Įdomios Lietuvos kraštovaizdžio vietos

Lietuvoje turime labai gražių vietų į kurias galime nukeliauti. Saugiai pažinkime savo šalį, gamtos apsuptyje įkvėpkime gryno oro bei apsidairykime nuostabiose apylinkėse, nesant dideliam žmonių srautui. O tiems, kam atstumas yra per didelis, rekomenduojame pasižymėti šias vietas ateičiai!

 

Kirkilų apžvalgos bokštas – Biržų rajone esantis išskirtinis pusmėnulio formos apžvalgos bokštas. Užlipę į 30metrų aukščio bokštą, galėsite pasigrožėti nuostabiu Biržų kraštovaizdžiu bei galybe ežerėlių. Tai vandens prisipildžiusios įgriuvos, kurios vasarą dar ir pakeičia spalvą!

 

Aukštumalos pažintinis takas – Šilutės rajone vingiuojantis pažintinis takas. Išsidėstęs Nemuno deltos regioniniame parke, laikomas vienu gražiausiu visoje Lietuvoje. Jo ilgis – apie 1km, o tako pabaigoje galėsite sustoti 3m aukščio apžvalgos aikštelėje kur galėsite pasigrožėti atsivėrusios aukštapelkės panorama.

 

Baterija ,,Memel Nord" – Klaipėdos rajone, ant jūros kranto įrengta pakrantės artilerijos baterija. Tai Antrojo pasaulinio karo laikų gynybiniai įtvirtinimai prie Baltijos jūros. Galėsite pasivaikščioti jūros pakrante ir trumpam pajusti praėjusios istorijos alsavimą.

 

Klinčių karjerai – Akmenės rajone prieš 300 milijonų metų susiformavę ir daug metų kasami klinčių klodai. Kviečiame pasivaikščioti ir pasigrožėti unikaliu kanjonų kraštovaizdžiu, čia Lietuvoje! Įdomus faktas – šioje vietoje, jūros periodo uolienose rasta dinozaurų liekanų!

 

Baltosios rožės tiltas – Pats aukčiausias tiltas šalyje, siekantis net 38metrus! Alytuje esantis tiltas jungia Nemuno krantus. Nuo jo atsiveria nuostabus kraštovaizdis!

 

Svilės šaltiniai – Kelmės rajone esantis 1,8ha plotas, kuriame yra per šimtą šaltinio akių, iš kurių išteka nemažas kiekis požeminip vandens. Čia galėsite pamatyti ant šaltinio akmenų gyvenančius retus vabzdžius – arktines apsiuvas, kurios mėgsta itin švarų vandenį. Šie šaltiniai jau nuo senų laikų laikomi stebuklingais, žmonės šiuos vandenis naudoja ne tik maistui gaminti, gerti, bet ir gydyti įvairioms ligoms.

 

Merkinės bokštas – Varėnos rajone esanti apžvalgos bokštas. Jis – vienas iš aukščiausių Lietuvoje, siekiantis net 25metrus. Nebijantiems aukščio tai puiki galimybė pasigrožėti įspūdingu Nemuno kraštovaizdžio draustiniu, tekančiu Nemunu ir jame esančia Pastraujo sala. Už upės į horizontą matomi miškai ir dalis Merkinės senamiesčio.