Bulgarija - Rumunija

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Dėmesio! Keliaujant į Bulgariją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Kelionės programa

1
diena
Anksti ryte išvyksime iš Lietuvos. Keliausime per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją. Nakvosime viešbutyje.
2
diena
Po pusryčių važiuosime per Vengriją, Serbiją, Bulgariją. Vakare pasieksime Sofiją – sostinę ir didžiausią Bulgarijos miestą, pasižymintį neįtikėtina įvairove monumentų, menančių skirtingus istorinius periodus ir tautas. Pažintinės ekskursijos metu susipažinsime su sakraliniu pavedu: matysime Šv. Sofijos bažnyčią, suteikusią pavadinimą miestui, Šv. Jurgio bažnyčią – seniausią išsilaikiusį pastatą mieste, sukonstruotą IV a., vieną iš Bulgarijos simbolių – Aleksandro Neviškio katedrą – didžiausią katedrą Balkanuose, suprojektuotą kaip monumentą, skirtą prisiminti 200 tūkstančių žuvusių Rusijos kareivių, besikovusių už Bulgarijos nepriklausomybę. Pastato, pavadinto rusų princo garbei, viduje išgirsime širdį virpinančias giesmes ir pamatysime akis žavinčias freskas, priversiančias nusikelti laiku atgal į Bizantiją – stačiatikybės lopšį. Visai netoli katedros išvysime parlamentą, sukonstruotą iš karto po to, kai šalis atkūrė nepriklausomybę, buvusioje nusikaltėlių laidojimo vietoje. Vaikščiodami centrinėmis miesto gatvėmis pamatysime neobarokinį Nacionalinį teatrą – gražiausią statinį sostinėje, kuriame žiūrovams parodytos reikšmingiausios premjeros Bulgarijoje. Apžiūrėję miestą vyksime į nakvynės vietą  viešbutyje.
3
diena
Po pusryčių pasieksime kultūrinę šalies sostinę – Plovdivą – miestą, senesnį už Romą, Konstantinopolį, Atėnus ar Larnaką, pastatytą ant 7 kalvų. Ekskursijos metu pamatysime Romėnų teatrą – II a. sukonstruotą objektą, kuriame spektaklius stebėdavo 700 žiūrovų. Jis buvo aptiktas tik 1972 m. vykusių archeologinių kasinėjimų metu. Į antikinį Akropolį pateksime pro „Hisar Kapia“ vartus, juosusius miestą dar nuo romėnų laikų. Senamiestyje gėrėsimės puikiai išsilaikiusiomis konstrukcijomis iš Romos imperijos laikų, spalvinga Atgimimo laikotarpio architektūra bei turkiškais nameliais. Miesto centre išvysime didžiausią Balkanuose Romėnų stadioną, kadaise talpinusį 30 tūkstančių žiūrovų. Šiandien jo fragmentus galime išvysti netikėčiausiose miesto dalyse, atidengiančiose jo fragmentus. Apžiūrėję kultūrinę sostinę vyksime į antikinį Nesebaro miestą-muziejų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Nedidelėje saloje įsikūręs miestas skaičiuoja daugiau kaip 3000 metų istoriją. Vaikščiodami matysime antikos, viduramžių, renesanso ir kitų laikotarpių pėdsakus. Apžiūrėsime gynybinę sieną, kurios dalis slepiasi po vandeniu, Šv. Jono Krikštytojo cerkvę, kurios statybai buvo naudojami akmenys iš upės dugno, Šv. Stepono cerkvę, žavinčią puikiai išsilaikiusiomis freskomis, nutapytomis viduramžiais, vieną įspūdingiausių šalyje – Šv. Sofijos cerkvę, statytą V-VI a., stovėjusią antikinio miesto centre. Vakare atvyksime į vieną iš Bulgarijos kurortų prie Juodosios jūros. Vakarieniausime ir nakvosime viešbutyje.
4
diena
Po pusryčių ilsėsimės prie Juodosios jūros. Gamta bulgarams padovanojo nuostabią jūrą ir puikius smėlėtus paplūdimius, iš kurių net vienuolika apdovanoti Mėlynąja vėliava, o Auksinių kopų kurortas pripažintas vienu geriausių Europoje. Vakarieniausime ir nakvosime viešbutyje.
5
diena
Po pusryčių ilsėsimės prie jūros, o pageidaujantieji galės aplankyti Balčiką ir Kaliakros kyšulį. Balčikas – įspūdingas Bulgarijos miestas, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Tai viena seniausių graikų kolonijų Juodosios jūros pakrantėje, kurioje savo rezidenciją, vadinama „Tyliu lizdeliu“, įkūrė Rumunijos karalienė Marija. Šiandien rūmus supa Botanikos sodas, kuriame aptinkama daugiau nei 4600 augalų rūšių. Pasigėrėsime retų augalų teikiamu pavėsiu, pasivaikščiosime po vieną didžiausių Europoje kaktusų alėją. Vyksime į legendomis apipintą Kaliakros kyšulį, kur ant 70 metrų aukščio uolos viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė. Jos griuvėsiai pastebimi ir šiandien. Tai viena įspūdingiausių vietų prie Juodosios jūros pakrantės, nuo kurios romantiškai stebėsime bangas. Vakare grįšime į viešbutį, kur mūsų lauks vakarienė ir nakvynė.
6
diena
Po pusryčių ilsėsimės prie Juodosios jūros, o norintys keliaus į Varną ir Akmenų mišką. Akmenų miškas – mįslingas kūrinys, susiformavęs prieš daugiau nei 50 milijonų metų. Žvalgysimės po stūksančius akmens darinius, dėl kurių kilmės mokslininkai ginčijasi iki šiol. Žinoma, jog senovėje čia būta trakų genties apeigų vietovės, kurioje aukota pagoniškiems dievams. Kita stotelė – Varna, dažnai vadinama „uostų sostine“. Tai miestas, galintis pasigirti ne tik minkštu smėliu, bet ir puikiai išsilaikiusiomis antikinėmis konstrukcijomis. Pakeliui į Varną aplankysime mauzoliejų, kuriame simboliškai palaidotas Jogailos ir Sofijos Alšėniškės sūnus, Lenkijos karalius Vladislovas IIIVarnietis, žuvęs kovoje su turkais. Atvykę į miestą užsuksime į Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų katedrą, kurią vainikuoja paauksuoti kupolai, o viduje žavi puikiai išsilaikę freskos ir vitražai. Laisvu laiku galėsime papietauti, maudytis jūroje, ar aplankyti delfinariumą ir akvariumą. Vakare grįšime į viešbutį, kur vakarieniausime ir nakvosime.
7
diena
Po pusryčių pasieksime Rumunijos sostinę Bukareštą. Susipažinsime su vienu didžiausių Pietryčių Europos miestų, kuriame greta viduramžių bažnyčių galima išvysti sovietinį palikimą ar stiklinius dangoraižius. „Mažuoju Paryžiumi“ vadinamas miestas žavi belle époque statiniais, elegantiškomis aikštėmis bei parkais ir netgi didžiuojasi savo rumuniškąja Triumfo arka, pastatyta kariams, žuvusiems už Rumunijos nepriklausomybę. Vaikščiodami po Bukareštą apžiūrėsime Revoliucijos aikštę, kurioje subyrėjo Nikolajė Čaušesku rėžimas, Karalių rūmus – monarchinę Rumunijos praeitį menantį objektą, Nacionalinį meno muziejų, talpinantį 12 tūkstančių rumunų bei užsienio meistrų darbų ir miesto simbolį – vienų dievinimus, kitų nekenčiamus Parlamento rūmus – antrą pagal dydį valdžios būstinę pasaulyje, turinčią 3000 kambarių. Nenuostabu, kad pastatas iki šiol nepabaigtas statyti! Susipažinę su sostine keliausime į labiausiai lankomą Transilvanijos miestą Brašovą, kurį supa Karpatų kalnai. Saksonų valdymo laikotarpiu tai buvo tranzitinis miestas, jungęs Osmanų imperiją su Europa, tad jo valdytojai pralobo iš kelių ir įvairių kitų mokesčių. Tai puikiai atsispindi įspūdingoje architektūroje: aplankysime Rotušės aikštę, kurioje gėrėsimės spalvingais barokiniais namukais, rotuše ir holivudišku miesto užrašu Tampos kalno viršūnėje. Apsilankysime Juodojoje bažnyčioje, šį pavadinimą įgavusioje dėl XVII a. čia kilusio gaisro, dėl kurio šventovės sienos patamsėjo. Vakare, jei turėsime galimybę, dalyvausime rumuniškame vakare, kurio metu skambant nacionalinei muzikai ir dainoms galėsime pasivaišinti tradiciniais patiekalais ir vynu. Vakaro pabaigoje vyksime į nakvynės vietą viešbutyje.
8
diena
Po pusryčių keliausime į grafo Drakulos gimtąjį miestą Sigišoarą, saugomą UNESCO. Tai vienas spalvingiausių Europos miestų, žavintis itin devyniais bokštais, siauromis gatvelėmis, masyviomis bažnyčiomis ir turtingų pirklių namais. Šiais objektais pasigėrėsime vaikštinėdami po senamiestį. Taip pat matysime gynybinius įtvirtinimus, laikrodžio bokštą, kuriame viduramžiais saugotos miesto brangenybės, Drakulos namą, kuriame gimė Vladas Drakula. Jame šiuo metu veikia puikus restoranas. Susipažinę su miestu vyksime į Vengriją, nakvosime viešbutyje.
9
diena
Po pusryčių  keliausime per Slovakiją ir Lenkiją. Naktį pasieksime Lietuvą.

Apie Bulgariją

Bulgarija – Balkanų pusiasalio šalis. Šalį supa Turkijos, Graikijos, Makedonijos, Jugoslavijos kaimynystė, Dunojaus upe Bulgarija ribojasi su Rumunija, o Juodoji jūra skiria nuo Ukrainos ir Rusijos. Bulgarija yra viena seniausių Europos valstybių su įspūdinga istorija, o šalies sostinė Sofija yra antras seniausias miestas žemyne. Bulgarija garsėja puikiais auksinio smėlio paplūdimiais, nuostabia gamta ir žaliais parkais (beveik trečdalį šalie
Dėmesio! Keliaujant į Bulgariją dėl COVID-19 galimi apribojimai nuvykimui bei parvykimui.

Į kainą įskaičiuota:

 • kelionė autobusu;
 • 4 nakvynės  su pusryčiais viešbutyje;
 • 4 nakvynės viešbutyje arba pensione su pusryčiais ir vakarienėmis viename iš pajūrio kurortų;
 • kelionės vadovo paslaugos;
 • ekskursinė programa;
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:

 • mokami objektai, vietinių gidų paslaugos ~ 120 EUR vietine valiuta;
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

Pastabos

 • išsamesnė informacija teikiama kelionės atmintinėje;
 • objektų skaičius, lankymo tvarka ir įėjimo bilietų kaina gali keistis;
 • muziejuose  ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda;
 • priemoka už vienvietį kambarį 120  EUR.
 • Kelionės metu nuvažiuosime ~ 5500 km.

Išvykimo laikai:

4:00 val. Vilnius spaudos rūmų aikštelė
5:15 val. Kaunas „Mega“ aikštelė prie degalinės Cirkle
6:10 val. Alytus degalinė „Viada“ prie autobusų stoties

Pasitark su specialistu!
Indrė G.
Susisiek su Bulgarijos specialiste Indre ir susikurk kelionę pagal savo poreikius:

Panašios kelionės

Vengrija – naujos patirtys Vidurio Europoje
Vengrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Austrijos kalnai, pilys ir miestai
Austrija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Klasikinė Graikija
Graikija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Poilsis saulėtoje Bulgarijoje 9d.
Bulgarija
 • Pirmas punktas
 • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.