Havana | Apie kurortą

Havana (isp. La Habana arba San Cristóbal de la Habana) – Kubos sostinė ir didžiausias Karibų salų miestas, turintis virš 2,16 mln. gyventojų. Tai taip pat pagrindinis šalies uostas (apie 80 proc. importo ir 25 proc. eksporto) su veikiančiu tarptautiniu José Martí oro uostu. Mieste išvystyta metalurgijos, naftos, chemijos, vaistų, maisto, tekstilės, odos, avalynės, poligrafijos pramonė. Yra universitetas, mokslų akademija, nacionalinis muziejus, E. Hemingvėjaus namas – muziejus. Išlikę XVI-XVIII a. architektūros paminklų, tarp kurių – katedra (XVIII a.) ir katedros aikštė.
Nuo XVI a. pabaigos miestas tapo ispanų Kubos kolonijos administraciniu centru. 1762–1763 metais dabartinę sostinę okupavo britai, 1898 m. – JAV (ispanų-amerikiečių karo metu). Nuo 1902 metų Havana – Kubos Respublikos sostinė.

Miestas patrauklus savo senamiesčiu, kuris 1982 metais buvo įtrauktas į UNESCO paveldo programos saugomų miestų sąrašą. Šią miesto dalį, anksčiau vadinamą „Meksikos įlankos raktu“, tiesog būtina aplankyti. Dar 1519 metais ant kanalo kranto, kuriuo lengvai galima patekti į gerai apsaugotą įlanką, buvo įkurtas miestas San Kristobal de la Havana. Dėl gero išsidėstymo miestas greitai tapo dideliu uostu, kuriame inkarus nuleisdavo daugelis ispanų laivų, gabenusių turtus iš amerikietiškųjų kolonijų. Visa tai įtakojo miesto suklestėjimą, o įdiegus puikią apsaugos sistemą ir, apsupus Havaną gynybine siena, ji pradėjo plėstis. Beje, įdomu tai, kad minėtoji siena pradėta statyti XVII amžiuje ir baigta tik po 100 metų. Dar iki šiol vyksta jau tradicija tapusi patrankos šūvio ceremonija prasidedanti kiekvieną vakarą, 21 valandą, San Carlos de la Cabania tvirtovėje. Kolonijiniu laikotarpiu patrankos šūvis buvo signalas uždaryti miesto vartus ir įtempti grandinę tarp El Morro ir La Punta tvirtovių, taip užkertant kelią laivams patekti į įlanką. Šiandien ši ceremonija laikoma įspūdžių kupinos havajietiškos nakties pradžia.

Pasitarkite
Kreipkis į specialistą ir susikurk kelionę pagal savo poreikius: