Ladakas: mažasis Tibetas Mėnulio žemėje (su lietuviškai kalbančiu vadovu)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Pažintis su šurmuliuojančia Indijos sostine Deliu
  • Aplankysite tibetiečių rajoną Delyje
  • Užburiančios dantytų kalnų, Himalajų slėnių ir spalvotų ežerų panoramos
  • Aplankysite šaltąją dykumą Nubros slėnyje
  • Seniausi budistiniai vienuolynai: Alči, Lamajuru ir Tiksej 
  • Mistiškomis istorijomis apipinti mažiau tyrinėti Insa ir Mato vienuolynai
  • Jodinėsite dvikupriais kalnų kupranugariais
  • Jaukus ir charizmatiškas kalnų miestas Lehas
  • Turėsite progą stebėti budistiškus ritualus Hemio vienuolyne festivalio metu
Keliaujant į Indiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

Ladakas (Ladakh), buvusi budistinė karalystė Tibeto regione, o dabar priklausantis Indijai, iki šiol išlaikė mistišką tibetietišką aurą. Regionas gali pasigirti įspūdingais panoraminiais gamtos vaizdais: dantytos kalnų viršūnės, sraunios kalnų upės, besitęsiančios lygumos, spalvą keičiantys ežerai, smėlio kopos, kuriuose ganosi retai kur besutinkami dvikupriai kupranugariai. Toks kontrastingas Ladako kraštovaizdis traukia keliautojus iš viso pasaulio. O piligrimai čia keliauja aplankyti seniausius laikus minančius ir mistinėmis istorijomis apipintus budistinius vienuolynus bei pasisemti išminties iš vienuolių. Leiskimės ir mes į kelionę, kurioje ne tik pažinsime senąją šio Indijos regiono kultūrą, bet ir atrasime kažką nauja sau – gal tai bus ramybė ir poilsis, naujos pažintys su svetingais vietiniais, o gal naujas požiūris į gyvenimą. Kelionė skirta ne tik kalnus pamilusiems, bet ir tiems kurie nori prisiliesti prie Himalajuose besislepiančių paslapčių.

SUSIPAŽINKITE SU KELIONĖS VADOVU!

GIEDRIUS ŠAPOKA

 

„Ladakas keliautoją nuteikia kontempliacijai. Keliaujant po Ladaką, dar vadinamą mažuoju Tibetu, laikas, atrodo, sulėtėja, protas nurimsta. Budizmo studijoms savo gyvenime skyriau ypatingą dėmesį, mokiausi pas įvairius mokytojus ir ilgesniam laikui buvau apsistojęs skirtinguose vienuolynuose. Tokia patirtis leido įsitikinti, kad pažintis su budizmu vertinga kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo pasaulėžiūros. Būtent dėl to rekomenduoju nuvykti į Ladaką, ir ne vien dėl pažinties su budizmu – ši magiška vieta taip pat ypatinga savo stulbinačiais kraštovaizdžiais. Ladakas neabejotinai yra mano mylimiausia vieta visoje Indijoje: žmonės, papročiai, kalnai... Pabuvęs
čia savaitę, savo įkvėpimo bagažą pasikraunu ilgam laikui. Tai ideali vieta ne tik ieškoti savo sielos ramybės, bet ir vidinės pusiausvyros tarp aktyvumo ir atsipalaidavimo.“-Kelionių vadovas Giedrius

Skrydžių laikai:

Vilnius – Stambulas 11:55 – 14:35 Stambulas – Delis 20:20 – 04:35 (+1)

Delis – Stambulas 06:15 – 10:30 (+1) Stambulas – Vilnius 16:15 – 18:55

1
diena
VILNIUS – DELIS
Skrydis su vienu persėdimu į Indijos sostinę Delį su vienomis geriausių Europos oro linijų „Turkish Airlines“, tad kelionė bus komfortabili ir neprailgs. Skrydžio metu galėsite mėgautis įvairiomis pramogomis (muzika, filmai, kompiuteriniai žaidimai) bei lėktuve jums pateikiamu maitinimu.
2
diena
DELIS (pusryčiai, vakarienė)
Atvykus į Delį oro uostą, kartu keliausime į viešbutį. Po pusryčių mūsų lauks pilna įspūdžių diena Delyje – Indijos sostinėje, skaičiuojančioje trečią tūkstantmetį. Šalies sostinė kvies stebėtis neregėtais kontrastais ir mėgautis nesibaigiančiais nuotykiais. Pervežimas į viešbutį, registracija ir poilsis. Pailsėję pradėsime pažintį su Indijos sostine. Pirmiausia aplankysime įspūdingą Kutub Minarą (Qutub Minar) ir jo kompleksą. Tai vienas aukščiausių pasaulyje (72,5 m) plytų mūro minaretų su įvairių epochų istoriniais pastatais. Pravažiuosime pro nacionalinį paminklą – Indijos vartus (India Gate) – memorialą žuvusiems Pirmajame pasauliniame kare – ir Prezidento rūmus. Pro akis nepraslys vakariečiams neįprasti vaizdai: skrupulingas ir sunkus Indijoje sparčiai nykstančios profesijos – skalbėjų – darbas. Tykštantis vanduo, besiveržiantys muilo purslai ir ilga spalvotų padžiautų skalbinių linija sudomins ne vieną šalies svečią ir atmintyje pasiliks ilgam. Senajame Delyje stabtelsime Čandni Čouk turguje (Chandni Chowk market). Anksčiau Čandni Čouk buvo klestintis prekybinis Delio centras. Senojo Delio gatvelės tokios siauros, kad, rodos, važiuojant nuo prekeivių stalų ranka galime pasiekti begales rūšių tradicinių indiškų prieskonių, smilkalų ir suvenyrų. Keliaujant mažomis gatvelėmis uoslės receptorius maloniai kutens tradicinės indiškos arbatos chai masala kvapai. Susipažinę su Senuoju Deliu trauksime atgal į viešbutį. Gerai pailsėkite, nes ryte laukia ankstyvas skrydis į Lehą, Ladako sostinę. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.
3
diena
DELIS – LEHAS (pietūs, vakarienė)
Anksti ryte paliksime Indijos sostinę ir skrisime į buvusią Himalajų karalystės Ladako (Ladakh) sostinę Lehą (Leh). Lehas – unikalus ir žavingas kalnų miestas draugiškas keliautojams. Aukštų kalnų įrėmintame Lehe viskas dvelkia ramybe ir gyvenimu be rūpesčių. Ilgus šimtmečius menančiame senamiestyje raizgosi siaurutės gatvelės, dominuoja aptrupėję moliniai nameliai plokščiais stogais ir medinėmis langinėmis, o visa tai vainikuoja įspūdingi tibetietiško stiliaus rūmai bei fortas. Diena bus skirta atsipalaiduoti ir aklimatizuotis prie didžiulio aukščio – juk Lehas virš jūros lygio iškilęs net 3500 m. Vakare galite pasivaikščioti po vietinį miesto turgų (Leh bazaar) – akį čia trauks spalvingi suvenyrų prekystaliai, o nosį kutens įvairiausių indiškų prieskonių kvapai. Vakare aplankysime Šanti Stupa (Shanti Stupa). Nuo čia atsivers graži Leho miesto panorama. Nuleidę saulę grįšime į viešbutį. Nakvynė viešbutyje.

4
diena
BASGO – ALČI – LAMAJURU – ULE TOKPO (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių leisimės į kelionę. Važiuosime link Alči ir Lamajuru vienuolynų. Pirma sustosime panoraminiame taške, kur suteka dvi, Indo ir Zanskaro, upės. Pasidarę porą nuotraukų tęsime kelionę. Apsilankysime žymiame Alči kaimelio vienuolyne pastatytame prieš tūkstantį metų ant Indo upės kranto, priešingai nei visi kiti Ladako vienuolynai įkurti ant kalvos. Vienuolyno sienos su išpieštais moliniais budistiniais piešiniais tarsi garsiai pasakoja tūkstančio metų senumo istorijas. Apžiūrėję šį vienuolyną važiuosime į kitą mūsų kelionės tašką – Lamajuro vienuolyną (Lamayuru Monastery, Yuru Gompa). Važiuosime pro slėnį, nuo kurio ir kilo Ladako kitas pavadinimas „Mėnulio žemė“. Pasakojama, kad „Mėnulio žeme“ vadinamo slėnio vietoje kadaise buvo didžiulis ežeras, tačiau vienas šventasis įskėlė žemėje plyšį. Žemė sugėrė vandenį, o šioje vietoje iškilo kaimas bei vienuolynas, skirtas kontempliuoti sielos ramybę bei mokytis Budos mokymų. Važiuosime link Leho. Vakarienė ir nakvynė svečių namuose Ule Tokpo, Šam slėnyje.
5
diena
ULE TOKPO – MANGJU – RIZONGAS – SASPOLAS – LEHAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių išvyksite į Mangju kaimelį. Jame gyvena vos kelios dešimtys šeimų, tačiau netoliese įsikūręs vienas seniausių Ladake budistinių šventyklų kompleksų. Manoma, jo pradininkas buvo dar X-XI a. gyvenęs mokytojas ir vertėjas Rinčenas Žangpo. Jam priskiriamas net 108-ių (tai ypatingas skaičius budizmo ir induizmo religijose) šventyklų įkūrimas. Pasiekę Rizongo gyvenvietę lankysimės šalimais esančiame moterų vienuolyne. Jame gyvena apie dvidešimt jaunų moterų vienuolių, kurios padeda rūpintis ir Rizongo vyrų vienuolyno buitimi. Šiandien taip pat išvysime ir Saspolo olų šventyklas, kurias puošia nuostabiai nutapyti budistiniai siužetai. XIII-XV a. siekiančiuose piešiniuose galime pastebėti tibetietiškojo ir Indijos budistinio meno susiliejimą. Vakarop iš arčiau susipažinsime su vietinių gyventojų buitimi – svečiuosimės ir ragausime tradicinės arbatos ladakiečių namuose, Saspolo kaimelyje. Grįžimas ir nakvynė viešbutyje Lehe.

6
diena
STOK – LEHAS (pusryčiai)
Ši diena skirta bene svarbiausiam Leho kultūriniam palikimui. Šio regiono maldos namai saugo retas ir turtingas įvairių budistinių reliktų kolekcijas – paveikslų, freskų, skulptūrų ir net religinių raštų. Papusryčiavę važiuosite į Šėjaus (Shey) kaimą, kur stabtelėsime apžiūrėti Šėjaus rūmų ir vienuolyno (Shay Palace, Gompa). Senovėje buvęs Ladako vasaros sostine, šiandien kaimas saugo, pasakojama, antrą pagal dydį (net 10 metrų aukščio!) Ladako auksuoto vario Budos skulptūrą. Aplankysime Stoko rūmus bei muziejų (Stock Palace and Museum). Šis, kadaise karališkosios šeimos gyvenamąja vieta buvęs muziejus šiandien leidžia žvilgtelėti į istorinį nuošalaus slėnio paveldą: čia saugoma senovinių monetų, regalijų kostiumų, tauriųjų metalų papuošalų ir senovinių fotografijų. Vakare, susipažinę su Ladako vienuolynų istorija ir pasigrožėję muziejuose saugomomis relikvijomis grįšime į Lehą, kur po vakarienės mūsų lauks laisvas laikas poilsiui. Aplankysite ir Mato vienuolyną (Matho monastery). Šis vienuolynas yra mažiau lankomas negu šalia Leho esantys Tiksio ir Šėjaus vienuolynai. Vis dėl to, jis tarp vietinių išgarsėjęs ir gausiai lankomas yra per kasmetinį Matho Nagrang festivalį. Tuo metu, manoma, į du vienuolius įsikūnija orakulai, kurie vietiniams gyventojams išpranašauja ateinančius metus. Vienuoliai, į kurios įsikūnija orakulas, privalo 9 mėnesius prieš festivalį medituoti. Šiame vienuolyne taip pat galite rasti XIV amžiaus tankų (thangkas) kolekciją. Nakvynė viešbutyje.

7
diena
LEHAS – HEMIS (Hemio vienuolyno festivalis) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Šiandien laukia ypatinga šventė – Hemis vienuolyno festivalis. Jis skirtas atminti VIII a. gyvenusiam mokytojui Padmasambhavai („gimusiam iš lotoso“), kuris dar pagarbiai vadinamas „antruoju Buda“. Tai buvo vienas pirmųjų mokytojų atnešusių budizmo tradiciją į Tibetą. Vienuolyno kieme susirenka atvykėliai iš tolimiausių kraštų, vienuoliai ir aukštesnieji lamos, bei vietiniai gyventojai. Pučiami trimitai, mušami būgnai ir metaliniai cimbolai. Nors ryškiaspalvius rūbus ir išraiškingas kaukes dėvinčių vienuolių šokiai primena spektaklį, iš tiesų jie turi svarbią ritualinę prasmę: taip siekiama dievybių prielankumo ir palaiminimo visai bendruomenei. Kaukių šokio metu, pasitelkiant pamokomus budistinius siužetus, vaizduojamas blogųjų dvasių sunaikinimas ir gėrio pergalė prieš blogį. Dauguma vienuolių dėvimų kaukių atrodo bauginančiai: manoma, jog tokie dievybių veidai išvystami po mirties, prieš įsikūnijant į kitą pavidalą. Paprastai festivalis tęsiasi nuo 9 val. ryto iki 16 val. vakaro. Pietumis pasirūpinsime iš anksto – susipakuosime ir pasiimsime išsinešimui ryte viešbutyje. Pasibaigus festivaliui, vyksime į viešbutį esantį šalia Thiksey vienuolyno (apie 20 km nuo Leho). Nakvynė ir vakarienė viešbutyje šalia Thiksey vienuolyno.
8
diena
THIKSEY – TSOMORIRI ežeras (pusryčiai, vakarienė)
Viena įsimintiniausių patirčių keliaujant Ladake – dalyvavimas rytinėse budistų vienuolių maldose Thiksey vienuolyne. Apie 6 val. ryto praleisime šiek tiek laiko klausydamiesi mantras kartojančių vienuolių, stebėsime ypatingus jų rankų gestus – mudras, o taip pat pamatysime ir snūduriuojančius mažuosius vienuolius, kuriems ankstyvos ryto maldos vis dar šioks toks išbandymas kaip ir mums. Vienuoliai ne tik meldžiasi, bet ir dalinasi sūria sviestine arbata. Ne visų skoniui, tačiau labai maistingas gėrimas padeda išlikti stipriems atšiauraus klimato sąlygomis. Po pusryčių išvyksime Tsomoriri ežero link. Lauks gana ilgas kelias (apie 5-6 val.), tačiau sustosime papietauti ir pasidžiaugti vietine gamta. Pamatysite jakų, švilpikų, laukinių asilų, sraunių upių, neįtikėtinų spalvų kalnų, sutiksite vietinių klajoklių, kurie iki šiol gyvena vilnos audeklu dengtuose nameliuose – palapinėse. Atvykę į šalia ežero esančią stovyklą, apsistosite net 4522 m aukštyje. Tsomoriri yra pats didžiausias iš aukštuminių ežerų visoje Indijoje. Netoli ežero įsikūrusi Korzoko gyvenvietė. Jei įsidėjote lauktuvių, galėsite pavaišinti vietinius vaikus. Nakvynė stovykloje palapinėse šalia Tsomoriri ežero. Nakvynė stacionariuose palapinėse.

9
diena
TSOMORIRI – TSOKARO ežeras – TAGLANGLOS perėja – LEHAS (pusryčiai, pietūs)
Po pusryčių Tsomoriri ežero stovykloje išvažiuosite prie druskingojo Tsokaro ežero. Jis garsėja juodakaklėmis gervėmis ir kitais Himalajų regionui būdingais laukiniais paukščiais. Taip pat dažnai netoliese ganosi laukinių asilų bandos. Tsokaro ežeras yra net 4530 m aukštyje. Grįždami į Lehą, sustosime Taglanglos kalnų perėjoje (5328 m). Čia išskleisime budistines maldų vėliavėles: kuo stipriau pučia vėjas, tuo daugiau maldų kyla visų būtybių labui. Sustosite papietauti Upši gyvenvietėje. Vakare – laisvas laikas. Gal jau laikas pasirūpinti lauktuvėmis? Nakvynė viešbutyje Lehe.
10
diena
LEHAS – NUBRA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Po pusryčių važiuosite link Nubros slėnio. Tai viena aukščiausiai esančių dykumų pasaulyje, kurią ypatingai mėgsta nuotykių mėgėjai. Pakeliui pravažiuosime, manomai, aukščiausią asfaltuotą kalnų perėja Khardunglą. Pervažiavus šią perėją stebins unikalus Nubors slėnio kraštovaizdis: smėlėtas lygumas keis žalios žemės lopinėliai, pilni spalvingų laukinių gėlių, o žvalgantis aplink negalėsime atsigrožėti snieguotomis kalnų viršūnėmis. Žaliuojančius kaimelius keis sausringi atšiaurūs kalnai bei kopos, stačius tarpeklius – lygūs laukai. Atvykę įsikursime patogiuose stacionariuose palapinėse. Laikas skirtas poilsiui. Vakare važiuosime pasigrožėti smėlio kopomis ir pajodinėti dvikupriais kupranugariais. Ar įsivaizduojate, koks jausmas iš aukštai žvelgti į balto smėlio dykumą? Vakarienė ir nakvynė dykumoje.
11
diena
NUBRA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)
Ryte lauks pusryčiai, o po jų, susipakavę savo pietus į dėžutes važiuosite susipažinti su Nubors slėniu. Vyksite apžiūrėti Insos vienuolyno (Insa Monastery), esančio ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria graži slėnio panorama. Šį vienuolyną prižiūri vienas vienuolis, kuris yra paskiriamas Tiksės  vienuolių. Gal pavyks užklupti vienuolį tvarkantį kiemą? Stabtelėsite ir prie Panamiko karštųjų versmių (Panamik Hot Springs). Ši vieta ypatinga – tai vienintelis Himalajų kaimas, kuriame taip lengva pasiekti karštąsias versmes – būtent šie baseinai aprūpina vietinius karštu vandeniu. Toliau vyksite link Yarab Tso ežeroEžeras yra vienas iš šventųjų Nubra slėnyje. Skaidraus gėlo vandens atvaizdas ežere, esančiame uolingoje vietovėje, įspūdingai vaizduoja jo apylinkes, todėl vaizdas yra įspūdingas. Tikima, kad ežeras pildo svajones – apeikite aplink ežerą tris kartus galvodami apie savo svajonę. Suksime link kalvos, ant kurios puikuojasi Diskito vienuolynas (Diskit monastery). Geltonųjų skrybėlių (Gelugpa) Tibeto budizmo mokyklai priklausantis vienuolynas įkurtas XIV a. Čia slypi Karūnuotojo Budos statula, didžiulis dievų būgnas ir keli dievybių paveikslai, tačiau visą tai užgoš, milžiniška Maitrėja Buda. Ši nepaprastai spalvinga 32 m aukščio statula stūkso šalia vienuolyno ir savo rūsčiu žvilgsniu, sakoma, stebi Šijoko upę (Shyok river). Vakarienė ir nakvynė dykumoje

12
diena
NUBRA – LEHAS (pusryčiai, pietūs)
Ankstyvas rytas. Rytiniu maldų vyksite stebėti į Diskito vienuolyne. Pasinaudokite paskutine proga su vienuoliais kartu pasinerti į rytinį mantrų ritmą. Po to mūsų laukia pusryčiai ir keliausime atgal į Lehą. Laisvas laikas Leho mieste. Tai puiki proga supirkti paskutines lauktuves savo artimiesiems, o jeigu tuo jau pasirūpinote, pasivaikščiokite po miesto turgelį, pabendraukite su vietiniais gyventojais. Nakvynė Leho mieste.
13
diena
LEHAS (pusryčiai, vakarienė)
Šiandien jūsų laukia laisva diena pailsėti po kelionės ir susidėlioti visus kelionės atsiminimus. O jeigu dar jums trūksta įspūdžių už papildomą mokestį siūlome apsilankyti pas lamą, kuris jums pagal vietines tradicijas papasakos apie jūsų ateitį*. Taip pat už papildomą mokestį kelionės vadovas gali suorganizuoti tradicinių šokių vakarą*. Vakare susirinksime visi kartu pavakarieniauti su gidu restorane pasidalinti kelionės įspūdžiais. Vakarienė ir nakvynė Leho mieste.
14
diena
LEHAS – DELIS (pusryčiai)
Anksti ryte papusryčiavę vyksite į oro uostą ir skrisite į Delį. Atvykę į Delį važiuosime į viešbutį. Pailsėję vyksite į Tibetiečių rajoną Delyje. Jis buvo įkurtas 1950, o 1959-1960, kai Dalai Lama pabėgo iš Tibeto į Daramšalą (Indiją), į šį rajoną pradėjo plūsti pabėgėliai iš Tibeto. Čia gyvena jau antroji šių gyventojų karta ir dabar ši teritorija vadinama „Mažuoju Tibetu Delyje“. Įėjus į šį rajoną didelis Delio metropolis staiga virtsa į kalnų miestelių prototipą. Siauros gatvės, budistų šventyklėlė, karts nuo karto praeinantis vienuolis, gardus momo (koldūnai) kvapas, kurie čia kepami tiesiog pagrindinėje aikštėje. Gidas supažindins jus su maža tibetiečių šventyklėle ir vienuolynu esančiame pačiame rajonėlio centre. Galėsite pasivaikščioti po spalvotą turgelį ir paskanauti tibetietiško maisto. Nakvynė viešbutyje.
15
diena
DELIS – VILNIUS (pusryčiai)
Ankstyvas pervežimas į oro uostą. Skrydis namo.

Apie Indiją

Indija – stulbinančių kontrastų šalis. Indijos Respublika, iškyšulys Indijos vandenyne, Vidurio Azijoje. Ribojasi su Pakistanu, Bangladešu, Nepalu, Kinija, Birma ir Butanu. Goa valstija yra vakariniame Indijos iškyšulio pakraštyje. Nacionalinis gyvūnas – tigras, nacionalinė gėlė – lotosas.
Keliaujant į Indiją jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos (jeigu grupėje susirenka 10 žmonių).
  • Nakvynės 2-3* viešbučiai ir svečių namuose
  • Maitinimas (12 pusryčių, 7 pietūs, 8 vakarienės).
  • Visi pervežimai pagal programą Delyje autobusiuku.
  • Visi pervežimai pagal programą mašina Ladake.
  • Anglakalbis gidas Ladake.
  • Jodinėjimas kupranugariais Nubroje.
  • Karališki mokesčiai ir leidimai Ladake.
  • Įėjimo mokesčiai į Ladako vienuolynus, kurie yra paminėti programoje.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžių bilietai (apie 580 EUR)
  • Vidiniai skyrdžių bilietai Delis – Lehas – Delis (kaina apie 200 EUR/asm, patikslinama užsakymo metu)
  • Medicininės išlaidų draudimas
  • Viza (115 EUR/asm)
  • Programoje nepaminėtos ekskursijos ir pramogos
  • Programoje paminėtos papildomos pramogos ir pažymėtos * (apsilankymas pas lamą ir tradicinių šokių programa)
  • Arbatpinigiai
  • Asmeninės išlaidos

Pastabos

  • Kelionių organizatorius - "Aza tours".
  • Kelionės tipas: kelionė su lietuviškai kalbančiu vadovu
  • Pagal pasirašytą kelionės paslaugų teikimo sutartį, nesusirinkus numatytam minimaliam keliautojų skaičiui, klientams sutikus, garantuojame išvykimą į kitą kelionę pagal tokią pačią programą, tomis pačiomis datomis, už tą pačią kainą su vietiniais gidais be lietuviškai kalbančio vadovo, kartu keliaujant mažiausiai 2 keliautojams.
  • Kelionės vadovas pasitinka atvykus Delio oro uoste
  • Kelionės vadovas vyksta susirinkus 10 žmonių. Nesusirinkus 10 žmonių kelionė vyks su angliškai kalbančiu gidu
  • Vienviečio kambario priemoka 250 EUR

Panašios kelionės

Naujiena! Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Kanjonų didybė ir žymiausi miestai - San Franciskas bei Las Vegasas su vadovu iš Lietuvos
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Indijos Auksinis Trikampis ir spalvingasis Radžastanas
Indija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Indijos šiaurė ir pietūs su poilsiu Keraloje
Indija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Su lietuviškai kalbančiu vadovu
Įspūdingiausi Indijos atspindžiai ir Holi šventė
Indija
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.