Anglija | Apie Angliją

Bendra informacija apie Angliją, Anglijos miestai ir kurortai, valiuta, darbo laikai, šventės, Anglijos klimatas, skiepai, vizos, ekskursijos Anglijoje.

Anglija-yra valstybė Vakarų Europoje. Jungtinė Karalystė susiformavo po keleto unijos aktų, ir susideda iš Anglijos, Škotijos, Velso, taip pat Šiaurės Airijos provincijos, bei kai kurių smulkesnių teritorijų, išsimėčiusių po visą pasaulį. Anglija garsėja savo kultūra. Joje yra vieni iš garsiausių universitetų pasaulyje (Kembridžas, Oksfordas), taip pat daugelis garsiausių šių laikų rašytojų ir muzikos grupių yra kilę iš Anglijos.

BENDRIEJI DUOMENYS APIE ŠALĮ:

Plotas-243 610 km²

Sostinė-Londonas (8 630 000 gyventojų)

Kiti svarbūs miestai- Birmingamas (984 300 gyventojų), Glazgas (598 830 gyventojų), Liverpulis (435 500 gyventojų), Lidsas (455 100 gyventojų), Šefildas (447 000 gyventojų)

Gyventojų skaičius-63 181 775 gyventojų.

Religija-Krikščionys

Kalba-valstybinė kalba anglų.

Elektros srovė-Visoje šalyje 220-240voltų. Angliško tipo rozetės ir kištukai.

Pinigai-Svaras sterlingas.

MUITINĖ:

Vykstant į Angliją vizos nereikia užtenka tapatybės kortelės. Tapatybės kortelė, kurios galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. Su savimi vežtis galima iki 800 cigarečių, 400cigarilių, 200cigarų, 1kg rūkomojo tabako. Iki 10litrų alkoholinių gėrimų.

Telefonas-Šalies kodas skambinant iš Anglijos +44, į Angliją 00

Seifai- savo asmeninius daiktus, pinigus ir brangenybes patariama saugoti viešbučio seifuose, kurie būna kambariuose arba viešbučio registratūroje. Kitais atvejais už prarastus daiktus ir jų saugumą viešbutis neatsako.

Arbatpinigiai- Angliškuose pabuose nepriimta palikti "arbatos", užtat visada galite pavaišinti barmeną gėrimu: jo kaina bus pridėta prie jūsų sąskaitos. Restoranuose bei kavinėse paliekama 10-15 proc. viršaus.

Sveikata- Prieš kelione pasirūpinkite sveikatos draudimu, kuris garantuos būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Sveikatos draudimo užsienyje polisus galima įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. Skiepytis nereikia.

Klimatas- Jungtinės Karalystės klimatas jūrinis, vidutinių platumų. Žiemos paprastai nešaltos, o vasaros – ne karštos. Tam įtakos turi šiltoji Šiaurės Atlanto srovė. Britanija garsėja kaip itin lietingas kraštas. Kritulių daugiausia iškrinta kalnų rajonuose (iki 3000 mm), tačiau vidutiniškai šalyje iškrinta 1000 mm kritulių per metus. Šalyje dažni rūkai, dažnai pasitaiko stiprūs vėjai, orai paprastai labai permainingi. Vidutinė metinė temperatūra svyruoja nuo 8ºC iki 11 ºC. Sausį vidutinė temperatūra 3-7 ºC, liepą – 12-17 ºC.

Maistas ir gėrimai- Virtuvė išlaikė tradicinius bruožus: griežta dienotvarkė ir įprotis reguliariai maitintis. Anglai nepersivalgo ir stengiasi išsaugoti lieknumą. Būdinga greita ir nesudėtinga valgių gamyba. Anglų virtuvės pagrindą sudaro padažai, mėsos konservai, sumuštiniai, žuvų plokštainiai, ragu, paštetai, pudingai, sklindžiai, įvairios bandelės, tortai. Žuvis su traškiomis skrudintomis bulvytėmis – vienas populiariausių anglų patiekalų, kurio galima nusipirkti greito aptarnavimo baruose bei parduotuvėlėse. Menkė ir plekšnė – žuvys, iš kurių gaminamas patiekalas. Tradicinis gėrimas arbatas su pienu.

pasitarkite...
Konsultantas 8 5 2430636 Kaune 8 37 240114 Klaipėdoje 8 46 420902 Darbo laikas:
I-V nuo 9 iki 19 val.
VI nuo 10 iki 16 val.
 
UP