Afrikos gamta, dykumos ir gentys: Namibija ir žiupsnelis PAR

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Patyriminė kelionė!
  • Išvysime Keiptauno simboliu laikomą Stalo kalną
  • Kartu su vietiniais gyventojais sėsime prie stalo ragauti tradicinės afrikietiškos vakarienės
  • Grožėsimės plačiais nepaliestos dykumos horizontais plaukdami kanojomis Oranžine upe
  • Matysime įspūdingus kanjonus ir neįprastų formų afrikietiškus medžius
  • Kopsime į vieną aukščiausių smėlio kopų pasaulyje Namibo dykumoje
  • Valvio įlankoje stebėsime rausvųjų flamingų pulkus
  • Turėsime galimybę susipažinti su viena seniausių Afrikos genčių – Himba gentimi
  • Leisimės į nuotykių safarį Etošos nacionaliniame parke, stebėdami laukinius Afrikos gyvūnus
Keliaujant į Namibiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS – KEIPTAUNAS
Skrydis iš Vilniaus į Keiptauną (Cape Town) su vienu arba dviem persėdimais.
2
diena
KEIPTAUNAS (PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKA)
Atvykimas į Keiptauną ir pervežimas į viešbutį. Poilsis arba laisvas laikas mieste.
3
diena
KEIPTAUNAS – KEDRŲ KALNŲ REGIONAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Antrąjį kelionės rytą mosime Pietų Afrikos Respublikos sostinei Keiptaunui, žvilgsniu palydėsime nuostabųjį Stalo kalną (Table Mountain) ir keliausime link neaprėpiamų Vakarų Kapo (Western Cape) lygumų. Šį regioną sudaro ne tik pasaulinio lygio vynuogynai, svaiginančio grožio paplūdimiai ir kalnai, bet ir mažiau žinomi gamtos plotai – žaliuojantys draustiniai ir smėlėtos dykumos.

Visa diena bus skirta pamaloninti save unikaliais afrikietiškais skanėstais, delikatesais ir, žinoma, vynais. Būtent todėl pirmasis mūsų stabtelėjimas bus viename iš žymiausių šio regiono vynuogynų – vietiniai vyno augintojai ir žinovai leis ne tik padegustuoti tikro afrikietiško vyno, bet ir supažindins su įdomiausiomis vynuogynų auginimo subtilybėmis.

Paragavę vyno, o gal ir įsigiję pirmąsias lauktuves artimiesiems, tęsime kelionę link Kedrų Kalnų regiono (Cederberg Region) – nepaprasto grožio ir gamtos variacijų kalnyno. Pakeliui nepraleisime ir jau nacionaliniu tapusio šios šalies akcento – užsuksime į vietinę kavinukę, vadinamąją „Padstal“, kur vietiniai pavaišins naminiais delikatesais ir Roibos arbata. Šis kalnynuose kerojantis augalas jau tapo nacionaliniu simboliu, tad kiekvienas sutiktas vietinis gyventojas būtinai papasakos apie jo naudą kūnui ir sielai.

Dienos kulminacija taps tradicinė afrikietiška vakarienė. Sėsime prie vieno stalo su nepaprastai įdomios kultūros nešėjais – žmonėmis, kurie atsakys net į smalsiausius klausimus. Juk vietinių akimis jų šalis atrodo visai kitaip, nei ją matome mes, keliautojai.

4
diena
NAMAKVALANDAS – ORANŽINĖ UPĖ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Nubudusius ryte mus pasitiks nepakartojami Namakvalando (Namaqualand) – buvusių Namakų genties žemių – vaizdai. Pirmą kartą galėsime užmesti akį į tikrą Afrikos dykumą, kuri, skirtingai, nei dažniausiai įsivaizduojame, nuo liepos iki rugsėjo būna nusėta nepaprastai spalvingų laukinių gėlių žiedais. Tai viena pasaulio vietų, kuri kiekvieną kartą ją matant gali nustebinti vis iš naujo: metų laikai šį Pietų Afrikos ir Namibijos pakraštį keičia neatpažįstamai. Nakvosime stovyklavietėje  ant Oranžinės upės (Gariep) krantų.
5
diena
ORANŽINĖ UPĖ – NAMIBIJA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Oranžinė upė, ištekanti iš Lesoto kalnų, yra ilgiausia upė Pietų Afrikoje. Vietinių gyventojų kalboje „Gariep“ reiškia tiesiog „upę“, tačiau niekas negali paneigti, jog ji sukuria unikalų kontrastą tarp dykumos ir jos krantų. Pasakojama, kad neplaukęs didžiąja Oranžine upe niekad nesuprasi, kokia ji yra iš tikrųjų. Būtent todėl šį rytą po pusryčių pasiūlysime vieną įdomiausių pažinčių su Pietų Afrikos gamta – pasiplaukiojimą kanojomis*. Beliks tik žvalgytis aplink – mėgausimės nuostabia gamta, ryto saule, įvairiausi paukščių skleidžiamais garsais bei vandens gilumomis.

Popiet paliksime Oranžinę upę ir keliausime tolyn, kirsdami Namibijos sieną. Prieš atvykdami į stovyklavietę nakvynei, trumpam sustosime prie karštųjų versmių ir pasinersime į šiltą baseino vandenį.

6
diena
ŽUVŲ UPĖS KANJONAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien mūsų planuose – Žuvų Upės kanjonas (Fish River Canyon) – vienas vienintelis toks visoje šalyje. Kanjonas tęsiasi 160 km, o kai kuriose vietose jo gylis pasiekia net dramatiškus 550 m. Tačiau, nors skaičiai įspūdingi, kiekvienas keliautojas žino, kad gamtos tikrai nepažinsi tol, kol pats po ją ne pasivaikčiosi – neužlipsi į vieną aukščiausių kanjono vietų, nepajusi šilto Afrikos vėjo pūstelėjimo, nežvelgsi į neaprėpiamus smėlynų horizontus. Atvyksime čia kaip tik prieš saulėtekį, kai kanjoną nudažo šilti rytmečio saulės spinduliai. Vėliau išvyksime link Ketmanshopo (Keetmanshoop). Čia keliausime pro įspūdingą gamtos kūrinį – didžiulių akmens riedulių ir medžių labirintą (Quiver Tree Forest and The Giants Playground). Nakvynė stovyklavietėje.
7
diena
NAMIBO NAUKLUFTO NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Kiekviena kelionė kertant didžiules šalis turi ilgų kelionės dienų, kai jas tenka praleisti važiuojant, tad šiandien bus viena tokių – dykumų vaizdai aplink tik plėsis, nes važiuosime į Namibo dykumos (Namib Desert) gilumą. Mūsų kelionės tikslas šiandien bus vakarinės smėlio kopos, garsios dėl nenuspėjamos savo spalvų gamos – besikeičianti saulės padėtis jas nudažo visais įmanomais šiltųjų spalvų atspalviais. Ilgi dulkėti keliai ir ypatingai retai pasitaikantys gyvenami ūkiai leis pažvelgti į kaimiškosios Namibijos realybės įvairovę. Žaliuojančias pievas, matytas šalies pietuose, keliaujant į rytus palaipsniui keis raudonai oranžinių dykumų plynės.

Vakare įsikursime dykumoje, kur po žvaigždėtu dangumi susėdę vietiniai pasidalins įvairiausiomis senosios Afrikos legendomis, o mes galėsime pasimėgauti ramybe ir atsipalaiduoti po ilgos kelionių dienos.

8
diena
SOSUSFLĖJUS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Dieną pradėsime anksti – 45-oji kopa (Dune 45) atvers nepaprastą raudonos dykumos vaizdą. Pavadinimą gavusi dėl 45 km atstumo nuo iš druskų ir molio susidariusios Sosusflėjaus įdubos (Sossusvlei), ji iškilusi net 150 m virš aplinkinių lygumų, tad atveria nepakartojamą vaizdą į aplinkinį kraštovaizdį. Pasigrožėję nenupasakojamo grožio gamtos stebuklais, leisimės giliau ir arčiau – keliausime į jau minėtąją Sosusflėjaus ir Mirties slėnio (Deadvlei) įdubas. Ovalios formos įdubos nepasiekiamos jokiu kitu transportu, tik visureigiais, tad gero, asfaltuoto kelio pabaiga neretai vadinama „automobilių mirties zona“. Įdomu, kad būtent čia yra viena tų vietų dykumoje, kur skurdi augalija tampa vienu įspūdingiausių dienos vaizdų – pavienių sausų dykumos medžių šakos kyla į dangų, tarsi daugybė žmogaus rankų. Sakoma, kad šių medžių amžius siekia net 900 metų, tačiau dėl sauso dykimų klimato jie kuo puikiausiai išsilaikę ir džiugina keliautojų akis. Paskutiniu mūsų kelionės tašku šiandien bus Sesrimo kanjonas (Sesriem Canyon) – 3 km ilgio įduba, kurią 15 milijonų metų senumo smėlio ir žvyro akmenyne padarė viduriu tekėjusi Tsaučabo upė (Tsauchab River). Būtent čia galėsime apžiūrėti vieną retų vandens periodo palikimų šioje sausumos žemėje.
9
diena
SVAKOMPUNDAS (pusryčiai, pietūs)
Ryte pasistiprinę tęsime kelionę į vakarus. Pakeliui kirsime Ožiaragio atogrąžą (Tropic of Capricorn) – lygiagretę, žyminčią ribą, kurioje žiemos saulėgrįžos metu Saulė pasiekia Zenitą. Po to trumpam stabtelėsime Valvio įlankoje (Walvis Bay lagoon). Nors architektūriškai ši vieta tikrai nėra tokia įspūdinga, kaip tolesnė stotelė Svakompundas, čia galima pamatyti bene unikaliausių gamtos stebuklų visoje Afrikoje. Vienas tokių – didžiausi ilgakojų rausvųjų flamingų pulkai. Juk ne kasdien išvystame tūkstančius paukščių ramiai stovinčių Atlanto vandenyno seklumose. Vakarop pasieksime galutinį savo šio vakaro tašką – Atlanto vandenyno pakrantėje įsikūrusį Svakopmundo (Swakopmund) miestelį. Namibijos nuotykių sostine vadinamas miestas, sakoma, turi netgi savo asmenybę: čia kertasi ne tik dykuma ir vandenynas, bet ir galima pamatyti vieną „europietiškiausių“ Afrikos dalių. Apstatytas vokiška architektūra, įrėmintas nepaprastai gražių pajūrio promenadų, miestas traukia keliautojus, kurie čia užsibūna kur kas ilgiau, nei planavo. Vakaras bus skirtas poilsiui ir pasirinktinam laisvalaikiui. Mūsų gidas neleis užsisėdėti ir pasiūlys tikrai ne vieną užsiėmimą!
10
diena
SVAKOPMUNDAS (pusryčiai)
Ši mūsų kelionės diena bus skirta kiekvieno mūsų laisvalaikiui – turėsime galimybę individualiai ir pasirinktinai susipažinti su mums patiems įdomiausiomis Svakopmundo vietovėmis. Nedidukės kavinukės ir kepinių krautuvėlės pasiūlys afrikietiškai vokišką miesto kultūros skonį, o suvenyrų krautuvėlės, lūžtančios nuo mažų Afrikos kultūrą atspindinčių dovanėlių nuolatos trauks akį. O galbūt norėsite kažko ekstremalesnio: plaukti į kruizą*, kuriame susipažinsite su delfinais, nušokti su parašiutu* ar nusileisti nuo smėlio kopų su smėlio lenta*? Kiekvienas iš mūsų čia ras sau tinkančios veiklos, o jei kils klausimų – mūsų kelionių ekspertas visuomet atkeliaus į pagalbą!
11
diena
SVAKOPMUNDAS – ŠPICKOPĖ (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ryte atsisveikinę su puikiuoju Svakopmundu vėl leisimės į kelią – keliausime, kol pasieksime pilkų granitinių uolų darinį, vadinamą Špickope (Spitzkoppe). Šios masyvios, virš dykumos iškilusios daugiau nei 700 m, formacijos puoštos įvairiausiais meno raižiniais, rodančiais akmenyno svarbą senajai Sano žmonių, kurie čia gyveno prieš ilgus šimtmečius, kultūrai. Kartu su vietiniu gidu pasistengsime pažinti šį nepaprastą reljefą kuo geriau. Nakvynė stovyklavietėje.
12
diena
SUDEGĘS KALNAS – HIMBA GENTYS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Sudegęs kalnas (Brandberg) laikomas aukščiausiu kalnu Namibijoje. Viename iš jo urvų 1918 m. buvo atrastas 2000 metų senumo piešinys, vadinamas „Baltąja ledi“, vaizduojantis ritualinį šamano šokį. Sudegusio kalno uolose galima rasti daugiau kaip 45 tūkst. pirmykščių piešinių. Norint pasiekti Sudegusį kalną, turėsime eiti į maždaug 1 val. žygį šiurkščios žemės paviršiumi. Po mūsų tyrinėjimų tęsime kelionę link Kamandžabo (Kamanjab) regiono. Turėsime galimybę susipažinti su Šiaurinės Namibijos Himbos gentimi (Himba Tribe)*. Šią klajoklių gentį kadaise ypatingai paveikė Vakarų kultūra ir su ja į jų žemes atkeliavę fermeriai, inžinieriai ir kalnakasiai. Praradę didelę dalį savo žemių per Angolos ir Namibijos karus, šiandien šie Himba žmonės saugomi vadinamosiose „švelniosiose zonose“. Dalis jų gyvena kaip „mokomosios gentys“, kurios priima keliautojus ir pristato jiems savo kultūrą, tradicijas, papasakoja istoriją. Visos surinktos lėšos skiriamos Himba genties našlaičių mokymui: taip stabdomas šių senųjų žmonių paveldo nykimas ir kartu išsaugoma privati aplinka. Sakoma, kad pažintis su šia gentimi gali tapti viena įdomiausių ir kartu kontraversiškiausių pokalbių temų prie vakarienės stalo.

13 – 14
dienos
ETOŠOS NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ankstų rytą mūsų lauks kelionė į kitą pažintinį tašką – Etošos Nacionalinį parką (Etosha National Park). Daugiau nei 20 tūkst. kvadratinių kilometrų užimantis rezervatas yra viena gražiausių pasaulyje natūralios gamtos vietų. Skirtingai nei dauguma kitų Afrikos parkų, kur visą dieną galima praleisti ieškant bet kokios gyvybės, Etošos žavesys pasirodo būtent laukinių gyvūnų gausybėje. Tereikia tik stabtelėti prie vieno iš daugybės šiame parke esančių vandens telkinių ir šiek tiek luktelėti – netrukus pasirodys liūtai, drambliai, gazelės. Ir jie čia užsuks ne po kelis – būriais.

Dvi dienas skirsime pažinčiai su parku. Neišsigąskite – nuobodu tikrai nebus. Dykuma yra ta žemės dalis, kurioje nė viena diena nebūna tokia pati. Reikės tik plačiai atverti akis – nustebsite, kiek daug visko dar nematėme, nepastebėjome, neužfiksavome. Antrosios dienos kulminacija taps svarbiausias šios vietos simbolis – Etošos įduba (Etosha Pan). Ši didžiulė, plokščia dykumos oazė kelis kartus per metus – lietinguoju sezonu – tampa milžiniškomis mariomis, kur turškiasi flamingai ir pelikanai. Tiesa, sausuoju periodu viskas, pradedant drambliais, baigiant auksinėmis pievomis tarsi išblunka, vaizdas išskysta ir pasidengia baltomis dykumos dulkėmis. Tačiau neapsigaukite – nors skamba lyg kalbėtume apie įprastą dulkėto kaimo vaizdą, čia tokia aplinka tik dar labiau sustiprina nepaprastai gražios gamtos įspūdį!

15
diena
VINDHUKAS (pusryčiai, pietūs)
Šįryt papusryčiavę važiuosime į Vindhuką (Windhoek). Šis miestas tikrai nusipelnęs sostinės vardo – tai moderni, puikiai išsivysčiusi kultūros ir ekonomikos oazė, kurioje darbuotojai pietų pertraukas leidžia Zoologijos sode, keliautojai drąsiai žingsniuoja pagrindine mažais butikais ir didžiausiais prekybų centrais apstatyta apsipirkinėjimų gatve, o taksi zuja pirmyn atgal, ieškodami klientų.

Akį mieste trauks neobarokinė architektūra, atsispindinti vokiškų pilių statymo ir dekoravimo būduose – metalo ir stiklo konstrukcijos langai kurs savotiškai žavų nežinomybės akcentą. Šio miesto kultūros įvairovė parodys visai naują, dar nematytą Afrikos pusę. Vakare, deja, bus laikas atsisveikinti. Baigsime kelionę panašiai, kaip pradėjome – dideliame mieste, kuriame judėjimas nesibaigia visą naktį. Nakvynė viešbutyje.

16
diena
VINDHUKAS – VILNIUS (pusryčiai)
Pervežimas į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Apie Namibiją

Valstybė pietvakarių Afrikoje, Atlanto vandenyno pakrantėje. Ši vėjo pustomo smėlio šalis glaudžia daugybę kultūrų ir nacionalinių grupių. Namibija yra labai populiari tarp fotografų – nuostabūs jūros peizažai, milžiniški kalnai, vienišos dykumos, kolonijinius laikus primenantys miestai – visa tai žavi pasaulio keliautojus. [block]'tipas':'kainos','keliones_tipas':'keliones','s
Keliaujant į Namibiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Apgyvendinimas viešbutyje, lodžijose, stovyklavietėse (14 nakvynių: 1 nakvynė viešbutyje Keiptaune, 12 nakvynių stovyklavietėse palapinėse, 1 nakvynė lodžijoje Vindhuke);
  • Programoje nurodytas maitinimas (14 pusryčių, 12 pietų ir 10 vakarienių);
  • Anglakalbio gido paslaugos;
  • Programoje nurodyti pervežimai;
  • Įėjimo bilietai į programoje nurodytus lankomus objektus;
  • Programoje nurodyta ekskursinė programa.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Lėktuvo bilietai Vilnius – Keiptaunas – Vindhukas – Vilnius (kaina nuo 700 EUR);
  • Konsulinis PAR vizos mokestis ir siuntimo greituoju paštu išlaidos (kaina ~114 EUR/asm. + siuntimo išlaidos 136 EUR);
  • Konsulinis Namibijos vizos mokestis ir siuntimo greituoju paštu išlaidos (kaina ~134 EUR/asm. + siuntimo išlaidos 126 EUR);
  • Medicininių išlaidų draudimas (~20 EUR, BTA draudimas) (privalomas);
  • Papildomos ekskursijos, pramogos ir paslaugos, nepaminėtos programoje arba pažymėtos * (pasiplaukiojimas kanojomis – ~20 EUR/asm., kruizas, kuriame susipažinsite su delfinais – ~50-60 EUR/asm., šuolis parašiutu – ~165-200 EUR/asm., nusileidimas nuo kopų su smėlio lenta – ~30-50 EUR/asm., Himba genties lankymas – ~20 EUR/asm.);
  • Priemoka už vienvietį kambarį / palapinę – 70 EUR;
  • Arbatpinigiai gidams, vairuotojams (rekomenduotina suma dienai – 3-5 USD/asm. gidams, 1-3 USD/asm. vairuotojams);
  • Vanduo, gaivieji ir alkoholiniai gėrimai;
  • Asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Kelionės tipas: prijungiamoji prie anglakalbės grupės vietoje.
  • Norint gauti Namibijos ir PAR vizas, privaloma pristatyti LR pasą likus 7-8 savaitėms iki kelionės pradžios. Pasas siunčiamas į Namibijos ambasadą Helsinkyje, o vėliau į PAR ambasadą Stokholme, ir ambasadoje laikomas apie 15-18 darbo dienų.
  • Nepageidaujantys gyventi palapinėse stovyklavietėse gali užsisakyti nakvynes lodžijų nameliuose (užsakoma iš anksto). Priemoka – nuo 500 EUR/asm.

Panašios kelionės

Naujiena!
12 dienų kelionė į egzotiškuosius Galapagus – kruizas po salas ir turai Ekvadore
Ekvadoras
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Nuotykių kelionė į Afriką, aplankant Keniją, Tanzaniją ir Zanzibarą
Kenija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su grupe iš Lietuvos
Didingoji Meksika (Gran Mexico)
Meksika
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Italija ir Prancūzijos Rivjera su Luaros slėnio pilimis
Italija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.