamuose objektuose  lydintis gidas  ekskursijų neveda.
 • Lankomiems objektams turėti ~ 10 EUR
 • Išvykimas: 

8:00 val. VILNIUS, Lukiškių a. prie šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios.
Grįžimas:

VILNIUS ~ 20 val.

Pasitark su specialistu!
Brigita
Susisiek su Lietuvos specialiste ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Anykščių krašto lobiai
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Panemunės pilys – didingosios istorijos keliu 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Lietuvos pajūris 1 d.
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Pažintis su garsiausiais Žemaitijos miestais ir kulinariniu paveldu
Lietuva
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.