ALIASKA ŽEME IR VANDENIU (16d/15n)

Šiuo metu visos kelionės datos pasibaigusios

Kelionės akcentai

  • Lankysitės didžiausiame Aliaskos valstijos mieste Ankoridže
  • Grožėsitės laukine gamta Denali nacionaliniame parke
  • Plauksite kruiziniu laivu žvalgydamiesi į vaizdingas Aliaskos pakrantes
  • Aplankysite Vankuverio bei Viktorijos miestus
  • Sietle apžiūrėsite žymųjį "Kosmoso Adatos" bokštą
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Kelionės programa

1
diena
VILNIUS / RYGA – NIUJORKAS
Atvykimas į Niujorką. Agyvendinimas viešbutyje. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.
2
diena
NIUJORKAS – ANKORIDŽAS (pusryčiai)
Skrydis iš Niujorko. Atvykimas į Ankoridžą (angl. Anchorage), didžiausią Aliaskos valstijos miestą. Jo pavadinimas kilęs nuo žodžio „inkaras“. Pažintis su miestu. Ankoridžas buvo įkurtas 1915 m. pradėjus tiesti geležinkelį. Miestas intensyviai vystėsi II Pasaulinio karo metu, kai čia buvo pastatytos kelios karinės bazės. Ankoridžas stipriai nukentėjo per 1964 m. žemės drebėjimą. Dažnai vadinamas „Pasaulio oro sankryža“, nes būtent per jį vyksta tranzitiniai skrydžiai iš JAV į Rytų Aziją. Be to, tai svarbus transporto mazgas (uostas). Mieste nemažai muziejų (aviacijos, istorijos, meno, Arktikos indėnų ir eskimų). Nuvežimas į viešbutį. Nakvynė.

3
diena
DENALI NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)
Ankoridžas. Vykstame į Denali nacionalinį parką (angl. Denali National Park and Preserve) – geriausią visoje Aliaskoje draustinį.  Pagrindinis parko objektas – tai aukščiausias Šiaurės Amerikos kalnas Mount McKinley (6200 m). Parkas įsteigtas 1917 ir užima daugiau nei 24 000 kv.m. ploto. Jo paskirtis – saugoti nepaliestą Aliaskos kalnų gamtą. Per parką driekiasi Aliaskos kalnagūbris (angl. Alaska range). Vyrauja pelkėtos tundros kraštovaizdžiai, yra eglių miškų ir karklų sąžalynų, auga virš 450 žiedinių augalų rūšių. Denalio parke gyvena didelės grizlių, juodųjų lokių populiacijos, ganosi šiaurinių elnių bandos. Kalnų šlaituose gyvena Dalio avinai, pelkynuose – briedžiai. Yra pilkųjų vilkų, lapių, bebrų, žilųjų švilpikų ir kt. Čia lankosi daugybė migruojančių paukščių, o upėse gausu žuvų (ypač lašišų ir upėtakių).

4
diena
DENALI NACIONALINIS PARKAS (pusryčiai)
Tęsiame pažintį su Denali nacionaliniu parku ir draustiniu.
5  
dienos
KRUIZAS ALIASKOS PAKRANTĖMIS (pusryčiai)
Vykstame į uostą (Sivardą (angl. Seward), Vitierą (angl. Wittier) arba Ankoridžą).  Moderniu kruiziniu laivu plaukiame Aliaskos pakrantėmis.

6 – 12
dienos
KRUIZAS ALIASKOS PAKRANTĖMIS


Nepamirštami įspūdžiai kruizo metu. Laive jus lydi gidas. Į kainą įskaičiuotas maitinimas, pramogos ir kt. Kiekviename uoste numatytos ekskursijos: 
Ketčikanas (angl. Ketchican) – tai tik trijų mylių ilgio ir trijų mylių pločio miestas. Gali pasigirti bene didžiausia ir įvairiausia indėniškų totemų kolekcija Amerikos šiaurės vakaruose, didžiule amatininkų dirbinių įvairove ir pasiūla. Totemo istoriniame parke yra įsikūrusi erelių perykla ir elnių centras. Juos galima fotografuoti natūralioje aplinkoje. Ketčikanas dar žinomas kaip „pasaulio lašišos sostinė“ bei pagrindinis žuvininkystės uostas Amerikoje. O vienas įspūdingiausių gamtos kūrinių - nacionalinis paminklas „Ūkanotieji fiordai“ nieko nepaliks abejingais. Keliaujant Behm kanalu, galima grožėtis jį supančiais nesugadinto grožio fiordais. Taip pat pamatysite erelių lizdus ir New Eddystone uolų stebuklą – didžiulę vulkaninę viršūnę, kylančią iš jūros. 
Džuno (angl. Juneau) – egzotiška ir žavi Aliaskos sostinė. Miestas įkurtas 1881 m. kaip aukso kasybos ir prekybos centras. Pavadintas pagerbiant aukso kasėją Joseph Juneau. Įdomiausia, kad į šį miestą neveda jokie keliai (jų tiesiog nėra), todėl Džuną galima pasiekti tik vandeniu (laivu) arba oru (lėktuvu). Verta aplankyti Aliaskos istorijos muziejų bei Šv. Nikolajaus stačiatikių bažnyčią. Labai populiarus „kabantis kelias“ (taip vadinamas „oro tramvajus“), kuris prasideda nuo kruizinių laivų prieplaukos ir tęsiasi iki pat Roberts kalno (angl. Mount Roberts) pietvakarinio taško. 
Skegvejus (angl. Skagway) – tai sparčiai augantis miestas pasienyje, įkurtas 1897 m. prasidėjus „aukso karštligei“. Nuo čia aukso ieškotojai pradėdavo savo kelią link aukso kasyklų Klondaiko upės (angl. Klondaike river) baseine. Siūloma apžiūrėti istorinę miesto dalį su tiesiomis gatvėmis, nuklotomis lentomis, ir netaisyklingų fasadų pastatais. 
Ledyno įlanka (angl. Glacier Bay Lodge) dažnai vadinamas „krentančio ledo simfonija“. Yra visai šalia Glacier Bay nacionalinio parko, saugomo UNESCO. Tai ledynų, kalnų grandinė su daugybe ežerų ir upių, fiordų, miškingų šlaitų. Parko teritorijoje devyni ledynai ir keturi aisbergai. Kelių beveik nėra, tad geriausi būdai pamatyti parko grožį, tai ekskursijos lėktuvu, sraigtasparniu arba laivu.  
Vaizdingas Koledžo fiordas (angl. College fjord) Princo Viljamo įlankoje. Jo ilgis 30 km. 1964 m. įvykusio vieno stipriausių žemės drebėjimų Jungtinių Valstijų istorijoje epicentras buvo kaip tik Koledžo fiorde.

12
diena
VANKUVERIS (pusryčiai)
Atplaukiame į Vankuverį (angl. Vancouver), uostamiestį esantį tarp Pakrantės kalnų ir Atlanto vandenyno. Pažintinė ekskursija po miestą. Vankuveris pavadintas britų keliautojo Dž. Vankuverio garbei. 2010 m. čia vyko Olimpinės ir Parolimpinės žiemos sporto žaidynės. Žurnalas The Economist net keturis kartus buvo paskelbęs Vankuverį „geriausiu pasaulio miestu“ (2005, 2007, 2009 ir 2011 m.). Viena geriausių vietų, nuo kurios atsiveria puiki Vankuverio panorama, yra 1400 m aukščio Grose kalnas. Jo viršūnę galima pasiekti kylant keltuvu arba einant pažintiniu taku. Būtina aplankyti istorinį miesto kvartalą Gastauną (angl. Gastown) ir išvysti seną garų laikrodį bei kitas miesto įžymybes, tarp kurių yra Robson Street – pagrindinė senamiesčio gatvė. Akį džiugins amžinai žaliuojantį oazė miesto širdyje – Stenlio (angl. Stanley) parkas, kuriame augo vienas seniausių pasaulio medžių – Raudonasis kedras, ir kur iki šiol išlikęs jo kamienas. Vankuveris turi antrą pagal dydį Šiaurės Amerikoje kinų kvartalą, garsėjantį teatralizuotais renginiais ir gatvių eitynėmis savaitgaliais. Antropologijos muziejuje galima susipažinti su vietinių regiono gyventojų menais ir kultūra. Užsukę į Vankuverio muziejų daugiau sužinosite apie miesto ir Britų Kolumbijos provincijos istoriją. Muziejuje saugoma per 300 000 eksponatų. Turistų taip pat dažnai lankomi Jūrų muziejus ir H. R. MacMillan Space Centre – planetariumas ir observatorija. Nakvynė Vankuveryje.

13
diena
VIKTORIJA - VANKUVERIS (pusryčiai)
Vyksite į prieplauką ir plauksite į Viktorijos (angl. Victoria) miestą – Britų Kolumbijos provincijos sostinę, esančią Vankuverio saloje, nuo žemyno atskirtoje Džordžijos sąsiauriu. Ši milžiniška sala ištįsusi Ramiajame vandenyne ir užima virš 32 000 kv. m. plotą. Jos vakarinė pakrantė išraižyta gilių, į aukštus kalnus įsiterpiančių fiordų, besiraizgančių tarp aukštų kalnų, o rytinė pakrantė turtinga dirbamais laukais, žvejų kaimeliais bei moderniais miestais. Pirmieji Vankuverio salos gyventojai buvo indėnų gentys. 1778 m. saloje išsilaipino Džeimsas Kukas ir ją paskelbė Jungtinės Karalystės valda. Viktorijos miestas yra pietinėje salos dalyje. Senamiestis išlaikė senąją dvasią ir dvelkia Viktorijos epocha. Čia dera ir didingas XX a. pradžios Empress viešbučio pastatas, iškilęs prie mažoje įlankėlėje esančios Viktorijos prieplaukos. Pamatysite netoliese stovinčius Britų Kolumbijos provincijos Parlamento rūmus, kurių pastatą 1893 m. suprojektavo architektas Fransis Ratenburis (būdamas 25 metų).
Apsilankysime visame pasaulyje garsiuose Butchart soduose, kurie užima daugiau kaip 20 ha ploto. Galėsite pasigrožėti Rožių sodu, Japonišku sodu, unikaliu „paskendusiu“ sodu, itališku sodu, koncertų pievele. Grįžtame į Vankuverį. Nakvynė.
14
diena
VANKUVERIS - SIETLAS (pusryčiai)
Iš Vankuverio vykstame į Sietlą (angl. Seattle). Pažintis su Sietlo miestu – dideliu uostu bei prekybos, pramonės ir transporto centru. Žinomiausias miesto simbolis – „Kosmoso Adata“ (angl. Space Needle). Tai yra 1962 m. pastatytas 184 m aukščio bokštas, kuris buvo skirtas pasaulinei parodai. Bokšto viršuje yra įrengta apžvalgos aikštelė, taip pat restoranas. Sietle įsikūrusios tokios tarptautinės kompanijos kaip lėktuvų gamintoja „Boeing“, programinės įrangos gigantė „Microsoft“, kavinių tinklo „Starbucks“ vadovų štabas, kompiuterių milžinė IBM. Apžiūrėsite skulptūrų kompleksus, unikalius fontanus, Mokslų Centro arkas, Universitetus. Aplankysite „Aukso karštinės“ muziejų.

15
diena
SIETLAS - NIUJORKAS (pusryčiai)
Laivas laikas Sietle. Pagal norus ir galimybes siūlome aplankyti kitus muziejus. Skrydis į Niujorką. Nakvynė Niujorke.
16
diena
NIUJORKAS - VILNIUS/RYGA (pusryčiai)
Grįžimas į Vilnių/Rygą.

Apie JAV

Dydis: 9.834 million km² Gyv. skaicius: 328.2 million (2019) KLIMATAS Jungtinėse Valstijoje, kurios yra išskirtinės savo dydžiu ir geografine įvairove, yra keletas klimato juostų. Į rytus nuo 100-ajame meridiane esančių šiaurinių teritorijų vyrauja drėgnas žemyninis klimatas. Pietinei Floridos valstijos daliai bei Havajams būdingas tropinis klimatas. Didžiosios lygumos, besidriekiančios į
Keliaujant į JAV jokie COVID ribojimai nuvykimui ir grįžimui nebetaikomi.

Į kainą įskaičiuota:

  • Tarptautiniai skrydžiai Vilnius/Ryga–Niujorkas–Vilnius/Ryga (su tarpiniais persėdimais);
    oro uosto mokesčiai;
  • programoje nurodytos ekskursijos su rusakalbiu gidu (neskaitant kruizo);
  • pervežimai programos metu;
  • apgyvendinimas turistines klasės viešbučiuose turo metu su pusryčiais;
  • vietiniai skrydžiai JAV;
  • papildoma nakvynė Niujorke;
  • kruizas į Aliaską ( kruizo metu savarankiška kelionė be gido). Kruizo metu 7 dienų pilnas neribojamas maitinimas;
  • įėjimo bilietai į programoje numatytus objektus ( važiavimas į Parką  Denalį);
  • ekskursinė programa numatyta programoje.

Į kainą neįskaičiuota:

  • Nuvykimas  oro uostas- viešbutis - oro uostas;
  • arbatpinigiai viešbučio personalui bei vairuotojams;
  • elektroninio kelionės į JAV leidimo paraiškos administravimo mokestis (14 USD)
  • medicininių išlaidų draudimas;
  • ekskursjojos, atžymėtos pagal pageidaujimą;
  • įėjimo bilietai į “Butchart” sodus, bei visos ekskursijos, atžymėtos “pagal pageidavimą”;
  • įėjimo bilietai į muziejus;
  • priklausomai nuo turi datos, programa gali šiek tiek skirtis, galimos papildomos dienos
  • Sietle arba Vankuveryje;
  • ekskursijos bei pramogos kruizo metu;
  • gerimai kruize;
  • draudimas nuo nelaimingų atsitikimų.

Panašios kelionės

Naujiena!
12 dienų kelionė į egzotiškuosius Galapagus – kruizas po salas ir turai Ekvadore
Ekvadoras
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
JAV rytinės pakrantės TOP vietos – Niujorkas, Vašingtonas, Filadelfija ir Niagaros kriokliai
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

Naujiena!
Vakarinė pakrantė – San Franciskas, Las Vegasas ir Kanjonai, su poilsiu Los Andžele
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.

JAV - Laukinių Vakarų prerijos ir prašmatnioji Ramiojo vandenyno pakrantė 22d.
JAV
  • Pirmas punktas
  • Antras punktas

Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę. Pastraipa apie kelionę.