Patarimai keliaujantiems į Dominikos Respubliką

ŠALIES SPECIFIKA


Dominikos Respublika užima du trečdalius Hispaniola salos teritorijos. Kai 1492 metais salą atrado Kristupas Kolumbas, joje gyveno tainų gentis. Kristupas Kolumbas įkūrė saloje nedidelį fortą ir pavadino jį La Navidad. Dominikos Respublika garsėja puikiais paplūdimiais, kurie traukia jėgos aitvarų ir banglenčių sporto aistruolius. Ypač gražiais paplūdimiais garsėja Punta Canos ir Puerto Platos kurortai. Šalies sostinė pasižymi įprastu didmiesčiams šurmuliu, o architektūroje jaučiamas istorijos palikimas. Saloje daugybė krioklių, Samanos įlankoje sausio viduryje kasmet poruotis atplaukia kuprotieji banginiai, o mėgstantiems kopti kalnais puikiausiai tiks Cordillera aukštikalnės.


PIRKINIAI


Kakava, kava, papuošalai su lalimaru, medus, saldžiųjų bulvių džemas, romas.


TRANSPORTAS


Populiariausia transporto priemonė Dominikos Respublikoje yra autobusas. Tarp didžiųjų miestų ir turistinių vietovių važiuoja transporto įmonės „Metro Bus“ ir „Caribe Tours“. Kolektyviniai mikroautobusai „carro-public“ ir moto-taksi „moto-concho“ yra mėgiami tiek vietinių, tiek turistų. Nėra matuoklių, kelionės kaina yra fiksuota, nėra prasmės derėtis su vairuotojais. Taip pat yra klasikiniai taksi, automobilių stovėjimo aikštelė yra netoli pagrindinių viešbučių ir lankytinų vietų. Santo Domingo yra metro. Yra tik viena linija, jungianti Vinstono Čerčilio ir Mirabalo seserų kelius.


ARBATPINIGIAI


Viešbučiuose arbtpinigiai dalinai įskaičioti į kainą. Restoranuose priimta palikti 10% nuo bendros sumos.


ŽMONĖS


Žmonės Dominikos respublikoje yra labai svetingi


SVEIKATA


Rekomenduojame pasiskiepyti nuo hepatito A ir hepatito B. Egzistuoja labai nedidelė tikimybė, lankantis šalies centrinėje dalyje, užsikrėsti maliarija. Dominikos Respublika laikoma saugia ir turistams nepavojinga šalimi. Reikėtų laikytis pagrindinių saugumo principų: atidžiai saugoti savo asmeninius daiktus turguose, aikštėse ir kitose žmonių susibūrimo vietose, naudotis viešbučių seifais. Reikėtų vengti mažai turistų lankomų teritorijų, atokių miesto kvartalų. Turistinės zonos, kuriose yra įsikūrę viešbučiai, yra prižiūrimos apsaugos tarnybų, tad saugumas yra tikrai aukšto lygio.


MUZIKA


Populiari Lotynu muzika