Keliauk laisviau! IATA atliktas tyrimas parodė, kad rizika užsikrėsti COVID-19 skrydžio metu yra ypatingai maža

IATA (International Air Transport Association) - Tarptautinė oro transporto asociacija sako, kad jų statistika rodo labai mažą Covid-19 viruso atvejų skaičių. Nuo pat 2020 m. pradžios buvo užfiksuoti tik 44 oficialūs viruso atvejai susiję su kelionėmis lėktuvu, kai šiuo periodu iš viso yra užfiksuoti net 1.2 bilijonai keliautojų.

Remiantis šiais duomenimis buvo paskelbta, kad kelionės lėktuvu yra tikrai saugus būdas keliauti, pagal anksčiau minėtą statistiką, 1 viruso atvejis gaunasi tik tarp 27 milijonų keliautojų. Net jei 90% atvejų būtų nepranešti ir oficialiai neužfiksuoti, 1 atvejis būtų tarp 2.7 milijonų keliautojų, tad bet kokiu atveju šie skaičiai tikrai ramina ir drąsina nebijoti kelionių lėktuvu.

Įžvalgos, kodėl šie skaičiai yra tokie maži, atsirado iš bendro „Airbus“, „Boeing“ ir „Embraer“ paskelbto atskiro skysčių dinamikos apskaičiavimo (CFD) tyrimo, kurį kiekvienas gamintojas atliko savo orlaivyje. Nors metodikos šiek tiek skyrėsi, tačiau visi tyrimai patvirtino, kad orlaivių oro srauto sistemos iš tiesų kontroliuoja dalelių judėjimą salone ribodamos virusų plitimą.

Tyrimo metu buvo padarytos išvados, kad:

  • Orlaivio oro srauto sistemos, kurios yra didelio efektyvumo kietųjų dalelių oro (HEPA) filtrai - tai natūralus sėdynės atlošo barjeras, kuris nukreipia oro srautą žemyn ir atsiranda sparti oro stimuliacija. Taip gretai judėdamas oras efektyviai sumažina ligos perdavimo riziką.
  • Privaloma kaukė salone - tai dar viena, papildoma, apsaugos priemonė. Sėdint orlaivio sėdynėje užsidėjus kaukę rizika užsikrėsti tampa vienu mažiausiu už bet kokią kitą viduje esančią erdvę.

Informacija paruošta pagal IATA oficialius duomenis https://www.iata.org/en/pressroom/pr/2020-09-08-012/

 

TURI KLAUSIMŲ?

Susisiekite su mumis telefonu +37070011007

arba el. paštu atostogos@kelioniuakademija.lt