Tibetas – Nepalas – Butanas

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios
Keliaujant į Tibetą jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva - Europos miestas – Delis.
Skrydis: Vilnius/Ryga/Varšuva - Europos miestas – Delis.
2
diena
Skrydis: Delis – Kathmandu (Nepalas)
Atvykimas į Kathmandu. Nuvežimas į viešbutį. Laisvas laikas. Pasivaikščiojimas po Thamel – turistinį prekybinį rajoną. Nacionalinė vakarienė ir folkloro vakaras. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: vakarienė.
3
diena
Kathmandu ir jo apylinkės
Ekskursiją pradedame nuo Kathmandu apylinkių: atvykstame į Pashupatinach. Pashupati šventykla, skirta dievui Šivai garbinti, stovi prie Bagmatės upės, kur dega laidojimo laužai, o šalia atliekamas apsiprausimo ritualas. Aplankysime Bouddhanath stupą su milžiniškomis visareginčiomis Budos akimis. Ekskursija po Nepalo sostinę Katmandu prasidės nuo centrinės Durbar aikštės šventyklų ir senųjų karalių rūmų. Aplankome gyvosios deivės Kumari šventyklą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
4 – 10
dienos
Turas po Tibetą *
Turas po Tibetą *
4
diena
Kathmandu – Zhangmu 
Anksti iš ryto išvykimas džipu arba mikroautobusu, arba autobusu (priklauso nuo turistų skaičiaus grupėje) iš Nepalo sostinės Katmandu į Tibeto sostinę Lhasą taip vadinamu “Friendship Highway”. “Draugystės greitkelis” – vienintelis, sujungiantis šiuos miestus. Aukšti Himalajų kalnai sudaro natūralią nepraeinamą sieną tarp Nepalo ir Kinijos. Vadinamasis “greitkelis” – tai paprastas 920 km ilgio žvyrkelis, vingiuojantis tarp 7000 – 8000 m aukščio kalnų. Vykstame link Tibeto prie Kinijos sienos. Pasiekę Nepalo pasienio miestelį Kodari atliekame imigracinius ir muitinės formalumus. Pravažiuojame “Draugystės tiltą”. Nuo jo už 10 km Zhangmu – Tibeto miestelis (Kinijos pasienio punktas). Atlikę formalumus, vykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
5
diena
Zhangmu – Shegar
Iš ryto vykstame link La lunglos (Lalungla) (5050m) perėjos. Nuo jos visu grožiu atsiveria vaizdas į Himalajų viršūnes – Langtangą (Langtang, 7245m), aukščiausią Tibeto kalną – Sisiapangmą (Xixapangma, 8013m), Dorje Lakpą (Dorje Lakpa, 6980m), Makalu (Makalu, 8464m), Lotse (Lhotse, 8615m), Chooyu (8201m) ir Everestą (8848 m). Vidutinis Tibeto plato aukštis – apie 4000m, didelė jo dalis yra gerokai virš 5000m. Tibetas yra dykuma, esanti aukštai kalnuose, tai akmens ir ledo pasaulis, čia praktiškai nėra augmenijos. Atvykus į Shegar, nakvynė viešbutyje arba svečių namuose. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
6
diena
Shegar – Shigatse
Išvykę iš Shegar už trijų valandų kelio pasiekiame aukščiausią mūsų kelionės tašką – Gyatchy La (5220m) perėją, kur mažoje užeigėlėje galima išgerti arbatos. Priklausomai nuo kelio sąlygų lankomas Sakya vienuolynas, kuris yra už 26 km nuo pagrindinio kelio. Sakya yra vienas seniausių ir svarbiausių Tibeto vienuolynų. Atvykstame į antrąjį pagal dydį Tibeto miestą Shigatse (3900m), kur stovi garsusis 1447 metais įkurtas Tashilhumpo vienuolynas, kuriame iki savo mirties 1989m. rezidavo Panchen Lama. Nakvynė viešbutyje arba svečių namuose. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
7
diena
Shigatse – Gyantse
Iš ryto apžiūrėję Tashilhumpo vienuolyną ir pasivaikščioję po Shigatse turgų, apie 2 valandas vykstame link Gyantse, trečiojo pagal dydį Tibeto miesto. Tai jaukus šurmuliuojantis miestas, palikęs ryškų pėdsaką Tibeto istorijoje. Jis yra pastatytas 264 km į pietvakarius nuo Lhasos ant šiaurinio Nyang Chu upės kranto ant pagrindinio prekybinio kelio. Ekskursija po Kumbum Chorteną ir Phalkor vienuolyną. Kumbum Chortenas yra vienas gražiausių Tibeto pastatų. (Kumbum tiesiogiai reiškia 100 000 atvaizdų). Statinys yra penkių aukštų, iškilęs ant kalno viršūnės, iš visų pusių jį supa galingi kalnai. 77 koplyčios išdabintos sienų piešiniais, dauguma išlikę nuo XV amžiaus. Kildamas aukštyn, atsiduri lyg kitame laike, pajunti tą ypatingą mistinę Tibeto dvasią. Net jei esi netikintis žmogus, kalnai nuo pastato viršūnės atrodo tokie kerintys, kad supranti, kodėl tibetiečiai Himalajų kalnus laiko dievų buveine. Nakvynė Gyantse (3650m) viešbutyje arba svečių namuose. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
8
diena
Gyantse – Lhasa
Ryte iš Gyantse išvažiuojame į Tibeto sostinę Lhasą (apie 8 val. kelio). Pakeliui įveikiame dvi vaizdingas perėjas – Karo La (5010m) ir Kamba La (4794m). Karo La perėją iš abiejų pusių supa dvi didingos viršūnės – Nozing Khangsa (7223m) ir Ralung (6236m). Kelias eina šventojo tibetiečių ežero Yamdrok Tso pakrante ir kerta Bramaputros upę. Atvykstame į Lhasą (3650m) ir apsigyvename viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
9
diena
Lhasa
Visos dienos ekskursija po Tibeto sostinę Lhasą. Kiekvienam budistui ar žmogui, besidominčiam budizmo kultūra, Lhasa – šventas miestas, religinė bei kultūrinė Meka. Apžiūrime Potalos rūmus – bene svarbiausią Tibeto pastatą, buvusią Dalai Lamos rezidenciją. Pirmi statiniai ant kalno viršūnės iškilo jau VII amžiuje, tačiau tie rūmai, kokius matome dabar, baigti tik XVII amžiaus viduryje. Nuo to laiko Potala yra Dalai Lamų rezidencija, politinis, religinis ir kultūrinis Tibeto centras. Netgi kinai palaikė pastatą per daug šventu ir neišdrįso sugriauti. Dabar čia muziejus, kuriame yra virš 200 000 skulptūrų, 10 000 relikvijų ir daugybė meno kūrinių. Aplankome Norbulinką – Dalai Lamos vasaros rezidenciją, pastatytą įspūdingu tibetietišku stiliumi. Atvykstame į vieną iš trijų didžiausių Gelugpa vienuolynų – Sera vienuolyną, įsikūrusį Lhasos priemiestyje Tatipu kalno papėdėje. Čia galima stebėti įspūdingus vienuolių debatus, pasikonsultuoti pas Tibeto medicinos specialistus. Vakare – laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
10
diena
Lhasa
Iš ryto vykstame į 8 km nuo Lhasos esantį Drepungo vienuolyną, ne tik turtingiausią visame Tibete, bet ir vieną didžiausių, kuris pats yra lyg mažas miestelis. Anksčiau čia gyveno virš 10 000 vienuolių, dabar apie 400. Apžiūrime ir Tibeto dvasinį centrą, pagrindinę Tibeto budistų šventyklą – Jokhang, kurioje sukauptos švenčiausios budistų relikvijos. Šventyklą juosia Barkhor Bazaar – šventas piligrimų takas, bet kartu ir didelis spalvingas turgus, kuriame galima įsigyti tibetietiškų papuošalų, metalo bei medžio dirbinių. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
11
diena
Lhasa – Kathmandu
Iš ryto nuvežimas į Gonggar oro uostą. Skrydis Lhasa – Katmandu. Labai įspūdingas skrydis virš Himalajų trunka 1val.10min. Iš lėktuvo matyti nuostabi Jarlung Tsangpo upė, didžiulis Jamdroko ežeras, Makalu (8463m), Kančendžangos (8586m) ir Everesto (8848m) viršūnės. Atvykimas į Nepalo sostinę Katmandu. Nuvežimas į viešbutį. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė. 
12
diena
Kathmandu ir jo apylinkės.
Iš ryto tęsiame ekskursiją po Katmandu apylinkes. Vyksite į Swayambhunath priemiestį, įveikiame 365 laiptelius iki garsiosios stupos – seniausios (2000 metų) budistinės šventyklos, pastatytos ant Beždžionių kalno, nuo kurio atsiveria nuostabi Katmandu panorama. Toliau vykstame į miestą – muziejų Pataną (taip pat vadinamą Lalitpur), seniausią iš trijų didžiausių Katmandu slėnio miestų, garsų budizmo paminklais ir induistų šventyklomis. Amatininkų dirbtuvėlėse galima įsigyti įvairių dirbinių iš medžio, akmens, metalo. Po pietų vykstame į istorinį, trečią pagal dydį Katmandu slėnio miestą Bhaktapurą, nutolusį nuo Nepalo sostinės 16 km ir pastatytą ant seno prekybos kelio tarp Indijos ir Tibeto. Šis kelias ir dabar kaip gyvybiškai svarbi arterija kerta miestą. Apžiūrėję miesto šventyklas, Aukso vartus, amatininkų dirbtuvėles grįžtame į Katmandu centrą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai ir vakarienė.
13 – 18
dienos
Turas po Butaną.
Butanas laikomas viena uždariausių ir paslaptingiausių valstybių pasaulyje. Tai mažytė karalystė (46 tūkst. kv.km ir tik 700 tūkst. gyventojų), pasislėpusi už aukštų Himalajų kalnų, laviruojanti tarp dviejų milijardinių aštriadančių tigrų – Kinijos ir Indijos. Butanas tapo nepriklausomas 8 amžiuje ir iki 20 amžiaus antrosios pusės priešinosi šiuolaikinės civilizacijos atėjimui, išsaugodamas savo nepriklausomybę, kultūrą ir tradicijas.

Palinkėkime Butanui - Griaudžiančio drakono karalystei – veržlaus skrydžio iš viduramžių į 21-ąjį amžių!

13
diena
Skrydis Kathmandu – Paro (Butanas). Kyichu Lhakhang vienuolynas – Drukgyel dzongas – tradicinis butaniečių ūkis.
Išvykimas į oro uostą ir išskridimas į antrąjį pagal dydį Butano miestą Paro. Skrydis lėktuvu pro snieguotas didžiąsias Himalajų viršukalnes į vienintelį šalies oro uostą, yra ypač įspūdingas ir jaudinantis.

Dauguma maršrutų po Butaną prasideda nuo Paro miesto, įsikūrusio žaliame Paro slėnyje 2280 metrų aukštyje virš jūros lygio. Į šitą vienintelį Butano oro uostą skraido ir vienintelė aviakompanija, sujungdama karalystę su išoriniu pasauliu (iki 1960 metų tarp Indijos ir Kinijos Himalajų papėdėje įsispraudusiame ir nuo pasaulio atskirtame Butane nebuvo nei kelių, nei automobilių, nei telefono, nei pašto). Ilgą laiką į karalystę negalėję patekti keliautojai dabar čia laukiami ir svetingai sutinkami.

Po skrydžio, susitikę su vietos gidu ir įkvėpę gaivaus Himalajų oro, atveriame savo širdis paslaptingosios drakono karalystės pažinimui.

Butanas – labai religinga budistinė šalis. Jo istorija – tai budizmo atėjimo ir įsitvirtinimo istorija. 7a. budizmo mokytojas guru Rinpoče, nuo Indo upės krantų keliaudamas į Tibetą, pasiekė Butaną, kuris tada buvo gūdi Tibeto provincija ir atnešė Budos šviesą jo žmonėms. Nuo to laiko daugybė vienuolių keliavo ir skleidė savo mokymą Butane. Butano charakteringiausi statiniai yra baltai dažyti dzongai-tvirtovės-šventyklos. Juose iki šiol sutelpa administracinė valdžia ir vienuolynas su keliomis šventyklėlėmis. Baltai dažyti ir butaniečių namai, sumūryti kalnų šlaituose ir išpuošti mediniais ornamentais.

Atvykstame prie vieno seniausių ir labiausiai gerbiamų šalies vienuolynų Kyichu Lhakhang, išlikusio iš 7a. - budizmo atėjimo į šiuos kraštus laikotarpio - ir ryškiai besiskiriančio nuo visų kitų. Toliau važiuojame prie seno, istorinio Drukgyel dzongo griuvėsių, menančių aršias kovas su tibetiečiais. Drukgyel dzongą 17a. atlaikiusį Tibeto armijos antpuolius, pastatė Butano dvasinis vadovas Žabdrungas Ngavangas Namgyalas, kuriam pavyko suvienyti šią šalį ir įtvirtinti budistinį mokymą visame Butane. Valdovas apraizgė Butaną tvirtovių-dzongų tinklu ir paskelbė, kad atsiskiria nuo Tibeto. Tibetiečiai daugybę kartų puolė Butaną, bet jiems taip ir nepavyko jo nukariauti. Giedrą dieną nuo Drukgyel dzongo matosi šventasis Butano kalnas Čomolhari (7329m) – „Dievų buveinė“.

Vėliau aplankome tradicinį butaniečių ūkį ir vykstame į viešbutį nakvynei. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

14
diena
Paro-Taksango vienuolynas-Ta dzongas (Nacionalinis muziejus)-Paro Rimpung dzongas-Thimphu.
Iš ryto mūsų laukia žygis į Taksangą, dar vadinamą „Tigro lizdu“. Tai Butano vizitinė kortelė - daugiausia fotografuojamas ir publikuojamas vienuolynas. Ir jis vertas to-net sunku suprasti, kaip didžiulis baltas dzongas laikosi pakibęs ant beveik 900 metrų aukščio plikos ir stačios uolos. Legenda pasakoja, kad Guru Rinpoče atskrido čia ant tigrės nugaros ir meditavo tris mėnesius aukštai oloje, kur vėliau ir buvo pastatytas vienuolynas pavadintas Taksang-„Tigro lizdu“.

Kopimas trunka apie 2 valandas (galima pasisamdyti arkliuką), kol pasiekiama ant kalno keteros įrengta kavinukė-nuo čia Taksangas atsiveria visu grožiu. Dar kiek paėjus į kalną, takelis leidžiasi stačiai žemyn akmenyje iškaltais laiptais, toliau uoloje iškalti laipteliai vėl veda aukštyn iki paties vienuolyno. Grįždami kavinukėje gurkšnojame arbatą ir gėrimės slėnio vaizdu.

Nusileidę žemyn, važiuojame link Ta dzongo, kuris 17a. buvo pastatytas kaip stebėjimo bokštas. Trečiasis Butano karalius 1967 metais įkūrė jame Nacionalinį muziejų.

Po to vykstame link 17a. pastatyto Rimpung (arba Paro) dzongo, žinomo kaip vieno puikiausių ir įsimintiniausių Butano architektūros pavyzdžių. Jo centrinis bokštas yra išmargintas dailiais rankų darbo raižiniais ir yra vienas gražiausių Butane. Pakeliui į Thimphu akį patraukia vienas seniausių Simtokha dzongų, statytų 17 a. pradžioje.

Atvykstame į karalystės sostinę Thimphu, įsikūrusią Thimphu slėnyje 2350 metrų virš jūros lygio. Vakare lankome gyvai šurmuliuojančias suvenyrų parduotuvėles. Čia gausus juvelyrinių dirbinių, medžio drožinių, tekstilės ir kt. gėrybių pasirinkimas. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

15
diena
Thimphu-Butano karalystės sostinė.
Dieną skiriame pažinčiai su Thimphu, spalvingu sostinės miestu, įsikūrusiu Himalajų širdyje, kur net ir nauji namai statomi tradiciniu stiliumi. Gyventojai skatinami dėvėti nacionalinius kostiumus. Visi valdininkai ir tarnautojai, užimantys bet kokias pareigas ar dirbantys ofisuose, parduotuvėse, restoranuose, viešbučiuose, privalo dėvėti nacionalinį kostiumą. Moterys dėvi kiras-ilgus iki žemės, užpakaly sumestus sarafanus ir švarkelius, o vyrai –go, dryžuotus chalatus su dideliais baltais rankogaliais, simbolizuojančiais tyrumą. Thimphu – vienintelė sostinė pasaulyje, kur nebūna transporto kamščių ir nėra šviesoforų.

Apžiūrime įspūdingą tvirtovę-vienuolyną Tashichho Dzong (Thimphu Dzong), kur įsikūrusi šalies Vyriausybė, taip pat yra ir karaliaus sosto kambarys. Vykstame į Nacionalinę biblioteką, kur saugoma didžiulė senųjų budistinių rankraščių kolekcija. Vėliau lankome Tapybos mokyklą ir Tradicinės medicinos institutą. Čia sukauptos žinios apie senovinius gydymo būdus, akupunktūrą, gydomąsias žoleles.

Toliau vykstame apžiūrėti Atminimo čiorteno arba stupos-tai lyg atminimo koplytėlė. Šį čiorteną 1974m. pastatė karalienė motina savo anksti mirusio sūnaus, trečiojo Butano karaliaus atminimui. Kaip ir kiekvienoje Butano šventykloje, joje daug įvairių dievybių piešinių ir statulų. Esant galimybei lankome mini zoosodą, kuriame galime pamatyti nacionalinį gyvūną takiną (avijautį). Dienos pabaigai vykstame į moterų vienuolyną, po to grįžtame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė.

16
diena
Thimphu-Punakha. Punakha Dzongas – Chimi Lakhang vienuolynas.
Šiandien iš Thimphu važiuojame į Punakhą (~3val. kelio). Kelias vingiuoja vaizdingais, pušimis ir kedrais apaugusiais kalnais. Maždaug po valandos kelio pasiekiame Dochulą perėją (3100 metrų virš jūros lygio), nuo kurios giedrą dieną atsiveria įspūdinga Butano Himalajų panorama. Senovėje perėja buvo apipinta legendomis apie demonus, todėl keliautojai stengdavosi ją pereiti iki saulėlydžio. Nuo tų laikų Dochula – šventa vieta. Pamaldūs žmonės jai atiduoda pagarbą ir puošia spalvotomis maldų vėliavėlėmis. Nuo perėjos kelias leidžiasi į Punakha slėnį, kur įsikūrusi Punakha-300 metų (iki 1955m.) buvusi Butano žiemos sostinė, nes čia labai minkštos ir malonios žiemos. Vasarą dvaras ir vienuolynas persikeldavo į Thimphu-vasaros sostinę, kuri yra aukščiau ir ten ne taip karšta. Pačiame derlingiausiame Butano Punakha slėnyje klimatas yra subtropinis, čia nuimami du ryžių derliai, auga bananai ir apelsinai.

Lankome vieną gražiausių Butane Punakha dzongą, įkūrusį dviejų upių-Po Ču ir Mo Ču (Tėvo ir motinos) santakoje, Punakha slėnyje. Norint patekti į dzongą, kuris yra tikra miestelio puošmena, reikia pereiti dengtu tiltu, nutiestu per putojančią upę. Patvinusi upė yra nunešusi ne tik tiltą, bet ir apgriovusi Punakha dzongą. Nepaisant katastrofinių gaisrų ir žemės drebėjimo, kuris sunaikino daug istorinių dokumentų, Punakha dzonge dar išliko daug šventųjų relikvijų. Apžiūrime naujai pastatytą Khamsum Namgyal budistinę stupą. Vėliau keliaujame keliolika kilometrų už Punakhos link Chimi Lakhang vienuolyno. Į Vaisingumo vardu vadinamą vienuolyną veda takelis, porą kilometrų besidriekiantis ryžių laukais. Vienuolyną 1499 metais įkūrė lama Drukpa Kunley. Jis nugalėjo Dochulos demonus perkūno išmintimi. Vienuolyno šventykloje yra medinė Perkūno trenksmo lamos statula. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. 

17
diena
Punakha-Wangdue Phodrang-Phobjika slėnis-Gangtey Gompa-Thimphu.
Iš Punakha vykstame link Butano miesto Wangdue Phodrang, įsikūrusio 1310 metrų virš jūros lygio. Keliaudami matysime beveik tropinės klimato juostos augmeniją-gėrėsimės rododendrų krūmais ir nykštukinių bambukų sąžalynais. Čia auga pušys, kiparisai, galingi himalajiniai ažuolai, nuo kalnų teka upeliai, svyra gigantiški paparčiai, lapoja didžiuliai bananmedžiai. Wangdue Phodrang aplankome egzotišką prekybinį rajoną, garsėjantį bambuko, skalūno ir akmens skulptūromis. Galingas senovinis Wangdue Phodrang dzongas aukštai ant kalno įspūdingai iškilęs virš dviejų upių Tsang Chu ir Dang Chu santakos.

Toliau važiuojame į Phobjika slėnį. Jis laikomas vienu gražiausiu Himalajų slėnių. Kelias serpantinais vingiuoja aukštyn į kalnus. Pakelės medžiuose galima pamatyti šokinėjančias makakas, per kelią bėgančius fazanus. Phobjika yra vienas svarbiausių Butano gamtos draustinių. Nuo čia prasideda Džigme Singe Vangčiuk nacionalinis parkas. Slėnį išgarsino juodakaklės gervės, kurios iš Tibeto atskrenda čia žiemoti. Privažiuojame netoliese esantį vienuolyną-Gangtey Gompa. Tai gana didelis restauruojamas vienuolynas - jame gyvena apie 100 vienuolių. Apžiūrėję šventyklą, judame link Thimphu. Atvykę į sostinę, esant galimybei, stebime įspūdingą folkoro ir kaukių šou. Nakvynė viešbutyje. Maitinimas: pusryčiai, pietūs, vakarienė. 

18
diena
Skrydis: Paro - (Kathmandu) - Delis.
Anksti ryte išvykimas link Paro oro uosto. Skrydis Paro - Delis. Laisva popietė Delyje. Nakvynė viešbutyje Delyje*. Maitinimas: pusryčiai.
19
diena
Skrydis: Delis – Europos miestas – Vilnius/Ryga/Varšuva.
Skrydis: Delis – Europos miestas – Vilnius/Ryga/Varšuva.

Apie Tibetą

Tibetas – istorinis-kultūrinis regionas Tibeto plynaukštėje, į šiaurę nuo Himalajų, 4 km virš jūros lygio. Šiuo metu didžioji dalis priklauso Kinijai. Tibetas turi labai savitą kultūrą, kurioje darniai susipynę vietinės ir užsienio tradicijos. Regionas nemažai perėmė iš kaimyninių Kinijos ir Indijos civilizacijų, tačiau vyraujanti buvo indų tradicija: iš Indijos atėjo budizmas, indų raštų s
Keliaujant į Tibetą jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

KAINŲ DETALIZAVIMAS:

Į kainą įskaičiuota:

  • Tarptautinių skrydžių bilietai;
  • skrydžių bilietai Kathmandu – Lhasa - Kathmandu; Kathmandu – Paro – Delis;
  • visi pervežimai pagal programą;
  • 16 nakvynių  3*- 4* viešbučiuose ir svečių namuose (iš jų 5 nakvynės Butane „A“ ir „B“ tipo viešbučiuose, kuriuos rekomenduoja Butano vyriausybė);
  • dviejų kartų maitinimas Nepale ir Tibete (HB);
  • trijų kartų maitinimas Butane (FB);
  • įvažiavimo į Tibetą leidimas;
  • Kinijos viza;
  • Butano viza;
  • ekskursinė-pramoginė programa pagal kelionės aprašymą;
  • įėjimo į lankomus objektus, muziejus, vienuolynus mokesčiai;
  • angliškai kalbančių vietinių gidų paslaugos Nepale, Tibete, Butane;
  • lietuvio kelionės vadovo paslaugos;
  • nacionalinė vakarienė bei folkloro programa Katmandu.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Oro uostų mokesčiai 1500-1600 Lt,- (tikslinama aviabilietų išrašymo dieną)
  • Nepalo, Tibeto, Butano išvykimo mokesčiai (tikslinama);
  • Nepalo vizos mokestis (40USD asmeniui – 30 dienų trukmei. Išduodama Katmandu oro uoste);
  • *Indijos viza – 350 Lt,- (dokumentai pateikiami 3-4 savaitės prieš kelionę);
  • *1 nakvynė viešbutyje Delyje su pusryčiais;
  • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
  • arbatpinigiai vietiniams gidams ir vairuotojams, gėrimai, asmeninės išlaidos;

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Grūda".
  • Kelialapio kaina: 14 499 Lt,- (1 asmeniui dviviečiame kambaryje)
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 1699 Lt,
  • *PASTABA: Keičiantis skrydžių grafikui iš Delio į Europos miestus (jeigu atsiranda naktinis skrydis), priemokos už Indijos vizą ir nakvynę Delyje nėra.
  • *Tibeto turas gali būti pradedamas atvirkštine tvarka: skrydis Kathmandu - Lhasa, po to turas ir grįžimas į Kathmandu džipu, autobusu (mikroautobusu).
  • Kelionę Nepalas-Tibetas-Butanas galima pratęsti aplankant Indiją.
  • Pasiūlymas – 7 dienų (7 nakvynių) turas: Varanasis – Agra – Fatehpur Sikri – Džaipuras – Delis.
  • Orientacinė turo kaina nuo 1750 Lt,- (asmeniui 2-čiame kambaryje).
  • Skrydis Katmandu – Varanasis ~ 135-190 USD.
  • Į kainą įskaičiuota: 6 nakvynės 4* viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis, visi pervežimai pagal programą. 1 nakvynė miegamajame traukinio vagone, vietos gidų paslaugos, lietuvio kelionės vadovo paslaugos (kai vyksta 15 turistų grupė), ekskursinė programa, nacionalinė vakarienė Delyje.
  • Į kainą neįskaičiuota: lankytinų objektų bilietai ~ 57 USD.
  • Pastaba: Pagal pageidavimą galima užsisakyti trumpesnį/ilgesnį turą, 3-4-5*  viešbučius tik su pusryčiais (BB), dviejų kartų (HB) ar 3-ijų kartų (FB) maitinimus. Galima užsisakyti tik vietos gidų (anglų arba rusų kalba) ar ir lietuvio kelionės vadovo paslaugas.
  • Detalaus Indijos turo aprašo teiraukitės agentūroje.
  • Pastaba: Keičiantis lėktuvo bilietų ir paslaugų kainoms bei valiutų kursui kelionės kaina ir data gali keistis.
  • Objektų eiliškumas ir skaičius gali keistis.
  • Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami.
  • Kelionių organizatorius pasilieka teisę optimizuoti programą.
  • Informacija apie skiepus: www.saugikelione.lt

Panašios kelionės

Naujiena!
12 dienų kelionė į egzotiškuosius Galapagus – kruizas po salas ir turai Ekvadore
Ekvadoras
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Nuotykių kelionė į Afriką, aplankant Keniją, Tanzaniją ir Zanzibarą
Kenija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos
Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Italija ir Prancūzijos Rivjera su Luaros slėnio pilimis
Italija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.