Curacao | Apie Curacao

Bendra informacija apie Curacao, Curacao miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Curacao klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Curacao.

Curacao yra viena iš penkių Olandijos Antilų salų, esančių Karibų jūroje. Ji yra išsidėsčiusi 40 mylių nuo Venesuelos kranto, 42 mylios nuo Arubos pietinės pakrantės ir 30 mylių į vakarus nuo Bonairės. Curacao yra didžiausia iš penkių salų ir joje yra įsikūrusi Olandijos Antilų vyriausybė. Sala yra maždaug 62 kilometrų ilgio ir 14 kilometrų pločio (siauriausioje salos dalyje, kuri yra salos centre, plotis tesiekia 4 kilometrus). Sala turi apytikriai 150 000 gyventojų. Vietos kalba yra Papiamento, valstybinė kalba - olandų, anglų ir ispanų kalbos yra plačiai paplitusios. Curacao - tai sala su daugybe mažyčių ir nuostabių paplūdimių, kuriuos skalauja skaidrus ir gaivinantis vanduo.

Curacao paplūdimiai yra nedidelės smėlėtos įlankėlės su kriškolo skaidrumo vandeniu. Savaitgaliais daugelis vyksta į paplūdimius, tačiau darbo dienomis daugelyje paplūdimių galite nesutikti nė gyvos dvasios. Daugelis paplūdimių yra salos pietinėje pakrantėje, kur vanduo yra ramus. Šiautinis krantas yra uolėtas ir jūra labai banguota. Keletas paplūdimių yra tik kelios minutės nuo miesto, tačiau dauguma jų yra Banda, šiaurės vakarinėje salos dalyje. Kai kuriuose paplūdimiuose rasite restoranų ir kitas paslaugas teikiančių įstaigų (paprastai įėjimas į tokius paplūdimius yra mokamas), kiti paplūdimiai yra paprastesni. Vieni populiariausių paplūdimių yra Playa Knip, Cas Abou, Porto Marie, Playa Kalki, Barbara paplūdimys ir Mambo paplūdimys. Bet beveik visi paplūdimiai yra tinkami užsiimti nardymu ir plaukiojimu su akvalangu.
 
Nardymas – tai kvapą gniaužiantis malonumas. Curacao garsėja savo povandeniniu rojumi, kur gausu koralinių rifų ir kempnių plantacijų su tūkstančiais įvairiaspalvių tropinių žuvų. Vanduo yra maloniai šiltas ir matomumas yra nepriekaištingas. Medžioti žuvis žeberklais, gadinti ar laužyti koralus ar kriaukles yra draudžiama, siekiant apsaugoti ir išsaugoti povandeninį pasaulį. Curasao turi daugiau nei keturiasdešimt vietų skirtų nardymui, kai kurias jų galima pasiekti tiktai valtimi. Tačiau daugelį nardymo vietų galima pasiekti nuo paplūdimio, todėl galite maloniai suderinti poilsį paplūdimyje su nardymu. Kartais žuvys skraiduolės plaukia paskui nardytojų valtis ir galite išvysti kaip jos keletą sekundžių skrenda šalia valties. Okeanariume nardytojai gali mėgautis susitikimais su rajomis, vėžliais, gausybe tropinių žuvų ir netgi gali pamaitinti ryklius ir nusifotografuoti su jais. Daugybė nardymo centrų ir keletas nardymo mokyklų siūlo savo paslaugas: prisijungti prie nardytojų valties ar išsinuomoti nardymo įranga nėra problema, po keletą dienų trunkančių apmokymų įvairiomis kalbomis galite gauti nardytojo pažymėjimą.
 
Lankytinos vietos. Curacao saloje lankymas suteiks Jums daugybę malonių akimirkų. Be jokios abejonės, paplūdimiai ir nardymas yra vieni pagrindinių pramogų čia. Okeanariume galima išvysti didžiulę žuvų ir jūros gyvenimo įvairovę, o povandeninėje observatorijoje netgi tie asmenys, kurie neužsiima nardymu, gali susipažinti su jūros gyvenimu. Keliaujant į vakarus, rekomenduojame aplankyti Boca Tabla. Verta aplankyti vietos namus dėl jų architektūros ir istorijos, ypatingai Brievengat, Chobolobo ir Knip namus. Daugelis senų pastatų stūksančių Punda ir Otrabanda miestuose yra atrestauruoti ir renovuoti ir supažindina su pirmųjų atvykėlių gyvenimu. Curasao taipogi didžiuojasi seniausia sinagoga visame vakariniame pusrutulyje ir senosiomis žydų kapinėmis. Mėgstantiems žygius siūlome apsilankyti Christoffel Parke, tai nuostabi tačiau karšta vieta. Apsilankę Curasao stručių fermoje, susipažinsite su šių milžiniškų paukščių auginimu. Hato olose siūloma susipažinti su Curasao geologine istorija. Paprasčiausi pasivaikščiojimai aplink Punda, Emma tiltu, tiesiog stebėjimas vandenyno ir vietos gyventojų ir jų užsiėmimų leis Jums pažinti Karibų ir Kiurasao žavesį.
 
Parduotuvės. Curacao saloje garsėja savo siūlomų prekių įvairove. Čia galite rasti prekių iš Lotynų Amerikos, Šiaurės Amerikos ir Europos. Pagrindinės prekybos vietos yra Punda, Otrabanda, ir Sali?a. Kiti patrauklūs prekybos centrai yra Promenade ir Bloempot. Kartais gali tekti dėrėtis dėl geriausios kainos. Čia verta pirkti batus, drabužius, juvelyrinius dirbinius, tabaką ir laikrodžius. Turguje galima nusipirkti šviežių daržovių ir kitų prekių, atvežtų iš Venesuelos. Dauguma parduotuvių užsidaro pietų pertraukai ir neveikia sekmadieniais. Vietinė valiuta yra Olandų Antilų florinas (NAF, kartais dar vadinamas guldenu) ir vienas Florinas visuomet kainuoja 1,8 JAV dolerių. Daugumoje vietų galima atsiskaityti kelionės čekiais ir kreditinėmis kortelėmis. 
 
Gamta. Curacao yra daugybės driežų, iguanų ir tropinių paukščių namai. Visur galite išvysti laukines ožkas – gatvėse, šalia vietos gyventojų namų. Kadangi Curacao yra pakankamai sausas klimatas, visokių formų ir dydžių kaktusų medžiai auga šalimais prie alijošinių augalų ir sausų krūmokšnių. Curacao yra kartais vadinama Kaktusų šalimi. Be to, Curacao dar garsėja savo Divi-Divi medžiais, kurie visuomet auga vėjo kryptimi. Kiurasao salą suformavo vulkanas ir aukščiausias taškas saloje yra Christoffel kalnas (300 metrų aukščio), kurį supa Christoffel parkas šiaurės vakarinėje salos dalyje.

Klimatas. Saulė šviečia beveik visą laiką ir vidutinė temperatūra yra 82° F / 27° C. Naktį oras gerokai atvėsta, tačiau žiemą čia ne daug šalčiau nei vasarą. Nuolat pučiantis pasato vėjas iš vakarų atlieka labai svarbų vaidmenį, nes dėl jo oras saloje yra vėjuotas ir vėsus. Lyginant su kitomis Karibų jūros salomis, Curacao saloje klimatas yra ganėtinai sausas ir ne toks tropinis. Esanti Karibų jūros pietuose, Curacao yra už uraganų juostos. Tačiau kai audros juda šiaurinėje Karibų jūros dalyje, vėjas Curacao saloje aprimsta ir oras tampa ne toks vėjuotas.

Žmonės dėvi kasdienius paplūdimio ir vasarinius drabužius ištisus metus, tačiau jie pasipuošia vakarais, ypatingai jei eina i kazino, restoranus ar kitomis progomis. Skrybėlė, kepurė ne tik suteikia pavėsį, bet taipogi apsaugo šukuoseną nuo vėjo (jei vėjas nenupūs skrybėlės). Apsauga nuo saulės yra būtina tiems žmonėms, kurie nėra įpratę prie vertikalių saulės spindulių būdingų regionui, esančiam arčiau pusiaujo.
 
Hato Olos – tai kalkakmenio olos, esančios netoli nuo Curacao oro uosto. Ola buvo pritaikyta komerciniams tikslams praeito amžiaus paskutiniojo dešimtmečio pradžioje ir dabar ją gali lankyti žmonės. Ekskursijos po olą vyksta kas valandą ir jų metu lankytojai gali patekti į olą ir geriau susipažinti su Curacao geologine istorija. Hato olos susiformavo žemiau jūros lygio prieš tūkstančius metų ir kai vandens lygis nukrito ledynmečio laikais, ola išniro į paviršių. Kai ir kitose jūrinėse olose akmenyse galima išvysti kriauklių ir koralų liekanas. Ola vis dar yra aktyvi ir stalaktitai (varveklio formos akmenys kabantys ant lubų) ir stalagmitai (taip pat kaip stalaktitai tik augantys iš žemės aukštyn) vis dar tebeauga, suformuodami kolonas. Stalaktitai ir stalagmitai, užuolaidų dariniai, klintinės briaunos ir terasos leidžia manyti, kad anksčiau ola buvo panirusi po vandeniu. Žemės judėjimai maždaug 4000 metų atgal sąlygojo įtrūkimus (matomus klinties telkiniuose) ir akmenys nukrito nuo olos viršūnės suformuodami nedidelę angą. Šia anga naudojasi keletas šimtų šikšnosparnių, kurie gyvena oloje ir naktį išskrenda ieškoti maisto. Olos išorėje vietos indėnai (Caquetios) išraižė piešinius akmens sienoje, o tai reiškia, kad šioje vietoje buvo atliekamos jų religinės apeigos maždaug pusantro tūkstančio metų atgal.
 
Boca Tabla Šiaurinėje salos dalyje, stiprios jūros bangos šimtus metų skalavo uolėtą pakrantę ir suformavo keletą olų ir nedidelių angų olose. Turbūt įdomiausia yra Boca Tabla, esanti netoli Westpoint salos šiaurės vakariniame gale. Lankytojai gali pavaikščioti po masyvias vulkaninės kilmės uolas ir grožėtis laukine jūra and klausytis vėjo. Įspūdinga nusileisti žemyn į olą ir stebėti kaip bangos mūšasi į sienas. Savaitgaliais čia siūloma paprastas tačiau geras vietos maistas ir žmonės gali prisėsti į Divi-Divi medžių pavėsį ir papietauti.
 
Muzika yra labai svarbus salos akcentas. Daug metų atgal vergai čia atlikdavo Tambu dainas, jomis išreikšdami savo kritiką ir nusiskundimus. Iki šiol galima išgirsti ją dainuojant ir žmonės dažniausiai skundžiasi pakilusiais mokesčiais, aukšomis kainomis už karštą vandenį, ir t.t. Be keletos europietiškų bruožų muziką pagrindinai įtakojo lotynų ir karibų stiliai. Populiaroji muzika paprastai yra merengos arba salsos atmaina, o tradiciškesnė muzika dažniausiai yra lėtesnė, kaip pavyzdžiui montuno arba valsas. Karnavalo muzika yra Tumba (kontrastas Tambu) ir kartą metuose vietinės muzikos grupės susirenka į Tumba festivalį, kur jie atlieka savo naujai sukurtas šventines dainas, kurių viena išrenkama nugalėtoja.
 
Maistas taipogi labai svarbus Curacao saloje kaip ir muzika. Vietos virtuvę sudaro gardūs jūros gėrybių, mėsos patiekalai ir salotos. Tarp vietos jūros gėrybių patiekalų galima paminėti Dradu (Mahi Mahi), Piska Kora (raudonasis beriksas), Karko (kriauklių mėsa), krevetes ir omarus. Kabritu Stoba (ožkiena) taipogi yra vietos tradicinis patiekalas. Kepti bananai patiekiami kaip daržovės arba garnyras. Keshi Yena taipogi labai gardus patiekalas ir reiškia „įdarytą sūrį“: sūris įdaromas vištiena, razinomis, pupelėmis ir kitais skaniais dalykais. Funchi – tai dar vienas tradicinis patiekalas gaminamas iš kukūrūzų, tai panašu į kukūrūzų duoną ir dažniausiai kepamas kaip prancūziškos bulvytės. Dar vienas tradicinis patiekalas - Iguanos sriuba. Tipinis garnyras yra ryžiai su pupelėmis, balti ryžiai, gruzdintos bulvytės arba keptos bulvės.
 
Karnavalas yra pagrindinis renginys Curacao saloje, paprastai vykstantis vasario pabaigoje. Daugybė karnavalo dalyvių grupių parodo savo unikalias ir įdomias programas, pasipuošę spalvingais drabužiais jie vyksta įspūdingo dydžio platformomis. Pasiruošimas visuomet prasideda prieš keletą mėnesių. Karnavalo valstybė neremia ir todėl atlikėjai turi patys susirasti finansavimą. Vienas pagrindinių pinigų rinkimo būdų yra kiekvienais metais vykstantis taip vadinamas Vakarėlis su šokiais sausio mėnesį. Muzikos grupės groja važiuodami Willemstad gatvėmis sunkvežimiais, paskui kuriuos seka šokanti ir besilinksminanti minia. Dalyviai privalo nusipirkti marškinėlius, mainais už kuriuos jie gauna muziką, gėrimus ir linksmybes. Tačiau svarbiausia, kad visur jaučiama karnavalo nuotaika, o grupės gali pasipraktikuoti atlikdamos savo metų dainas. Tikrasis įspūdingas karnavalo paradas paprastai trunka keletą valandų ir du kartus, vienas paradas vyksta dienos metu, kitas – naktį. Kiekvienais metais viena iš grupių, dalyvaujančių karnavale, yra išrenkama laimėtoja pagal programą ir apsirengimą. Be šių grupių, šventės šurmulį padeda sukurti muzikos grupės grojančios važinėdamos sunkvežimiais ir mušamųjų grupės bei Miss Kiurasao. Karnavalas yra užimčiausias laikas saloje, kadangi daug turistų iš užsienio šalių atvyksta pasigrožėti šiuo reginiu.
 
Istorija. Curacao salą atrado Alonso de Ojeda, Kristupo Kolumbo leitenantas, 1499 metais. Ispanai apsigyveno saloje šešioliktojo amžiaus pradžioje. 1634 metais olandai perėmė Curasao salą į savo rankas ir įkūrė olandų gyvenvietę. Iki devynioliktojo amžiaus pradžios, tiek anglai tiek prancūzai bandė užkariauti Curacao. 1800 metais, Curacao sala perėjo britų protectorato žinion ir olandai salą susigrąžino tik 1802 metais.1807 metais britai vėl užgrobė Curacao salą ir grąžino ją olandams 1815 metais. Curacao visuomet garsėjo rasine tolerancija ir tikėjimo laisve, bei katalikai, protestantai, žydai ir musulmonai turi saloje savo šventoves. 1954 metais šešios salos – Curacao, Aruba, Bonaire, St. Marteen, St. Eustatius ir Saba paskelbė savo autonomiją ir įkūrė Olandų Antilus. Šiuo metu, Olandų Antilus sudaro tiktai penkios salos, kadangi Aruba paskelbė nepriklausomybę 1986 metais. Tiek Aruba tiek Olandų Antilai vis dar sudaro Olandijos Karalystės dalį.
 
Namai Curacao saloje buvo statyti XVII ir XVIII amžiuose, plantacijų ir vergijos laikais. Curacao turi apie 70 tokių namų, kurie yra tipinės olandų architektūros būdingos salai. Jie yra strategiškai išdėstyti kalvų viršūnėse, kad iš jų būtų galima matyti plantaciją ir palaikyti vizualinį kontaktą vieniems su kitais. Tai leido bendrauti kritinėmis situacijomis. Mūsų laikais šie namai dažniausiai turi privačius savininkus ir kai kurie jų buvo rūpestingai restauruoti ir atvėrė duris lankytojams. Tarp žymesnių namų galima paminėti Brievengat, kur vyksta daug muzikinių ir kultūrinių renginių, Knip – kur eksponuojami antikiniai baldai, buitiniai reikmenys ir galima susipažinti su namo istorija, Chobolobo – kur gaminamas Blue Curacao likeris, Ascension, Jan Kok, Zeelandia, ir Groot Davelaar.
 
Transportas. Curacao saloje sudaro autobusai, mikroautobusai, taksi ir keltai. Mikroautobusai yra ypatingai populiarūs dėl savo greitumo ir patogumo. Pagrindiniai sustojimai yra Pundoje ir Otrabandoje, iš kur galima pasiekti beveik bet kurį tašką saloje. Paprašius ir sumokėjus keletą guldenų, autobuso vairuotojas netgi gali sustoti priešais Jūsų namą. Taksi siūlo brangesnes paslaugas. Taksi automobiliuose nėra skaitliukų ir kainos yra fiksuotos. Dauguma viešbučių ir kurortų taipogi turi savo nuosavą transportą. Kai Emma tiltas, jungiantis Pundą ir Otrabandą, yra pakeltas, nemokamas keltas plukdo žmones iš vienos pusės į kitą. Automobilio nuoma suteikia šiek tiek daugiau mobilumo ir saloje veikia dauguma tarptautinių automobilių nuomos agentūrų ir vietos bendrovių, siūlančių savo paslaugas.
 
Komunalinės paslaugos. Curcao ima vandenį iš jūros. Čia veikia didžiausia pasaulyje druskos šalinimo iš vandens gamykla, tiekianti skanų vandenį gyventojams. Namuose nėra karšto ar šalto vandens, tik vanduo, kurio temperatūra priklauso nuo saulės stiprumo. Elektra čia yra šiek tiek specifinė. Srovės įtampa oficialiai yra 127 voltai ir 50 herzų, tačiau įtampa gali kaitaliotis ir kartais sudeginti transformatorius. Geriausia yra naudoti daugiafunkcinius transformatorius, pritaikytus prie šios srovės. Kai kuri buitinė technika, kaip pavyzdžiui, šaldytuvai, reikalauja specialių transformatorių. Namuose paprastai yra aukščiau minėta srove šalia 220 voltų srovės, naudojamos pagrindinai oro kondicionieriams, skalbimo mašinoms, ir t.t. Kartais gali dingti elektra ir vanduo. Valgio gaminimui kiekvienas namas turi dujų balionus.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP