Atsakymą į užklausą pateiksime per 1-2 darbo dienas.
Jei norite atsakymo greičiau, susisiekite su mumis telefonu:
Vilniuje 8 5 2430637, Kaune 8 37 240114, Klaipėdoje 8 46 420902.

Ladakas: mažasis Tibetas mėnulio slėnyje (su vadovu iš Lietuvos)

Pažintinė-egzotinė kelionė lėktuvu. Aplankomos šalys: Indija

 • Kaina nuo:
 • Išvykimo data:
 • Laisvos vietos:
Siųsti užklausą Rezervuoti »
Ši kelionė neturi datų, kreipkitės į mūsų agenturą ir mes parinksime jus dominančią kelionę pagal jūsų poreikius. Ieškoti panašių kelonių čia:

Ladakas: mažasis Tibetas mėnulio slėnyje (su vadovu iš Lietuvos)

Programa

 • Ladakas (Ladakh) – buvusi budistų karalystė Tibeto regione, apsuptame įspūdingų dantytų kalnų viršūnių, vagojama sraunių upių ir besitęsiančių lygumų. Nepaprasto grožio budistiniai vienuolynai čia traukia piligrimus, o kontrastingas kraštovaizdis – keliautojus iš viso pasaulio. Leiskimės ir mes į kelionę, kurioje ne tik pažinsime senąją šio Indijos regiono kultūrą, bet ir atrasime kažką nauja sau – gal tai bus ramybė ir poilsis, o gal naujos pažintys su svetingais vietiniais.

 • 1 diena

  VILNIUS – DELIS

  Skrydis iš Vilniaus į Delį (persėdimas viename Europos miestų).

 • 2 diena

  DELIS (pusryčiai, vakarienė)

  Atvykus į tarptautinį Indiros Gandi oro uostą mus pasitiks kelionių organizatoriaus atstovas ir keliausime į viešbutį. Po pusryčių mūsų lauks pilna įspūdžių diena Delyje (Delhi) – seniausiame Indijos mieste, skaičiuojančiame trečią tūkstantmetį. Šalies sostinė kvies stebėtis neregėtais kontrastais ir mėgautis nesibaigiančiais nuotykiais.

  Pažintį pradėsime nuo pasivažinėjimo rikšomis chaotiškomis Čandni Čouk turgaus(Chandni Chowk market) gatvelėmis. Ši tradicinė transporto priemonė įtrauks mus į įprastą kasdienį Indijos ritmą. Anksčiau Čandni Čouk buvo klestintis prekybinis Delio centras. Savo akimis galėsime išvysti, kad net ir daugeliui amžių prabėgus, šis judrus ir spalvingas senamiesčio turgus kasryt prisipildo gausybe žmonių. Keliaujant mažomis gatvelėmis mūsų uoslės receptorius maloniai kutens tradicinės indiškos arbatos chai masala kvapai.

  Pravažiuosime pro reikšmingą nacionalinį paminklą, vadinamuosius Indijos vartus (India Gate) – memorialą žuvusiems Pirmajame pasauliniame kare. Dėmesį patrauks ir ištaigingi Prezidento rūmai. Būtinai stabtelėsime prie įdomią praeitį menančios Dadabari Džainistų šventyklos (Dadabari Jain Temple). Balto marmuro rūmai dekoruoti sidabru, koridoriuose puikuojasi Dados Guru gyvenimą atspindintys paveikslai, o lubas puošia džainų šventykloms neįprasti stiklo raižiniai. Šventyklos gale galima išvysti ir mažą kalvos formos struktūrą, gerai pasislėpusią tarp ornamentuotų šventyklos labirintų – čia bent akimirką pajusime tikrą džainų propaguotą ramybę, tarsi aplink neegzistuotų gyvybė.

  Vėliau aplankysime ir įspūdingąjį Kutub Minarą(Qutub Minar) bei jo kompleksą. Tai vienas aukščiausių pasaulyje (72,5 m) plytų mūro minaretų su įvairių epochų istoriniais pastatais. Šis minaretas yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

  Vakare mūsų lauks tikra indiška vakarienė.

  Nakvynė viešbutyje.

 • 3 diena

  DELIS – LEHAS (pusryčiai)

  Papusryčiavę ryte paliksime Indijos sostinę ir skrisime į buvusią Himalajų karalystės Ladako (Ladakh) sostinę Lehą (Leh). Lehas – uniklaus ir žavingas kalnų miestas draugiškas keliautojams. Aukštų kalnų įrėmintame Lehe viskas dvelkia ramybe ir gyvenimu be rūpesčių. Ilgus šimtmečius menančiame senamiestyje raizgosi siaurutės gatvelės, dominuoja aptrupėję moliniai nameliai plokščiais stogais ir medinėmis langinėmis, o visa tai vainikuoja įspūdingi Tibetietiško stiliaus rūmai bei fortas.

  Oro uoste mus pasitiks mūsų atstovas, kuris palydės į viešbutį. Diena bus skirta atsipalaiduoti ir aklimatizuotis prie didžiulio aukščio – juk Lehas virš jūros lygio iškilęs net 3500 m. Vakare pasiūlysime pasivaikščioti po vietinį miesto turgų (Leh bazaar) – akį čia trauks spalvingi suvenyrų prekystaliai, o nosį kutens įvairiausių indiškų prieskonių kvapai..

  Nakvynė viešbutyje.

 • 4 diena

  LEHO VIENUOLYNŲ TURAS (120 km) (pusryčiai)

  Šią dieną skirsime bene svarbiausiam Leho palikimui – vienuolynams. Šio regiono maldos namai saugo retas ir turtingas įvairių budistinių reliktų kolekcijas – paveikslų, freskų, skulptūrų ir net religinių raštų.

  Pirmiausia stabtelėsime Tiksės (Thiksey) kaime, kur aplankysime Tiksės vienuolyną (Thiksey monastery). Tai didžiausias vidurio Ladako vienuolynas, kuriam priklauso net 25 kaimai. Dar XV a. įkurtų vienuolių namų susirinkimų rūmuose pavaizduotas Buda. Sakoma, kad tai viena įspūdingiausių Budos skulptūrų dėl jo veido išraiškos – vienu metu šis šventasis atrodo ramus, besišypsantis, tačiau kartu – ir miglotai grėsmingas. Sudalyvausime kerinčiose rytinėse vienuolių maldose. Iš šono galėsite stebėti rytines vienuolių maldas, o galbūt ir patys prisijungsite?

  Vėliau važiuosime į Šėjaus (Shey) kaimą, kur stabtelėsime apžiūrėti Šėjaus rūmų ir vienuolyno (Shay Palace, Gompa). Senovėje buvęs Ladako vasaros sostine, šiandien kaimas saugo, pasakojama, antrą pagal dydį (net 10 m aukščio!) Ladako auksuoto vario Budos skulptūrą.

  Kelionę tęsime sukdami link žymiausio šio regiono vienuolyno – Hemiso Gompos (Hemis Gompa). Šie milžiniški vienuolių namai yra dvasinis Ladako Drukpos budistų centras. Nors šio pastatų komplekso eksterjerui gerokai trūksta tobulumo (juk jau matėme Tiksės vienuolyną!), uolėtas raudonų plytų fasadas turi savotiško užburiančio žavesio, o viduje stūkso 8 metrų aukščio Guru Padmasambavos statula hipnotizuojančiomis akimis.

  Grįždami link Leho taip pat užsuksime ir į Stoko rūmus bei muziejų (Stock Palace and Museum). Šis, kadaise karališkosios šeimos gyvenamąja vieta buvęs muziejus šiandien leidžia žvilgtelėti į istorinį nuošalaus slėnio paveldą: čia saugoma senovinių monetų, regalijų kostiumų, tauriųjų metalų papuošalų ir net senovinių fotografijų. 

  Vakare, susipažinę su Ladako vienuolynų istorija ir pasigrožėję muziejuose saugomomis relikvijomis grįšime į Lehą, kur po vakarienės mūsų lauks laisvas laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje. 

 • 5 diena

  LEHAS – ALCHI (75 km) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Šį rytą papusryčiavę leisimės į dar vieną Ladako kaimą – Alčį (Alchi), skirtingai nei daugelis kitų, išsidėsčiusį žemumoje.

  Keliaudami pravažiuosime Magnetiškają kalvą (Magnetic Hill) – iliuzijų kelią. Šį kelią supanti aplinka ir aukšti smėlingi šlaitai kuria iliuziją, kad važiuojant kylama aukštyn, nors važiuojama žemyn – leidžiamasi nuo kalno.

  Apžiūrėsime ir įspūdingą Indo ir Zanskaro upių santaką (Confluence of Zanskar and Indus rivers), kitaip dar vadinamą Nimu slėniu (Nimmu valley). Indo upė teka sausais ir apleistais Ladako kanalais, kur galiausiai įteka į nedidelį slėnį, virtusį rezervuaru ir saugantį upę nuo visiško išdžiūvimo. Tuo tarpu Zaskaras į šį slėnį įteka iš šiaurės rytų, kur kerta milžinišką Zanskaro tarpeklį – kiekvieno keliautojo svajone tampa idėja juo pasivaikščioti.

  Vėliau užsuksime į dar du įspūdingus vienuolynus – Basgą (Basgo Gompa) ir Likirą (Likir Gompa). Pirmasis, panašesnis į fortą, žymus tuo, kad kadaise buvo politinis ir kultūrinis regiono centras ir yra iškilęs ant senovinio miesto griuvėsių. Na, o antrasis – XI a. pastatytas pastatas, kuriame tik po keturių šimtmečių įkurtas vienuolynas. Žymiausia šio komplekso puošmena jau daugelį metų yra milžiniška Maitrėja („Ateities Buda“). Statula akį labiausiai traukia šviečiant saulei – spindulių paliesti aukso dažai blizga užburiančiai, net hipnotizuojančiai.

  Šį vakarą vakarienę valgysime ir naktį praleisime viešbutyje Alčio kaimelyje arba Uletokpo stovyklavietėje (11 km nuo Alčio, priklausomai nuo užimtumo).

 • 6 diena

  ALCHI – LAMAJURAS – LEHAS (120 km) (pusryčiai, pietūs)

  Sočiai papusryčiavę šiandien leisimės dar vienu „vienuolynų keliu“. Pirmiausia aplankysime neįtikėtinai gerai išsilaikiusį seniausią Ladako vienuolyną, vadinamą Alčiu (Alchi Gompa). Kiekvieną keliautoją ši istorinė vieta sužavi senoviniais sienų piešiniais ir medžio skulptūromis, pasislėpusiomis penkiose nedidelėse šventyklose.

  Kitas mūsų kelionės taškas – Lamajuro vienuolynas (Lamayuru Monastery, Yuru Gompa). Pasakojama, kad „Mėnulio žeme“ vadinamo kaimo vietoje kadaise buvo didžiulis ežeras, tačiau vienas šventasis įskėlė žemėje plyšį. Žemė sugėrė vandenį, o šioje vietoje iškilo kaimas bei vienuolynas, skirtas kontempliuoti sielos ramybę bei mokytis Budos mokymų.

  Vakarop, jau grįždami į Lehą, aplankysime dar vieną istorinį paminklą – Gurudwara Pathar Sahib. Legenda pasakoja, kad po Ladaką keliaujantį Guru Nanaką užpuolė demonas. Pastarasis ant medituojančio šventojo užmetė didžiulį akmens riedulį. Mokytojo kūnas nuo meditacijos buvo labai įkaitęs, tad akmuo užuot prispaudęs mokytoją staiga tapo minkštas bei švelnus. Įsiutęs demonas mėgino dar kartą ir dar kartą, bet pagaliau suprato: susidūrė su nemirtinguoju. Tą pat akimirką demonas Nanaką paliko ramybėje, o akmuo taip ir liko stūksoti toje vietoje, kur buvo numestas. Legendą mena tik akmenyje likusios žymės – žmogaus silueto kontūras bei demono pėda. Vakare pasieksime Lehą.

  Nakvynė viešbutyje.

 • 7 diena

  LEHAS – NUBRA (120 km) (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Kilsime anksti ryte – po pusryčių leisimės į kelią link Nubros slėnio (Nubra Walley). Mus pasitiks kvapą gniaužiantis kraštovaizdis – žaliuojančius kaimelius keis sausringi atšiaurūs kalnai bei kopos, stačius tarpeklius – lygūs laukai. Keliausime garsiuoju Khardunglos keliu (Khardungla pass) – aukščiausiai virš jūros lygio (5602 m) pasaulyje besitęsiančiu greitkeliu. Įdomu, kad kadaise tai buvo svarbiausias regiono karavanų kelias – čia per metus pražygiuodavo daugiau nei 10 tūkst. arklių ir kupranugarių.

  Stabtelėsime ir įspūdingame Asilų draustinyje (Donkey Sanctuary). „Namai bejėgiams asilams“ buvo įkurti siekiant padėti šeimininkų išmestiems gyvūnams. Viena draustinio įkūrėjų ir rėmėjų – Džoana Lefson (Joanne Lefson) – kuria spalvingus piešinius, kuriais čia tikrai galėsime pasigrožėti.

  Apie pietus pasieksime Nubrą (Nubra).

  Pailsėję eisime pasivaikščioti – siauromis kaimelio gatvelėmis suksime link kalvos, ant kurios puikuojasi Diskito vienuolynas (Diskit monastery). Geltonųjų skrybėlių (Gelugpa) Tibeto budizmo mokyklai priklausantis vienuolynas įkurtas XIV a. Čia slypi Karūnuotojo Budos statula, didžiulis dievų būgnas ir keli dievybių paveikslai, tačiau visa tai užgoš milžiniška Maitrėjos Buda. Ši nepaprastai spalvinga 32 m aukščio statula stūkso šalia vienuolyno ir savo rūsčiu žvilgsniu, sakoma, stebi Šijoko upę (Shyok river).

  Naktis viešbutyje arba stovyklavietėje.

 • 8 diena

  NUBRA (pusryčiai, pietūs, vakarienė)

  Ryte mūsų lauks pusryčiai, o po jų vyksime pasižvalgyti po Baltojo smėlio kopomis (White Sand Dunes) vadinamą unikalų šio regiono kraštovaizdį. Tai viena aukščiausiai esančių dykumų pasaulyje, kurią ypatingai mėgsta nuotykių mėgėjai. Akį čia trauks kontrastai: smėlėtas lygumas keis žalios žemės lopinėliai, pilni spalvingų laukinių gėlių, o žvalgantis aplink negalėsime atsigrožėti snieguotomis kalnų viršūnėmis.

  Turintys noro, galės pasimėgauti pasijodinėjimu kupranugariais – ar įsivaizduojate, koks jausmas iš aukštai žvelgti į balto smėlio dykumą? Priešpiet užsuksime ir į Hunderio vienuolyną (Hunder Monastery) – pasisemti ramybės bei apžiūrėti įmantrios raudonų plytų pastato architektūros. Pietausime stovyklavietėje, kur turėsime ir šiek tiek laiko pailsėti, o vakarop važiuosime apžiūrėti Insos vienuolyno (Insa Monastery), esančio ant aukštos kalvos, nuo kurios atsiveria graži slėnio panorama. Šį vienuolyną prižiūri vienas vienuolis, kuris yra paskiriamas Tiksės viuolyno vienuolių. Gal pavyks užklupti vienuolį tvarkantį kiemą? Stabtelėsime ir prie Panamiko karštųjų versmių (Panamik Hot Springs). Ši vieta ypatinga – tai vienintelis Himalajų kaimas, kuriame taip lengva pasiekti karštąsias versmes – būtent šie baseinai aprūpina vietinius karštu vandeniu.

  Nakvynė viešbutyje ar stovyklavietėje.

 • 9 diena

  NUBRA – LEHAS (120 km) (pusryčiai, pietūs)

  Ryte pasistiprinę leisimės į kelią atgalios – atgal į Lehą. Dar kartą turėsime galimybę pasigrožėti įspūdingu Khardunglos kelio kraštovaizdžiu: žydras vaiskus dangus kontrastuos su akmeningomis lygumomis ir snieguotomis viršukalnėmis.

  Grįžus į Lehą, dieną turėsime laisvo laiko, o vakarop mūsų kelionės vadovas pasiūlys net kelias veiklos alternatyvas: galbūt norėsite pasižvalgyti po spalvingą Leho turgų ir paieškoti mažų dovanėlių artimiesiems, o gal aplankyti dar vieną įdomų vienuolyną – Jokhango vienuolių namus ir Leho mečetę (Jama Masjid). Čia ne tik saugoma įvairiausių dievybių paveikslų, raštų, yra didžiulės vienuolių kapinės, bet ir įkurtas privatus maldos kambarys Dalai Lamai.

  Taip pat galėsime rinktis ir nepakartojamą reginį – stebėti *Tradicinių Ladako šokių pasirodymą. Spalvingomis kaukėmis ir įspūdingais rūbais pasipuošę šokėjai demonstruos senųjų kultūrų šokio žingsnius bei ritualinių apeigų judesius.

  Nakvynė viešbutyje.

 • 10 diena

  LEHAS – DELIS – AGRA (225 km) – DELIS (pusryčiai)

  Anksti ryte paliksime Lehą – keliausime į oro uostą, kur mūsų lauks skrydis į Delį. Atvykę keliausime tiesiai į viešbutį, kur turėsime laiko šiek tiek pailsėti ir susiruošti pažintinei kelionei į Agrą (Agra) – miestą, kuriame gyvena daugiau nei trys milijonai žmonių, išpažįstančių hinduizmo, islamo ir džainizmo religijas. Valdant Didiesiams Mogolams, Agra buvo šios milžiniškos imperijos sostinė, todėl joje klestėjo islamiškųjų mokyklų kultūra, į čia plūste plūdo menininkai ir mokslininkai, nes Mogolų valdovai skatino visapusišką kultūros vystymąsi.

  Pirmiausia aplankysime didingąjį Agra fortą (Agra Fort), vadinamą „miestu iš sienų“. Į UNESCO kultūros paveldą įtrauktas fortas nustebins ne tik savo dydžiu, bet ir vienuoliktąjį amžių menančia istorija. Tai – valdovų galybės liudijimas, pasižymintis gudria, tvirta ir stipria architektūra, bei prabanga (sienose ir kolonose inkrustuoti brangakmeniai). Prieš šimtmečius gražiausiame Agros forto bokšte imperatorius Aurangzebas įkalino savo tėvą Šahdžahaną (Shah Jahan). Pasakojama, kad paskutinius savo gyvenimo metus tėvas praleido ilgesingai žiūrėdamas į brangiausią ir tyriausią dovaną savo mylimai žmonai – Tadž Mahalį.

  Šis, vienas didžiausių ir įspūdingiausių kultūrinių šedevrų pasaulyje – Tadž Mahalis (Taj Mahal), taps mūsų dienos kulminacija. Indijoje meilė įvairialypė ir amžina – būtent apie tokią – graudžią, tačiau kartu įkvepiančią Mogolų imperatoriaus Šachdžahano (Shah Jahan) ir jo mylimosios Mumtaz Mahal meilę pasakoja dar šešioliktame amžiuje pastatytas mauzoliejus. Daugiau nei du dešimtmečius maždaug dvidešimt tūkstančių darbininkų statė šį pasaulio meilės simbolį. Viso pasaulio turistai ir meilės ieškotojai skuba pamatyti šio stebuklo. Tik penktadieniais, svarbią musulmonams dieną, Tadž Mahalis virsta islamiškos minties centru, į save neįsileidžiančiu pašaliečių.

  Vakare, pasigrožėję Agros miesto simboliais, grįšime į Delį. Nakvynė viešbutyje.

 • 11 diena

  DELIS – VILNIUS (pusryčiai)

  Kelionę baigsime ten, kur ir pradėjome – Indijos sostinėje Delyje. Tikimės, kad ši kelionė išpildė, o gal net pranoko visus Jūsų, mūsų mielieji keliautojai, lūkesčius. Lauksime Jūsų kitose kelionėse ir pažadame pačius įsimintiniausius įspūdžius!

  Pervežimas į oro uostą ir skrydis į Vilnių.

  Grįžimas namo.

Keliautojų atsiliepimai0

Išvykimo datos

Pradžia Pabaiga Liko vietų

Suplanuok savo svajonių kelionę!

Čia pateikiame mūsų rekomenduojamą programą, kurią galime koreguoti pagal Jūsų poreikius ir pageidavimus:

 • Mes galime pritaikyti kelionės pradžią bei pabaigą, sukurti individualų maršrutą specialiai Jums
 • Atsižvelgus į Jūsų norus, galime pasiūlyti kitus viešbučių, ekskursijų, lankomų objektų, skrydžių bei pervežimų variantus.

Susisiek su specialistu

8 5 2430636

Siųsti užklausą

Kelionės kaina nuo:
EUR

 • Pateikta kaina žmogui dviviečiame kambaryje.
 • Kaina gali nežymiai svyruoti priklausomai nuo sezoninių viešbučio kainų.
 • Rekomenduojame užsisakyti kelionę iš anksto, nes galėsime surasti pigesnius aviabilietus.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;
  • vietinių anglakalbių gidų paslaugos;
  • visi pervežimai turo metu pagal programą;
  • apgyvendinimas: 7 nakvynės 3*­ viešbučiuose / svečių namuoe (Delyje), 2 nakvynės stacionariose dvivietėse palapinėse Nubros slėnyje (arba iš viso 3 nakvynės stovyklavietėse, jei Alčio viešbutyje nebus laisvų kambarių);
  • maitinimas: 10 pusryčių, 5 pietūs, 4 vakarienės;
  • programoje nurodyta ekskursinė programa;
  • važiavimas rikša Delyje;
  • jojimas kupranugariais Nubros slėnyje;
  • mokesčiai Ladake.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • lėktuvo bilietai Vilnius – Delis – Vilnius (kaina apie 590 EUR);
  • Lėktuvo bilietai Delis - Lehas - Delis (nuo 350 EUR);
  • Indijos viza (75 EUR);
  • medicininių išlaidų draudimas užsienyje (~23 EUR BTA draudimas);
  • įėjimo bilietai į lankomus objektus (~ 45 EUR);
  • pasirinktinai: priemoka už tradicinių Ladako šokių pasirodymą (160 EUR/10 asm.);
  • asmeninės išlaidos;
  • arbatpinigiai gidui, vairuotojui, nešikams.

Pastabos:

 • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Jeigu kelionės aprašyme nenurodyta kitaip - standartiškai programoje pateikiame mažiausią kainą asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje arba kajutėje.
  • Organizatorius pasilieka teisę koreguoti ekskursijų eigą kelionės metu.
  • Keičiantis valiutos kursų ir paslaugų Indijoje kainoms, kėlionės kaina gali kisti.
  • Vienviečio kambario priemoka - 489 eur.
  • Minimalus keliautojų skaičius - 10 asm.
UP
Išskleisti kelionių paiešką Suskleisti kelionių paiešką