Kinijos stebuklai, didieji miestai ir Tibetas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Tik „Kelionių akademijoje“!
  • Aplankysime vieną įspūdingiausių apsaulio miestų Pekiną
  • Susipažinsime su tibetiečių vienuolių gyvenimu Lasoje
  • Grožėsimės kalvomis ir ryžių terasomis Guilino apylinkėse 
  • Žavėsimės žymiąja Terakotos armija
Keliaujant į Kiniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Padangių imperija vadinama Kinija – nuostabi, nepakartojama, autentiška ir sparčiai modernėjanti šalis, kuri pakerės visus. Ši kelionė bus gana intensyvi, skirta žingeidiems ir norintiems kuo daugiau pamatyti – skrydžiai, naktiniai traukiniai, dideli atstumai... Tačiau kelionė to verta, nes pamatysime visus didžiausius Kinijos perlus! Pekinas, Šanchajus, Didžioji kinų siena, pakilsime net į Himalajų viršūnes apžiūrėti Tibeto sostinės – Lasos! O visa tai mums aprodys kelionės vadovas – Kinijos kultūros ekspertas!

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVE!

INGRIDA

Ingrida kelionių vadove pradėjo dirbti dar 2010 m. Tuomet, užklupus ekonominei krizei, nusprendė kardinaliai pakeisti veiklos sritį. Archeologijos mokslus baigusi Ingrida tiesiog dievina geras istorijas, bendravimą su žmonėmis ir gamtą, todėl šalių, kuriose ji yra dirbusi kelionių vadove, sąrašas yra platus. Jame telpa Egiptas, Turkija, Kinija, Šiaurės Indija, Šri Lanka, Nepalas, Tibetas, Vietnamas, Gruzija ir Jordanija.  

Planuojamų skrydžių laikai:

Vilnius – Helsinkis 09:35 – 10:50 Helsinkis – Pekinas 18:05 – 06:55 (+1)

Šanchajus – Helsinkis 09:20 – 14:20 (+1) Helsinkis – Vilnius 16:15 – 17:30

1
diena
VILNIUS – PEKINAS
Skrendam! Skrydis į Pekiną su vienomis geriausių skandinavų oro linijų „Finnair“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmais, kompiuteriniais žaidimais) bei lėktuve pateikiamu maitinimu.
2
diena
PEKINAS (vakarienė)
Pekino oro uoste mus pasitiks kelionės vadovas ir vietiniai partneriai. Pakeliui į viešbutį sustosime aplankyti Dangaus Šventyklos (Temple of Heaven) sodų. Kiekvieną rytą čia renkasi vietiniai Pekino gyventojai. Čia išvysime tiek vaikus, tiek senyvo amžiaus žmones, ritmingai atliekančius mankštos judesius – tai įvairūs Tai Či  pratimai, žaidimai kamuoliu ir įvairiausios mankštos ant treniruoklių. Vėliau tęsime pažintį su šalies kultūra, papročiais bei ritualais ir vyksime ragauti Pekino anties. Lankysimės tradiciniame kinų restorane, kur patyręs virėjas papasakos, kaip reikia valgyti šią ypatingą antį, nes tai nėra paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Nakvynė viešbutyje Pekine.
3
diena
PEKINAS – DIDŽIOJI KINŲ SIENA – PEKINAS (pusryčiai, vakarienė)
Kokį Kinijos simbolį esame matę savo mokyklos vadovėliuose, kurį geriausiai prisimename? Be abejo, tai yra Didžioji kinų siena (Great Wall of China), kuri yra visos Kinijos atspindys, menantis šimtus istorijų ir legendų. Iš akmenų, žemės, medžio, plytų ir visokiausių kitų, tuo metu naudotų, medžiagų pastatyta siena, siekianti daugiau nei 8000 kilometrų, buvo skirta apginti istorinę Kinijos teritoriją šiaurinėje dalyje, taip pat prekes vežančius pirklius, keliaujančius Šilko keliu, ir kontroliuoti migraciją. Ją buvo stengiamasi statyti ant kalvų ir uolų, kad atrodytų dar aukštesnė. Dabar šis UNESCO saugomas objektas – vienas populiariausių ir lankomiausių architektūrinių paminklų pasaulyje, kuriuo pasigrožėti užkopsite ir mes. Vakare rekomenduojame apsilankyti Kung Fu šou*. Nakvynė viešbutyje Pekine.

4
diena
PEKINAS – SIANIS (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien mūsų lauks ekskursija geometriškai taisyklingame Pekino senamiestyje. Žymiausias turistinis objektas – imperatoriaus miesto kompleksas, susidedantis iš pietinės sienos su vartais bei Tiananmeno aikšte (Tiananmen Square). Tai didžiausia vieša aikštė pasaulyje, kuri atlieka ypatingai svarbų vaidmenį kinų istorijoje. Aikštėje galima išvysti milžinišką skulptūrą, skirtą Kinijos herojams atminti, bei Mao Dzeduno mauzoliejų, o aplink ją stūkso seni Kinijos parlamento, Kinijos universiteto, Nacionalinio Kinijos muziejaus pastatai.

Priešais aikštę tviska saulėje raibuliuojantys, auksu dengti Uždraustojo miesto (Forbidden City) stogai. Į pasaulio paveldo objektų sąrašą įtrauktoje 72 ha teritorijoje stūkso daugiau nei 800 pastatų. Akmenimis grįstų takelių miestas savo pavadinimą gavo dėl to, kad ilgus šimtmečius paprastiems žmonėms į šią uždarą zoną įžengti buvo draudžiama. Vakare pervežimas į traukinių stotį. Nakvynė traukinyje.

5
diena
SIANIS (pusryčiai, vakarienė)
Sveiki atvykę į Sianį (Xian) – buvusią Kinijos sostinę. Ar žinote, kad nuo šio miesto kadaise prasidėdavo legendinis Šilko kelias? Pažintį su miestu pradėsime aplankydami vieną žymiausių pastarojo metų archeologinių radinių – Terakotinę armiją (Terracotta Army Warriors). Daugiau nei prieš 40 metų vietos laukų darbininkai kasinėdami žemę atrado virš 6 tūkst. įvairiausių dydžių bei formų karių figūrų skirtingais veido bruožais.

Pasak legendų, vienas imperatorius mirdamas norėjo su savimi į kapus pasiimti viską, ką turėjo realiame savo gyvenime – tarnus, namus, gyvulius ir visą kita, todėl beveik 700 tūkst. to meto darbininkų padarė savo imperatoriui kapavietę, kurios dydis – daugiau kaip keliasdešimt kvadratinių kilometrų. Joje turėjo tilpti viskas, ko pageidavo imperatorius. Taip pat jis pageidavo, kad jo kapą saugotų didžiulė karių armija. Patys kinai šią vietą laiko aštuntuoju pasaulio stebuklu ir ja labai didžiuojasi. Taip pat aplankysime archeologines gyvenvietes – Banpo. Lankantis Siano mieste tiesiog būtina pamatyti istorinį „Tang Dynasty“ šou*, kuriame atkuriami istoriniai Tangų dinastijos fragmentai. Stebins tradiciniai kostiumai ir įspūdingi aktorių pasirodymai. Nakvynė viešbutyje Sianyje.

6
diena
SIANIS – LASA (pusryčiai, vakarienė)
Ryte po pusryčių vyksime į oro uostą, iš kur skrisime į Lasą – Tibeto sostinę (3650 m). Iki pat šių dienų ji ne tik kultūrinė Tibeto, bet ir religinė viso pasaulio tibetietiškojo budizmo pasekėjų sostinė. Šiame mieste gausu piligrimystės takelių – korų, kurios juosia beveik kiekvieną šventyklą ir vienuolyną. Bet kuriuo dienos metu galima išvysti būrius tibetiečių, sukančių maldos malūnėlius ir einančių ratus aplink budizmo religiją saugančias šventoves. Didelę dalį šio miesto gyventojų sudaro budistų vienuoliai, tačiau Lasa nuo seno garsėjo ir kaip prekybinis centras, kuriame susikirto pirklių iš Indijos, Kinijos, Nepalo ir Butano keliai. Diena skirta laisvam laikui ir aklimatizacijai. Kadangi pakilsime į 3650 m aukštį, rekomenduojate šiandien ilsėtis, daug nejudėti ir nepamiršti gerti vandens! Nakvynė viešbutyje Lasoje.
7
diena
LASA (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien aplankysime XVII a. įkurtus Potalos rūmus – buvusią 14-ojo Dalai Lamos žiemos rezidenciją. Jos pavadinimas kilęs nuo mitinio Potalakos kalno, kuriame gyvena Avalokitešvara – visa apimančios atjautos Buda. Daugiau nei 13-a aukštų ir 10 tūkst. šventyklėlių turintys rūmai stovi ant Raudonojo kalno, nuo kurio atsiveria Lasos senamiesčio vaizdas. Vėliau vyksime į siaurų gatvelių apjuostą Džokango šventyklą (Jokhang Temple), esančią šalia Barkoro skvero. Tai pati svarbiausia miesto šventykla, kurioje ankščiau gyveno Tibeto orakulas, galėjęs numatyti ateitį ir padėdavęs spręsti su šalies valdymu susijusius klausimus. Netoliese įsikūręs triukšmingas vietinis turgus, kuriame galima rasti jakų pieno sviesto ir sūrio, o taip pat įvairiausių daržovių, saldumynų ir arbatos. Nakvynė viešbutyje Lasoje.

8
diena
LASA (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien iš arčiau susipažinsime su tibetiečių vienuolių gyvenimu – aplankysime Seros ir Drepungo vienuolynus. Nuo seno budistiniai vienuolynai veikė ir kaip svarbūs mokslo centrai. Seros vienuolyno komplekse, įkurtame XV a. pradžioje. Šiandien Seros vienuolyne gyvena apie 600 vienuolių. Ypač įdomu stebėti jų debatus, vykstančius vienuolyno sode.

Vėliau vyksime į Drepungo vienuolyno kompleksą, kuris savo laiku buvo žinomas kaip vienas didžiausių vienuolynų visame pasaulyje. XX a. pradžioje jame gyveno apie 10 tūkst. vienuolių. Prieš pastatant Potalos rūmus, tai buvo vieta, kurioje reziduodavo Dalai Lamos. Šis vienuolynas taip pat visuomet garsėjo kaip mokslo centras ir buvo vadinamas „Tibeto Nalanda“ (žymus budistinis universitetas Indijoje). Vienuolyno gyvenimas, ypač kalnuotose vietovėse, gana sunkus, todėl vienuoliai ne tik meldžiasi, bet ir visą dieną atlieka įvairius darbus: nuo maisto ruošimo iki švaros palaikymo, o vyresni vienuoliai moko jaunesnius vienuolyno komplekse įkurtose mokyklose. Nakvynė viešbutyje Lasoje.

9
diena
LASA – JAMDROKO EŽERAS – GJANCĖ – ŠIGACĖ (pusryčiai, vakarienė)
Tibetiečiai tiki, jog kalnuose ir ežeruose gyvena globojančios dievybės. Iš tiesų, Tibeto kraštovaizdis atrodo tarsi ne iš šio pasaulio. Pakeliui į Šigacę (Shigatse) aplankysime turkio spalvos Jamdroko ežerą (Yamdrok Yumtso) – vieną iš trijų šventųjų Tibeto ežerų. Ieškodami naujojo Dalai Lamos, vienuoliai atvyksta čia pasimelsti ir atlikti ritualų, padedančių nustatyti, kurioje vietoje gimė būsimasis jų dvasinis lyderis.

Vėliau, grožėdamiesi snieguotomis kalnų viršūnėmis, jakų kaimenėmis ir besikeičiančiomis ežero vandens spalvomis, vyksime prie Karolos perėjos (Karola Pass). Jos aukštis siekia net 5036 m virš jūros lygio. Iš čia atsiveria nuostabus Karolos ledyno vaizdas. Po to užsuksime į paslaptingą Palčo vienuolyną (Pelkor Chode Monastery), kurio viduje esanti sieninė tapyba ir šimtus metų skaičiuojančios tankos beveik nemato saulės šviesos. Pagrindinę vienuolyno šventyklą puošia Budos Šakjamunio statula. Kitos vienuolyno šventyklėlės taip pat turtingos begale autentiškų dievybių atvaizdų, sienine tapyba ir budistinėmis relikvijomis.

Aplankę vienuolyną, tęsime kelionę į Šigacė (3900 m virš jūros lygio) – antrąjį pagal dydį Tibeto miestą. Kaip ir daugelyje kitų Tibeto miestų, vienoje jo dalyje įsikūręs kinų kvartalas, o kitoje susitelkę vienuolynai ir tibetiečių gatvelės. Nakvynė viešbutyje Šigacėje.

10
diena
ŠIGACĖ – LASA (pusryčiai, vakarienė)
Šigacė miestas labiausiai garsėja Tašilunpo vienuolynu (Tashilhunpo Monaster), kurį XV a. įkūrė pirmasis Dalai Lama – Gediunas Drupas. Šiame vienuolyne reziduodavo Pančen Lamos. Pagal rangą, Pančen Lama – tai antrasis po Dalai Lamos Tibeto budizmo vienuolis. Vienuolyne yra atskiri rūmai, kuriuose gyvendavo šie aukšto rango vienuoliai. Tašilunpo vienuolyne taip pat saugomos ir eilės buvusiųjų Pančen Lamų relikvijos. Šis vienuolynas išsiskiria savo dydžiu – vienuolyno plotas apima net 300 tūkst. m². Vienoje iš vienuolyno šventyklų stovi milžiniška Maitrėjos – ateities Budos – statula, siekianti net 26 m aukštį. Vėliau grįšime atgal į Lasą. Nakvynė viešbutyje Lasoje.
11
diena
LASA – GUILINAS (pusryčiai, vakarienė)
Pervežimas į oro uostą. Skrydis iš Lasos į Guiliną su persėdimu. Guiliną įsikūręs itin vaizdingoje vietovėje. Užmerkite akis ir įsivaizduokite tradicinę Kiniją – ryžių plantacijos, miestas su savita architektūra, apsuptas įvairių formų uolų. Ne veltui senieji Kinijos imperatoriai nuolat žavėdavosi šiuo miestu ir jo apylinkėmis. Beje, Guilino mieste ir jo apylinkėse gyvena įvairios etninės grupės, o vienos iš šių grupių moterų išvaizda ypač traukia akį. Plaukus jos kerpa tik vieną kartą gyvenite – prieš ištekėdamos. Kai kurių moterų plaukų ilgis netgi įtrauktas į Ginesų rekordų knygą! Nakvynė viešbutyje Guiline.
12
diena
GUILINAS (pusryčiai, vakarienė)
Vyksime aplankyti Longšengo (Longsheng) ryžių plantacijų, esančių už Guilino miesto (kelionė užtruks apie 2 valandas). Ryžiai čia auga maždaug pusės kilometro aukštyje, taigi šias plantacijas jau iš tolo galėsime pastebėti važiuodami autobusu. Taip pat apsilankysime Jao kaimelyje. Jao – tai viena iš tikrųjų Kinijos mažumos tautų, kuri pasižymi gyvenimu kalnuose, autentiškumu ir sava kultūra. Nakvynė viešbutyje Guiline.

13
diena
GUILINAS – ŠANCHAJUS (pusryčiai, pietūs)
Ši diena bus perpinta gamtos garsais, mažutėmis provincijomis ir upės šniokštimu. Upės Li kruizas nuramins didmiesčiuose sujauktas širdis. Kruizo metu ilgų kalnų viršūnėse žaidžia saulės šviesa, debesys glosto pakalnes, o upę apgaubia laukinė gamta. Keliausime į uostą, kuriame mūsų grupės lauks bambukinės valtys. Plaukdami Li upe matysime besikeičiančius kerinčius vaizdus – žaliuojančias kalvas, uolas. Grožio, kurį išvysime – aprašyti neįmanoma. Plaukdami upe turėsime galimybę išvysti Dramblio straublio kalvą (Elephant Trunk Hill), ji vadinama Guilino miesto simboliu. Vakare pervežimas į oro uostą ir skrydis į Šanchajų. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje.

14
diena
ŠANCHAJUS (pusryčiai, vakarienė)
Šanchajus – vienas nuostabiausių Kinijos miestų, kuriame dangoraižiai remia saulę, o tviskanti šio miesto prabanga puikiai dera su senąja kinų architektūra. Po pusryčių aplankysime Jujuano sodus (Yuyuan Garden) – tai tikra priešingybė anksčiau matytam dangoraižių miestui. Būtent šiuose soduose galima išvysti mažučių kinų architektūros namelių ir pasigrožėti kinų šeimomis, susirinkusiomis ramiai praleisti poilsio dienos.

Vėliau lankysimės miesto širdimi vadinamame Bundu (Bund) – istoriniame rajone, kuriame persipina britiška ir prancūziška architektūra. Iš čia galėsime apžvelgti kitoje upės pusėje atsiveriančią Pudongo (Pudong) dangoraižių panoramą. Po pietų vyksime į šurmulingąjį Nandžingo kelią (Nanjing Road) – vienų judriausių pėsčiųjų alėjų visoje Azijoje. Vyksime į tradicinį šilko fabriką, kuriame gaminamas šilkas ir jo gaminiai, o vėliau norintys galės apžiūrėti ir vieną aukščiausių televizijos bokštų, vadinamą Rytų Perlu (Oriental Pearl Tower)* arba paplaukioti Huang Pu* upe. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje.

15
diena
ŠANCHAJUS – VILNIUS (pusryčiai)
Ryte pervežimas į oro uostą ir skrydis namo.

Apie Kiniją

Neprilygstamo grožio ir didelės išminties šalis, savo kultūros ir istorijos šaknis skaičiuojanti nuo 2000 m. pr. Kr. Tai viena didžiausių pasaulio valstybių savo plotu ir pati didžiausia gyventojų skaičiumi. Šiandien kas penktas žemės gyventojas yra kinas. Kinijos klimatas ir reljefas labai įvairūs: šiaurės Kinijos centre driekiasi milžini&scar

Keliautojų atsiliepimai apie kelionę Kinijos stebuklai, didieji miestai ir Tibetas

Valdas
2019-10-07
9
Puikiai suorganizuota kelionė, parinktos labai skirtingos ir įdomios vietos Tai buvo antra mano kelionė su Kelionių akademija ir abi labai patiko.
Keliaujant į Kiniją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos;
  • Apgyvendinimas 3* – 4* viešbučiuose (13 nakvynių: 2 nakvynės Pekine, 1 nakvynė traukinyje, 1 nakvynė Sianyje, 4 nakvynės Lasoje, 1 nakvynė Šigacėje, 2 nakvynės Guiline, 2 nakvynės Šanchajuje);
  • Programoje nurodytas maitinimas (13 pusryčių, 1 pietūs, 13 vakarienių);
  • Vietiniai skrydžiai (Sianis – Lasa, Lasa – Guilinas, Guilinas – Šanchajus);
  • Anglakalbio/rusakalbio gido paslaugos;
  • Traukinio bilietas (Pekinas – Sianis);
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Leidimai keliauti į Tibetą.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Pekinas, Šanchajus – Vilnius su persėdimu (kaina apie 570 EUR);
  • Kinijos viza (106 EUR);
  • Įėjimo bilietai į lankomus objektus (apie 200 EUR);
  • BŪTINAS medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~ 31 EUR BTA draudimas);
  • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (Kung Fu šou – 20 EUR/asm., „Tang Dynasty“ šou – 30 EUR/asm., apsilankymas televizijos bokšte Šanchajuje – 25 EUR/asm.);
  • Vienviečio kambario priemoka 350 EUR;
  • Arbatpinigiai gidams, vairuotjams ir nešikams (~ 90 EUR/asm, kuriuos kelionės pradžioje surenka kelionės vadovas);
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Keičiantis avilinijų tvarkaraščiams skrydžio laikai gali keistis, jei taip atsitiktų - vadybininkas iš karto informuos.
  • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams. Kelionės kaina perskaičiuojama. 
  • Lietuviškai kalbantis vadovas keliauja susirinkus 12 žmonių grupei. Nesusirinkus 12 keliautojų grupei kelionė organizuojama su anglakalbiu arba rusakalbiu gidu (pagal grupės reikalavimą).
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu.
  • Kelionės vadovas pasitinka vietoje.
  • Kiekvienas asmuo, norintis gauti Kinijos vizą, privalo atvykti į Kinijos konsulatą ir palikti biometrinius duomenis (pirštų antspaudus).

Panašios kelionės

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Pažintis ir poilsis Balio saloje
Balis
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Egzotiškoji Kinija, tingiosios pandos ir Honkongas
Kinija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su Lietuviškai kalbančiu vadovu!
Spalvingoji Kinija ir Avataro kalnai
Kinija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.