Graikija - saugi šalis kelionėms! Ką reikia žinoti keliautojams?

Graikija - viena populiariausių atostogų krypčių, susidarius ekstremaliai situacijai sulaukiame daugybę klausimų apie šią kryptį, saugumą ir reikalavimus, tad norime pasidalinti su jumis atsakymais į dažniausiai užduodamus klausimus ir informuoti kaip pasikeitė atostogos viešbutyje bei nuraminti, kad keliautojų patogumui ir saugumui užtikrinti yra imamasi visų atsargumo priemonių ir į situaciją žiūrima rimtai. Tad į Graikiją keliauti saugu, galite ramiai rinktis kelionę ir vykti atostogauti.

Ar pagal LR URM rekomendacijas, galima keliauti į Graikiją?

Taip, pagal URM rekomendacijas, į Graikiją keliauti jau galima, tačiau atostogų Graikijoje metu reikėtų laikytis pagrindinių saugumo taisyklių – laikytis saugaus atstumo nuo kitų keliautojų bei, dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas.

Kokia situacija Graikijoje po Covid-19?

Portalas “European Best Destinations” išrinko Graikiją kaip vieną saugiausių Europos šalių keliautojams koronaviruso kontekste. Dar ankstyvoje pandemijos stadijoje, vasario mėnesį, šalyje buvo atšaukti visi renginiai, o kovą - pasklebta visuotinė pandemija. Dėl greitos Graikijos valdžios reakcijos, šalis gali didžiuotis – visos pandemijos metu teigiamų viruso atvejų skaičius Graikijoje yra vienas mažiausių pasaulyje.

Ar reikia pildyti specialius dokumentus keliaujant į Graikiją šią vasarą?

Keliaujantiems į Graikiją nuo 2020 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d., likus ne mažiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį, reikia užpildyti specialią keleivio identifikavimo formą (rasite čia). Formoje būtina nurodyti detalią informaciją apie išvykimo vietą, ankstesnių apsilankymų kitose šalyse trukmę ir apsistojimo Graikijoje adresą. Atkreipiame dėmesį, kad šioje formoje adresai turi būti nurodomi pilni, su pašto indeksu (tiek išvykimo vietos, tiek apsistojimo Graikijoje vietos), o Graikijos regionai, į kuriuos vykstama, pateikiami graikų kalba: pvz.: Kreta – Kriti, Rodas – Notio Aigaio. Užpildžius formą keliautojui priskiriamas QR kodas, kurį prašoma pateikti atspausdintą ar parodyti mobiliajame telefone prie atvykimo į oro uostą vartų.

Ar nuvykus reikia atlikti Covid-19 testą?

Testas oro uoste yra atliekamas ne visiems, tačiau atsitiktinumo tvarka parinktiems asmenims. Asmenys, kuriems bus atliekamas testas, privalės iki testo rezultato gavimo (24 val.) savarankiškai izoliuotis tuo adresu, kurį yra nurodę pildytoje formoje. Jei asmeniui diagnozuojamas COVID19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14-ai dienų viešosios sveikatos priežiūros specialistų nurodytoje vietoje. Už nurodymų nesilaikymą numatoma 500 Eur administracinė bauda.

Kada ir kokie skrydžiai yra vykdomi į Graikiją?

Jau vykdomi tiesioginiai užsakomieji skrydžiai į Peloponesą ir Graikijos salas. Kelionių organizatorius “Novaturas” vykdys skrydžius į Kretos, Kefalonijos ir Rodo salas. “Tez Tour” – į Kretą ir Rodos, o “ITAKA Lietuva” – į Zakinto ir Taso salas. Visas šias keliones galite užsisakyti "Kelionių Akademija" agentūrose arba susisiekus nurodytais kontaktais.

Ar nuvykus į Graikiją ir grįžtant į Lietuvą būtina saviizoliacija?

Tiek nuvykus į Graikiją, tiek grįžus į Lietuvą saviizoliacijos nėra, nebent oro uoste buvo atliktas testas tuomet reikia izoliuotis formoje nurodytu adresu 24 val. kol bus pranešti testo rezultatai.

Ar Graikijoje reikia nešioti kaukes?

Privalomas apsauginių kaukių dėvėjimas viešojo susisiekimo priemonėse (lėktuvuose, keltuose, metro, autobusuose, taksi), oro uoste bei medicinos įstaigose, taip pat rekomenduojama dėvėti kaukes bendrose erdvėse ir laikytis 1,5 m. atstumo didesnių susibūrimų vietose ir viešosiose uždarose patalpose.

Kaip elgtis oro uoste?

Asmenys privalo dėvėti veidą dengiančias apsaugos priemones. Jas privaloma nešioti nuolat. Į terminalą keleiviai įleidžiami tik po pirminės sveikatos patikros bei pamatavus kūno temperatūrą (ji negali būti aukštesnė nei 37,3 °C). Visi keleiviai privalo praeiti pasienio kontrolę.

Kaip pasiruošti kelionei?

Pasirūpinkite apsauginėmis kaukėmis ir dezinfekuojančiu skysčiu (turi būti ne didesnės nei 70 % alkoholio koncentracijos). Rankiniame bagaže jo galima laikyti iki 500 ml, registruotame - iki 2 l. Šie skysčių kiekių reikalavimai taikomi tik dezinfekcinėms priemonėms, o kitiems skysčiams reikalavimai išlieka tokie, kokie buvo anksčiau. Atkreipkite dėmesį jog skystis turi būti originalioje pakuotėje su gamintojo etikete. Priemonių įsigyti galima ir oro uoste, taip pat vėliau skrydžio metu, Svarbu sekti savo savijautą prieš kelionę, oro uoste bus matuojama temperatūra, oro uoste kiek įmanoma stenkitės laikytis atstumo.

Kaip vyks pervežimas?

Pervežimo metu gali būti privaloma dėvėti apsaugines kaukes; autobusai Graikijoje daugiausiai užpildomi pusę sėdimų vietų. Taip pat gali būti draudžiama sėsti šalia vairuotojo autobuso priekyje.

Kokios taisyklės galioja viešbutyje?

Visuose viešbučiuose poilsiautojams kaukes dėvėti neprivaloma, o personalui būtina, laikomasi atitinkamų higienos reikalavimų, rekomenduojame sekti viešbutyje nurodytas instrukcijas: laikytis saugaus atstumo tarp klientų ir personalo, dezinfekuoti rankas. Rekomenduojama naudotis laiptais, o ne liftu. Patekti į teritoriją gali tik viešbučio svečiai, viskas turi būti dezinfekuota, paprašius, viešbutis privalo suteikti apsaugines priemones (kaukes, pirštines), visose viešose erdvėse prieinamas dezinfekcinis skystis.

Kambarių tvarkymas

Tam, kad kambariai būtų kruopščiai išvalomi ir dezinfekuojami, gali būti pakoreguotas įsiregistravimo/ išsiregistravimo laikas. Tiksli informacija bus pateikta prieš kelionę;siekiant sumažinti viešbučio svečių bei darbuotojų tiesioginį kontaktą, kambariai tvarkomi rečiau;paklodžių, pagalvių užvalkalai ir rankšluosčiai keičiami tik atskiru svečių prašymu; iš kambarių pašalinti daugkartinio naudojimo, ne pirmo būtinumo daiktai – meniu, žurnalai; televizoriaus ir oro kondicionieriaus valdymo pulteliai įdėti į vienkartinius dėklus.

Maitinimas

Viešbučiams leista siūlyti švediško stalo ar bufeto tipo maitinimo paslaugas. Tačiau norint apriboti kontaktą su maistu, svečių saugumui patiekalai pateikiami už skaidrios užtvaros, o restorano darbuotojai pasirinktą patiekalą įdės į lėkštę, patiems dėtis maisto negalima; prieš apsilankant bei išeinant iš maitinimo vietos rekomenduojama dezinfekuoti rankas; staliukai vienas nuo kito bus išdėstyti taip, kad klientai galėtų laikytis saugaus atstumo; prie vieno staliuko leidžiama sėdėti ne daugiau nei 4 žmonėms. Išimtis taikoma šeimos nariams.

Baseinai, paplūdimiai, SPA

Naudotis leidžiama tik lauko baseinais bei tik ribotam žmonių kiekiui; gultai paplūdimyje ir prie baseinų išdėstyti saugiu atstumu vienas nuo kito; į SPA zonas įleidžiami tik iš anksto užsiregistravę svečiai. Vandens parkai, vaikų žaidimų aikštelės vandens parkus, vandens atrakcionus lankyti leidžiama laikantis saugaus atstumo; žaidimų aikštelėse ribojamas vaikų skaičius, bet ribojimai netaikomi šeimos nariams.

Ekskursijos

Ekskursijos vyksta tik miestuose, rekomenduojama dėvėti apsaugines kaukes; nerekomenduojama vienoje vietoje buriuotis daugiau nei 10 asmenų grupei; lankytinuose objektuose rekomenduojama laikytis saugaus 1-2 m atstumo.

 

Informacijos šaltiniai, kuriuose galite rasite daugiau aktualios informacijos.

https://reopen.europa.eu/

https://keliauk.urm.lt/location/graikija

http://www.visitgreece.gr/en/