×

Egzotinės kelionės į Azerbaidžaną su grupe

Kokias kainas pateikiame?

Kelionės į Azerbaidžaną

Kaspijos jūros pakrantėje plytintis Azerbaidžanas – didžiausia valstybė visame Kaukazo regione. Daugumą jos gyventojų sudaro azerbaidžaniečiai, tačiau gausios ir rusų, armėnų, lezginų bendruomenės. Vienas pagrindinių kelionės į Azerbaidžaną akcentų – vaizdingi kalnai, kurie užima net pusę visos šalies teritorijos, juos puošia tankus upių tinklas. Aukščiausia viršukalnė Bazardiuziu siekia 4466 m.

Kelionės į Azerbaidžaną metu sužavės islamiškosios architektūros palikimas, priešistorinius ir viduramžių laikus menančios vietovės, Kaspijos jūros įlankose žiemojantys paukščių būriai, senosios muzikinės tradicijos. Poilsis Azerbaidžane – tai išskirtinių akimirkų kupinos atostogos. Kas žino, galbūt pateksite ir į tikras azerbaidžanietiškas vestuves – tai viena įsimintiniausių patirčių. 

Atostogos Azerbaidžane rekomenduojamos gegužės, rugsėjo ir spalio mėnesiais, kuomet vyrauja maloni, ne per aukšta oro temperatūra. 

Kelionės į Azerbaidžaną metu rekomenduojamos aplankyti vietos: 

  • Širvanšachų rūmai – tai tikra Baku senamiesčio puošmena, UNESCO globojamas kompleksas. Šie rūmai pastatyti 15 a., kuomet valdovas Ibrahimas I perkėlė karalystės sostinę į Baku. Širvanšachų rūmų kompleksą sudaro požeminės kapavietės, pirčių liekanos, šacho mečetė ir minaretas, Murado vartai ir kt.
  • Kobustano petroglifų kultūrinis kraštovaizdis – vietovė, garsėjanti raižiniais ant uolų ir purvo vulkanais. Raižinių, kurių čia randama tūkstančiai, amžius siekia priešistorinius laikus. Vaizduojami gyvūnai, žmonės, medžioklės, šokio scenos. Stebina tai, jog iš maždaug 800 pasaulyje esančių purvo vulkanų net apie 350 yra Azerbaidžano teritorijoje. Vulkaninis juodos spalvos purvas naudojamas gydomaisiais tikslais.
  • Šekis – Didžiųjų Kaukazo kalnų papėdėje įsikūręs miestas, vienas iš Šilko kelio taškų. Islamiškosios architektūros grožiu ir istoriniais paminklais ši gyvenvietė nenusileidžia net šalies sostinei Baku. Svečiuojantis Šekyje sužavės centrinis turgus ir jaukūs arbatos namai, o mėgstantys žygius pėsčiomis galės leistis į išvykas po netoliese plytinčius miškingus kalnų slėnius. 

Poilsinės kelionės į Azerbaidžaną metu kviečiame pasigrožėti 15 a. Širvanšachų rūmais, apsilankyti Kobustano petroglifų kultūriniame kraštovaizdyje, pajusti tikrąją šalies dvasią gamtos apsuptame Šekio mieste, bei pažinti kitas kvapą gniaužiančias šios šalies vietas. 

Atsiųskite užklausą „Kelionių akademijai“ ir mes Jums pateiksime geriausius kelionės į Azerbaidžaną pasiūlymus.

UP